Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178828 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #525 Dátum: 2017. November 14. - 21:08:31 »

Én nem így értelmeztem. Védettre eddig sem lehetett.
 Wave
  Emelem
Épp a gerle az a szárnyasvadunk ami igen érzékeny károkat tud okozni...teljesen logikus, hogy beszigorítják a vadászatát... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #526 Dátum: 2017. November 14. - 21:12:22 »

Semmi kedvem végigolvasni.
Az nincs benne véletlenül, hogy élet kioltására alkalmas eszközzel tilos vadászni?
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #527 Dátum: 2017. November 14. - 21:20:12 »

Semmi kedvem végigolvasni.
Az nincs benne véletlenül, hogy élet kioltására alkalmas eszközzel tilos vadászni?
 Rííí
Géza, az emberi élet kioltására alkalmas eszköz, vagy a többi ...........?????? Fejvakarás ...................
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #528 Dátum: 2017. November 14. - 21:21:57 »

Nabasszus, ezért akciózták ezerrel a decathlonban a csalirécéket... Tudtak valamit a csigaevők... Vigyorog

Ha akciós lesz a bőgőkürt kezdhetünk aggódni?  OOO
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #529 Dátum: 2017. November 14. - 21:43:07 »

Az asszem csak a védettre vonatkozik...

Ezeknek a szigorításoknak a nagy része (vízivad hívása, gerle, vizivad bérvadászat, takarmány előírások) a Natura 2000 területekre vonatkoznak, de én akkor is baromságnak tartom! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #530 Dátum: 2017. November 14. - 22:46:53 »

26. A 101. számú Tiszazugi, a 102. számú Maros-csongrádi, a 103. számú Békési, a 104. számú Szarvasi, és a 105. számú Körös-berettyói vadgazdálkodási tájegységek védett természeti területein a szalonka monitoring során a mintavétel tilos.

27. A 101. számú Tiszazugi, a 102. számú Maros-csongrádi, a 103. számú Békési, a 104. számú Szarvasi, valamint a 105. számú Körös-berettyói vadgazdálkodási tájegységek területén a vízivad vadászata tilos.

???

 Fejvakarás
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #531 Dátum: 2017. November 14. - 22:47:06 »

Ezeknek a szigorításoknak a nagy része (vízivad hívása, gerle, vizivad bérvadászat, takarmány előírások) a Natura 2000 területekre vonatkoznak, de én akkor is baromságnak tartom! 
Értem!
Na, olyan területünk is van...  Vigyorog
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #532 Dátum: 2017. November 15. - 08:37:42 »

Ezeknek a szigorításoknak a nagy része (vízivad hívása, gerle, vizivad bérvadászat, takarmány előírások) a Natura 2000 területekre vonatkoznak, de én akkor is baromságnak tartom! 

Naturára való bármilyen utalást én nem olvastam benne.
Ezek a védett területekre (nem fajokra!!!) vonatkozó korlátozások lennének.
Szerintem.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #533 Dátum: 2017. November 15. - 13:31:12 »


Javaslom még : Ólom söréttel mindenhol tilos legyen vadászni acél söréttel csak ha Nikkel Kadmium bevonatos.
                         Kukoricát csak etető tálcán szabadjon felkínálni a változatosság biztosítása érdekében főzött , pattogatott  pirított és sózott formában is egy helyen .
                         Mesterséges dagonya mellé tusoló építése kötelező .
                        Sózón csak Himalájai kősó alkalmazható égetett agyag vályúban .
                        A vadváltókon jelzőtábla elhelyezése kötelező melyen meg kell jelölni az apróvad és nagyvad etető irányát valamint a dagonya és sózó felé vezető utat .   Ördög
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #534 Dátum: 2017. November 15. - 16:04:05 »

Naturára való bármilyen utalást én nem olvastam benne.
Ezek a védett területekre (nem fajokra!!!) vonatkozó korlátozások lennének.
Szerintem.  Vállat von

Mi ma azt a hírt kaptuk a tájegységi fővadásztól, hogy a tegnap kikerült tervezet nem a végleges. 1-2hét múlva jelenik meg az a változat, amit véleményezni kell, erre nem 1 nap, hanem 1 vagy két hét fog a rendelkezésre állni. (Ezért nem található már meg a kiküldött verzió a kormány oldalán.)
A jelenlegi tervezet tagolása első olvasatra nem egyértelmű. A legtöbb korlátozás a védett természeti területekre, természet- és tájvédelmi körzetekre vonatkoznak.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #535 Dátum: 2017. December 05. - 12:07:47 »

http://beirokonyv.blog.hu/2017/12/05/az_ejjellato_nagykoalicio
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #536 Dátum: 2017. December 05. - 12:49:31 »


 Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #537 Dátum: 2017. December 05. - 14:58:34 »

 Igen Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #538 Dátum: 2017. December 05. - 19:22:03 »

Balázs!  Emelem

Valaki a f@szbukon megosztotta ezt az új törvénycsodát, Te pedig azt írtad oda alá kommentként: ösztönállatok! Bevallom, először jót nevettem a szójátékodon, mellyel illetted őket. Aztán végiggondoltam, miért is írtad ezt rájuk. Hatására belőlem is kiszakadt a következő szösszenet:

"Éjjellátó kereső...
Aztán minek? Ha nem látok, hazamegyek aludni. Ha tudom, hogy nem fogok látni, ki sem megyek.
Jöhet nekem bárki a "biztonság mindenek előtt" maszlaggal... hazug duma az egész!
Aki nem lát a keresővel, az a céloptikával pláne nem fog. Ergo: éjjellátó kereső az éjjellátó célzóberendezéssel karöltve jár. Mert úgy van csak értelme. Hánynom kell ettől az egész mocsoktól, ami körbelengi a magyar vadászat jelenét. Ezzel a vadat céltáblává silányító, mindenáron való lepuskázását előtérbe helyező gondolkodásmód győzedelmeskedett.
De nem nálam! És remélem, még sokunknál nem!
A "győztesek" hivatkozhatnak bármire: HAZUGSÁG!
Ők is tudják."


 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #539 Dátum: 2017. December 05. - 19:36:56 »

Balázs!  Emelem

Valaki a f@szbukon megosztotta ezt az új törvénycsodát, Te pedig azt írtad oda alá kommentként: ösztönállatok! Bevallom, először jót nevettem a szójátékodon, mellyel illetted őket. Aztán végiggondoltam, miért is írtad ezt rájuk. Hatására belőlem is kiszakadt a következő szösszenet:

"Éjjellátó kereső...
Aztán minek? Ha nem látok, hazamegyek aludni. Ha tudom, hogy nem fogok látni, ki sem megyek.
Jöhet nekem bárki a "biztonság mindenek előtt" maszlaggal... hazug duma az egész!
Aki nem lát a keresővel, az a céloptikával pláne nem fog. Ergo: éjjellátó kereső az éjjellátó célzóberendezéssel karöltve jár. Mert úgy van csak értelme. Hánynom kell ettől az egész mocsoktól, ami körbelengi a magyar vadászat jelenét. Ezzel a vadat céltáblává silányító, mindenáron való lepuskázását előtérbe helyező gondolkodásmód győzedelmeskedett.
De nem nálam! És remélem, még sokunknál nem!
A "győztesek" hivatkozhatnak bármire: HAZUGSÁG!
Ők is tudják."


 

Igazad van de a magyar szót elhagyva valós a dolog . Világjelenség csak gondolj bele . Még a németeknél is dívik az éjjellátó biznisz pedig tudtommal súlyosan büntetik vagy büntetnék de lehet menni Amerikába , Ázsiába ...........  Bow
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: