Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178858 alkalommal)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #765 Dátum: 2018. április 07. - 18:44:53 »

Egyszerű. A különféle politikai csatározásoknak köszönhetően néhány éve hoztak egy olyan módosítást a munka törvénykönyvében, hogy ha kirúgnak a munkahelyedről, és kiderül hogy jogtalanul, a munkáltatódnak akkor sem kötelessége hogy visszavegyen ha ezt bíróság mondja ki. Kártérítést kell fizetni, de az eredeti állapot visszaállításának kötelme már nem létezik. Ebben az esetben ezt jól tudta mindkét fél, és már csak a kártérítésről lehetett egyezkedni.

Te Balázs, itten valami nagyon nem kerek.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #766 Dátum: 2018. április 07. - 18:46:33 »

Miért nincs minden megyéből HV-küldött?

Ezt a témát még feszegetném kicsit!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #767 Dátum: 2018. április 07. - 19:06:16 »

Te Balázs, itten valami nagyon nem kerek.

Tényleg így van. Utána nézettem. Még anno a bírók eltávolításakor változtatták meg a munka törvénykönyvét.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #768 Dátum: 2018. április 07. - 19:14:48 »

Fordult. A keresetet beadta, ezt követően a kamara elfogadta a kár általa követelt összegét, ezt kifizették, a pert pedig visszavonták. A kettejük közötti szerződésben a kifizetés jogcíme " kártérítés".
A kártérítés meg ugye adó és járulékmentes... fogadó félnek sem rossz.  Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #769 Dátum: 2018. április 07. - 19:19:34 »

A kártérítés meg ugye adó és járulékmentes... fogadó félnek sem rossz.  Kacsint

Pontosan. A Jánost sem nevezném egy áldozati báránynak, de azt megértem hogy ha valakit jogtalanul kirúgnak, az azzal él amit az élet elé tesz....
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #770 Dátum: 2018. április 07. - 19:58:52 »

Az én szememben az már megfutamodás . - Miért nem kérte az eredeti állapot visszaállítását ?  Talán ...............     Talán egyszer kiderül  . Talán mert nem volt kedve tovább hadakozni ilyen körülmények között tovább dolgozni .  Vállat von  Talán mert fogható volt valamivel Ő is ?  Vállat von  Meg még ezen kívül ezer oka lehetett de így már nem olyan könnyű az eset .  Emelem

Tudod mikor mennék vissza - még így aktív korban is - oda, ahonnan egyszer kirúgtak!
Hát még nyugdíjasként.
Hát még ha adnak egy fél táska pénzt is, hogy kirúghattak.
Röhögnék a markomba ezen a rakás hülyén. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #771 Dátum: 2018. április 07. - 20:14:18 »

 
Tudod mikor mennék vissza - még így aktív korban is - oda, ahonnan egyszer kirúgtak!
Hát még nyugdíjasként.
Hát még ha adnak egy fél táska pénzt is, hogy kirúghattak.
Röhögnék a markomba ezen a rakás hülyén. 

 Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2018. április 08. - 06:57:23 »

Tudod mikor mennék vissza - még így aktív korban is - oda, ahonnan egyszer kirúgtak!
Hát még nyugdíjasként.
Hát még ha adnak egy fél táska pénzt is, hogy kirúghattak.
Röhögnék a markomba ezen a rakás hülyén. 

Igaz , igaz .........    De ez leginkább annak a kérdése hogy mit akar vele elérni , meg milyen a beállítottsága valakinek . Tudod politikában (mert ez is az  Rííí ) soha ne mond hogy soha ...........  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #773 Dátum: 2018. április 08. - 07:38:03 »

Igaz , igaz .........    De ez leginkább annak a kérdése hogy mit akar vele elérni , meg milyen a beállítottsága valakinek . Tudod politikában (mert ez is az  Rííí ) soha ne mond hogy soha ...........  Emelem

Nem tudom, a politikában hogyan van. De egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valahonnan kirúgnak, vagy akár önként felállok, aztán egy bírósági döntést követően visszamegyek ugyanoda dolgozni. Minden nap belenézzek annak a szemébe, aki kirúgott és elviselhető munkahelyi légkört próbáljak teremteni a hatékony munkavégzés érdekében.
Nem tudom, hányszor kéne ehhez újraszületnem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #774 Dátum: 2018. április 08. - 08:07:19 »

Nem tudom, a politikában hogyan van. De egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valahonnan kirúgnak, vagy akár önként felállok, aztán egy bírósági döntést követően visszamegyek ugyanoda dolgozni. Minden nap belenézzek annak a szemébe, aki kirúgott és elviselhető munkahelyi légkört próbáljak teremteni a hatékony munkavégzés érdekében.
Nem tudom, hányszor kéne ehhez újraszületnem.

Te nem is vagy politikus !  Sőt szerintem nem is akarsz az lenni  ! (Ilyen következetességgel nem sokra vinnéd.)        Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #775 Dátum: 2018. április 08. - 09:39:17 »

Nem tudom, a politikában hogyan van. De egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valahonnan kirúgnak, vagy akár önként felállok, aztán egy bírósági döntést követően visszamegyek ugyanoda dolgozni. Minden nap belenézzek annak a szemébe, aki kirúgott és elviselhető munkahelyi légkört próbáljak teremteni a hatékony munkavégzés érdekében.
Nem tudom, hányszor kéne ehhez újraszületnem.

Nagy valószínűséggel ezért változtatták meg a törvényt.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #776 Dátum: 2018. április 09. - 06:57:58 »

Emiatt pedig lehet hogy egy elnézéskéréssel kezdene kezdenem, amiért még hétfőn is ez a téma, de mit tehetünk ha a kamarai választások előttünk vannak

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/09/politika_a_vadaszatban
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #777 Dátum: 2018. április 09. - 15:37:08 »

Lehet, hogy rosszul gondolom.  Vállat von

Lesz egy választás.
Kijött a lista, hogy kiket "kell" megválasztani.
Nyilván ők jelöltek is lesznek.

Ha nincs ellenjelölt, akkor elég ha az illető önmagára behúz egy X-et, és már meg is van választva. Nem?  Vállat von
Vagy a többségnek igennel kell rá szavazni, hogy meg legyen választva?

Csak gondolkodom.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #778 Dátum: 2018. április 09. - 16:04:56 »

Nem. 50%+1szavazat kell ahhoz hogy valski tisztségviselő legyen.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #779 Dátum: 2018. április 09. - 16:08:49 »

Nem. 50%+1szavazat kell ahhoz hogy valski tisztségviselő legyen.

Ha nincs ellenjelölt akkor is?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: