Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180738 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #180 Dátum: 2016. Május 17. - 20:52:56 »


- Még az előző bejegyzésben felmerültek a halgazdálkodásban kiírt pályázatok, nem tudom mennyire voltak eredményesek és mire lettek kiírva, de kb 1-1,5 éves csúszással jöttek, amúgy igen, lehetne ilyen a vadgazdálkodásban is, meg pl összekötni a halászatival (vízfelület növelés támogatása pl, vízi szárnyasokat nevelő telep létrehozásának támogatása, stb...)

Az elmúlt két lezárt vadászati évben a pályázati bevételek csökkentek százalékosan talán a legjobban az OVA adatai alapján a vadászati ágazatban. De majd erről hamarosan....
Naplózva
phileas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Új üzenet #181 Dátum: 2016. Május 18. - 07:17:29 »

A vadkárelhárítás most is csak egy ürügy azoknál akik ilyen cuccot használnak, és ha ezt dekriminalizálják akkor még inkább az lesz. Ha egy hivatásos vadásznak sikerül a tervét meglőni ilyen cuccok nélkül is, akkor a vadkárelhárítást is meg lehet oldani enélkül. Az éjjellátó egyébként nem csak egy eszköz, hanem egy szimbólum is. Valahol meg kell húzni a határt, mert különben soha nem lesz vége annak hogy a hadiipar és a vadászat összefonódjon. Ennek a határnak a szimbóluma ez az eszköz. Ha legális lesz az éjjellátó céltávcső akkor minden az lesz idővel. Ez erről is szól...

Természetesen lehet eredményesen vadkározni ilyen típusú eszközök nélkül is. Sőt. Én sem értek egyet ezen éjjellátók használatával.
De sajnos már sokszor bebizonyosodott, hogy a tiltás nem hatékony út. Lásd prostitúció, drogok, illegális letöltés, stb. Lehet büntetni a prostit, kuncsaftot, dílert, drogfüggőt, 16 éves hülye gyereket, de a probléma nem szűnik meg, nem is csökken. Pl. Thaiföldön halálbüntetés jár a drogkereskedelemért mégis űzik az ipart. A keretek között tartásnak mindig több értelme van. A dzsin már kiszökött a palackból.
Amíg megvehetőek az ebay-en ilyen eszközök, addig nincs értelme a hazai vadászboltoknak megtiltani az ilyen eszközök forgalmazását. Így legalább itthon adóznak. Mosolyog
Ha minden áron üldözni akarjuk, akkor véleményem szerint csak a "terepi" ellenőrzés lehet hatékony a visszaszorításában. De megszüntetni nem lehet.

A hadipar és a vadászat összefonódásának megkérdőjelezése naivitás. A vadászat technikai eszközeinek alapját, és mindien egyes technikai továbbfejlesztését is mindig olyan eszközök adták aminek az elsődleges célja az emberi élet minél hatékonyabb kioltása. Eleve a puskát sem a szarvas elejtésére találták ki. A céltávcsövet sem, ismétlő puska... Persze vannak olyan kivételek, mint a lőbot ( ha ez az).
A hagyományok és az etika más lapra tartoznak. Azokat én is fontosnak, mindenképp követendőnek tartok. Visszakanyarodnék mondandóm elejére: én sem használnék és nem is értek egyet ilyen eszközökkel pont a hagyományok és a vadászat szépsége végett. De nem minden ilyen fekete-fehér és ha hangosabban és többször mondom, akkor sem biztos hogy jót mondok vagy igazam van. És ez rám is vonatkozik. Mosolyog
Naplózva

- erdőzúgás -
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #182 Dátum: 2016. Május 18. - 08:30:01 »

Természetesen lehet eredményesen vadkározni ilyen típusú eszközök nélkül is. Sőt. Én sem értek egyet ezen éjjellátók használatával.
De sajnos már sokszor bebizonyosodott, hogy a tiltás nem hatékony út. Lásd prostitúció, drogok, illegális letöltés, stb. Lehet büntetni a prostit, kuncsaftot, dílert, drogfüggőt, 16 éves hülye gyereket, de a probléma nem szűnik meg, nem is csökken. Pl. Thaiföldön halálbüntetés jár a drogkereskedelemért mégis űzik az ipart. A keretek között tartásnak mindig több értelme van. A dzsin már kiszökött a palackból.
Amíg megvehetőek az ebay-en ilyen eszközök, addig nincs értelme a hazai vadászboltoknak megtiltani az ilyen eszközök forgalmazását. Így legalább itthon adóznak. Mosolyog
Ha minden áron üldözni akarjuk, akkor véleményem szerint csak a "terepi" ellenőrzés lehet hatékony a visszaszorításában. De megszüntetni nem lehet.

A hadipar és a vadászat összefonódásának megkérdőjelezése naivitás. A vadászat technikai eszközeinek alapját, és mindien egyes technikai továbbfejlesztését is mindig olyan eszközök adták aminek az elsődleges célja az emberi élet minél hatékonyabb kioltása. Eleve a puskát sem a szarvas elejtésére találták ki. A céltávcsövet sem, ismétlő puska... Persze vannak olyan kivételek, mint a lőbot ( ha ez az).
A hagyományok és az etika más lapra tartoznak. Azokat én is fontosnak, mindenképp követendőnek tartok. Visszakanyarodnék mondandóm elejére: én sem használnék és nem is értek egyet ilyen eszközökkel pont a hagyományok és a vadászat szépsége végett. De nem minden ilyen fekete-fehér és ha hangosabban és többször mondom, akkor sem biztos hogy jót mondok vagy igazam van. És ez rám is vonatkozik. Mosolyog

Természetesen logikus amit mondasz, de egészen új oldalról kell ezt az éjjellátó ügyet megközelíteni. Az a baj, hogy egy olyan időszakban élünk, ahol a vadászati jog azoknak a gazdáknak a kezében van akik - a maguk helyzetében érthető módon - a vadászatot sem hagyománynak tekintik, hanem gazdasági tevékenységnek. Az is egy érthető ok, hogy a vadászati jog legyen a földtulajdonos joga, de egy hagyományt nem lehet kiszolgáltatni, és kezelésbe adni olyanoknak akik egyrészt nem alkalmasak ennek az életben tartására, másrészt nem is nagyon érdekli őket. Tisztelet a kivételnek. Ez az időszak átmeneti, és képmutató, mert miközben a vadászok jelentős része tetszeleg a vadászat hagyományaival, aközben a másik kezével a színfalak mögött ott szegi meg őket ahol lehet. Ha legyilkosozod őket akkor persze megsértődnek, mert ők a maguk tevékenységébe értéket akarnak belelátni, és ragaszkodnak hozzá, hogy mindaz a gyalázat amit az erdőben ezekkel az eszközökkel csinálnak emelje az ő dicsfényüket, és vadászatnak nevezhessék. Ennek következtében zokszó nélkül vigyorognak büszkén egy kerben lőtt, vagy egy éjjellátóval szimplán lemészárolt vad mögött a terítékfotón.
Az ő értelmezésükben a vadászatot egy gazdasági tevékenységként kell megőrizni, az enyémben pedig első sorban hagyományként. Ez köztünk az igazi árok. A Matyó hímzés attól az hogy kézzel készítik. Ha valaki egy cnc varrógéppel készít ilyet Kínában az nem Matyó hímzés. Ha gazdaságilag, és technikailag ezt kívánná a világ fejlődése ha nem. A vadászat attól vadászat hogy a vad képességeivel mérjük össze a miénket. Legalábbis valamilyen szinten ami azt jelenti, hogy a vadnak mindig esélye kell maradjon a túlélésre. Olyan esélye ami az ő képességeiből fakad, és nem a vadász töketlenségéből. Ha ez nincs akkor nem vadászatról beszélünk. Ebből egy lépést sem szabad hátrálni.
A hasonlatodhoz.....

Így van. A kábítószerezést sem lehet megszüntetni, sem a kriminalizációval, sem a dekriminalizációval, mégis küzdeni kell ellene. Abban is biztosak lehetünk, hogy ha a sarki fűszeresnél lehetne kokaint kapni akkor sokkal többen élnének vele. A cigaretta árának növelése ugyan növeli a feketegazdaságot, de jelentős mértékben le is szoktatta az embereket róla. És akkor még egy utolsó gondolat.

Én nem vagyok jogász, de azt tudom hogy létezik a jogban egy olyan fogalom, hogy "szükséges és elégséges" Egy adott probléma kapcsán - mint amilyen a vadkár - ezt kell követni. Miután a vadkár, és a disznóállomány a harmadik éve csökken, a vadkár elleni védekezés eszközeként a fegyverlámpa kimeríti a szükséges és elégséges feltételt a vadkár kezeléséhez. Tehát az az érv hogy a vadkár miatt kell az éjjellátó egy nagyon átlátszó érv.. Ez is a képmutatásról szól, mert azt azért mégsem mondhatják, hogy a vadásztársaimmal kárára akarok magamnak előnyökre szert tenni, mert különben az életben nem lőnék egy jó kant.

Összességében én mindenkit arra bíztatok hogy ne adjuk fel a vadászat hagyományként való kezelését, és a gazdasági tevékenységet is úgy tervezzük, hogy az alapvetéseket csak a szükséges, és elégséges mértékig hagyjuk változni. Az éjjellátó egy korszakhatár. Ha nem küzdünk ellene, és végül legális lesz, az összes többi aberrált baromsággal szemben megszűnnek az érvek. Azt is szeretik hangoztatni, hogy nem egy eszközön múlik hogy etikusan használják-e, hanem az emberen. Én erről sokat tudnék íjászként mesélni, csak éppen az a különbség hogy az éjjellátó céltávcsövet semmilyen módon nem lehet etikusan használni a vadászat során, mert szinte a nullára csökkenti a vad esélyét a védekezésre. 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #183 Dátum: 2016. Május 18. - 08:35:11 »

Az még lemaradt, hogy természetesen én sem a tiltásban látom a végső megoldást, hanem abban az újfajta nevelési megközelítésben aminek a jelentőségét még mindig nem ismerte fel a vadásztársadalom. De az is biztos hogy az engedélyezés ezeknek az eszközöknek a terjesztését felgyorsítaná, ezért kényszerűen de tiltani kell. Amúgy sem nagyon értem, hogy ha a vadászatra tilos akkor ugyan mi a francnak kellhet még civil használatra egy hőkamerás céltávcső. Én a forgalmazást is betiltanám, de amíg a politikusaink is használnak ilyeneket persze nem lesz tiltva.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #184 Dátum: 2016. Május 18. - 09:33:57 »

Az még lemaradt, hogy természetesen én sem a tiltásban látom a végső megoldást, hanem abban az újfajta nevelési megközelítésben aminek a jelentőségét még mindig nem ismerte fel a vadásztársadalom. De az is biztos hogy az engedélyezés ezeknek az eszközöknek a terjesztését felgyorsítaná, ezért kényszerűen de tiltani kell. Amúgy sem nagyon értem, hogy ha a vadászatra tilos akkor ugyan mi a francnak kellhet még civil használatra egy hőkamerás céltávcső. Én a forgalmazást is betiltanám, de amíg a politikusaink is használnak ilyeneket persze nem lesz tiltva.
Állattenyésztő rabsic úr még a vállalkozásába is bevitte a hőkamerát: ha e'kóború a jószág ezze' megtanálom...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2016. Május 18. - 09:49:18 »

Állattenyésztő rabsic úr még a vállalkozásába is bevitte a hőkamerát: ha e'kóború a jószág ezze' megtanálom...

Igen és látni vele azt is ha valahol nagyobb a hőfoka (lázas,gyulladt) . Tényleg arra is használják de ez egy jó "álca" is lehet és áfa megtakarítás - mint az élet területén oly sok mindenben .
Ez az éjszakai airsoftos dolog is igen jó "álca" és bizonyos köröknek na meg a biztonsági céggel védett telephellyel rendelkezőknek stb leköltségelés, leamortizálás,áfa visszaszopás stb.   S.Peti
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #186 Dátum: 2016. Május 18. - 10:00:06 »

Gondolom mindezt csak céltávcsővel lehet, a keresővel nem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2016. Május 18. - 10:04:03 »

Gondolom mindezt csak céltávcsővel lehet, a keresővel nem.

Tény hogy állatorvos ismerős használ valamilyen a keresőhöz hasonló ( vagy azonos ) eszközt . 
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #188 Dátum: 2016. Május 18. - 10:06:52 »

Ez az éjszakai airsoftos dolog is igen jó "álca"

Nekem van ismerősöm aki ilyen airsoftos körben mozog és igen, ő pl. csak műanyaggolyót lövöldöz más emberekre, mert az ő életében ez jelent egy olyasfajta kikapcsolódást, amire szüksége van, szóval nem azért akar valami egyszerű éjjellátó céltávcsövet venni, hogy rabsickodjon.
Az által, hogyha betiltanák teljesen a forgalmazást, pl. ezekkel az emberekkel kiszúrnának, de a számszeríjhoz visszakanyarodva, ha az is teljesen tiltott eszköz lenne, mint a vipera vagy sokkoló, akkor meg a középkori időszakot felölelő hagyományőrző csapatokkal szúrnának ki.
Olyan sosincs, hogy mnidenkinek jó, de az ésszel szankcionálás + a Balázs által emlegetett nevelés együttesen hozhat hosszútávon eredményt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2016. Május 18. - 10:55:16 »

ha az is teljesen tiltott eszköz lenne, mint a vipera vagy sokkoló,

Aztán mégis mindenkinek van, aki akar tartani.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #190 Dátum: 2016. Május 18. - 11:57:15 »

Aztán mégis mindenkinek van, aki akar tartani.

Nyilván nem lehetetlen a beszerzése, de büntethető, mint ahogy AK-t sem lehetetlen beszerezni, ahogy nemrégiben egy úriember lövöldözött is egy bíróságon. Amire rá akartam világítani, hogy a teljes betiltás sem megoldás, mert tényleg megveszik Szlovákiában pl, illetve más felhasználói köröket is sérelem ér.
Azt kell elérni a fejekben tudatos oktatással, ráneveléssel, hogy meg se vegyék vadászatra, mert először mindent fejben kell rendbe tenni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2016. Május 18. - 12:06:39 »

Nyilván nem lehetetlen a beszerzése, de büntethető, mint ahogy AK-t sem lehetetlen beszerezni, ahogy nemrégiben egy úriember lövöldözött is egy bíróságon. Amire rá akartam világítani, hogy a teljes betiltás sem megoldás, mert tényleg megveszik Szlovákiában pl, illetve más felhasználói köröket is sérelem ér.
Azt kell elérni a fejekben tudatos oktatással, ráneveléssel, hogy meg se vegyék vadászatra, mert először mindent fejben kell rendbe tenni.

Egyet gondolunk, de látod van még ma is aki a teljes tiltásban látja az üdvözülést!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #192 Dátum: 2016. Május 18. - 13:07:36 »

A Matyó hímzés attól az hogy kézzel készítik. Ha valaki egy cnc varrógéppel készít ilyet Kínában az nem Matyó hímzés. Ha gazdaságilag, és technikailag ezt kívánná a világ fejlődése ha nem. A vadászat attól vadászat hogy a vad képességeivel mérjük össze a miénket. Legalábbis valamilyen szinten ami azt jelenti, hogy a vadnak mindig esélye kell maradjon a túlélésre. Olyan esélye ami az ő képességeiből fakad, és nem a vadász töketlenségéből. Ha ez nincs akkor nem vadászatról beszélünk. Ebből egy lépést sem szabad hátrálni.
.
.
.

Összességében én mindenkit arra bíztatok hogy ne adjuk fel a vadászat hagyományként való kezelését, és a gazdasági tevékenységet is úgy tervezzük, hogy az alapvetéseket csak a szükséges, és elégséges mértékig hagyjuk változni. Az éjjellátó egy korszakhatár. Ha nem küzdünk ellene, és végül legális lesz, az összes többi aberrált baromsággal szemben megszűnnek az érvek. Azt is szeretik hangoztatni, hogy nem egy eszközön múlik hogy etikusan használják-e, hanem az emberen. Én erről sokat tudnék íjászként mesélni, csak éppen az a különbség hogy az éjjellátó céltávcsövet semmilyen módon nem lehet etikusan használni a vadászat során, mert szinte a nullára csökkenti a vad esélyét a védekezésre. 

 Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #193 Dátum: 2016. Május 18. - 13:38:01 »

Egyet gondolunk, de látod van még ma is aki a teljes tiltásban látja az üdvözülést!
Amíg egy ilyen barom országban élünk ahol mindenki a kiskapukat keresi, nem lehet "félig tiltani" valamit.
Miért nem tarthatok otthon pl. plasztikot vagy tnt-t? Csak a kertben akarnék durrogatni...
Ja, hogy terrorveszély meg ilyesmi? Az éjjellátókat is javarészt bűnözők használják...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2016. Május 18. - 14:19:30 »

Amíg egy ilyen barom országban élünk ahol mindenki a kiskapukat keresi, nem lehet "félig tiltani" valamit.
Miért nem tarthatok otthon pl. plasztikot vagy tnt-t? Csak a kertben akarnék durrogatni...
Ja, hogy terrorveszély meg ilyesmi? Az éjjellátókat is javarészt bűnözők használják...

 Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: