Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180205 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #720 Dátum: 2018. Február 23. - 09:39:06 »

Légy erős Balázs!
Nem csak őszerinte Ördög

Tudod, hogy szinte teljesen egyet értünk az általad boncolgatott témákban.
De nekem mégis hiányzik valami, ami miatt nem igazán tudok teljes vállszélességgel beleállni ebbe a harcba.
Hiányzik a megoldások reális lehetősége.
Mert sajnos én csak azt látom, hogy van egy maroknyi elszánt/elvetemült emberke, aki hajlandó lenne tenni ez ellen, de a végén a legtöbbjükről
kiderül, hogy nekik is csak ez az egy életük van, én nem állnak szembe a széllel, mert nem szeretnének olaszországi, meg osztrák szállodában mosogatni,
vagy jobb esetben német kertészeti vállalatnál füvet nyírni, mert bármit tesznek, vagy lassan csak mondanak, menthetetlenül kinyírják őket.
Nem fikció, az általam írott mosogatós és fűnyírós példa valós történeten nyugszik.
Nekem már körbe karikára kinyalhatják a seggemet, de megértem, hogy sokkal többen vannak, akiknek nem opció az elfeledett vértanú szerep vállalása.
Én csak abban bízom, hogy április 8. után legalább egy kicsit más lesz a hangulat, és talán egy kis változtatás is belefér itt-ott.
Különben a Magyar Vadgazdálkodás néhaivá válik és még a romjait is villámgyorsan széthordják a böjti szelek. 

Hú bammeg, ez nagyon f.szányos volt. Ha nem félnék, hogy mehetek mosogatni, még helyeselném is. Na jó, így is  Kacsint Igen Igen Igen
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #721 Dátum: 2018. Február 23. - 09:48:19 »

Nincs vita köztünk Csabi. Én is pontosan értem, hogy az emberek egy belátható folyamatot szeretnének maguk előtt látni. Kezdem mindjárt az első akadállyal, és mondom, hogy szerintem mit kell, és mit fogunk csinálni. Folyamatosan mindig van valaki, aki arra ösztökél hogy vállaljak valami tisztséget, és felterjesztenek rá. Ez nagyon megtisztelő, csak hogy ha kicsit jobban belegondolunk akkor mindenki meg fogja érteni, hogy miért nem szeretnék semmit sem vállalni.

Meggyőződésem hogy az embereknek tele már azzal a tökük hogy mindig jön valaki, aki azt mondja hogy szavazzatok rám, és akkor majd eljő a kánaán, ha én leszek hatalmon. Nekem elegem van már ezekből a kuruzslókból. Én szakmai értelemben egy középszerű felkészültségű vadász vagyok az "öreg" vadászokhoz képest szerény gyakorlati tapasztalatokkal, aki ugyanakkor nem szarja össze magát ezektől, és jól tud fogalmazni. Én nem tudok csodát tenni, de nem is fogok kihátrálni. Tele vagyunk tehetségekkel. Most is beszélgettem a Fehován fiatal solymászokkal. Madarat tenyésztenek, ott vannak minden rendezvényen ingyen a semmiből. Lelkesek, felkészültek, és rendkívül elkötelezettek. A lábamon is ökölbe szorulnak az ujjaim amiatt mert ezek a fiatalok nem tudnak érvényesülni az agyament és ésszerűtlen hierarchia miatt. Én azt tudom tenni, hogy kiherélem akit kell, és megpróbálom annak a feltételeit megteremteni, hogy azok kerüljenek pozícióba akik értenek ahhoz amit csinálnak, és elkötelezettek, akik szerelmesek a vadászatba.

Van egy forgatókönyvem ami felé haladunk, de azt most még nem árulom el. Új dolgokat kell kitalálni, mert mindent elsütöttünk már a rendszer ellen amit ismerünk, de a közöny mindent meg is ölt. Az a lényeg, hogy ha csak én nyerek akkor megette a fene az egészet. Megpróbálkozom azzal, hogy sokan érezhessék ezt a magukénak....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2018. Február 23. - 11:23:08 »

Nincs vita köztünk Csabi. Én is pontosan értem, hogy az emberek egy belátható folyamatot szeretnének maguk előtt látni. Kezdem mindjárt az első akadállyal, és mondom, hogy szerintem mit kell, és mit fogunk csinálni. Folyamatosan mindig van valaki, aki arra ösztökél hogy vállaljak valami tisztséget, és felterjesztenek rá. Ez nagyon megtisztelő, csak hogy ha kicsit jobban belegondolunk akkor mindenki meg fogja érteni, hogy miért nem szeretnék semmit sem vállalni.

Meggyőződésem hogy az embereknek tele már azzal a tökük hogy mindig jön valaki, aki azt mondja hogy szavazzatok rám, és akkor majd eljő a kánaán, ha én leszek hatalmon. Nekem elegem van már ezekből a kuruzslókból. Én szakmai értelemben egy középszerű felkészültségű vadász vagyok az "öreg" vadászokhoz képest szerény gyakorlati tapasztalatokkal, aki ugyanakkor nem szarja össze magát ezektől, és jól tud fogalmazni. Én nem tudok csodát tenni, de nem is fogok kihátrálni. Tele vagyunk tehetségekkel. Most is beszélgettem a Fehován fiatal solymászokkal. Madarat tenyésztenek, ott vannak minden rendezvényen ingyen a semmiből. Lelkesek, felkészültek, és rendkívül elkötelezettek. A lábamon is ökölbe szorulnak az ujjaim amiatt mert ezek a fiatalok nem tudnak érvényesülni az agyament és ésszerűtlen hierarchia miatt. Én azt tudom tenni, hogy kiherélem akit kell, és megpróbálom annak a feltételeit megteremteni, hogy azok kerüljenek pozícióba akik értenek ahhoz amit csinálnak, és elkötelezettek, akik szerelmesek a vadászatba.

Van egy forgatókönyvem ami felé haladunk, de azt most még nem árulom el. Új dolgokat kell kitalálni, mert mindent elsütöttünk már a rendszer ellen amit ismerünk, de a közöny mindent meg is ölt. Az a lényeg, hogy ha csak én nyerek akkor megette a fene az egészet. Megpróbálkozom azzal, hogy sokan érezhessék ezt a magukénak....

Állatorvosi végzettséged van ?   Ördög   Már korábban is írtam és most Csaba is azt fogalmazta meg hogy SZINTE semmit sem ér maga a kritika ha nincs megjelölve a kiút . Abban sem vagyok biztos hogy jól teszed hogy semmi tisztséget nem vállalsz . Az idő is megold néhány cserét de mindig is utáltam hogy egyesek a végtelenig ragaszkodnak a "választott" funkció(ik)hoz , Abban igazad van hogy maradásuk legfőbb záloga a közöny és a "nekem is jut" elve .  Lehet hogy nem értetek egyet vele de bevezetném általánosan hogy 70 éves kor betöltve a következő időszakra ne lehessen senkit se jelölni sőt azt is hogy bizonyos állami és választott funkciók csak két időszakra lehessenek betölthetők .    Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #723 Dátum: 2018. Február 23. - 14:06:53 »


Különben a Magyar Vadgazdálkodás néhaivá válik és még a romjait is villámgyorsan széthordják a böjti szelek. 
Nem tudok ellenzékben sem olyan erőt akire rá lehetne bízni a magyar vadgazdálkodást. Az infrás témában épp egy jobbikos képviselő interpellált. A szocik is csak ártottak nekünk, a "párbeszéd"-ben van a véresszájú állatvédő picsa aki legszívesebben kinyírná a vadászokat. Ezek az "ellenzéki"-nek nevezett csoportosulások egyrészt nagyon vigyáznak rá, hogy nehogy veszélyeztessék a kormánypárt pozícióját, másrészt nincsenek szakpolitikusaik harmadrészt úgy matekoznak, hogy a vadászat ellenzői többen vannak mint mi, tehát inkább az ő szájuk íze szerint politizálnak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #724 Dátum: 2018. Február 23. - 16:50:36 »

Nem tudok ellenzékben sem olyan erőt akire rá lehetne bízni a magyar vadgazdálkodást. Az infrás témában épp egy jobbikos képviselő interpellált. A szocik is csak ártottak nekünk, a "párbeszéd"-ben van a véresszájú állatvédő picsa aki legszívesebben kinyírná a vadászokat. Ezek az "ellenzéki"-nek nevezett csoportosulások egyrészt nagyon vigyáznak rá, hogy nehogy veszélyeztessék a kormánypárt pozícióját, másrészt nincsenek szakpolitikusaik harmadrészt úgy matekoznak, hogy a vadászat ellenzői többen vannak mint mi, tehát inkább az ő szájuk íze szerint politizálnak.

Sok igazság van ebben, de számomra már az is előrelépés lenne, ha nem ugyanazokat a balfa.zokat látnám minden Nimródban a kitüntettek között. Szerintem van olyan politikusunk, aki ha kitenné az összes vadászatért (egyébként érdemtelenül) kapott érdemrendjét kenterbe verné Brezsnyevet.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #725 Dátum: 2018. Február 23. - 19:30:29 »

Már korábban is írtam és most Csaba is azt fogalmazta meg hogy SZINTE semmit sem ér maga a kritika ha nincs megjelölve a kiút .

Az az igazság, hogy sokkal több mindent tettünk azért, hogy a kiút felé haladjunk mint ami ebből látszik, csak én annak a híve vagyok - minden látszat ellenére Mosolyog - hogy próbáljunk meg együttműködni először, ezért ezek a háttérben zajlottak. Szerintem a 100 oldalt közelíti azoknak a konkrét javaslatoknak a terjedelme amiket érvelve, és néhol követelve megpróbáltunk áttolni a jelenlegi rendszeren. Sokat dolgoztunk ezeken. Többször beszélgettem a kamara elnökével telefonon és személyesen is. Elmondtam neki hogy a tétet mindig ők fogják emelni, és nem én. Állapodjunk meg bizonyos dolgokban, tartsuk be és akkor elül a balhé. Ahogy József Attila írta "a működésben van a nyugalom". Nekem az a lényeg, hogy haladjunk. Ha velük akkor velük, ha mással akkor mással. Az arcok lényegtelenek. Ők ezzel nem kívánnak élni. Én ezt tudomásul veszem, és eszerint fogok cselekedni, mert pontosan tudom, hogy különben lószar se lesz belőlünk.....
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #726 Dátum: 2018. Február 23. - 20:25:59 »

Az az igazság, hogy sokkal több mindent tettünk azért, hogy a kiút felé haladjunk mint ami ebből látszik, csak én annak a híve vagyok - minden látszat ellenére Mosolyog - hogy próbáljunk meg együttműködni először, ezért ezek a háttérben zajlottak. Szerintem a 100 oldalt közelíti azoknak a konkrét javaslatoknak a terjedelme amiket érvelve, és néhol követelve megpróbáltunk áttolni a jelenlegi rendszeren. Sokat dolgoztunk ezeken. Többször beszélgettem a kamara elnökével telefonon és személyesen is. Elmondtam neki hogy a tétet mindig ők fogják emelni, és nem én. Állapodjunk meg bizonyos dolgokban, tartsuk be és akkor elül a balhé. Ahogy József Attila írta "a működésben van a nyugalom". Nekem az a lényeg, hogy haladjunk. Ha velük akkor velük, ha mással akkor mással. Az arcok lényegtelenek. Ők ezzel nem kívánnak élni. Én ezt tudomásul veszem, és eszerint fogok cselekedni, mert pontosan tudom, hogy különben lószar se lesz belőlünk.....
Megismerhetnénk ezeket a javaslatokat, akár kivonatolva is.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #727 Dátum: 2018. Február 23. - 20:31:43 »

Hamarosan mindegyik meg fog jelenni.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #728 Dátum: 2018. Március 07. - 16:33:44 »

Van itt ez a cikk apropóként.

https://444.hu/2018/02/27/betegge-tesz-minket-hogy-elszakadtunk-a-termeszettol

"...az egészséges táplálkozás alapelvei gyakorlatilag megegyeznek egy gyűjtögető-vadászó életmódot kísérő táplálkozás alapelveivel: sok zöldség, kevés, sovány hús, még kevesebb szénhidrát. Vagy a mozgás fontossága, a testmozgás ugyanis alapvető jelentőségű az ember testi és mentális egészségében. Ez az egyik legjobb stresszkezelő eszköz, hatékonyan segít megelőzni a depressziót, és a rendszeresen mozgó embereknek az öregedése is lassabban zajlik.
Szintén jó a testi-lelki egészségünk számára, hogy ha egy támogató, szeretetteljes, játékos szociális környezetben élünk.
„Ez az új paradigma azt állítja, hogy figyelnünk kell a határainkra, és ezt a határt a természetes környezet jelöli ki. Sokat kell zöldben lennünk és nagyon sokat kéne másokkal együtt lennünk.”

Ennek kapcsán volt egy kis performanszom nemrég a Világjáró Vadászok rendezvényén. Íme:

http://www.bowhunting.hu/images//a_vadaszati_etika_jovoje.pdf

Kissé nehéz szöveg ez is....
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #729 Dátum: 2018. Március 08. - 09:27:21 »

Van itt ez a cikk apropóként.

https://444.hu/2018/02/27/betegge-tesz-minket-hogy-elszakadtunk-a-termeszettol

"...az egészséges táplálkozás alapelvei gyakorlatilag megegyeznek egy gyűjtögető-vadászó életmódot kísérő táplálkozás alapelveivel: sok zöldség, kevés, sovány hús, még kevesebb szénhidrát. Vagy a mozgás fontossága, a testmozgás ugyanis alapvető jelentőségű az ember testi és mentális egészségében. Ez az egyik legjobb stresszkezelő eszköz, hatékonyan segít megelőzni a depressziót, és a rendszeresen mozgó embereknek az öregedése is lassabban zajlik.
Szintén jó a testi-lelki egészségünk számára, hogy ha egy támogató, szeretetteljes, játékos szociális környezetben élünk.
„Ez az új paradigma azt állítja, hogy figyelnünk kell a határainkra, és ezt a határt a természetes környezet jelöli ki. Sokat kell zöldben lennünk és nagyon sokat kéne másokkal együtt lennünk.”

Ennek kapcsán volt egy kis performanszom nemrég a Világjáró Vadászok rendezvényén. Íme:


http://www.bowhunting.hu/images//a_vadaszati_etika_jovoje.pdf

Kissé nehéz szöveg ez is....


Köszönöm Balázs!  Emelem
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #730 Dátum: 2018. Március 08. - 11:35:08 »


http://www.bowhunting.hu/images//a_vadaszati_etika_jovoje.pdf

Kedves Balázs!
Mélységesen egyetértek, egyben gratulálok.
(Az új harctér a morfogenetikus mező, az új harcos a kritikus tömegért küzd.)

 Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #731 Dátum: 2018. Március 08. - 14:09:20 »

Kösz, hogy elolvastátok  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #732 Dátum: 2018. Március 08. - 15:22:18 »

Kösz, hogy elolvastátok  Emelem

Mi köszönjük!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #733 Dátum: 2018. Március 19. - 17:00:06 »

http://beirokonyv.blog.hu/2018/03/19/kamarai_valasztasokra_keszulunk
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #734 Dátum: 2018. április 03. - 07:12:01 »

Mostantól április 11-ig (vasárnap kivételével) minden nap egy új poszttal jelentkezünk. Beleállunk rendesen....

http://beirokonyv.blog.hu/2018/04/03/sakkjatszma_tampontok_a_kamarai_valasztasokhoz
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: