Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180421 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #855 Dátum: 2018. Július 10. - 08:45:14 »

Szervusztok .

Balkóbátya megnyugtatására, megváltozott a világ és mi Te és jó néhányan itt maradtunk mint dinoszauroszok az elveinkel .
De sajnos a dinok is kipusztultak és mi is elkopunk .
Itt egy kis adalék egy számomra nagy tiszteletű vadász embertől érdemes megnézni,meghalgatni ,hogyan vélekedik a mai "vadászokról" .



A barátodról meg csak annyit ,hogy azért fizetet,hogy élménye legyen,és azt gondolta ,hogy "kis pénz" nagy trófea csak nem tudta,hogy ilyenkor a kondával
nem jár nagy Kan.,

üdv:HSanyi
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #856 Dátum: 2018. Július 10. - 09:46:35 »

"
Tudod Apu, én azt hittem a vadászok mind olyan emberek mint akikkel a te barátaid között találkoztam, de nagyot csalódtam. Ezek a tagtársaid egyáltalán nem olyanok.  Itt megy a marakodás, az egymás háta mögötti mocskolódás, az orvvadászat,  a lopás! és nekem erre nincs szükségem. Ezt megtalálom bárhol!  És sajnos igaza volt. Pár év kellett csak, és elindultak az orvvadászat miatti kizárások, az egymás elleni aljas, névtelen feljelentgetések, a sikkasztás miatti eljárás, stb. 
Emelem
Nálam ez annyiból más, hogy már nem is akarom ezzel megfertőzni őket a vadászattal...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #857 Dátum: 2018. Július 10. - 10:53:51 »


A barátodról meg csak annyit ,hogy azért fizetet,hogy élménye legyen,és azt gondolta ,hogy "kis pénz" nagy trófea csak nem tudta,hogy ilyenkor a kondával
nem jár nagy Kan.,

üdv:HSanyi

Szia Sanyi!
Pont ez az. 3 éven keresztül foglalkoztam vele. Az első alapelvek közé tartozott a "koca tabu". Nálam. Nem vadgazdálkodási szempontból,hanem mert ahányszor édesapám kocát lőtt,édesanyám mindig megsajnálgatta... Ez a dolog a lelkemben van és ha van rá módom,nem teszek a saját lelkem ellen. Tudom,hogy ilyen bolond kevés van,de inkább hónapokig nem lövök semmit,mintsem olyan lőjek,ami után szégyenkeznem kell. Legfőképpen magam előtt.Így vagyok a sebzéssel is,napokig nem alszom utána. A barátaim már megszokták,hogy ilyen vagyok,néha furán néznek azért ők is,amikor a lest körbetúró tucatnyi disznóból nem veszek ki egyet sem. (Koca malacokkal.) Nem kívánok példakép lenni,mert nem is vagyok az. Sok hibát vétettem már vadászként is,amiket szégyellek. Ugyanakkor,ha valakit rám bíztak,azt szerettem volna kicsit magam képére formálni. De ez most sajnos nem megy.

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #858 Dátum: 2018. Július 10. - 12:39:50 »

Ki az a tulok,aki ilyen videót készít?
Ha valaki videót javasol,tegyen elé egy jelet,hogy fegyelmezetlen emberek környezetében készült!
Már a kis gyerekek is tudják,ha valaki beszél,nem zörgünk közben.
Az más,ha zenepavilonban beszélgetünk,de itt nem zene,hanem zörgés tette lehetetlenné az interjúvolt meghallgatását!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #859 Dátum: 2018. Július 10. - 17:45:18 »

Ez igaz. Csakhogy ettől még nem kell belekeverni mindenbe. A vadászatba sem.
Tudomásul kell venni, hogy a vadászat szenvedély, nem pedig jövedelemszerző tevékenység.
Ahogy a szerelmeit sem adja-veszi a normális ember, úgy erről is le kellene választani az anyagiakat, amennyire csak lehet. Teljesen sajnos nem lehet, de nem a mammon körül kell forognia a táncnak.
 
Ugyanerről váltottunk pár szót a találkozón is. Sajnos az ő generációja nagyobbrészt már ebben nőtt fel. Meghülyülök tőle,hogy minden tárgynak az árát nézi és nem a hasznosságát.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #860 Dátum: 2018. Július 10. - 19:41:22 »

Hegedűs Sándor bátyám! Köszönöm , hogy feltetted ezt a  beszélgetést, számomra igen tanulságos volt. Bárcsak sok ilyen Dénes bácsi járna még köztünk, minden vadász egyletben elkelne belőlük egy - kettő. Talán hallgatnanak rájuk a középkorúak, S aztán azokra a fiatalok. Talán. Balko Bátya te se add fel a reményt, csak ha igazán nem érdemli meg az a taknyos, olyan is van. Üdvözlettel az Egyszeri kolléga
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #861 Dátum: 2018. Július 11. - 17:14:44 »

Szervusz egyszeri Bátyám .

bár szerintem Te vagy az idősebb de azért örülők neki,hogy tetszet a video ( nem én készitettem).
aki a multját nem tiszteli annak nem lesz jövöje sem.

http://kepkuldes.com/images/4be4a0491744b9aeb2001dc07e6086bd.jpg

üdv:HSanyi
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #862 Dátum: 2018. Július 11. - 18:44:21 »


aki a multját nem tiszteli annak nem lesz jövöje sem.




 Igen Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #863 Dátum: 2018. Július 11. - 19:39:26 »

Megvallom őszintén, habár nem nézek ki annyinak, de "már" 45 is elmúltam. De te sem nézel ki rosszul 😁 Sándor!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #864 Dátum: 2018. Július 11. - 20:20:50 »

Bárcsak sok ilyen Dénes bácsi járna még köztünk, minden vadász egyletben elkelne belőlük egy - kettő. Talán hallgatnának rájuk a középkorúak, S aztán azokra a fiatalok. Talán.
Nem rég találkoztam Dénes bácsival a kamaránál, ahová belépett egy kis beszélgetésre.
Mert beszélgetni, azt nagyon szeret Vigyorog
Mi pedig nagyon szeretjük hallgatni, mert olyan élményanyaga van, amivel már nem sokan büszkélkedhetnek.
Nagy büszkeséggel tölt el, hogy barátot tisztelhetek benne, de az annál is szívet melengetőbb, hogy Ő is barátként tekint rám.
Bízom abban, hogy lesz még ereje, és legalább egy könyvvel meglep még minket.
A Jóisten tartsa még sokáig közöttünk Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #865 Dátum: 2018. Július 27. - 20:21:42 »

Már attól a tudattól is borsózik a hátam, hogy létezik egy ország, ahol a vadászati közélet vezetői céltudatosak, és a tagság érdekében végzik a munkájukat. Igaz nincs náluk olyan, hogy "legmagasabb fokozatú vadászati kitüntetés" és bizony a vezetőjük sem herdálja el a tagság pénzét. Döbbenet mi?

https://beirokonyv.blog.hu/2018/07/27/londonban_hej_161
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #866 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 14:05:54 »

https://beirokonyv.blog.hu/2018/08/27/atlathatosag_536
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #867 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 22:20:19 »


Kell nekünk egyáltalán a kamara? El kellene zavarni a bánatos picsába!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #868 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 08:52:45 »

Kell nekünk egyáltalán a kamara? El kellene zavarni a bánatos picsába!
A jelenlegi garnitúrát nyolcvan százalékban simán el kellene hajtani. Aztán megszüntetni a kötelező tagságot. Próbáljanak meg a saját lábukra állni, úgy működni, olyan lehetőségeket nyújtani, hogy az ember önként lépjen be mert valódi érdekképviseletet lát bennük.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #869 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 13:16:18 »

https://beirokonyv.blog.hu/2018/09/06/szamvetes_392
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: