Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178833 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2017. December 08. - 10:00:17 »

Gratulálok, nagyszerű írás.  Igen.
Wildheger, szerintem senki  nem gondolja, hogy a kamarákban nincs jelen a politika. Talán sosem volt annyira, mint mostanság. De ha nem írja le senki, hogy nem ért egyet a törvénymódosítással, csak dünnyög magában, attól nem lesz  változás. Valószínűleg így sem, de legalább érezzék a jelöltek, hogy van más vélemény is. Pl ezért és erre is jó ez a fórum.

Balázs, respect
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #586 Dátum: 2017. December 08. - 10:34:58 »

Balázs!
Ha azt hiszed,hogy a kamarákban nincs jelen a politika,akkor tévedsz!
A hatvanas években a politikai gazdaságtan tanárom a következőket mondta:
"Fiaim az életben minden politika,még az is, hogy mit eszel reggelire,mert azzal azt az érdekszférát támogatod,akinek a termékét fogyasztod."
A háttérben is itt vannak az érdekszférák és a politika.

Ha egyszer találkozunk majd mesélek. Sajnos nagyon is tudom mi a háttere a dolgoknak, de ugyanakkor azt is, hogy amit politizálni kezdenék jönnének a stigmák, és elterelődne a szó a lényegről.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #587 Dátum: 2017. December 08. - 10:35:24 »

Gratulálok, nagyszerű írás.  Igen.
Wildheger, szerintem senki  nem gondolja, hogy a kamarákban nincs jelen a politika. Talán sosem volt annyira, mint mostanság. De ha nem írja le senki, hogy nem ért egyet a törvénymódosítással, csak dünnyög magában, attól nem lesz  változás. Valószínűleg így sem, de legalább érezzék a jelöltek, hogy van más vélemény is. Pl ezért és erre is jó ez a fórum.

Balázs, respect

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #588 Dátum: 2017. December 08. - 11:52:57 »


 Igen   Meghajol

Na Balázs, szerintem komoly a dilemmát okoztál, mehet a fejvakarás rendesen, hogy miképp lehetne a felelősség alól kibújni valahogyan.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2017. December 08. - 12:50:53 »

Gratulálok, nagyszerű írás.  Igen.
Wildheger, szerintem senki  nem gondolja, hogy a kamarákban nincs jelen a politika. Talán sosem volt annyira, mint mostanság. De ha nem írja le senki, hogy nem ért egyet a törvénymódosítással, csak dünnyög magában, attól nem lesz  változás. Valószínűleg így sem, de legalább érezzék a jelöltek, hogy van más vélemény is. Pl ezért és erre is jó ez a fórum.

Balázs, respect

Van egy rossz hírem ! Saját szememmel láttam azt az eszközt amelyhez szakvéleményt is mellékel a forgalmazó miszerint "fényképező gép objektívje elé helyezhető éjszakai fotózást elősegítő előtét" .
Érdeklődni az M3 -as környékén lehet .  Vállat von  Abban is biztos vagyok ha esetleg lenne rá politikai akarat hogy azt is betiltsák akkor ötletes emberek még találnak más kibúvókat is.  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #590 Dátum: 2017. December 08. - 13:02:11 »

Van egy rossz hírem ! Saját szememmel láttam azt az eszközt amelyhez szakvéleményt is mellékel a forgalmazó miszerint "fényképező gép objektívje elé helyezhető éjszakai fotózást elősegítő előtét" .

Nincs ezzel semmi baj, - vagyis kisebb, mert a fotós azért csak zavarja éjjel a vadat -, de puska, ne legyen a közelben!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2017. December 08. - 13:19:34 »

Nincs ezzel semmi baj, - vagyis kisebb, mert a fotós azért csak zavarja éjjel a vadat -, de puska, ne legyen a közelben!


Mond meg "nekik" is  , hátha megszívlelik és önként otthon hagyják a "fényképezőgépüket" .   Nem szól szám 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #592 Dátum: 2017. December 08. - 13:28:30 »

Az érvek amelyek a csoportokban olvashatóak az éjjellátó mellett.

1, Sokan használják
2, Úgysem tudjuk megakadályozni
3, Úgyis mindenhol lehet kapni
4, Ha már lámpáznak, nem mindegy?

Ezek után töprengjen el mindenki azon, hogy milyen eszközök vannak még amelyekre ugyanezeket el lehet mondani. Pl. miért ne hurkozzunk, mérgezzünk stb.
Nem tudom értik-e odaát, hogy ez nem csak az éjjellátóról szól, hanem azon jóval túlmutat. 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #593 Dátum: 2017. December 08. - 14:28:51 »

Az érvek amelyek a csoportokban olvashatóak az éjjellátó mellett.

1, Sokan használják
2, Úgysem tudjuk megakadályozni
3, Úgyis mindenhol lehet kapni
4, Ha már lámpáznak, nem mindegy?

Ezek után töprengjen el mindenki azon, hogy milyen eszközök vannak még amelyekre ugyanezeket el lehet mondani. Pl. miért ne hurkozzunk, mérgezzünk stb.
Nem tudom értik-e odaát, hogy ez nem csak az éjjellátóról szól, hanem azon jóval túlmutat. 
Javasolnám a törvényalkotónak engedélyezni a pedofíliát, nekrofíliát, rablógyilkosságot, adócsalást, stb.....
Ezeket is sokan csinálják, ezek szerint van rá igény......ne csalódjanak már szegények, mindenféle jogi akadályoztatás miatt.... Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #594 Dátum: 2017. December 08. - 16:32:58 »

Mond meg "nekik" is  , hátha megszívlelik és önként otthon hagyják a "fényképezőgépüket" .   Nem szól szám 

Pont erről beszélünk, ha az eredeti verzó marad, miszerint nem is birtokolhatja(!), ha vadászik és be van írva a területre! Lehet akkor akármilyen fényképezőgépen, mindig ott lebegne a feje felett Hemingway munkássága!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2017. December 08. - 17:38:35 »

Pont erről beszélünk, ha az eredeti verzó marad, miszerint nem is birtokolhatja(!), ha vadászik és be van írva a területre! Lehet akkor akármilyen fényképezőgépen, mindig ott lebegne a feje felett Hemingway munkássága!

 Fejvakarás Vállat von  Azért mert van nála egy "fényképezőgép" -"tartozékaival" ? 
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #596 Dátum: 2017. December 08. - 17:53:56 »



l


Ezek vadkilovo mesterloveszek ( wildlife control sharpshooters) az allam alkalmazza oket hogy olyan helyekrol lojjenek ki vadat ahol maskulonben tiltott a vadaszat legyen az allami vagy privat fold nagy vadletszammal. Ha privat akkor a gazda berli oket. Tehat parkok, varosok kulvarosai ( metro zone) tortennek ezek a loveszetek, es tehat ez is csak  "nuisance animal control" es nem vadaszat, akar a duvad control loveszetek. Hasznalhatnak nightvisiont allami jovahagyassal

Ezek ok :

https://www.whitebuffaloinc.org/deer-management

« Utoljára szerkesztve: 2017. December 08. - 18:02:45 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2017. December 08. - 18:02:12 »

l


Ezek vadkilovo mesterloveszek ( wildlife control sharpshooters) az allam alkalmazza oket hogy olyan helyekrol lojjenek ki vadat ahol maskulonben tiltott a vadaszat legyen az allami vagy privat fold nagy vadletszammal. Ha privat akkor a gazda berli oket. Tehat parkok, varosok kulvarosai ( metro zone) tortennek ezek a loveszetek, es tehat ez is csak  "nuisance animal control" es nem vadaszat, akar a duvad control loveszetek. Hasznalhatnak nightvisiont allami jovahagyassal

Ezek ok :

https://www.whitebuffaloinc.org/deer-management  



Kösz !    Meghajol  Most már azt is tudom (tudjuk) hogy ott ilyen is van - persze ehhez az is kell hogy a vad tulajdonjoga a vadászati jog és egyéb szabályok is teljesen különbözzenek az Európaitól illetve a Magyar jogtól .    Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #598 Dátum: 2017. December 08. - 18:02:31 »

Bovebb magyarazat toluk ezekrol a vadritkitasokrol.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2017. December 08. - 18:11:23 »


"a túlméretezett szarvasállományok kezelését célzó szigorú felvételeket, ezért képzett személyzetet igényel, hogy különböző technikákat alkalmazzon a biztonság, a mérlegelés és a hatékonyság maximalizálása érdekében."

Na azt képzeljétek el hogy ez micsoda felháborodást keltene vadászok és vadászok  hát még vadászok és "állatvédők" de még itt a fórumon egymás közt is .   S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: