Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180688 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #120 Dátum: 2016. április 28. - 15:47:41 »

Ez az öreg-fiatal probléma nem személyes ügy. Vannak ugyanis adottságok amelyek a korral járnak. Mondok egy példát. Az OMVK vezetőségében sokan vannak akik néhány év múlva nyugdíjasok lesznek. Mit mond a rutin ilyenkor? "Valahogy ki kell bírni azt a pár évet, úgyhogy kussolok"
Érthető az ő helyzetük, és nem is érdekelne mindez ha két ciklus között lennénk, de 20évre írnak jelenleg törvényt, így a vezetőink öregkori érdekei arra a generációra lesznek hatással amely már nem őket érinti.

Balázs!   Emelem

Én a legnagyobb problémát nem is abban látom, hogy "kussolnak", de még a hozott törvényekben sem. Azt a pár évet ami még hátravan nekik a nyugdíjig valahogy kibírnánk. A törvényeink meg nincsenek kőbe vésve, te is írtad, hogy 24 óra alatt lehet új törvényt hozni. A gondot ott látom, hogy a helyükre is ugyan ilyenek lépnek, és eszük ágában sincs betanítani a következő generációt!  Egyébként az a véleményem,
beosztásra tekintet nélkül, hogy tudni kell mikor felállni a székből. Mondjuk ez nyugdíj előtt egy - két évvel necces, de legalább hosszabbítani főleg az állami szférában, senkit nem engednék!  De itt is a sógor-komaság  működik mint az egész országban évszázadok óta. De egy szavunk sem lehet, mi választjuk meg őket!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #121 Dátum: 2016. április 28. - 15:48:42 »

Bocs, hogy belevau, De én sokkal nagyobb problémának látom -mint az élet más területein is- az észérséget és az ehhez társuló butaságot a vadászatban... is.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #122 Dátum: 2016. április 28. - 15:53:10 »

"észérséget"

 Emelem

Biztos hiányos a műveltségem, de ezt nem tudom mit jelent. 

Egyébként meg mindenkinek joga (szerintem kötelessége is) elmondani az őszinte véleményét, főleg ha építő jellegű! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2016. április 28. - 15:57:53 »

Mondjuk ez nyugdíj előtt egy - két évvel necces, de legalább hosszabbítani főleg az állami szférában, senkit nem engednék! 

Osztálytársam mondása: "Csak az első nyugdíjamat szeretném megkapni, utána elkaparhatnak!"  Vigyorog

Én is amondó vagyok, de még hét (7) évem van hátra, a mai törvények szerint!  Rííí               
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #124 Dátum: 2016. április 28. - 16:03:46 »

Biztos hiányos a műveltségem, de ezt nem tudom mit jelent. 

Egyébként meg mindenkinek joga (szerintem kötelessége is) elmondani az őszinte véleményét, főleg ha építő jellegű! Kacsint

Aki észér, az kapzsi, de nem csak pénzre, hanem mindenre, a "határtalan bírhatnék" az, ami az észér embert jellemzi.  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #125 Dátum: 2016. április 28. - 16:06:55 »

De egy szavunk sem lehet, mi választjuk meg őket!

Hát ez az. Látom mi megy a közéletben, és igazából sok mindenben meg lehet érteni a többséget. Évtizedek kitartó munkájával elvették az emberek hitét a közéletben való részvételre, mert - dacára az időnként felbukkanó hangoskodóknak mint amilyenek mi is vagyunk - sosem történik semmi. Sajnos ez nem egy véleménye az embereknek, hanem a tapasztalata. És persze a célja is ez a politikának. Eljutottunk egy olyan kataton állapotba amikor már kezdem azt hinni, hogy fejcsóválgatás nélkül is a vesztünkbe mennénk. Az emberek nem hisznek az ésszerű dolgokban, az érvekben, a szakmai tudásban, a tapasztalatban. A politika, és a hatalom lett az új valóság. A Kossuth-on volt egy riport az egyik klimakutatóval aki nagyon jól fogalmazta ezt meg. Azt mondta, hogy az ő véleménye mint kutatóé sokkal alacsonyabb rendű a mai világban (egy a sok vélemény közül) mint egy politikusé. Ő a realitást fogalmazza meg, a politikának pedig a dolgok népszerű, populista része marad, ami jobban érdekli az embereket, mert az embereknek ma elég ha szarul élnek, de szépeket hallanak.
Az igazság az hogy ha a vadászok kiállítanák a porondra a szakmailag legtapasztaltabb, emberileg a legtöbbre tartott vadászt kihívónak mint a vadászat legfőbb vezetőjét, a politikai egy ilyen embert is felzabálna pillanatok alatt, és senki sem védené meg. Gyávák vagyunk, és hittelenek. De mondom, én azt hiszem hogy értem, és egy kicsit meg is értem ezt.....csak hát vannak az embernek gyerekei, és remélhetőleg lesznek unokái....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #126 Dátum: 2016. április 28. - 16:19:56 »

Egyszer valaki (igaz nem szerettem őt!  Vigyorog) azt mondta, hogy: Tetszettek volna forradalmat csinálni"!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #127 Dátum: 2016. április 28. - 16:21:55 »

Ma is ezt mondják csak jelenidőben, és magukban kuncogva.....
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2016. április 28. - 16:22:18 »

Egyszer valaki (igaz nem szerettem őt!  Vigyorog) azt mondta, hogy: Tetszettek volna forradalmat csinálni"!


Attila!
Erről szívesen beszélgetek veled, feladva szófukarságomat  Vigyorog de csak négyszemközt! Bár szerintem ismered a véleményemet!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #129 Dátum: 2016. április 28. - 16:24:55 »

Attila!
Erről szívesen beszélgetek veled, feladva szófukarságomat  Vigyorog de csak négyszemközt! Bár szerintem ismered a véleményemet!  Ördög
 Emelem

Nosza rajta! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #130 Dátum: 2016. Május 02. - 13:57:41 »

Akinek esetleg keze ügyébe kerül még az április havi Magyar Vadászlap, ajánlom figyelmébe a 26-27. oldalakon található cikket Wallendums Péter tollából "Egyensúlytalanság" címmel. Véleményem szerint diplomatikus hangvételben foglalja össze azokat az alapokat, ami miatt vélhetőleg a blog is elindult.
Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #131 Dátum: 2016. Május 06. - 18:38:29 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/05/06/lepeshatrany
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #132 Dátum: 2016. Május 07. - 10:25:40 »

Hogy a méhész érdekképviselet teszi a dolgát???????? Röhög Röhög Röhög (A mostani változás után talán, és adjunk bizalmat.)
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #133 Dátum: 2016. Május 16. - 13:02:26 »

Gyarapszik a potencianövelő eszközök tárháza.

http://beirokonyv.blog.hu/2016/05/16/a_be_nem_avatkozas_politikaja
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #134 Dátum: 2016. Május 16. - 15:25:10 »

Gyarapszik a potencianövelő eszközök tárháza.

http://beirokonyv.blog.hu/2016/05/16/a_be_nem_avatkozas_politikaja
A törvény jó, használatuk tilos.
Más kérdés mit lehet belőle betartatni?
Forgalmazásukat nem a VT. szabályozza, a keresőknek nem is a vadászok a legnagyobb felhasználói.
Érdekes hogy a fegyverlámpák használata ellen senki nem ágál.
Egy M3X lámpával és egy zöld szűrővel az őz állomány gyakorlatilag kiirtható, a szarvas nagy része.
Jó fácános területen, csak lámpa és légpuska kell a biztos megélhetéshez.
Próbál valaki tiltakozni a lámpa használat ellen, pedig az könnyen ellenőrizhető lenne.
Megoldás is van, pl. este 10 és hajnal 4 között a vadászat betiltása.
Kérdezd meg a vadászokat?
Ne gyere a vadkárral, az állami feladat lenne.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: