Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180587 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #210 Dátum: 2016. Május 25. - 18:17:21 »

Nem tudom, emlékeztek-e még a 10 évvel ezelőtti eseményekre?
A történelem ismétli önmagát.
Azzal a különbséggel, hogy akik akkor, trükkel, ármánnyal, pénzel, politikai hátszéllel megszerezték a területeket, mára ezt ősi jussuknak tekintik.
Fel vannak háborodva, hogy az akkor kisemmizettek, az újak, most hasonló módszerekkel élnek.
Biztos most is lesz sok harag, veszekedés, számtalan per.
A bíróságok dönteni fognak ide is, oda is.
Eltelik néhány év, és minden megy rendben a maga útján.
Húsz év múlva minden kezdődik elölről.
Azt én már nem valószínű hogy megélem, vadászni biztos nem fogok!
 Emelem
Az engem érintő területeken nem változik semmi. Hálistennek és sajnos.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #211 Dátum: 2016. Május 25. - 18:36:25 »

Nem tudom, emlékeztek-e még a 10 évvel ezelőtti eseményekre?
A történelem ismétli önmagát.
Azzal a különbséggel, hogy akik akkor, trükkel, ármánnyal, pénzel, politikai hátszéllel megszerezték a területeket, mára ezt ősi jussuknak tekintik.
Fel vannak háborodva, hogy az akkor kisemmizettek, az újak, most hasonló módszerekkel élnek.
Biztos most is lesz sok harag, veszekedés, számtalan per.
A bíróságok dönteni fognak ide is, oda is.
Eltelik néhány év, és minden megy rendben a maga útján.
Húsz év múlva minden kezdődik elölről.
Azt én már nem valószínű hogy megélem, vadászni biztos nem fogok!
 Emelem

Byroni gondolatok, én úgy gondolom, hogy a mások által generált, dekadens hangulatok nem szabad, hogy felül kerekedjenek, és meghatározzák további, érzéseinket. Meg kell találni az élet apró örömeit a mindennapokban még akkor is, ha az már nem ugyan az mint ezidáig. Az élet a mindennapok láncolata.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 25. - 18:59:09 írta Sakac » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2016. Május 25. - 18:49:33 »



"A hatóság törvénytelenül meghúzza a határokat azzal hogy az előhaszonbérleti jogot figyelmen kívül hagyja."

Balázs ! Te írtad !  Értem én hogy mit feszegetsz de próbálom jogi szempontból nézni a dolgokat . A majd később és 50% + esetén és ha meg nem vonják előhaszonbérleti jogra biztos hogy nics kötelessége tekintettel lenni a hatóságnak.   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2016. Május 25. - 19:02:30 »

Nem tudom, emlékeztek-e még a 10 évvel ezelőtti eseményekre?
A történelem ismétli önmagát.
Azzal a különbséggel, hogy akik akkor, trükkel, ármánnyal, pénzel, politikai hátszéllel megszerezték a területeket, mára ezt ősi jussuknak tekintik.


Én még a 20 évvel ezelőtti dolgokra is emlékszem .  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #214 Dátum: 2016. Május 25. - 19:11:56 »

Én még a 20 évvel ezelőtti dolgokra is emlékszem .  Emelem
Én is. 'Girl 'Girl 'Girl 'Girl 'Girl Pezsgő Pezsgő Pezsgő Pezsgő Cigi Cigi Cigi Cigi Joint Joint Joint Joint Kiss Kiss Kiss Kiss
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #215 Dátum: 2016. Május 25. - 19:36:00 »

Nálunk annyival szebb a történet, hogy nem a másik társasághoz rajzolták át. Egyszerűen csak rajzoltak egy vonalat és onnantól ez így lesz. 6250 Ha kontra 6930 Ha. Ez eddig egyben volt, 70 taggal. Most marad a fele, 70 taggal. Jogszerű? Gyűjtöttünk aláírást, mert mostmár nekünk kellett. Nem a másik félnek, aki egy fantom és nem tudott volna elvinni csak max 3500-at, azt is csak nagy kínok árán. Így a Balázs által leírt háttéralkuval ajándékba kaptak még majd 3000-et. Hozzávetőlegesen a teljes területen 6000 helyrajzi szám van... Mi más ez ha nem rablás?
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #216 Dátum: 2016. Május 25. - 19:59:47 »

Nálunk annyival szebb a történet, hogy nem a másik társasághoz rajzolták át. Egyszerűen csak rajzoltak egy vonalat és onnantól ez így lesz. 6250 Ha kontra 6930 Ha. Ez eddig egyben volt, 70 taggal. Most marad a fele, 70 taggal. Jogszerű? Gyűjtöttünk aláírást, mert mostmár nekünk kellett. Nem a másik félnek, aki egy fantom és nem tudott volna elvinni csak max 3500-at, azt is csak nagy kínok árán. Így a Balázs által leírt háttéralkuval ajándékba kaptak még majd 3000-et. Hozzávetőlegesen a teljes területen 6000 helyrajzi szám van... Mi más ez ha nem rablás?

Ma megnéztem a B.A.Z megyei befogadott módosítókat, erre felé is lesz anyukázás, korábbi jó szomszédok lesznek esküt ellenségek. A potentátok, iszap birkózása a területért már akkor megkezdődött, amikor a mezei halandó még csak a törvény tervezetet olvasgatta vagy azt sem. A legszebb az volt amikor két azonos fajsúlyú és hovatartozású tényező kezdett egymásnak feszülni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #217 Dátum: 2016. Május 25. - 20:03:21 »

Ma megnéztem a B.A.Z megyei befogadott módosítókat, erre felé is lesz anyukázás, korábbi jó szomszédok lesznek esküt ellenségek. A potentátok, iszap birkózása a területért már akkor megkezdődött, amikor a mezei halandó még csak a törvény tervezetet olvasgatta vagy azt sem. A legszebb az volt amikor két azonos fajsúlyú és hovatartozású tényező kezdett egymásnak feszülni. Emelem
Olyan nagy ..cizés nincs is.Legalábbis minálunk a zempléni részen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #218 Dátum: 2016. Május 25. - 20:04:38 »

Nálunk annyival szebb a történet, hogy nem a másik társasághoz rajzolták át. Egyszerűen csak rajzoltak egy vonalat és onnantól ez így lesz. 6250 Ha kontra 6930 Ha. Ez eddig egyben volt, 70 taggal. Most marad a fele, 70 taggal. Jogszerű? Gyűjtöttünk aláírást, mert mostmár nekünk kellett. Nem a másik félnek, aki egy fantom és nem tudott volna elvinni csak max 3500-at, azt is csak nagy kínok árán. Így a Balázs által leírt háttéralkuval ajándékba kaptak még majd 3000-et. Hozzávetőlegesen a teljes területen 6000 helyrajzi szám van... Mi más ez ha nem rablás?
A te történeted meg könyvbe illő, sajnos. Nem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #219 Dátum: 2016. Május 25. - 20:10:30 »

Olyan nagy ..cizés nincs is.Legalábbis minálunk a zempléni részen.

Hát én nem tudom, de ha ismered a 659701 kontra 659702 történetét és korábbi rajzolatait, akkor biztos tudod mire gondolok.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #220 Dátum: 2016. Május 25. - 20:19:01 »

Hát én nem tudom, de ha ismered a 659701 kontra 659702 történetét és korábbi rajzolatait, akkor biztos tudod mire gondolok.
Vannak itt tőlük rendszeresen,majd megírják. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #221 Dátum: 2016. Május 25. - 20:24:41 »

Vannak itt tőlük rendszeresen,majd megírják. Kacsint

Akkor Ők élő egyenesben szenvedői és élvezői is az eseményeknek. Mondjuk még harmadik negyedik területre is kigyűrűzött  korai szakaszában.  Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #222 Dátum: 2016. Május 25. - 20:52:50 »

Nálunk annyival szebb a történet, hogy nem a másik társasághoz rajzolták át. Egyszerűen csak rajzoltak egy vonalat és onnantól ez így lesz. 6250 Ha kontra 6930 Ha. Ez eddig egyben volt, 70 taggal. Most marad a fele, 70 taggal. Jogszerű? Gyűjtöttünk aláírást, mert mostmár nekünk kellett. Nem a másik félnek, aki egy fantom és nem tudott volna elvinni csak max 3500-at, azt is csak nagy kínok árán. Így a Balázs által leírt háttéralkuval ajándékba kaptak még majd 3000-et. Hozzávetőlegesen a teljes területen 6000 helyrajzi szám van... Mi más ez ha nem rablás?

Irigylem a higgadtságod. Én tuti hogy a bíróságra mennék. Igazából az még nem is annyira dühítene, ha a gazdák érdekében történne ez az egész, mert akkor legalább a két fél közül az járna jól aki - mint tulajdonos - jogosan kezdeményezett. Még akkor is ha ez a módszer ahogy van úgy törvénytelen. De nem erről van szó! Ez a felállás csak papíron történik a gazdák érdekében. Valójában a politikai akaratot tudták ezzel a módszerrel érvényesíteni. Ebben a országban egyre több olyan gazda van aki egyre inkább úgy érzi, hogy nem jó a széllel szemben menni. Ha a politika világossá teszi egy-egy gazda számára, - vagy éppen jelentkezik valamelyik szolgalelkű haszonleső gazda aki fényesre nyalná a politikusok seggét - akkor kell valami ami lehetővé teszi a vadászati jog átjátszását, ugyanis az közel sem biztos, hogy az adott területen meglenne a több mint 50% ehhez. Ehhez volt jó ez a "kreatív jogértelmezés". Annyi de annyi konkrét sztori van, amiket az ember tud, de nem írhatod le, mert vagy levéltitkot sértenél, vagy rágalmazásért beperelnének. Kik és hogyan fenyegettek megyei fővadászokat az állásuk elvesztésével ha nem úgy húzzák a határokat ahogy az illetékes parlamenti képviselők akarják, kiknek a vadásztársaságát hogyan tették tönkre ugyancsak politikusok úgy hogy még azt a néhány száz hektárt is elvették tőlük, amivel életben maradhattak volna.
Az egyik megyei fővadász azt mondta, hogy ha hiszem ha nem, 10évvel ezelőtt semmilyen politikai utasítást nem kapott. "Na most ez nem így volt" mondta.

Mindenesetre tanulságos a történet, és a reakciókból, abból hogy egy hang nélkül tesszük a tiló alá a fejünket évtizedek óta sok mindent megért az ember abból, hogy miért vagyunk megint ebben a helyzetben 26évvel 90után......Ennyi talán még nem számít politizálásnak. 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #223 Dátum: 2016. Május 25. - 21:46:26 »

Ez még lemaradt.

"11/A (2) A vadászterület határának újbóli megállapításakor a vadászati hatóság a hatályos vadgazdálkodási üzemtervi ciklus utolsó vadászati évének március 31. napjáig, a meglévő vadászterület határokat és a vadgazdálkodási tájegység határait alapul véve, a következő vadgazdálkodási üzemterv időszakára a vadászterület határára vonatkozó ajánlást (a továbbiakban: ajánlás) tesz közzé."

Ebből lett az, hogy nem a "meglévő vadászterület határokat" vették figyelembe. Ráadásul ezt a sort is ők tették bele.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #224 Dátum: 2016. Május 25. - 22:19:17 »

Mint már írtam, a Barátomék területének 71 %-a a kezükben, nagy része tulajdonukban van. Nagyon régi társaság, nem 10 éve alakult!!!!
Fogták, és a területet kettévágták, mert két jó "olvtársnak" kellett.  Nincs ügyvéd aki szembe merne szállni az érdekükben. A megyénél azt a választ kapták, hogy ez felsőbb utasítás, és mehetnek ahova akarnak. Nincs fellebbezési lehetőség!  De, szombaton ha akarja elmeséli.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: