Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 179838 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #540 Dátum: 2017. December 05. - 19:53:38 »

Amerikába? Ezt nem igazán értem, ott ha jól tudom napnyugta után vadászni sem lehet. A disznót irtják, de azt én nem nevezném vadászatnak, szerintem ők sem annak tartják. De van ahol Európában is nekikezdtek, pl Litvániában 60 ezresre becsülték a vaddisznó állományt, ebből az ASP elvitt negyvenezret. Állítólag úgy döntöttek, vagy legalábbis erősen fontolgatják, hogy a maradékot pedig kiirtják.


Balázs, ez az írás  Igen Igen Igen
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #541 Dátum: 2017. December 05. - 20:12:51 »

Köszönöm mindenkinek. Idegállapotba kerültem megmondom őszintén  Mosolyog Utálom az egoistákat, ezért előre is elnézést kérek, de rengeteg időm, és munkám ment el arra az elmúlt években, hogy az éjjellátó ellen hatékonyan tudjunk fellépni. Ennek egyik eredménye lett az új Vhr. azon passzusa miszerint az éjjellátó céltávcső birtoklása is tilos a vadászat során, nem csak a használata. Most pedig szinte kezdődhet minden előröl, mert kinyitották ezt a kiskaput. Addig úgysem nyugszom amíg ezt vissza nem csinálják.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #542 Dátum: 2017. December 05. - 20:17:42 »

Amerikába? Ezt nem igazán értem, ott ha jól tudom napnyugta után vadászni sem lehet. A disznót irtják, de azt én nem nevezném vadászatnak, szerintem ők sem annak tartják. De van ahol Európában is nekikezdtek, pl Litvániában 60 ezresre becsülték a vaddisznó állományt, ebből az ASP elvitt negyvenezret. Állítólag úgy döntöttek, vagy legalábbis erősen fontolgatják, hogy a maradékot pedig kiirtják.


Balázs, ez az írás  Igen Igen Igen

Azon sem lennék meglepődve, hogy az ASP-re fognák majd az egészet, hogy amiatt kell a nájtvízsön.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2017. December 05. - 20:19:01 »

Azon sem lennék meglepődve, hogy az ASP-re fognák majd az egészet, hogy amiatt kell a nájtvízsön.


Simán el tudom képzelni.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #544 Dátum: 2017. December 05. - 20:21:00 »

Köszönöm mindenkinek. Idegállapotba kerültem megmondom őszintén  Mosolyog Utálom az egoistákat, ezért előre is elnézést kérek, de rengeteg időm, és munkám ment el arra az elmúlt években, hogy az éjjellátó ellen hatékonyan tudjunk fellépni. Ennek egyik eredménye lett az új Vhr. azon passzusa miszerint az éjjellátó céltávcső birtoklása is tilos a vadászat során, nem csak a használata. Most pedig szinte kezdődhet minden előröl, mert kinyitották ezt a kiskaput. Addig úgysem nyugszom amíg ezt vissza nem csinálják.
Nehezen találok olyan érvet,amit még nem mondtunk el a kütyük ellen. Mindenesetre szurkolok,hogy legyen valahol egy olyan döntéshozó,aki szívügyének tekinti mindazt amit itt - remélhetően- a többség képvisel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #545 Dátum: 2017. December 05. - 22:28:24 »

amit itt - remélhetően- a többség képvisel.

Azért ne legyenek illúzióink!
Nem vagyunk többség...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2017. December 06. - 06:29:21 »

Amerikába? Ezt nem igazán értem, ott ha jól tudom napnyugta után vadászni sem lehet. A disznót irtják, de azt én nem nevezném vadászatnak, szerintem ők sem annak tartják. De van ahol Európában is nekikezdtek, pl Litvániában 60 ezresre becsülték a vaddisznó állományt, ebből az ASP elvitt negyvenezret. Állítólag úgy döntöttek, vagy legalábbis erősen fontolgatják, hogy a maradékot pedig kiirtják.


Balázs, ez az írás  Igen Igen Igen


Nincs statisztikám csak abból a kis szegmensből kiindulva amit én látok a neten . Szerintem az oroszokkal karöltve ők teszik fel a legtöbb kütyüs vadászatot a világhálóra , náluk lehet látni a legtöbb hangtompítót .  Biztos hogy Kanadában vagy az USA -ban nagyon megbüntetik aki megbukik éjszakai vadászaton csak az a kérdés hogy abban a végtelen vadonban mi esélye van annak ha hőkamerát és hangtompítót használ . Se hang - se fény ! A Te logikád alapján joggal védekezhetne bárki azzal hogy amit tesz azt Ő nem tartja vadászatnak .  Vállat von Ne is beszéljünk az olyan országokról ahol nem tiltják az eszközöket és még inkább igaz az ha pénzed van mindent szabad .  Nekem a legmeglepőbb hogy a német honlapokon milyen mennyiségű kütyü van pedig az Ő nagy német vadászati kultúrájuk törvényeik ............ Angyal  ( Vagy nem ??? )    Vállat von           Emelem

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #547 Dátum: 2017. December 06. - 06:36:14 »

Azért ne legyenek illúzióink!
Nem vagyunk többség...
Itt. Talán. Remélhetően.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #548 Dátum: 2017. December 06. - 08:55:59 »


Nincs statisztikám csak abból a kis szegmensből kiindulva amit én látok a neten . Szerintem az oroszokkal karöltve ők teszik fel a legtöbb kütyüs vadászatot a világhálóra , náluk lehet látni a legtöbb hangtompítót .  Biztos hogy Kanadában vagy az USA -ban nagyon megbüntetik aki megbukik éjszakai vadászaton csak az a kérdés hogy abban a végtelen vadonban mi esélye van annak ha hőkamerát és hangtompítót használ . Se hang - se fény ! A Te logikád alapján joggal védekezhetne bárki azzal hogy amit tesz azt Ő nem tartja vadászatnak .  Vállat von Ne is beszéljünk az olyan országokról ahol nem tiltják az eszközöket és még inkább igaz az ha pénzed van mindent szabad .  Nekem a legmeglepőbb hogy a német honlapokon milyen mennyiségű kütyü van pedig az Ő nagy német vadászati kultúrájuk törvényeik ............ Angyal  ( Vagy nem ??? )    Vállat von           Emelem


Az amerikaiak nem tesznek fel "kütyüs" vadászatokat-máramennyiben a "kütyü" alatt valamilyen éjjellátó technikát értesz. A tisztánlátás kedvéért náluk a disznók lövése nem vadászat hanem kártevőírtás ami méreggel, sorozatlövő fegyverekkel, helikopterről stb. is megengedett. Az őshonos vadfajok vadászatát nagyon szigorúan veszik, ha ott elkapnak(elkapnak) akkor ugrik fegyver, terepjáró, motorcsónak, kapsz egy párezer dolláros bírságot de akár letöltendő is lehet a vége. Hangtompítót se hiszem, hogy használnának, az inkább a skandináv országokra jellemző.
Ami valóban szomorú, hogy a németek, osztrákok, a vadászati kultúrájukra, tradícióikra oly sokat adó népek is erősen rácuppantak az éjjellátó brokira. Kísértem osztrák vadászt aki teljes természetességgel beszélt róla, hogy tilos ugyan de azért ott van az előtét a hátizsákban mert "olyan a területe, hogy anélkül nem tudna vadászni".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #549 Dátum: 2017. December 06. - 09:59:34 »

Az amerikaiak nem tesznek fel "kütyüs" vadászatokat-máramennyiben a "kütyü" alatt valamilyen éjjellátó technikát értesz. A tisztánlátás kedvéért náluk a disznók lövése nem vadászat hanem kártevőírtás ami méreggel, sorozatlövő fegyverekkel, helikopterről stb. is megengedett. Az őshonos vadfajok vadászatát nagyon szigorúan veszik, ha ott elkapnak(elkapnak) akkor ugrik fegyver, terepjáró, motorcsónak, kapsz egy párezer dolláros bírságot de akár letöltendő is lehet a vége. Hangtompítót se hiszem, hogy használnának, az inkább a skandináv országokra jellemző.
Ami valóban szomorú, hogy a németek, osztrákok, a vadászati kultúrájukra, tradícióikra oly sokat adó népek is erősen rácuppantak az éjjellátó brokira. Kísértem osztrák vadászt aki teljes természetességgel beszélt róla, hogy tilos ugyan de azért ott van az előtét a hátizsákban mert "olyan a területe, hogy anélkül nem tudna vadászni".
Van olyan német tartomány, ahol engedélyezték a célzókütyüt is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #550 Dátum: 2017. December 06. - 10:33:29 »

........ náluk lehet látni a legtöbb hangtompítót .  Biztos hogy Kanadában vagy az USA -ban nagyon megbüntetik aki megbukik éjszakai vadászaton csak az a kérdés hogy abban a végtelen vadonban mi esélye van annak ha hőkamerát és hangtompítót használ . Se hang - se fény !
Az éjjellátó bizgerék mellett sokszor előkerül a hangtompító kérdés is.
Egy nagy tévedést/félreértést el kell ezzel kapcsolatban oszlatni.
Azok az engedélyezett zajcsökkentő eszközök (Anglia, Skandináv országok, Új Zéland, Dé Afrika, stb..) amiknek a használatát egyes helyzetekben akár kötelezővé is teszi a helyi szabályozás,
nem teszik hangtalanná a fegyvert!
Csupán az egészségkárosítás határértéke alá szelídítik a hang erősségét és intenzitását.
Ettől kevesebb tök süket vadász lesz és a lakott területekhez közeli területrészeken a lakosságot sem zavarja annyira a lövés.
De ugyan olyan jól hallható, még messziről is a lövés.

Azok a totál hanggyilkos suttogók, amiket a különböző speciális rendfenntartó szervek és a katonaság használnak, csak subsonic lőszerrel lesznek teljesen csendesek,
ezek vadászati felhasználása azért erősen korlátozott és megkérdőjelezhető is lenne.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2017. December 06. - 12:34:36 »

Az amerikaiak nem tesznek fel "kütyüs" vadászatokat-máramennyiben a "kütyü" alatt valamilyen éjjellátó technikát értesz. A tisztánlátás kedvéért náluk a disznók lövése nem vadászat hanem kártevőírtás ami méreggel, sorozatlövő fegyverekkel, helikopterről stb. is megengedett. Az őshonos vadfajok vadászatát nagyon szigorúan veszik, ha ott elkapnak(elkapnak) akkor ugrik fegyver, terepjáró, motorcsónak, kapsz egy párezer dolláros bírságot de akár letöltendő is lehet a vége. Hangtompítót se hiszem, hogy használnának, az inkább a skandináv országokra jellemző.
Ami valóban szomorú, hogy a németek, osztrákok, a vadászati kultúrájukra, tradícióikra oly sokat adó népek is erősen rácuppantak az éjjellátó brokira. Kísértem osztrák vadászt aki teljes természetességgel beszélt róla, hogy tilos ugyan de azért ott van az előtét a hátizsákban mert "olyan a területe, hogy anélkül nem tudna vadászni".

Azt azért tudod hogy az az indoklás (vagy ez az indoklás ) és elfogadás lehet  Fejvakarás  egy egyenes útja a hazai törvényesítésnek is . Nem hiszem hogy én lennék a tippadó mert a lámpát már a rókával vaddisznóval megindokolták - már csak egy lépés és a célkütyük is ilyen alapon és indoklással " kártevőírtás" engedélyezettek lesznek .   Sam6
Nem tudom hogy USA , Kanada területén  milyen szabályok vonatkoznak a disznóírtásnak nevezett nekem azért csak -csak vadászatnak tűnő nehéz fizikai munkára  Ördög de ha valaki ismeri ezeket a törvényeket "szokásokat" szívesen venném ha megírná .  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #552 Dátum: 2017. December 06. - 15:16:23 »

Az éjjellátó bizgerék mellett sokszor előkerül a hangtompító kérdés is.
Egy nagy tévedést/félreértést el kell ezzel kapcsolatban oszlatni.
Azok az engedélyezett zajcsökkentő eszközök (Anglia, Skandináv országok, Új Zéland, Dé Afrika, stb..) amiknek a használatát egyes helyzetekben akár kötelezővé is teszi a helyi szabályozás,
nem teszik hangtalanná a fegyvert!
Csupán az egészségkárosítás határértéke alá szelídítik a hang erősségét és intenzitását.
Ettől kevesebb tök süket vadász lesz és a lakott területekhez közeli területrészeken a lakosságot sem zavarja annyira a lövés.
De ugyan olyan jól hallható, még messziről is a lövés.

Azok a totál hanggyilkos suttogók, amiket a különböző speciális rendfenntartó szervek és a katonaság használnak, csak subsonic lőszerrel lesznek teljesen csendesek,
ezek vadászati felhasználása azért erősen korlátozott és megkérdőjelezhető is lenne.
 Wave

Ez a hangtompító egy olyan dolog szerintem Csabi amit ha legalizálni akarunk, akkor ennek a kibeszélését el kellene kezdeni. Én teljesen egyetértek veled, annál is inkább, mert te is tudod, hogy pl. az íj csendessége egyben a bűneként is van elkönyvelve. Nekem azt ne mondja senki, hogy amikor meghúzta a ravaszt, nem zavarja abban az erdei csendben az a durranás. Nem érezte, hogy ezzel szinte belerondít az erdei nyugalomba. A vad nyugalmának is jót tenne a kisebb durranás, és tulajdonképp ez a vad és vadász közti viszonyt, az esélyeket semmiben sem befolyásolja. A rabsicoknak meg most is van, szóval nem igazán értem, hogy a korlátozásával végül is kit tudunk megakadályozni. De annyi előítélet rakódott rá erre az eszközre is, hogy mire ezt lebontjuk róla, az még sok évet fog igénybe venni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #553 Dátum: 2017. December 06. - 15:38:00 »

De annyi előítélet rakódott rá erre az eszközre is, hogy mire ezt lebontjuk róla, az még sok évet fog igénybe venni.
Szvsz. legjobban a mindenkori hatalom fél tőle...mint oly sokminden mástól is a fegyverek kapcsán.
Ezért sem értem, ez az éjjellátósdi hogy vitte át a lécet? Egy külső fényforrás nélkül működő célzóberendezéssel azért elég csúnya dolgokat lehet művelni, észrevétlenül.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #554 Dátum: 2017. December 06. - 15:46:22 »

Szvsz. legjobban a mindenkori hatalom fél tőle...mint oly sokminden mástól is a fegyverek kapcsán.
Ezért sem értem, ez az éjjellátósdi hogy vitte át a lécet? Egy külső fényforrás nélkül működő célzóberendezéssel azért elég csúnya dolgokat lehet művelni, észrevétlenül.


Az érintett törvényhozók egy részének gondolom van vadászjegye, vagy ha neki nem, egy ismerősének. Ők az eredményt jobban szeretik, mint az ücsörgést, így motiváció is volt. Az éjjellátó az eredményhez kell, utána már kit érdekelt, hogy mennyire hangos a puska?!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: