Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180408 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #975 Dátum: 2018. December 21. - 19:46:01 »

https://beirokonyv.blog.hu/2018/12/21/net-_es_bloghuszari_beszamolo_a_kuldottkozgyulesrol
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #976 Dátum: 2018. December 24. - 09:56:55 »

https://beirokonyv.blog.hu/2018/12/24/_kod_van
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #977 Dátum: 2018. December 24. - 20:43:34 »

Bocsánat, de mindenhol, a jogtárban is 17 év a vadászvizsga korhatára...
Erről kaphatnék több infót?

Köszönettel.  Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #978 Dátum: 2018. December 24. - 20:54:59 »


 Igen

Bízom benne, hogy nem hagyjátok abba...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #979 Dátum: 2018. December 24. - 23:47:55 »

Stoel
Mi kaptunk karácsonyi smst... Vállat von Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #980 Dátum: 2018. December 25. - 06:10:18 »

Stoel
Mi kaptunk karácsonyi smst... Vállat von Ördög

Derék dolog, ha a megyédben erre gondoltak, de mi a központi weboldalról, és facebook oldalról írtunk Képeslapot pedig illik ilyenkor küldeni a főbb partnereknek.
Ez a megjegyzésem arról szól csak, hogy én mit gondolnék normálisnak ilyenkor egy olyan tagság iránt ami 2milliárdot hord össze nekik.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #981 Dátum: 2018. December 25. - 06:15:58 »

Igen

Bízom benne, hogy nem hagyjátok abba...

 Emelem

Ezt a kamarai vonalat rövidebb elhajlásokkal abbahagyjuk. Viszont ez a három év arra kiváló volt, hogy minden porcikáját megismerje az ember a rendszernek. Úgy ahogy a közpolitikában is, az embereknek alternatívára van szükségük.
A "forradalmat" nem nekünk kell csinálni, hanem nekik. Mostantól a vadásztársadalom felé fordulunk a kamara helyett, és a nemzetközi példákat feldolgozva, saját ötletekkel próbáljuk kitalálni, hogy mi legyen a jövőben. Ennek következtében első sorban a vadászifjúsággal szeretnénk foglalkozni. Aztán ha a küldöttek többsége egyszer úgy érzi, hogy mégsem jó az amiről ma még nem így gondolkodnak, mi is hozzátesszük a magunk részét a kamarai változáshoz. 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #982 Dátum: 2018. December 25. - 06:30:09 »

Bocsánat, de mindenhol, a jogtárban is 17 év a vadászvizsga korhatára...
Erről kaphatnék több infót?

Köszönettel.  Emelem

Most van folyamatban a vadászvizsga rendelet módosítása. Azt kértük, hogy első lépésként az asztalon lévő dolgokon változtassunk az ifjúsági vadászat terén, vagyis szállítsák le a vadászvizsga korhatárát 15évre. Ha ez megvan és kiderül hogy egy 15éves is le tud vizsgázni (ezt ma valamiért sokan kétségbe vonják) akkor a következő Vtv módosításkor a vadászjegy kiváltásnak korhatárát is vigyük le 15 évre.
Nagyon fontos, hogy 15-18év között csak felnőtt felügyelete mellett lehet majd vadászni.
Ha mind a két dolog megvalósul akkor hagyományos vadászati módokkal azonnal lehet a fiataloknak vadászni. Ebből lett az egyébként, hogy mi köpködjük a puskás vadászatot, ami természetesen egy orbitális marhaság. Mi azt szeretnénk, ha puskával is lehetne ezeknek a fiataloknak vadászni (még egyszer mondom felnőtt felügyelete mellett) de ehhez a fegyvertörvénynek is változnia kell. A hagyományos vadászati módok viszont ilyen értelemben az ölünkbe hullanak.

A kamara szakbizottságai támogatják a mostani lépést, vagyis a vadászvizsga rendelet ilyen változását. Persze ez nem jelent még biztosat, mert a Jámbor simán megteszi ha akarja hogy ennek ellenére sem ezt küldi tovább a minisztériumba. Bár én azért nem ebben bízom, mert nekem egyszer elszólta magát, és azt mondta hogy ő is egyetért az ifjúsági vadászattal.

Ha ez megvalósul, akkor nem titokba kell a gyereket bevezetni a vadászatba. Mindez nem azt jelenti természetesen, hogy 15 évesen egy bikát kell a gyerekkel lövetni. Ez azt jelenti, hogy ebben a rendkívül ingergazdag világban lesznek olyan élmények a tarsolyunkba amivel versenyképesek leszünk a multimédiás, vagy a 3D-s tartalmakkal. Ezen felül lesz lehetősége egy gyereknek számtalan dolgot időben megtanulni. Pl. a fegyverkezelést. És nem az lesz hogy "18 éves vagyok. Felnőtt! Azt csinálok amit akarok" Na ez a veszélyes, és nem az ha valaki felügyelet mellett fiatalon, fokozatosan kezdi a vadász pályafutását.   
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #983 Dátum: 2018. December 25. - 08:37:10 »

Derék dolog, ha a megyédben erre gondoltak, de mi a központi weboldalról, és facebook oldalról írtunk Képeslapot pedig illik ilyenkor küldeni a főbb partnereknek.
Ez a megjegyzésem arról szól csak, hogy én mit gondolnék normálisnak ilyenkor egy olyan tagság iránt ami 2milliárdot hord össze nekik.

Kösz ! Nem tartok igényt semmilyen képeslapra a saját pénzemből .  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #984 Dátum: 2018. December 25. - 10:30:53 »

Kösz ! Nem tartok igényt semmilyen képeslapra a saját pénzemből .  Ördög

Akkor csinálj magadról egy tükrös képet és küld el a kamarának! Az lenne az igazi halálos fegyver!  Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #985 Dátum: 2018. December 25. - 10:51:52 »

Derék dolog, ha a megyédben erre gondoltak, de mi a központi weboldalról, és facebook oldalról írtunk Képeslapot pedig illik ilyenkor küldeni a főbb partnereknek.
Ez a megjegyzésem arról szól csak, hogy én mit gondolnék normálisnak ilyenkor egy olyan tagság iránt ami 2milliárdot hord össze nekik.
Értem én. Irónia akart lenni. A szabolcsi kamara most kezdett nyitni a világ felé,mióta új a vezetés. Én ezt értékelem,mert 2 éve még semmilyen internetes felületen nem lehetett elérni a kamaránkat. A kis lépés is lépés.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #986 Dátum: 2018. December 25. - 13:11:38 »

Ezt a kamarai vonalat rövidebb elhajlásokkal abbahagyjuk. Viszont ez a három év arra kiváló volt, hogy minden porcikáját megismerje az ember a rendszernek. Úgy ahogy a közpolitikában is, az embereknek alternatívára van szükségük.
A "forradalmat" nem nekünk kell csinálni, hanem nekik. Mostantól a vadásztársadalom felé fordulunk a kamara helyett, és a nemzetközi példákat feldolgozva, saját ötletekkel próbáljuk kitalálni, hogy mi legyen a jövőben. Ennek következtében első sorban a vadászifjúsággal szeretnénk foglalkozni. Aztán ha a küldöttek többsége egyszer úgy érzi, hogy mégsem jó az amiről ma még nem így gondolkodnak, mi is hozzátesszük a magunk részét a kamarai változáshoz. 
Ne csináljatok forradalmat,mert az tönkretesz mindent!
Forradalom idegen szóval- revolúció.
Evolúció= fejlődés, a  "re" szóösszetételeknél az utótag ellentétét eredményezi,tehát a revolúció(forradalom),az hanyatlás,tönkretétel!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #987 Dátum: 2018. December 25. - 13:27:32 »

Ne csináljatok forradalmat,mert az tönkretesz mindent!
Forradalom idegen szóval- revolúció.
Evolúció= fejlődés, a  "re" szóösszetételeknél az utótag ellentétét eredményezi,tehát a revolúció(forradalom),az hanyatlás,tönkretétel!

Ezért is tettem idézőjelbe. A forradalmár kifejezés pl. nekem egy lekicsinylő szitokszó. Szóval egyetértünk.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #988 Dátum: 2018. December 25. - 13:31:15 »

Értem én. Irónia akart lenni. A szabolcsi kamara most kezdett nyitni a világ felé,mióta új a vezetés. Én ezt értékelem,mert 2 éve még semmilyen internetes felületen nem lehetett elérni a kamaránkat. A kis lépés is lépés.

Vannak más megyei kamarák is ahol történnek értelmes dolgok. Van ahol van pl. helyi vadgazd alap a megyei problémákra. Van ahol a hv-k külön támogatást kapnak stb.
Én sokszor leírtam hogy a kamara mint egész kritizálásával óhatatlanul igazságtalanul általánosít az ember, de éppen ezért igyekeztünk minden pozitív dolgot leírni ami megtörtént. Csak ezeken sokan átsiklottak. 
Naplózva
diver
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #989 Dátum: 2018. December 25. - 18:30:08 »

A 15 éves korhatár tervezethez... Isten őrizzen attól, hogy puskával szaladgáló gyerekekkel találkozzak az erdőben. A vadászathoz szerintem nem elég a vadászvizsga megszerzése, ahhoz megfelelő szellemi érettség is szükséges. Hiába van mellette felnőtt, ha a puska a "gyerek" kezében van...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: