Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180415 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #945 Dátum: 2018. December 09. - 16:59:26 »

Ma van advent második vasárnapja. Ma két poszt van Mosolyog

https://beirokonyv.blog.hu/2018/12/09/a_megyei_partbizottsag_elso_embere

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #946 Dátum: 2018. December 12. - 13:41:53 »

http://magasles.reblog.hu/elfogadta-a-parlament-az-aremelest-elokeszito-salatatorvenyt
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #947 Dátum: 2018. December 12. - 17:24:32 »

Ez a törvény. Most várjuk a Vhr-t amit olyan sokan véleményeztek.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #948 Dátum: 2018. December 12. - 17:27:17 »

Ha erről megírom a véleményem, akkor jön Stefi és közli, hogy agresszívan, mocskolódva politizálok. Stoel
Esetleg fizethetné a jövő évi vadászjegyemet, ha neki tetszik ez a rendszer... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #949 Dátum: 2018. December 12. - 17:28:12 »

https://beirokonyv.blog.hu/2018/12/12/vadgazdalkodasi_alap_i
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #950 Dátum: 2018. December 12. - 18:56:18 »

Érdeklődve olvasom írásaidat, sok igazságod vagyon, de engedd meg hogy itt ellentmondjak. Szerintem a Vadgazdálkodssi Alap pályázataiból tök jó dolgokat lehetett, meg remélem lehet is még megvalósítan. Legalábbis errefelé vidéken. 😀 Vadföldművelés is bejött, a csapdázás meg méginkább. Aki igényelt épkézláb peojektre nyert. Biztos ezt is lehetne jobban csinálni, de így ilyen formában is nagyon hasznos.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #951 Dátum: 2018. December 12. - 19:08:11 »

Érdeklődve olvasom írásaidat, sok igazságod vagyon, de engedd meg hogy itt ellentmondjak. Szerintem a Vadgazdálkodssi Alap pályázataiból tök jó dolgokat lehetett, meg remélem lehet is még megvalósítan. Legalábbis errefelé vidéken. 😀 Vadföldművelés is bejött, a csapdázás meg méginkább. Aki igényelt épkézláb peojektre nyert. Biztos ezt is lehetne jobban csinálni, de így ilyen formában is nagyon hasznos.

Nem tudod véletlenül, hogy mennyi pénzt osztottak fel a pályázatokra?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #952 Dátum: 2018. December 12. - 19:29:05 »

Nem tudod véletlenül, hogy mennyi pénzt osztottak fel a pályázatokra?

Nem tudom Attila, csak azt, hogy aki érdemben pályázott az nyert.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #953 Dátum: 2018. December 12. - 19:35:57 »

Érdeklődve olvasom írásaidat, sok igazságod vagyon, de engedd meg hogy itt ellentmondjak. Szerintem a Vadgazdálkodssi Alap pályázataiból tök jó dolgokat lehetett, meg remélem lehet is még megvalósítan. Legalábbis errefelé vidéken. 😀 Vadföldművelés is bejött, a csapdázás meg méginkább. Aki igényelt épkézláb peojektre nyert. Biztos ezt is lehetne jobban csinálni, de így ilyen formában is nagyon hasznos.

Ezért is kezdtem úgy, hogy az alap tekintetében méltányosabbnak kell lenni, és a stílusomat is ehhez igazítottam, és beleírtam amiket jó ötletnek gondolok. A vadföldművelésre vannak nagyobb költségvetésű pályázatok is. Az nem szerencsés hogy létezik két olyan pályázat aminek a feltételrendszere lényegében szóról szóra megegyezik, és kétszer lehet rá pénzt felvenni. Itt ez történt.
A csapdázásról ezt írtam: "Kiderült, hogy az intenzív csapdázásnak ugyan egyértelműen és látványosan mutatkozott a hatása a mezei nyúl állományban," illetve ezt "A csapdázás jelentőségét senki nem vonhatja kétségbe az apróvad élőhely összefüggésében, de sokkal céltudatosabban kellene összeállítani ezt a programot."

A vízellátást javító részről pedig ezt: "Jól ellenőrizhető, értelmes cél."

De mindent lehet jobban csinálni, és ennek érdekében konkrét példákat és indoklást írtam. Pont azért mert egyrészt nem kötekedni akarok, másrészt tudom hogy ezzel az egésszel tényleg melóznak a központban a kollégák. Aki dolgozik az megérdemli hogy méltányosak legyenek vele.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #954 Dátum: 2018. December 12. - 20:09:19 »

.... másrészt tudom hogy ezzel az egésszel tényleg melóznak a központban a kollégák. Aki dolgozik az megérdemli hogy méltányosak legyenek vele.
Nem csak a központiak, mert az összes pályázat előbírálata a saját megyéjében már megtörténik, és csak az kerül a központba amit ott jóváhagytak.
A csapdázással kapcsolatban (mint gyakorló csapdázónak...akkor még legalább is) az elsők között volt az a véleményem, hogy amíg a működtetésre
nem biztosít legalább egy jelentős részben forrást az Alap, addig a beszerzett eszközök egy jó része nem lesz más, mint kidobott pénz.
Ebben szerencsére meghallgatásra talált az aggódó kérés, így a második körben már az üzemeltetésre is érvényes részben a támogatás.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #955 Dátum: 2018. December 12. - 23:33:23 »

Ha erről megírom a véleményem, akkor jön Stefi és közli, hogy agresszívan, mocskolódva politizálok. Stoel
Esetleg fizethetné a jövő évi vadászjegyemet, ha neki tetszik ez a rendszer... Ördög

Nem én voltam az elsők között aki nemtetszését fejezte ki ez miatt  ?  Tudod az elvakult narancsgyűlöleted és annak  mindenáron való agresszív terjesztése nem tetszik . Ne hogy azt gondold hogy én nem gondolkodok és nem látok de vannak dolgok amiben egyet kell értsek bárki is tűzi zászlajára .  Másrészt ha van egy fórumszabályzat azt neked kéne leginkább betartanod - ezért nem felejtem el soha neked a letiltásaimat   Röhög Röhög Röhög   és csapkodó alaptalan megjegyzéseidet .        Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #956 Dátum: 2018. December 13. - 03:52:15 »

A csapdázással kapcsolatban (mint gyakorló csapdázónak...akkor még legalább is) az elsők között volt az a véleményem, hogy amíg a működtetésre
nem biztosít legalább egy jelentős részben forrást az Alap, addig a beszerzett eszközök egy jó része nem lesz más, mint kidobott pénz.
Ebben szerencsére meghallgatásra talált az aggódó kérés, így a második körben már az üzemeltetésre is érvényes részben a támogatás.

Mondjuk azt hogy valami történt, ami szimbolikus. Egy 220-as testszorítóra a pályázat szerint 8000Ft-ot lehet elszámolni. Ennek a 70%-át támogatja a pályázat. Ez 5600Ft. Ennek a 20%-át lehet az üzemeltetéssel kapcsolatos költségekre. Vagyis 1120Ft-ot Mosolyog
A fenntartási időszak 4év Mosolyog
Egyébként azt nem értem, hogy ha a kotorékozásra mint szolgáltatásra lehet pályázni akkor a csapdázási költségekre miért nem adnak több pénzt? Az világos hogy nehezen ellenőrizhető, de akiről kiderül hogy hazudik azt 10évre el kell tiltani a pályázati lehetőségektől. A Perkátai hv szerint ő évi több mint 2millát költ üzemanyagra. Világos hogy itt lesz a vékony keresztmetszet ebben a csapdázási történetben.
Azt elfogadom, hogy van ebben visszaélési lehetőség. Elfogadnám! Ha közben az is zavarna mindenkit hogy a zöldítésnél is van. De az nem zavar senkit.


Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #957 Dátum: 2018. December 13. - 12:29:02 »

Ezért is kezdtem úgy, hogy az alap tekintetében méltányosabbnak kell lenni, és a stílusomat is ehhez igazítottam, és beleírtam amiket jó ötletnek gondolok. A vadföldművelésre vannak nagyobb költségvetésű pályázatok is. Az nem szerencsés hogy létezik két olyan pályázat aminek a feltételrendszere lényegében szóról szóra megegyezik, és kétszer lehet rá pénzt felvenni. Itt ez történt.
A csapdázásról ezt írtam: "Kiderült, hogy az intenzív csapdázásnak ugyan egyértelműen és látványosan mutatkozott a hatása a mezei nyúl állományban," illetve ezt "A csapdázás jelentőségét senki nem vonhatja kétségbe az apróvad élőhely összefüggésében, de sokkal céltudatosabban kellene összeállítani ezt a programot."

A vízellátást javító részről pedig ezt: "Jól ellenőrizhető, értelmes cél."

De mindent lehet jobban csinálni, és ennek érdekében konkrét példákat és indoklást írtam. Pont azért mert egyrészt nem kötekedni akarok, másrészt tudom hogy ezzel az egésszel tényleg melóznak a központban a kollégák. Aki dolgozik az megérdemli hogy méltányosak legyenek vele.
Szia!
Szerintem ugyanarról beszélünk. A VA hasznos dolog. Az, hogy duplán lehet ugyanarra a földterületre felvenni pályázati forrást nem tudom megítélni. Nem ismerem a mezőgazdaság csintalanságait. Ahol magam vagyok érintett, ott kibérelünk x hektár földet, azt pályázati forrásból megműveljük és örülünk a cirokban cikázó nyulaknak. Amennyiben erre a területre más forrást is igényel a bérbeadó, az szerintem nem a VA szabályozási problémája, hanem Btk. kategória.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #958 Dátum: 2018. December 13. - 12:49:59 »

Mondjuk azt hogy valami történt, ami szimbolikus. Egy 220-as testszorítóra a pályázat szerint 8000Ft-ot lehet elszámolni. Ennek a 70%-át támogatja a pályázat. Ez 5600Ft. Ennek a 20%-át lehet az üzemeltetéssel kapcsolatos költségekre. Vagyis 1120Ft-ot Mosolyog
A fenntartási időszak 4év Mosolyog
Egyébként azt nem értem, hogy ha a kotorékozásra mint szolgáltatásra lehet pályázni akkor a csapdázási költségekre miért nem adnak több pénzt? Az világos hogy nehezen ellenőrizhető, de akiről kiderül hogy hazudik azt 10évre el kell tiltani a pályázati lehetőségektől. A Perkátai hv szerint ő évi több mint 2millát költ üzemanyagra. Világos hogy itt lesz a vékony keresztmetszet ebben a csapdázási történetben.
Azt elfogadom, hogy van ebben visszaélési lehetőség. Elfogadnám! Ha közben az is zavarna mindenkit hogy a zöldítésnél is van. De az nem zavar senkit.
Nem állítom, hogy sok, azt sem, hogy elég.
De legalább megértették, hogy miről beszéltünk páran, akik biztosak voltunk abban, hogy ha nem tesznek a beszerzés mellé valami működtetési forrást is,
akkor az összes csapda rövid úton belül ott fog rohadni valahol elásva a föld alatt, mert nem lesz aki ellenőrizze őket.
Mert még ha a hivatásos vadász lelkesen is csinálná, a vadászatra jogosultak egy jelentős része nem érti, hogy miért van erre szükség.
Igaz volt olyan rendkívül eredményesen csapdázó Tolna-megyei HV. akit azért túrtak ki a helyéből, mert "túl sokat van a területen", miközben a romjaiból felhozott
egy csodálatos apróvad állományt  Fejvakarás

Azt a 2 milliós üzemanyag számlát enyhe poetikus túlkapásnak érzem.
Ez azt jelenti, hogy az ember az év 365 napjának mindegyikén legalább 100-120 kilométert autózik, télen-nyáron, terepen....
Az, hogy a terepjáró éves fenntartása és üzemeltetése kerül ennyibe, az teljesen reális.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #959 Dátum: 2018. December 13. - 13:46:42 »

Szia!
Szerintem ugyanarról beszélünk. A VA hasznos dolog. Az, hogy duplán lehet ugyanarra a földterületre felvenni pályázati forrást nem tudom megítélni. Nem ismerem a mezőgazdaság csintalanságait. Ahol magam vagyok érintett, ott kibérelünk x hektár földet, azt pályázati forrásból megműveljük és örülünk a cirokban cikázó nyulaknak. Amennyiben erre a területre más forrást is igényel a bérbeadó, az szerintem nem a VA szabályozási problémája, hanem Btk. kategória.

A VA pályázatnál szó sem volt haszonbérletről.

A termőföld után a földhasználónak jár egy földalapú támogatás, ha bizonyos feltételeknek megfelel akkor zöldítési támogatás, ha pályázott és nyert, és betartotta az előírásokat, akkor esetleg AKG is.

Földhasználó akkor lesz valaki, ha a földhivatal földhasználóként bejegyzi. Ez alapulhat saját tulajdonjogon, vagy haszonbérleten, egy meglehetősen körülményes eljárás során.
Földtulajdona nem sok VT-nek lehet, esetleg valamilyen régmúltból eredő jogon, a jelenlegi törvény kizárja az egyesületet abból a körből, akik földtulajdont szerezhetnek.
Haszonbérlő lehet a VT., akkor, ha az illetékes földhivatalnál mint regisztrált mezőgazdasági termelőt bejegyezték. Ennek megvannak a feltételei, nem részletezem.
Ilyenkor végigmegy a szerződés egy hosszas procedúrán (kifüggesztés elő haszonbérleti jog tekintetében), aztán ha az elő haszonbérleti rangsorban senki nem kíván elébe állni, akkor jogosult bérelni az adott területet. Ha netán osztatlan közös területről van szó (a magyar földek jelentős hányada ilyen) , akkor bonyolultabb, mert a tulajdonosok között használati megállapodás kell hogy létrejöjjön, hiteles térképpel, minden tulajdonostárs aláírásával.
Ez a procedúra nagyjából fél-egy év. Eleve kizárt, hogy a pályázati kiírás és a pályázat beadási határideje között lezongorázható legyen.

Valószínűleg ezért volt az a döntés, hogy a Vadgazdálkodási Alapból egy, a földhasználóval kötött különmegállapodás (ajánlott formája a kiírásban megjelent) alapján nyújtható támogatás. Magyarul: a föld marad a gazdálkodó használatában, ő a földhasználó, ő veszi fel a földalapú támogatásokat, a Vadgazdálkodó pedig elvégezteti valakivel (akár a földhasználóval) azokat az agrotechnikai munkákat, amik a vadföld kialakításához szükségesek, megveszi a vetőmagot, a vadállomány pedig lelegeli a terményt.
Nem látok én ebben semmi olyat, amely büntetőeljárásra adna okot.
Az viszont szabálysértés, ha a VT köt megállapodik a földtulajdonossal, hogy használja a földjét, de nem regisztráltatja a földhasználatot a földhivatalnál.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: