Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180488 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #90 Dátum: 2016. április 09. - 08:29:46 »

Bocsánat Balázs hogy így "belepiszkítok" a szerintem bizonyos kérdésekben elvakult nézeteidbe de Te milyen javaslatokat tettél a társadalmi vitában ?
Szerintem van jogom ezt a kérdést feltenni . Én három dologban tettem véleményt abból kettőt viszont láttam az észrevételek gyűjteménye között .
Egyébként az észrevételek mennyisége "gyalázatos" !  Talán ha volt 15 db összesen , ezeket ha jól emlékezem 8 ember tette , Ezek közül kettőt személyesen ismerek + egy fórumtárs akit sajnos nem ismerek személyesen . Gondolom ezek után hogy 60.000 - 70.000 vadász közül ennyinek volt véleménye amit le is mert írni , nem csodálkozol hogy én azért részben visszapasszolnám a labdát .  Emelem
Szervusz Stefi!
Ebbe a labdába én is belerúgok!
Nem tudom,hogy sikerült neked társadalmi vitán részt venni,mikor nem volt valóságos társadalmi vita.
Lábodon például összehívták a kollégákat,tartottak egy felolvasásos tájékoztatót,aztán véleménykérés nélkül visszlát gyerekek!
Sokan azt sem tudták,mikor és hol tudnák a véleményüket,javaslatukat elmondani!
Ha rajtam múlna,felrúgnám az egészet.Szétválasztanám a bérleti időt és a tervidőszakot.Egy éves tervek szerint évente értékelném a fejlődést,vagy hanyatlást,az szerint fogadnám el a következő évi tervet.
Az erdők vágásérettségi kora 40-120 év,mégis tudunk 10 éves üzemtervezéssel és éves tervekkel megfelelően dolgozni.Nem várjuk el,hogy a munkánk haszna most és azonnal nálunk csapódjon le,majd az utódok aratnak,mi pedig az elődök munkáját aratjuk.
Amelyik bérlő nem gondoskodik téli etetésről,azonnal lecserélném olyanra,aki hajlandó megérteni,hogy mit jelent a vadnak a megfelelő téli táplálék és a nyugalom.Március elseje után egyetlen szarvast sem engednék lőni,azokat a gazdákat,akik a vadkárbevételből akarják az egyébként is igazságtalanul megszerzett földjeik hasznát megkapni,megbüntetném! Azért írom,hogy igazságtalanul szerzett földek,mert nem volt reprivatizáció,esélyünk nem volt a háború után elvett 20-30 holdakat visszakapni,mert a néhány kárpótlási jegyünkkel szemben sok szélhámos ezer jeggyel lépett fel és elvitte a z adott helyrajzi számú területünket.
Annak idején ezt szándékosan csinálták így,most pedig a "társadalmi vitát" szándékosan hasonlóan csinálták meg
Ezekből egyértelmű,nem a Glück Balázs tehet róla, hogy kevés javaslatot jegyeztek le!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2016. április 09. - 11:59:17 »

Szervusz Stefi!
Ebbe a labdába én is belerúgok!
Nem tudom,hogy sikerült neked társadalmi vitán részt venni,mikor nem volt valóságos társadalmi vita.
Lábodon például összehívták a kollégákat,tartottak egy felolvasásos tájékoztatót,aztán véleménykérés nélkül visszlát gyerekek!
Sokan azt sem tudták,mikor és hol tudnák a véleményüket,javaslatukat elmondani!
Ha rajtam múlna,felrúgnám az egészet.Szétválasztanám a bérleti időt és a tervidőszakot.Egy éves tervek szerint évente értékelném a fejlődést,vagy hanyatlást,az szerint fogadnám el a következő évi tervet.
Az erdők vágásérettségi kora 40-120 év,mégis tudunk 10 éves üzemtervezéssel és éves tervekkel megfelelően dolgozni.Nem várjuk el,hogy a munkánk haszna most és azonnal nálunk csapódjon le,majd az utódok aratnak,mi pedig az elődök munkáját aratjuk.
Amelyik bérlő nem gondoskodik téli etetésről,azonnal lecserélném olyanra,aki hajlandó megérteni,hogy mit jelent a vadnak a megfelelő téli táplálék és a nyugalom.Március elseje után egyetlen szarvast sem engednék lőni,azokat a gazdákat,akik a vadkárbevételből akarják az egyébként is igazságtalanul megszerzett földjeik hasznát megkapni,megbüntetném! Azért írom,hogy igazságtalanul szerzett földek,mert nem volt reprivatizáció,esélyünk nem volt a háború után elvett 20-30 holdakat visszakapni,mert a néhány kárpótlási jegyünkkel szemben sok szélhámos ezer jeggyel lépett fel és elvitte a z adott helyrajzi számú területünket.
Annak idején ezt szándékosan csinálták így,most pedig a "társadalmi vitát" szándékosan hasonlóan csinálták meg
Ezekből egyértelmű,nem a Glück Balázs tehet róla, hogy kevés javaslatot jegyeztek le!

Hát persze hogy nem Balázs tehet róla . Ő csak arról tehet hogy Ő miért nem élt a lehetőséggel . Amit itt leírtál azt Te is leírhattad volna mint egyéni véleményt az adott internetes portálon .
Most én nem azt vitatom hogy amit írsz az jó vagy rossz hanem hogy egyáltalán miért nem írtad meg akkor mikor lehetett és azt esetleg figyelembe vehették volna . Ha jól emlékezem az omvk valami jogifo @  ........ ra lehetett az egyéni - közösségi észrevételeket megtenni . A képet persze árnyalja hogy egy országos egyesület , kamara sokkal de sokkal nagyobb súllyal szólhat - szólhatna bele a törvény előkészítésbe mint egy magánszemély . Ráadásul én már korábban leírtam hogy pusztán azért mert nem egy egységes szerkezetű új törvényt alkottak hanem egy nehezebben kezelhető un. "salátatörvényt" a régi alapján azt módosítgatva ez biztos nem lehet a modern kori jogalkotás csúcsteljesítménye .       Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #92 Dátum: 2016. április 09. - 12:32:00 »

Nem ismered Balázst...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2016. április 09. - 12:50:08 »


Te se ismered Stefit ..................
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #94 Dátum: 2016. április 09. - 13:13:27 »

Te se ismered Stefit ..................
Meglehet...
De Balázs elég sokat tesz, tett vadászati dolgokban. Az pedig, hogy ezt a megkérdezéses kutyakomédiát beszopta valaki és komolyan gondolta, hogy a döntéshozókat egy pillanatig is érdekli a "pórnép" véleménye, az a "nemzeti konzultációk" országában nevetséges, szinte szánalmas.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2016. április 09. - 13:36:37 »

Meglehet...
De Balázs elég sokat tesz, tett vadászati dolgokban. Az pedig, hogy ezt a megkérdezéses kutyakomédiát beszopta valaki és komolyan gondolta, hogy a döntéshozókat egy pillanatig is érdekli a "pórnép" véleménye, az a "nemzeti konzultációk" országában nevetséges, szinte szánalmas.

Úgy emlékszem az előző vadászati törvény átverésekor sem kérdezett meg senkit a kormány, hogy szeretnék-e a vadászati jogot a földtulajdonhoz kötni. Rosszul emlékeznék?
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #96 Dátum: 2016. április 09. - 14:06:06 »

Hát persze hogy nem Balázs tehet róla . Ő csak arról tehet hogy Ő miért nem élt a lehetőséggel

Ezt hamar eldöntötted. Ha érdekel küldj egy emailcímet és elküldöm azt a Vtv módosító javaslatot aminek minden karaterét én írtam az egyesületünk nevében. A törvény előtti verzió 20 oldal, az első forduló utáni "megpróbáljuk amit lehet" egy kicsit kevesebb.
Szívem szerint kibővíteném a kérdésedet arra is, hogy a vadászati törvénytől függetlenül ki mennyit nyüzsög a különféle dolgokon, csak mert fél tucat állásfoglalási kérelmet írtam a törvény előtt is, megírtam a vadászíjászatról szóló vizsgarendelet új szövegét. Évente kb olyan 50-100 oldalt írok közérdekű ügyekben. A tájegységi határokról szóló jogszabályokon kívül mindegyikénél ott a Magyar Vadászíjász Egyesület neve mint javaslattevő. Na azokat mind én írom.
Na csak ha már tetemre hívsz..... Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #97 Dátum: 2016. április 09. - 14:07:07 »

Úgy emlékszem az előző vadászati törvény átverésekor sem kérdezett meg senkit a kormány, hogy szeretnék-e a vadászati jogot a földtulajdonhoz kötni. Rosszul emlékeznék?
Akkor is volt egy kutyakomédia de nem a választópolgárok hanem a szakmai szervezetek lettek megszopatva. Letettek az országgyűlés elé egy tervezetet aztán a lényegi pontokban száznyolcvan fokot fordítottak rajta Torgyánék.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2016. április 09. - 14:19:21 »

Akkor is volt egy kutyakomédia de nem a választópolgárok hanem a szakmai szervezetek lettek megszopatva. Letettek az országgyűlés elé egy tervezetet aztán a lényegi pontokban száznyolcvan fokot fordítottak rajta Torgyánék.

1996-ban nem a szocik meg a liberálisok kormányoztak?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #99 Dátum: 2016. április 09. - 14:29:51 »

Nem emlékszem egyetlen pártra sem amelynek "liberálisok" lett volna a neve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2016. április 09. - 14:32:54 »

Nem emlékszem egyetlen pártra sem amelynek "liberálisok" lett volna a neve.

Jó válasz volt, meghívlak egy sörre!  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2016. április 09. - 14:41:53 »

Meglehet...
De Balázs elég sokat tesz, tett vadászati dolgokban. Az pedig, hogy ezt a megkérdezéses kutyakomédiát beszopta valaki és komolyan gondolta, hogy a döntéshozókat egy pillanatig is érdekli a "pórnép" véleménye, az a "nemzeti konzultációk" országában nevetséges, szinte szánalmas.

Ezt hamar eldöntötted. Ha érdekel küldj egy emailcímet és elküldöm azt a Vtv módosító javaslatot aminek minden karaterét én írtam az egyesületünk nevében. A törvény előtti verzió 20 oldal, az első forduló utáni "megpróbáljuk amit lehet" egy kicsit kevesebb.
Szívem szerint kibővíteném a kérdésedet arra is, hogy a vadászati törvénytől függetlenül ki mennyit nyüzsög a különféle dolgokon, csak mert fél tucat állásfoglalási kérelmet írtam a törvény előtt is, megírtam a vadászíjászatról szóló vizsgarendelet új szövegét. Évente kb olyan 50-100 oldalt írok közérdekű ügyekben. A tájegységi határokról szóló jogszabályokon kívül mindegyikénél ott a Magyar Vadászíjász Egyesület neve mint javaslattevő. Na azokat mind én írom.
Na csak ha már tetemre hívsz..... Mosolyog

Mint írtam az országos és nem országos szervezeteknek sokkal de sokkal többet kellett volna tenni azért hogy megismerjék az egyén(ek) vagyis a pór nép véleményét és ők igazán kellő súllyal képviselhették volna azt. Viszont ha ők nem tették - megvolt a lehetőség hogy magánszemélyként leírd a javaslatodat . Mivel engem egy küldött sem kérdezett meg nekem nyilvánvaló volt hogy nem is az én nézetemet képviseli de még csak nem is ismeri . Nesze neked képviseleti demokrácia !  Hány  Ezért írom hogy elég szegényes az a pár magánszemély mennyisége aki élt a lehetőséggel . Balázs az e-mail címem a nick nevemre kattintva látható . Várom az írást ! 

A vad tulajdonjoga a vadászati jog kérdésében pedig szerintem annyira kötött keze van a törvényhozónak amit le is ír a Vtv. 9.§ ,10.§,11.§ ban . Vagyis kodifikál egy helyzetet ami a Ptk.-ban már szabályozva van. Nem ástam bele magam de szerintem még az alaptörvénybe is bele kéne mászni hogy ezen változtatni lehessen.  Nem szabad és nem is lehet hasonlítani egy USA vagy Kanada helyzethez mert ott sokkal másabb az állami területek aránya és szerintem magánterületeken ott is a tulajdonos mondja meg hogy ki vadászhat és ki nem .   Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #102 Dátum: 2016. április 09. - 14:45:26 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/04/09/allasajanlat_vadaszati_vezetok_reszere
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2016. április 09. - 15:12:04 »


Biztos az a baj hogy nem ismerem az eddigi tevékenységed de ha csak ezt - ezeket látom akkor meggyőződésem hogy nem érsz vele el semmit .
Csöpög belőle az elfogultság és a "vak gyűlölet" ami már eleve sokakat távol tart .  Kritika van benne bőven de megoldási javaslat .................. Vállat von  ?

Lehet hogy nincs igazam de kívülről én így látom .      Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #104 Dátum: 2016. április 09. - 18:47:59 »

Nem emlékszem egyetlen pártra sem amelynek "liberálisok" lett volna a neve.
Egyszer a biológiai öcsém mondta,hogy a Waszlavik Gazember László és a Polgármesterünk rokonok,csak az utóbbi nem viseli a nevében ,hogy Gazember.
Így nézd a pártokat is!
Jelenleg nincs olyan párt,amelyiknek ne lenne köze a liberalizmushoz.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: