Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180288 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #750 Dátum: 2018. április 05. - 07:15:39 »

Mai link:

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/05/er_de_met_mindenkinek
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 05. - 07:18:45 írta Pyrus » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #751 Dátum: 2018. április 05. - 21:17:55 »

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Vállat von

Vannak/lesznek "alternatív" jelöltek?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #752 Dátum: 2018. április 06. - 03:07:15 »

Ez egy érdekes helyzet lesz. Természetesen azok akik alkalmasak lennének nem akarnak vállalni semmit amíg ezek a feltételek amik, mert itt egy becsületes törekvő elnöknek csak megfulladni lehet. Vagyis először azt kell elérni, hogy aki nem alkalmas annak ezt meg is kell mondani. Azt is meg kell mondani, hogy mit szeretnénk, és mit nem. Aztán ehhez jöhetnek a jelöltek. Tulajdonképp ez volna a normálisabb, mint hogy valaki magára mutat, mert így nem a jelölthöz keressük a feladatot, hanem a feladathoz a jelöltet. De nagyon konkrétak leszünk ebben hamarosan.
Tudom, hogy ez szokatlan, de azt kell megértenie végre mindenkinek, hogy ha azért választjuk meg a kamara elnökét, mert nincs jobb, akkor a mindenkori elnök nem arra fog törekedni, hogy ő folyamatosan jobb és jobb legyen, hanem arra, hogy legyen nála mindig egy rosszabb. Erre törekszenek amikor a politikára hivatkozva azt terjesztik, hogy másnak nincs itt lehetősége ezen a pályán.
Tudom, hogy mindenki azt szokta meg, hogy belovagol a megmentő, és tudjuk hogy na akkor rá kell szavazni, de éppen elégszer égettük már meg magunkat ezzel. Egy biztos. Ha világos üzenetet küldünk, akkor a következő vezetés tudni fogja hol fektettük le a határokat. Ha megint a kényelmesebb megoldást választja a többség, akkor pedig azt fogják elraktározni magukban, hogy "megint csak a szájuk járt, itt az lesz amit mi mondunk".
Adott az elnök. Pontosan el tudjuk mondani, hogy miért alkalmatlan. Attól ő még hogy nincs ellenjelölt, ő alkalmatlan. Először azt kell világossá tenni, hogy azért ezen a pályán itt vagyunk mi is, és nem csak az történhet amit a dadusaink kitalálnak. Utána pedig majd elő mernek lépni azok akik azt hitték, hogy ez a meccs már lefutott.
Ehhez az kellene, hogy ne legyünk már megint töketlenek, és ne abban higgyünk, hogy a dolgok azok csak úgy maguktól vesznek jó irányt. A régi rendszer szabályait mindenki kiismerte már, és vissza is élnek vele. Ezen alapszik a stratégiájuk. "Elvesszük a levegőt mások elől, és akkor csak ránk tudnak szavazni." Máshogy kell tudni gondolkozni...
A skandináv országokban nem véletlenül tartanak a szakszervezetektől. Mert ha azok azt mondják, hogy "ez és ez átlépte a tűrésküszöböt, és most elég" akkor az egy komoly fenyegetés a döntéshozók számára, és nem az a lényeg, hogy elő tudnak-e rántani egy új elnököt, hanem az adott probléma megoldására fókuszálnak. Nálunk a többség úgy van kezelve, mintha valami teljesen marginális tényező lenne.
Méltányosan, érvelve, határozottan azt kell mondani, hogy: "Uraim! Az a trükk, hogy az önök nyomásgyakorlása miatt, nem tudjunk ellenjelöltekhez kötni, azt amit szeretnénk, egy lejárt lemez. Tudjuk, hogy ez évtizedek óta működik, de ez most már ez nem elég. Maguk akkor sem! A többit pedig utána megoldjuk"   
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #753 Dátum: 2018. április 06. - 07:30:23 »

"Maguk akkor sem! A többit pedig utána megoldjuk"   

Ez nekem érthetetlen.  Fejvakarás
De mindegy.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #754 Dátum: 2018. április 06. - 07:57:14 »

Egyszerű ez. Az hintik az elnökről, hogy amíg ez a kormány van, addig lesz. Azok akik pedig elnökök lennének úgy érzik, hogy reménytelen indulni amíg ez van. Mintha azzal senki sem foglalkozna, hogy az X-et mi húzzuk be.
Azt kell világossá tenni, hogy az nem döntés amikor a nyakunkba akarnak akasztani valakit. Az kényszer...ezért köszönjük, de nem kérnénk. 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #755 Dátum: 2018. április 06. - 07:58:31 »

- Titkári wellness
- Elnökségi vadászat
- A szakmai igazgató születése

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/06/fejezetek_a_kamara_eletebol
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #756 Dátum: 2018. április 06. - 11:36:57 »

- Titkári wellness
- Elnökségi vadászat
- A szakmai igazgató születése

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/06/fejezetek_a_kamara_eletebol

Ez nagyon komoly! Igen Emelem
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e hatása... Én ismerek több embert a megyénk kamarájából, hát nem tudom... :Mosolyog
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #757 Dátum: 2018. április 07. - 07:56:57 »

A kamara fennállásának egyik legérdekesebb ügye, amelynek a részleteit mostanáig a vadászok többsége nem ismerte.

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/07/lex_pechtol
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2018. április 07. - 13:14:23 »

A kamara fennállásának egyik legérdekesebb ügye, amelynek a részleteit mostanáig a vadászok többsége nem ismerte.

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/07/lex_pechtol

Nem kardoskodva semelyik oldal érdekében de egy dolog nagyon foglalkoztat és talán Te tudod rá a választ .  Pechtol János fordult e bírósághoz ha ilyen "nyilvánvaló törvénysértés"(?) történt ? Ha igen  mi lett a következmény ha nem miért nem ?   Fejvakarás   
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #759 Dátum: 2018. április 07. - 14:06:27 »

Nem kardoskodva semelyik oldal érdekében de egy dolog nagyon foglalkoztat és talán Te tudod rá a választ .  Pechtol János fordult e bírósághoz ha ilyen "nyilvánvaló törvénysértés"(?) történt ? Ha igen  mi lett a következmény ha nem miért nem ?   Fejvakarás   

Fordult. A keresetet beadta, ezt követően a kamara elfogadta a kár általa követelt összegét, ezt kifizették, a pert pedig visszavonták. A kettejük közötti szerződésben a kifizetés jogcíme " kártérítés".
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #760 Dátum: 2018. április 07. - 14:14:39 »

Fordult. A keresetet beadta, ezt követően a kamara elfogadta a kár általa követelt összegét, ezt kifizették, a pert pedig visszavonták. A kettejük közötti szerződésben a kifizetés jogcíme " kártérítés".

Az én szememben az már megfutamodás . - Miért nem kérte az eredeti állapot visszaállítását ?  Talán ...............     Talán egyszer kiderül  . Talán mert nem volt kedve tovább hadakozni ilyen körülmények között tovább dolgozni .  Vállat von  Talán mert fogható volt valamivel Ő is ?  Vállat von  Meg még ezen kívül ezer oka lehetett de így már nem olyan könnyű az eset .  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #761 Dátum: 2018. április 07. - 14:26:59 »

Egyszerű. A különféle politikai csatározásoknak köszönhetően néhány éve hoztak egy olyan módosítást a munka törvénykönyvében, hogy ha kirúgnak a munkahelyedről, és kiderül hogy jogtalanul, a munkáltatódnak akkor sem kötelessége hogy visszavegyen ha ezt bíróság mondja ki. Kártérítést kell fizetni, de az eredeti állapot visszaállításának kötelme már nem létezik. Ebben az esetben ezt jól tudta mindkét fél, és már csak a kártérítésről lehetett egyezkedni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #762 Dátum: 2018. április 07. - 16:01:36 »

Gondolom, ezt a kártérítést is a kamara fizette ki a mi befizetett pénzünkből.  Nincs kedvem keresgélni, de nekem úgy rémlik, hogy a PTK szerint a felelős tisztségviselő, az ügyintézése során okozott károkért felel.  Az, hogy egy választott tisztségviselőnek valaki  jogtalanul, törvénytelenül,  szabálytalanul megszünteti a tisztségét, az én értelmezésem szerint kimeríti a felelős tisztségviselő károkozását. :Mosolyog Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #763 Dátum: 2018. április 07. - 16:08:28 »

Ezt le is írtam. A kártételt az elnök elismerte, a felelősséget is vállalta. Mi csak kifizettük Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #764 Dátum: 2018. április 07. - 16:19:46 »

Ezt le is írtam. A kártételt az elnök elismerte, a felelősséget is vállalta. Mi csak kifizettük Mosolyog

Igen elolvastam!   
 Bocsi!  Előbb válaszoltam az itteni hozzászólásokra, mint ahogy elolvastam az írásodat! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: