Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178802 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #660 Dátum: 2017. December 14. - 10:42:01 »

No ja...aki itt lapít, más fórumon meg az éjjellátó céltávcső felszereléséről, belövéséről érdeklődik...

Ugye, hogy ugye!  :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #661 Dátum: 2017. December 14. - 10:50:45 »

Egyébként ehhez az éjjellátós vitához csak annyit, szeretnék én még az életben annyi nagyvadat lőni, ahányan itt a fórumon ilyen kütyükkel -nem csak keresővel- vadásznak!  Fejvakarás

 Fejvakarás Vállat von

Attól függ, honnan nézed?
Ha azt ~150 beutaltat nézed, aki rendszereresen írogat ide és többnyire személyesen is ismerjük, hát lehet hogy van köztü(n)k, de én azért több nagyvadat szeretnék annál egy évben lőni... Kacsint
Ha az össz. ~4000 tagot, akiknek nagy többsége egyszer sem szólt hozzá semmihez... akkor fogalmam sincs. Vállat von

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #662 Dátum: 2017. December 14. - 11:04:53 »

Fejvakarás Vállat von

Attól függ, honnan nézed?
Ha azt ~150 beutaltat nézed, aki rendszereresen írogat ide és többnyire személyesen is ismerjük, hát lehet hogy van köztü(n)k, de én azért több nagyvadat szeretnék annál egy évben lőni... Kacsint
Ha az össz. ~4000 tagot, akiknek nagy többsége egyszer sem szólt hozzá semmihez... akkor fogalmam sincs. Vállat von

 Wave

Hát b+ a sok fírkálás miatt nincs időnk vadászni !  Stoel
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #663 Dátum: 2017. December 14. - 11:25:47 »

Hát b+ a sok fírkálás miatt nincs időnk vadászni !  Stoel

 Igen  Ördög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #664 Dátum: 2017. December 14. - 12:48:30 »

Fejvakarás Vállat von

Attól függ, honnan nézed?
Ha azt ~150 beutaltat nézed, aki rendszereresen írogat ide és többnyire személyesen is ismerjük, hát lehet hogy van köztü(n)k, de én azért több nagyvadat szeretnék annál egy évben lőni... Kacsint
Ha az össz. ~4000 tagot, akiknek nagy többsége egyszer sem szólt hozzá semmihez... akkor fogalmam sincs. Vállat von

 Wave

Szia Anti!   Emelem

Ne álmodozz! Mosolyog Mosolyog Mosolyog   
Ha nem is egy százötven fős magra gondolunk, de mondjuk a fórum egyharmadára, és évente annyit vadásznál amennyire én a technikát használók számát becsülöm, (és nagy részét tudom konkrétan) már rég az ajtó előtt találtad volna otthon az összes cumódat egy lepedőbe kötve! Mosolyog
Tudod, amikor egy szeptemberi bikavadászatra készülve a beíró könyvnél összefutunk heten, és abból a hat helybelinek ott vigyorog a terepjáróban a "technika" (és nem kereső) akkor azért már elgondolkodhatunk. A legtöbb helyen senki nem kérdezi meg a faszit amikor reggel viszi be a bikát leadni a vadőrnek hogy éjjel kettőkor ugyan mire lőtt !!!
Vagy hány olyan helyet ismersz, ahol vak sötétben, öten akkor mennek ki vadászni mikor mások már befejezték a vadászatot!   Hidd el van ám itt kaka rendesen! Gondolj csak azokra a fényképekre amelyek klf disznóhajtásokon készültek, és fekszik a terítéken pár bika!  És még fel is teszik a nettre!  A magyarázat, Azokat előző nap lőtték, csak jól mutat a disznók között is!  :Mosolyog Meglepődött
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #665 Dátum: 2017. December 14. - 13:21:01 »

Szia Anti!   Emelem

Ne álmodozz! Mosolyog Mosolyog Mosolyog   
Ha nem is egy százötven fős magra gondolunk, de mondjuk a fórum egyharmadára, és évente annyit vadásznál amennyire én a technikát használók számát becsülöm, (és nagy részét tudom konkrétan) már rég az ajtó előtt találtad volna otthon az összes cumódat egy lepedőbe kötve! Mosolyog
Tudod, amikor egy szeptemberi bikavadászatra készülve a beíró könyvnél összefutunk heten, és abból a hat helybelinek ott vigyorog a terepjáróban a "technika" (és nem kereső) akkor azért már elgondolkodhatunk. A legtöbb helyen senki nem kérdezi meg a faszit amikor reggel viszi be a bikát leadni a vadőrnek hogy éjjel kettőkor ugyan mire lőtt !!!
Vagy hány olyan helyet ismersz, ahol vak sötétben, öten akkor mennek ki vadászni mikor mások már befejezték a vadászatot!   Hidd el van ám itt kaka rendesen! Gondolj csak azokra a fényképekre amelyek klf disznóhajtásokon készültek, és fekszik a terítéken pár bika!  És még fel is teszik a nettre!  A magyarázat, Azokat előző nap lőtték, csak jól mutat a disznók között is!  :Mosolyog Meglepődött


Eddig ha kellett, vagy a körülmények lehetővé tették (hó vagy friss tarló stb.) szívbaj nélkül kint maradtam sötétedés után is, vagy kint voltam már pirkadat előtt. Mert egyenlőre a szemem jobb az átlagnál, simán meglátom a disznót egy átlagos keresővel is hold nélkül, nemhogy a 8*56-os Minox-szal. Szerencsére a puskára is tudtam olyan céltávcsövet venni, hogy nem kell hozzá lámpa MÉG, ha a vetésen turkáló disznókat akarom abajgatni hold nélkül. De amióta lendületet kapott ez az éjjellátós őrület, nincs kedvem kint lenni ilyenkor. Egyszerűen nem szeretném, ha engem is feltennének az éjjeláttós polcra.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #666 Dátum: 2017. December 14. - 13:33:34 »


A legtöbb helyen senki nem kérdezi meg a faszit amikor reggel viszi be a bikát leadni a vadőrnek hogy éjjel kettőkor ugyan mire lőtt !!!
Vagy hány olyan helyet ismersz, ahol vak sötétben, öten akkor mennek ki vadászni mikor mások már befejezték a vadászatot!   Hidd el van ám itt kaka rendesen! Gondolj csak azokra a fényképekre amelyek klf disznóhajtásokon készültek, és fekszik a terítéken pár bika!  És még fel is teszik a nettre!  A magyarázat, Azokat előző nap lőtték, csak jól mutat a disznók között is!  :Mosolyog Meglepődött


Azért abba gondolj bele hogy ki a fax fog éjjel kettőkor dágványba , fagyba , hóba vagy egyébként egyáltalán vadászok után kutakodni . Gondolom nem a vadőrre akarod ezt testálni mert a fizetését tudjuk honnét kapja . A társaságokra meg olyan mértékű szarvas,disznó kilövést basztak rá ( szerintem még joggal is ) hogy a vezetőség se fog kutakodni , ráadásul ott még a szükséges bevétel a vadkár na és a tag pozíciója , pénze , hektárjai , barátai és kapcsolatai . Érintettem már mikor az USA - ban dívó vadkilövő kommandókról volt szó . Amit azok csinálnak az nálunk rá van lőcsőlve a társaságokra . Azok használhatnak minden pusztítóeszközt - nálunk csak azt amit a törvény megenged . Nem mentesít ez semmi alól csak a tényekhez ez is hozzátartozik .  Ja és egyesek szerint , meg szerintem is disznóból , szarvasból bőven felette vagyunk (még így is   :Mosolyog  Nem szól szám ) az eltartható és eltartandó vadlétszámnak !    
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #667 Dátum: 2017. December 14. - 13:44:15 »

Eddig ha kellett, vagy a körülmények lehetővé tették (hó vagy friss tarló stb.) szívbaj nélkül kint maradtam sötétedés után is, vagy kint voltam már pirkadat előtt. Mert egyenlőre a szemem jobb az átlagnál, simán meglátom a disznót egy átlagos keresővel is hold nélkül, nemhogy a 8*56-os Minox-szal. Szerencsére a puskára is tudtam olyan céltávcsövet venni, hogy nem kell hozzá lámpa MÉG, ha a vetésen turkáló disznókat akarom abajgatni hold nélkül. De amióta lendületet kapott ez az éjjellátós őrület, nincs kedvem kint lenni ilyenkor. Egyszerűen nem szeretném, ha engem is feltennének az éjjeláttós polcra.

Érthető !  Én meg le@arom hogy milyen polcra raknak és mégis az utóbbi időben már (téli időszakban ) este 8-9 órakor minden kínom van . Biztos a korral jár de egyáltalán nem izgat hogy miután hazamentem akkor feltúrták a szórót vagy a vetést ( Stoel) a disznók . Sőt az se izgat hogy percre pontosan látom a vadkamerán hogy 23 óra 47 perckor járt ott a vad . Éljen sokáig vagy majd lesz még éhesebb is . Így is bőven az átlag fölött lövök és egyáltalán nem izgat hogy más mikor és mivel lőtt bármit is .      Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #668 Dátum: 2017. December 14. - 16:26:23 »

Azért abba gondolj bele hogy ki a fax fog éjjel kettőkor dágványba , fagyba , hóba vagy egyébként egyáltalán vadászok után kutakodni . Gondolom nem a vadőrre akarod ezt testálni mert a fizetését tudjuk honnét kapja . A társaságokra meg olyan mértékű szarvas,disznó kilövést basztak rá ( szerintem még joggal is ) hogy a vezetőség se fog kutakodni , ráadásul ott még a szükséges bevétel a vadkár na és a tag pozíciója , pénze , hektárjai , barátai és kapcsolatai . Érintettem már mikor az USA - ban dívó vadkilövő kommandókról volt szó . Amit azok csinálnak az nálunk rá van lőcsőlve a társaságokra . Azok használhatnak minden pusztítóeszközt - nálunk csak azt amit a törvény megenged . Nem mentesít ez semmi alól csak a tényekhez ez is hozzátartozik .  Ja és egyesek szerint , meg szerintem is disznóból , szarvasból bőven felette vagyunk (még így is   :Mosolyog  Nem szól szám ) az eltartható és eltartandó vadlétszámnak !    
Ebben a gondolatmenetben csak az a tévedés, hogy az éjjellátózás nem oldja meg sem a vadkárt, sem a vadlétszámot.
Az állandóan nyugtalanított, zavart vadállomány nem fog kevesebbet enni. A vadkár legnagyobb része a kukoricában keletkezik. Abba, ha beköltözik a vad, meg lehet baszni az éjjellátó technikát. Ez ugyanolyan fals indoklás mint a biztonságra való hivatkozás-ez utóbbira sajnos megvan a szomorú ellenpélda.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #669 Dátum: 2017. December 14. - 17:30:24 »

Ebben a gondolatmenetben csak az a tévedés, hogy az éjjellátózás nem oldja meg sem a vadkárt, sem a vadlétszámot.
Az állandóan nyugtalanított, zavart vadállomány nem fog kevesebbet enni. A vadkár legnagyobb része a kukoricában keletkezik. Abba, ha beköltözik a vad, meg lehet baszni az éjjellátó technikát. Ez ugyanolyan fals indoklás mint a biztonságra való hivatkozás-ez utóbbira sajnos megvan a szomorú ellenpélda.

Hagyjuk ki belőle az éjjellátót mert sehova se vezet , vagy tévútra vezet.  Vadásszunk éjszaka vagy ne vadásszunk ? - aztán hogy ki mivel az az Ű dóga meg a hatóságé .
Alap hogy még a szigorú szabályok között USA ban is lövik ( de szerintem vadásszák ) éjszaka is a nem csak disznót hanem mindent amivel nem bírnak a területen és nem bírnak nappal . Mivel nálunk ( szerencsére ) még nincsenek ilyen vadgyérítő kommandók ezt a vadászoknak kell ( kellene ) megoldani .  Te is tudod mi lenne a következménye ha bizonyos területeken vetési időszakban nem csak nappal és esetleg jó holdban vadásznák a disznót és a szarvas meg azt tenne a napnyugta után 1 órától a napkeltét megelőző 1 óráig amit akar .  Nem kéne itt se biztonságra se semmi fals dologra hivatkozni - egyszerűen  végig kell gondolni  : Túltartott e az állomány ? (szerintem igen) csak nappali vadászattal lehet e csökkentei ? (szerintem nem) Elviselhető e a vadkár ?- Bizony a leglényegesebb lenne erre válaszolni vagy megoldani mert azzal az előző két kérdésre már tudnék mást is mondani vagy másként látnám. Szerintem mi vettük el az életterét a vadnak . Mi kínáljuk neki a töménytelen mg. kultúrát hisz ott van a szája előtt akkor legyen is valamilyen mértékben elviselhető ha abból IS eszik.
A kukoricás példád azért nem jó mert abba 4-5 hónapra tud beköltözni a szarvas  főként akkor amikor se éjjellátóval se sehogyan nem vadászható - kár és túlszaporodott állomány meg egész évben van.
Nem egyszerű kérdés ez és még a megközelítés is sokféle lehet  - a megoldás meg   Vállat von  ( Azért várom az ötleteket a vadlétszámra , vadkárra . Tudom a legegyszerűbb mindkettőre rámondani hogy nem sok és aztán minden meg van oldva - de inkább semmi nincs megoldva . )
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #670 Dátum: 2017. December 14. - 19:57:36 »

A társaságokra meg olyan mértékű szarvas,disznó kilövést basztak rá ( szerintem még joggal is ) hogy a vezetőség se fog kutakodni , ráadásul ott még a szükséges bevétel a vadkár na és a tag pozíciója , pénze , hektárjai , barátai és kapcsolatai . Érintettem már mikor az USA - ban dívó vadkilövő kommandókról volt szó . Amit azok csinálnak az nálunk rá van lőcsőlve a társaságokra .   

Most volt az nem olyan régen, hogy mindenki el tudta dönteni, hogy mit akar. Aki két kézzel ragaszkodott a vadászterületéhez az oldja meg. Hogy egy valóságos példát mondjak. Ha az én hv barátom egy több százas éves tarvad tervet teljesíteni tud éjjellátó nélkül, akkor nekem egy társasági tag se jöjjön azzal, hogy éjjellátó nélkül nem lehet. Nem lőcsöl itt senki semmit másra. Most is megvan egy társaságnak az a joga, hogy hívjon vadkárba annyi vendéget ingyen amennyit akar. Ilyen segítség van bőven, ebben biztos vagyok.
Hacsak nem az a dilemma, hogy inkább ők éjjellátóval, mint más ingyen. Ezt is megértem, csak akkor ne kelljen bennem együttérzésnek ébrednie.

Nem kell éjjel kettőkor kijárni ellenőrizni, de ha a tagok már nem is takargatják a hőkamerát a többiek előtt, akkor ott nem az ellenőrzéssel kell először próbálkozni, hanem a közgyűléssel, és az alapszabállyal.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #671 Dátum: 2017. December 14. - 19:59:14 »

Azért várom az ötleteket a vadlétszámra , vadkárra .

Amíg 150EUR-t kérnek egy gímtarvad elejtéséért, addig igen messze vagyunk a drámától.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #672 Dátum: 2017. December 14. - 20:06:53 »

A szarvas kapcsán egyébként az új törvény ad eszközöket a drasztikusabb apasztásra. Pl. lehet hajtásban lőni a gímet.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #673 Dátum: 2017. December 14. - 20:12:38 »

Most volt az nem olyan régen, hogy mindenki el tudta dönteni, hogy mit akar. Aki két kézzel ragaszkodott a vadászterületéhez az oldja meg. Hogy egy valóságos példát mondjak. Ha az én hv barátom egy több százas éves tarvad tervet teljesíteni tud éjjellátó nélkül, akkor nekem egy társasági tag se jöjjön azzal, hogy éjjellátó nélkül nem lehet. Nem lőcsöl itt senki semmit másra. Most is megvan egy társaságnak az a joga, hogy hívjon vadkárba annyi vendéget ingyen amennyit akar. Ilyen segítség van bőven, ebben biztos vagyok.
Hacsak nem az a dilemma, hogy inkább ők éjjellátóval, mint más ingyen. Ezt is megértem, csak akkor ne kelljen bennem együttérzésnek ébrednie.

Nem kell éjjel kettőkor kijárni ellenőrizni, de ha a tagok már nem is takargatják a hőkamerát a többiek előtt, akkor ott nem az ellenőrzéssel kell először próbálkozni, hanem a közgyűléssel, és az alapszabállyal.
Jogos. A hőkamerás vadász akkor a legeredményeseb, amikor már nincs vegetáció. Érthető okból. További tippeket nem adnék. Fórumtalin már elmeséltem többször is ezen nemes vadászati módot. Pár hónapja pont egy ilyen csóka mutatkozott be, egy országosan jó nézettséget produkáló műsorban igazvadászként...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #674 Dátum: 2017. December 14. - 20:24:52 »

A szarvas kapcsán egyébként az új törvény ad eszközöket a drasztikusabb apasztásra. Pl. lehet hajtásban lőni a gímet.

Nem terelésben ?
Most volt az nem olyan régen, hogy mindenki el tudta dönteni, hogy mit akar. Aki két kézzel ragaszkodott a vadászterületéhez az oldja meg. Hogy egy valóságos példát mondjak. Ha az én hv barátom egy több százas éves tarvad tervet teljesíteni tud éjjellátó nélkül, akkor nekem egy társasági tag se jöjjön azzal, hogy éjjellátó nélkül nem lehet. Nem lőcsöl itt senki semmit másra. Most is megvan egy társaságnak az a joga, hogy hívjon vadkárba annyi vendéget ingyen amennyit akar. Ilyen segítség van bőven, ebben biztos vagyok.
Hacsak nem az a dilemma, hogy inkább ők éjjellátóval, mint más ingyen. Ezt is megértem, csak akkor ne kelljen bennem együttérzésnek ébrednie.

Nem kell éjjel kettőkor kijárni ellenőrizni, de ha a tagok már nem is takargatják a hőkamerát a többiek előtt, akkor ott nem az ellenőrzéssel kell először próbálkozni, hanem a közgyűléssel, és az alapszabállyal.

Megoldják !   Gratulálok a barátodnak és mond meg hogy irigylem mert én már két hónapja nem láttam egy tarvadat se , de fiatal bikát több százat .  Vállat von  Miért ? Nem tudom de a többiek se látnak .
Azért ez a fejezet kicsit fanyargósra sikeredett .  Inkább a területnélküliség siratása érződik belőle. Persze ha nem vagy együtérző akkor ők se - eredmény : Nem hívnak meg !  Bow

Amíg 150EUR-t kérnek egy gímtarvad elejtéséért, addig igen messze vagyunk a drámától.

Ha lővilágban nem jön ki ingyen a szarvas akkor az 150 Euróért se fog kijönni .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: