Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180425 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #990 Dátum: 2018. December 25. - 18:48:45 »

A 15 éves korhatár tervezethez... Isten őrizzen attól, hogy puskával szaladgáló gyerekekkel találkozzak az erdőben. A vadászathoz szerintem nem elég a vadászvizsga megszerzése, ahhoz megfelelő szellemi érettség is szükséges. Hiába van mellette felnőtt, ha a puska a "gyerek" kezében van...

Te hogy lettél vadász(már ha az vagy...)?
Mert ez általában apáról gyerekre, nagyapáról unokára száll...
Szerintem kevés, mikor 20 évesen levizsgázik egy 'városi' gyerek, nem is beszélve a 40 éves újgazdagokról  Fejvakarás
Igenis időben kell kezdeni magunkba szívni ezt a csodát, akit gyerekként nem érint meg az érzés, csak kevesekből lesz igazi vadász, mert persze vannak kivételek...
Á figyelmes olvasás csodákra képes, ugyanis a tevben szerepel az is, hogy felügyelettel.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #991 Dátum: 2018. December 25. - 19:53:14 »

A 15 éves korhatár tervezethez... Isten őrizzen attól, hogy puskával szaladgáló gyerekekkel találkozzak az erdőben. A vadászathoz szerintem nem elég a vadászvizsga megszerzése, ahhoz megfelelő szellemi érettség is szükséges. Hiába van mellette felnőtt, ha a puska a "gyerek" kezében van...

Nos. Miért gondolod hogy egy gyerek kezében a puska veszélyes, ha van mellette felügyelet, és tudja hogy milyen szabályokat kell betartani? Ha megnézed a vadászbaleseteket az fog kiderülni hogy nagyon bővel 30+ mindenki aki ezeket elköveti.
Másrészt a lakosság arányában fél Európában a fiatalok fegyverrel is vadászhatnak. Márpedig egy magyar gyerek nem hülyébb az európai társainál. Én 12 éves koromban kezdtem légpuskával.
Megtanítottak mindenre amire kellett, és azt is elmagyarázták, hogy ha csak egyszer vétek bármilyen szabály ellen, a puska ugrik 18éves koromig. A biztonsági szabályok törvényként égtek az agyamba, és az Öcsémébe is. Szúrópróba szerűen nézték, hogy pl. van-e lőszer a stukkerbe annak ellenére hogy nincs felhúzva. Áldom a sorsot, hogy ezt anno megkockáztatták. Szerencsére az apámnak több esze volt annál, mint hogy egy felelőtlen idiótának tekintse a saját fiait.
Egyébként némileg megértelek, mert belénk van oltva ez a rettegés, de pont az ellenkezőjét érik el vele. Itt van pl. az íjászat. Ma több mint 30ezer íj van közforgalomba. Ezek közül több ezer gyerekek kezében van. Az tuti hogy 20évre visszamenőleg soha semmilyen komolyabb balesete nem történt. Pedig egy 40 fontos íjjal simán át lehet lőni egy embert.

Pedagógia kell, és akkor ez egy lehetőség.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #992 Dátum: 2018. December 25. - 20:12:15 »

Nos. Miért gondolod hogy egy gyerek kezében a puska veszélyes, ha van mellette felügyelet, és tudja hogy milyen szabályokat kell betartani? Ha megnézed a vadászbaleseteket az fog kiderülni hogy nagyon bővel 30+ mindenki aki ezeket elköveti.
Másrészt a lakosság arányában fél Európában a fiatalok fegyverrel is vadászhatnak. Márpedig egy magyar gyerek nem hülyébb az európai társainál. Én 12 éves koromban kezdtem légpuskával.
Megtanítottak mindenre amire kellett, és azt is elmagyarázták, hogy ha csak egyszer vétek bármilyen szabály ellen, a puska ugrik 18éves koromig. A biztonsági szabályok törvényként égtek az agyamba, és az Öcsémébe is. Szúrópróba szerűen nézték, hogy pl. van-e lőszer a stukkerbe annak ellenére hogy nincs felhúzva. Áldom a sorsot, hogy ezt anno megkockáztatták. Szerencsére az apámnak több esze volt annál, mint hogy egy felelőtlen idiótának tekintse a saját fiait.
Egyébként némileg megértelek, mert belénk van oltva ez a rettegés, de pont az ellenkezőjét érik el vele. Itt van pl. az íjászat. Ma több mint 30ezer íj van közforgalomba. Ezek közül több ezer gyerekek kezében van. Az tuti hogy 20évre visszamenőleg soha semmilyen komolyabb balesete nem történt. Pedig egy 40 fontos íjjal simán át lehet lőni egy embert.

Pedagógia kell, és akkor ez egy lehetőség.

 Igen

Köszönöm.

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #993 Dátum: 2018. December 25. - 21:22:41 »

Bocsánat, de mindenhol, a jogtárban is 17 év a vadászvizsga korhatára...
Erről kaphatnék több infót?

Köszönettel.  Emelem
17 évesen elkezdheted a vadászvizsgát,de csak 18 évesen kapod meg a fegyvertartásit.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #994 Dátum: 2018. December 25. - 21:43:32 »

Egyáltalán nem tartom ördögtől valónak a gyerekkorban megkezdett vadászati gyakorlatot.....sőt!
Egy cseperedő kamasz agya olyan, mint a szivacs. Bármit képes elsajátítani, megtanulni, megszeretni.
Mire 18 éves lesz, nagyjàból mar "készen van", a főbb irányok már kialakulnak nála, ráadásul olyan egyéb elfoglaltságai lesznek,
mint pl. az ellenkező nem (jobb esetben Ördög) szélesebb körű megismerése, tanulmányi előmenetel, egzisztencia, stb...
Mire ezeken, és egyéb törvényszerű kötelezettségein át tud lépni, ott van 30 év körül.
Ha ilyenkor kezd bele a vadásszá válásba, annak komoly buktatói lehetnek mind önmagára, mind a vadászatra nézve.
Míg, ha gyerekfejjel, egy arra alkalmas mentor irányítása mellett már az alapokat magáénak tudhatja, sok problémát megelőzhet.
És akkor nem beszéltünk még a fegyvernek arról a csodálatos tulajdonságáról, hogy képes egészséges gondolkodású, fegyelmezett,
ön- és felelősségtudatos embert nevelni abból, aki bánik vele. Persze csak akkor, ha az alany meg abban a stádiumban van, ahol még alakulhat a személyisége.

Több ezer vadászvendéggel volt szerencsém találkozni és akár együtt is vadászni.
Szinte minden esetben látszott, hogy ki, mikor kezdett el vadászni.
Aki felnőtt fejjel vág bele, az olyan hátrányból indul, amit egyszerűen nem lehet ledolgozni.
Nem az egyén hibája, de egyszerűen lesznek dolgok, amiket soha sem fog megtanulni, vagy készségszinten alkalmazni.

Én személy szerint az általam tapasztaltak alapján nagyon várom és támogatom az ifjúsági vadászat lehetőségét, maguk a fiatalok fejlődése miatt,
és azért is, hogy megszűnjön az a kényszerűen jogszerűtlen állapot, amikor idősebb vadászok, saját gyermekük, vagy más pártfogoltjuk
számára, oktatási, nevelési célzattal vadászati alkalmat teremtenek, lényegében törvényt sértve és a fiatalkorúval törvényt sértetve.
Mert ne legyünk szemellenzősek, ha lenne olyan, mentorálható gyermek a közelemben, aki szívesen kijárna velem, és egy idő után arra alkalmasnak
és érdemesnek találnám, a törvénnyel szembefordulva, gondolkodás nélkül fegyvert adnék a kezébe, ahogyan annak idején én is így jutottam
az első vadászati lehetőségeimhez, 15 éves koromban.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #995 Dátum: 2018. December 26. - 06:05:14 »

Ráadásul én a mai helyzetbe sokkal nagyobb veszélyeket érzek. Mert mi is a helyzet? 18 éves korodig semmihez nem férsz hozzá. Mármint fegyver. Aztán betöltöd a 18-at és azonnal bármivel, bármire, és egyedül.

Az a helyzet, hogy valamit csinálni kell azzal az élettel amiben a mai gyerekek élnek. Itt verseny van. Ma már nem elég egy könyvet adni a kezükbe, mert nem olvassák el. Nem elég trófeákat mutogatni, mert az nem elég inger-gazdag ahhoz képest amit a telefonjuk instant módon kínál. Akárhogy is nézzük, egy gyereknek a vadászat izgalmát az jelenti, ha a vad elejtésének a lehetősége benne van a pakliban. Ezt a helyzetet pedig fel kell használni az ismeretek átadására. Arról nem beszélve, hogy mennyivel jobb az ha egy fiú az apjával lóg, mint hogy a szobába kuksoljon aztán az ostoba youtubereket nézze, és azokra akarjon hasonlítani. 
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #996 Dátum: 2018. December 26. - 11:22:08 »

Arról nem beszélve, hogy mennyivel jobb az ha egy fiú az apjával lóg, mint hogy a szobába kuksoljon aztán az ostoba youtubereket nézze, és azokra akarjon hasonlítani. 

 Emelem

Ez nagy igazság! Igen
Arról már nem is beszélve, hogy a pörgős világunkban legalább ennyivel is több az az idő,
amit az ember a gyerekével tölthet.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #997 Dátum: 2019. Január 15. - 09:19:01 »

Inkább

https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/15/ez_is_megvan_meg_sincs_este_184
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #998 Dátum: 2019. Január 19. - 19:54:10 »

https://beirokonyv.blog.hu/2019/01/19/a_fotitkar_eletrajza
Naplózva
cookie
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #999 Dátum: 2019. Február 04. - 11:46:33 »

Egyetértek az előttem szólókkal. jobb egy tizenéves vadász, ki előtt még ott a jövő, és talán későbbiekben hozzá tud tenni a vadászat jobbá tételéhez, mint egy 40+-os frissvizsgás aki összetéveszti a nyulat a disznóval. Tisztelet a kivételnek! Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1000 Dátum: 2019. Február 04. - 12:14:39 »

Egyetértek az előttem szólókkal. jobb egy tizenéves vadász, ki előtt még ott a jövő, és talán későbbiekben hozzá tud tenni a vadászat jobbá tételéhez, mint egy 40+-os frissvizsgás aki összetéveszti a nyulat a disznóval. Tisztelet a kivételnek! Emelem
Nyulat a disznóval?
Én tudnék neked olyan erdőmérnököt, erdészeti igazgatót mondani aki a "Rongyos"-ban agyonlőtte a sündisznót mert borz-nak nézte, bár először disznót mondott mert a borz akkoriban még nem volt vadászható. Fejvakarás
(Tudnék de nem fogok mert az illető amúgy egy nagyon jólelkű, jószívű és rettentő szorgalmas srác volt, csak ha vadászatra került sor, még nagyon vitte a vére. Egy kóbor macska után képes volt kilométereket futni. Azóta nyilván lenyugodott)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
cookie
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1001 Dátum: 2019. Február 04. - 14:13:26 »

Vadászember is hibázhat, és hibázik is csak nem mindegy mekkorát. Mindenkinek a saját lelkiismerete, csak hat itt kezdődik hogy amíg minden kétséget kizárólag ...........aki meg nem tud mérlegelni, és nincs benne alázat az ne fogjon puskát. Szerintem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1002 Dátum: 2019. Február 13. - 18:35:15 »

Nyulat a disznóval?
Én tudnék neked olyan erdőmérnököt, erdészeti igazgatót mondani aki a "Rongyos"-ban agyonlőtte a sündisznót mert borz-nak nézte, bár először disznót mondott mert a borz akkoriban még nem volt vadászható. Fejvakarás
(Tudnék de nem fogok mert az illető amúgy egy nagyon jólelkű, jószívű és rettentő szorgalmas srác volt, csak ha vadászatra került sor, még nagyon vitte a vére. Egy kóbor macska után képes volt kilométereket futni. Azóta nyilván lenyugodott)

Hát tudod Feri volt nekem az "ősidőkben" egy járási fővadászom aki úgy lett fővadász hogy elvette az erdőgazdaság igazgatójának a lányát és kellett neki valami sarzsi az erdészetnél. No ez a jóember eleinte egy katasztrófa volt (amikor először elvittem korongozni 1 azaz egy korongot lőtt meg a rottéból), de minden tekintetben. Volt viszont egy megfizethetetlen tulajdonsága: nagyon szeretet volna jó vadászemberé válni. Harminc egynehány évesen nekiállt tanul és nem csak könyvből. Aztán a nagypaládi erdésszel és Popovics Pistával az akkori járási elnökkel alaposan kikupáltuk. Két-három év után úgy ismerte a járás vadváltóit, hogy sok vadőr se jobban. Lőtt nagy kant, szép bakot, rengeteg rókát és nagyon derék vadászember lett belőle. Nagyfőnök létére hordta a kukoricát a szórókra és egy Nivát ronggyá hajtott a rabsicok és rókák kergelészése közben. Most egy cseh autógyárban gürcöl. De a lényeg. Ha akkor kiröhögjük, párszor lukra futtatjuk, jól elvesszük a kedvét a vadászattól az jobb lett volna? Tanulni, vadásszá lenni sosem késő. egyikünk se ződkalappal a fején és fene nagy tudással alatta látta meg a napvilágot, de a régi motorosoknak itt van nagy felelőssége, hogy a harmincas negyvenes kezdőből mi lesz: sisszér vagy vadászember.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1003 Dátum: 2019. Február 13. - 18:55:23 »

Hát tudod Feri volt nekem az "ősidőkben" egy járási fővadászom aki úgy lett fővadász hogy elvette az erdőgazdaság igazgatójának a lányát és kellett neki valami sarzsi az erdészetnél. No ez a jóember eleinte egy katasztrófa volt (amikor először elvittem korongozni 1 azaz egy korongot lőtt meg a rottéból), de minden tekintetben. Volt viszont egy megfizethetetlen tulajdonsága: nagyon szeretet volna jó vadászemberé válni. Harminc egynehány évesen nekiállt tanul és nem csak könyvből. Aztán a nagypaládi erdésszel és Popovics Pistával az akkori járási elnökkel alaposan kikupáltuk. Két-három év után úgy ismerte a járás vadváltóit, hogy sok vadőr se jobban. Lőtt nagy kant, szép bakot, rengeteg rókát és nagyon derék vadászember lett belőle. Nagyfőnök létére hordta a kukoricát a szórókra és egy Nivát ronggyá hajtott a rabsicok és rókák kergelészése közben. Most egy cseh autógyárban gürcöl. De a lényeg. Ha akkor kiröhögjük, párszor lukra futtatjuk, jól elvesszük a kedvét a vadászattól az jobb lett volna? Tanulni, vadásszá lenni sosem késő. egyikünk se ződkalappal a fején és fene nagy tudással alatta látta meg a napvilágot, de a régi motorosoknak itt van nagy felelőssége, hogy a harmincas negyvenes kezdőből mi lesz: sisszér vagy vadászember.
Ez nagyon tiszteletre méltó hozzáállás Hucul, le a kalappal!!!!!!
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1004 Dátum: 2019. Február 13. - 19:05:52 »

A tiszteletre méltó hozzáállás inkább a részéről áll, mert azóta az após nyugdíjas, túl két súlyos szívműtéten. Az asszony munkanélküli, van három gyerek (mellettük nemis nagyon dolgozhatna) és az én Misa barátom jó ha évente egyszer kétszer megsétáltatja a puskát mert minden az ő nyakába szakadt, hát húzza az igát Csehországban. Szóval ez is azt mutatja, hogy nemcsak vadásznak, de embernek sem utolsó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: