Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180750 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #165 Dátum: 2016. Május 17. - 13:04:27 »

Ez mi a tökszár?  Fejvakarás

http://www.amazon.com/Torrey-Pines-Logic-Thermal-Imaging/dp/B013C7PKPW
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #166 Dátum: 2016. Május 17. - 14:02:24 »

Saját kis környezetemben azt tapasztalom, hogy aki aktívan vadkározik, az nem használ éjjellátót, esetleg lámpát. Szokott viszont disznót lőni. Amelyik meg nem vadkározik, az inkább a legjobb sűrűk környékén éjjellátózik, de 20 métert nem megy a vad után, mert szar ügy a kökénybe belemászni 150 kilósan, ha véletlenül nem marad helyben a vad. A környéken meg jönnek elő a dögök számolatlanul. De ha az átlagpolgár véletlenül lő két disznót a kukoricavetésen egy héten belül, akkor úton-útfélen hangoztatják róla, hogy éjjellátózik, meg a dögöket is ő termelte egy faluval odébb. Tudom, ez így eléggé ki van sarkítva, de sajnos tényeket tükröz.

 Igen

Azt is nyugodtan hozzátehetjük, hogy az éjjellátóval nem sokra lehet jutni ha valaki 10órakkor befejezi a vadkározást, és hazamegy. Mert ez mint létező probléma még mindig előrébb van a sorban mint az hogy mivel lásson valaki este...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #167 Dátum: 2016. Május 17. - 14:16:28 »

Ez milyen igaz.

Egyre kevesebben szeretnek "kintéccakázni".
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #168 Dátum: 2016. Május 17. - 14:35:58 »

Igen

Azt is nyugodtan hozzátehetjük, hogy az éjjellátóval nem sokra lehet jutni ha valaki 10órakkor befejezi a vadkározást, és hazamegy. Mert ez mint létező probléma még mindig előrébb van a sorban mint az hogy mivel lásson valaki este...

Én arról beszélek, amikor kimegy a kolléga egy nem túl nagy költségvetésű szettel este nyolctól reggel hatig minden szabadnapján, lő két disznót, aztán következő héten meg már ő a céltábla az éjjellátós klubban, aki egyébként a megyei kamara meg politikai krém sleppje.
A tavaszi vetésekre egyébként sem kell egy csúcskategóriás céltávcsövet venni, hogy éjjel is meg lehessen rajta lőni a disznót. Akinek meg kevésbé jó a szeme vagy a távcsöve, az felrakhat egy lámpát. Az egyik vadőr ismerősöm egy 6x42 SB-rel operál tavasszal a kukorica vetéseken, pedig már nem húszéves és az erdő sem bűzlik utána. De a probléma ettől összetettebb, mert sok helyen ilyenkor is a szórókat veretik, ahelyett hogy békén hagynák, hogy a vetésen minél kevesebb időt töltsön a vad. Tovább megyek, sok helyen nem is etetnek már ilyenkor és ezért van kint korán a vetésen a disznó. Szóval a mondvacsinált indokot, hogy egész éjjel a vetéseket járja a disznó egyrészt azok generálják, akik ilyenkor sem hagyják békén, vagy elhanyagolják az erdőt. Másrészt a fenti érvelésem miatt a vadkárral alátámasztani az éjjellátók szükségességét vicc kategória. Érdekes, apám is rühellte feltenni azt a rohadt kacsa lámpát a puskájára, de amikor vadkárba kellett menni és kötelező volt, mégis fel tudta tenni és eredményes volt.
A vadkárt és az éjjellátót összefüggésbe hozni, kb annyira nonszensz, mint azt baszogatni, aki minden szabadidejét kihasználva törvényi előírásoknak megfelelően lövi a disznót tavasszal a vetéseken.  
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #169 Dátum: 2016. Május 17. - 14:42:49 »

Jól összefoglaltad. Teljesen egyetértünk.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2016. Május 17. - 15:01:14 »

Ez mi a tökszár?  Fejvakarás

Privátban !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2016. Május 17. - 15:05:36 »


Na b+ !   Ördög  Igaz már a vadászaprón is láttam .  :Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #172 Dátum: 2016. Május 17. - 15:16:32 »

Felesleges az éjjellátót a vadkár miatti szükséges rossznak tekinteni. Nem az. Az éjjellátózás egy jellemhiba. A legártatlanabb többet és tovább akar látni. Nevezzük kiváncsinak. A következő többet akar lőni. Ő a mohó. Esetleg adrenalin függő... A végső állomás a húsipari vállalkozó. Neki mindegy csak legyen mit eladni. Itt a határnál van egy különleges eset. A kellemest a hasznossal. A hőkamerát a seftügyletek biztosítása okán vette,de ha már befektetett vadászik és vadásztat. Ja!! Engedélye persze nincs...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2016. Május 17. - 15:22:14 »

Én arról beszélek, amikor kimegy a kolléga egy nem túl nagy költségvetésű szettel este nyolctól reggel hatig minden szabadnapján, lő két disznót, aztán következő héten meg már ő a céltábla az éjjellátós klubban, aki egyébként a megyei kamara meg politikai krém sleppje.
A tavaszi vetésekre egyébként sem kell egy csúcskategóriás céltávcsövet venni, hogy éjjel is meg lehessen rajta lőni a disznót. Akinek meg kevésbé jó a szeme vagy a távcsöve, az felrakhat egy lámpát. Az egyik vadőr ismerősöm egy 6x42 SB-rel operál tavasszal a kukorica vetéseken, pedig már nem húszéves és az erdő sem bűzlik utána. De a probléma ettől összetettebb, mert sok helyen ilyenkor is a szórókat veretik, ahelyett hogy békén hagynák, hogy a vetésen minél kevesebb időt töltsön a vad. Tovább megyek, soőtk helyen nem is etetnek már ilyenkor és ezért van kint korán a vetésen a disznó. Szóval a mondvacsinált indokot, hogy egész éjjel a vetéseket járja a disznó egyrészt azok generálják, akik ilyenkor sem hagyják békén, vagy elhanyagolják az erd. Másrészt a fenti érvelésem miatt a vadkárral alátámasztani az éjjellátók szükségességét vicc kategória. Érdekes, apám is rühellte feltenni azt a rohadt kacsa lámpát a puskájára, de amikor vadkárba kellett menni és kötelező volt, mégis fel tudta tenni és eredményes volt.
A vadkárt és az éjjellátót összefüggésbe hozni, kb annyira nonszensz, mint azt baszogatni, aki minden szabadidejét kihasználva törvényi előírásoknak megfelelően lövi a disznót tavasszal a vetéseken.  

Nem mifelénk vadászol ?    Ördög
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #174 Dátum: 2016. Május 17. - 15:23:51 »

Összetett probléma ez nagyon.
Én elég kevés vadat ejtek el, időben kotródok a területről haza, VISZONT
a fenti eszközöket használó kollégák teljesen "szétverik" a területet, mert nincs az a vad, ami mozdulna.
Siralmas. Ettől független nincs semmi éjjellátóm, és a termékek minőségét nézve előbb fogok költeni ennyi pénzt a gyerekekre,
vagy egy jó bakra, sutázásra.
Aki akar és ez a hobbija, az meg csücsüljön a technikai vívmányaival, törvényi segítséggel, még többet a területen, hátha sikerül a tavalyi eredményét /disznó darabszám/ elérni,megfejelni.
Egy ideig megy ez is, aztán majd ez is kevés lesz. Akkor majd drónnal berepülik a határt, és elektronikus beírókönyvbe foglalnak maguknak helyet a neten este 23:30 -tól reggel 03:50-ig. A társaság 90% pedig fizeti a tagdíjat, a költségeket, kijár levegőzni, mert vadat csak max a telefonján lát  a youtube-ról ha van 4g a lesen. Szeretni kell az ilyen tagtársakat, mert hasznosak. Termelik a húspénzt. Nem értitek Ti ezt.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2016. Május 17. - 15:56:29 »

Ez milyen igaz.

Egyre kevesebben szeretnek "kintéccakázni".


Azok meg két -három cigánygyerekkel meghajtatják a sűrűket nappal .( hülyék meg üljenek csak ki estére )  Mikor megbuknak akkor meg a vezetőség  Okos Ölel Kiss   ( "Hiszen Ő (ő) lövi a legtöbbet )
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #176 Dátum: 2016. Május 17. - 15:56:49 »

Összetett probléma ez nagyon.
Én elég kevés vadat ejtek el, időben kotródok a területről haza, VISZONT
a fenti eszközöket használó kollégák teljesen "szétverik" a területet, mert nincs az a vad, ami mozdulna.
Siralmas. Ettől független nincs semmi éjjellátóm, és a termékek minőségét nézve előbb fogok költeni ennyi pénzt a gyerekekre,
vagy egy jó bakra, sutázásra.
Aki akar és ez a hobbija, az meg csücsüljön a technikai vívmányaival, törvényi segítséggel, még többet a területen, hátha sikerül a tavalyi eredményét /disznó darabszám/ elérni,megfejelni.
Egy ideig megy ez is, aztán majd ez is kevés lesz. Akkor majd drónnal berepülik a határt, és elektronikus beírókönyvbe foglalnak maguknak helyet a neten este 23:30 -tól reggel 03:50-ig. A társaság 90% pedig fizeti a tagdíjat, a költségeket, kijár levegőzni, mert vadat csak max a telefonján lát  a youtube-ról ha van 4g a lesen. Szeretni kell az ilyen tagtársakat, mert hasznosak. Termelik a húspénzt. Nem értitek Ti ezt.

 Emelem

Az még rosszabb, ha azt a húspénzt maguknak-és nem a társaságnak termelik...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #177 Dátum: 2016. Május 17. - 19:05:24 »

Tuff74 fórumtárshoz hasonlóan én is nagyon hamar hazamegyek este, engem a sötétben való disznóvadászat egyszerűen nem érdekel. Tudom, hogy sokak szemében "gyári hibás" vagyok, és nekem bele is van kalkulálva, hogy kevesebb disznót lövök, mint akik sokat vannak kint éjjel. Ez van, elfogadom. Viszont inkább hajnalban járok ki, és merem állítani, hogy azok a disznók - legyenek bár kevesebben -, amiket ezen alkalmakon lövök, sokkal "minőségibb" sertevadak, mint az éjszakaiak. Legalábbis nekem lényegesen többet érnek, összehasonlíthatatlanul nagyobb élményt nyújtanak.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #178 Dátum: 2016. Május 17. - 19:13:19 »

Azok meg két -három cigánygyerekkel meghajtatják a sűrűket nappal .( hülyék meg üljenek csak ki estére )  

Jelentkezem, mint hülye. Rajtam röhögtek sutyiba, hogy én este oda ülök, amit ők reggel egymásnak meghajtottak.
Hetente ha ki tudok menni, ezzel pont két lehetőségemet nullázták le.
Ha meg fogtam egy jó helyet, akkor rámült jó széllel a T. naponta kimegyek kolléga.
Fasza gyerekek ezek, egyben sem volt annyi, hogy "Te, oda most ne menj, próbáld meg itt vagy ott!", de én ne szóljak semmit,
meg miért feltételezek róluk ezt meg azt....
"Szarházi ocsójánosok", amikor mondom hogy tegyünk be erre vagy arra pénzt, akkor visítanak, mint a választós malac.
A házi szabályzat megsértése meg egyesületi sport, ki  mit tud még meghúzni, "ha neked ezt is lehetett, akkor ezt figyeld Öcsém" huszárvágások...
okádnom kell.../a baj az hogy tényleg mert elkaptam valami nyavalyát  Röhög , lázam azért nincs/

« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 19. - 09:21:24 írta Pyrus » Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #179 Dátum: 2016. Május 17. - 20:16:24 »

Sziasztok!

Sok téma felmerült, felpörgött a topic! Néhány észrevétel, vélemény:

- Még az előző bejegyzésben felmerültek a halgazdálkodásban kiírt pályázatok, nem tudom mennyire voltak eredményesek és mire lettek kiírva, de kb 1-1,5 éves csúszással jöttek, amúgy igen, lehetne ilyen a vadgazdálkodásban is, meg pl összekötni a halászatival (vízfelület növelés támogatása pl, vízi szárnyasokat nevelő telep létrehozásának támogatása, stb...)
- Sosem volt számszeríjam, sosem lőttem számszeríjjal, mégsem értettem soha, hogy azzal miért nem lehet vadászni kulturált körülmények között, kár érte, normális szabályozással mindent lehetne. Lásd elöltöltő.
- A boltosok mit ad el, mit nem ad el mentalitására: cigit sem lehet 18 éven aluliaknak eladni, mégis reggelente amikor sétálok a munkahelyemre, részben a kiskorúak cigifüstjét kapom az arcomba. Ez meg a boltosok jellemhibája, hogy nem így akarnak nevelni, mert, ha ő nem adja el, akkor az a pénz, majd másnak lesz bevétel, csak a Ft-ok pörögnek a szemük előtt...
- A fegyverlámpa használata is ízlés kérdése, én nem ellenzem, leírták miért, a vadnak ha van tapasztalata vele, tud rá reagálni később.
- Az éjjellátók használatával nem értek egyet, elveszi a vadászat sava-borsát, a vadászat minden velejáróját és a lövést is ledegradálja egy olyan szintre, mintha az ember egy vágóhídi hentes lenne, akinek az a munkája, hogy fel legyen töltve minden húspult friss hússal és ezért muszáj ölnie.
Nyilván el kell azt fogadni, hogy a technológia fejlődik, s ezek bekerülnek a hétköznapi életbe is, de a legtöbben nem tudják keretek között, normálisan és morálisan használni, ha egyáltalán lehet.
A felhasználói körben ne felejtsétek el, hogy már az airsoftosok is veszik, és tartanak éjszakai összecsapásokat.

Sajnos az is igaz, hogy egyfajta státuszszimbólum lett az éjjellátó, s azon felül, hogy drága is, piszok sok embernek van! Hallottam már ember szájából azt, hogy muszáj volt megvenni a második generációs fényvetőtt, mert már tanultak a vaddisznók, s felismerik az első generációst. A válaszom néma hallgatás volt, én szégyelltem magam, pedig az illető az apám lehetett volna, s mindig elszomorít, ha egy tőlem idősebbnek, nekem kell példát mutatnom.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: