Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180480 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #45 Dátum: 2016. Március 20. - 15:54:25 »

Zolikám, a szórón békén kell hagyni a vadat vadkáros időszakban. Inkább ott egyen meg a konda egy zsák kukoricát mit kitúrjanak fél hektárt...
Ebben teljesen igazad is van !  Igen De a hiba ott van , hogy a takarmányt nekem kell finanszírozni és a vadásznak napi árfolyamon 70-80 ft/kg adják a tengerit. A társaság vagy a gazdák egy forint költséggel sem szállnak be , mert a vadászatnak ára van! Én mint sportvadász az élményért vadászom és ha ezzel hasznot hajtok a gazdának akkor több megbecsülést érdemelnék! Ezzel szemben le sem sz@rnak sőt a VT-től vadkárt követelnek. Fizetek , hogy vadászhassak. Köteleznek , hogy őrizzek és mi az ellensúly?
Semmi!!! A gazda beszántja az erdő széléig és ha rámegyek kihozni a vadat még taposási kárt is felszámolna! Nem Leseket nem lehet állítani, mert a gazda nem viseli el, hogy valaki a földjein mászkál. Akkor hogyan vadásszak? Ha a sportvadászok egy évig nem fizetnék be a tagságukat vagy sztrájkolnának  Ördög akkor nem fizetni kellene nekik hanem nekik fizetnének az őrzésért! De ez csak utópia , mert mindenkit hajt a vadászláz és menne vadászni.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #46 Dátum: 2016. Március 20. - 16:00:39 »

Ebben teljesen igazad is van !  Igen De a hiba ott van , hogy a takarmányt nekem kell finanszírozni és a vadásznak napi árfolyamon 70-80 ft/kg adják a tengerit. A társaság vagy a gazdák egy forint költséggel sem szállnak be , mert a vadászatnak ára van! Én mint sportvadász az élményért vadászom és ha ezzel hasznot hajtok a gazdának akkor több megbecsülést érdemelnék! Ezzel szemben le sem sz@rnak sőt a VT-től vadkárt követelnek. Fizetek , hogy vadászhassak. Köteleznek , hogy őrizzek és mi az ellensúly?
Semmi!!! A gazda beszántja az erdő széléig és ha rámegyek kihozni a vadat még taposási kárt is felszámolna! Nem Leseket nem lehet állítani, mert a gazda nem viseli el, hogy valaki a földjein mászkál. Akkor hogyan vadásszak? Ha a sportvadászok egy évig nem fizetnék be a tagságukat vagy sztrájkolnának  Ördög akkor nem fizetni kellene nekik hanem nekik fizetnének az őrzésért! De ez csak utópia , mert mindenkit hajt a vadászláz és menne vadászni.
 Emelem

4500-ért tudok kukoricát kamiontételben. Hová billentsük??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #47 Dátum: 2016. Március 20. - 16:03:20 »

4500-ért tudok kukoricát kamiontételben. Hová billentsük??
A fórumtalin megbeszéljük! Ördög
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #48 Dátum: 2016. Március 20. - 19:53:05 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/03/20/_agrar_haboru_es_beke
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #49 Dátum: 2016. Március 20. - 22:50:32 »

A gazda beszántja az erdő széléig és ha rámegyek kihozni a vadat még taposási kárt is felszámolna!

Témától eltér, de erről az jutott eszembe, hogy azokon a adathordozókon, amit úgy veszel meg, hogy van a csomagoláson "artisjus" jogdíj megfizetéséről szóló matrica, elvileg bármit rögzíthetsz, mégis megbüntetnek, ha Quimby albumát találják rajta, s nem vetted meg hivatalosan a Quimby lemezt. Vajon a fémkeresők listaárába van beépítve taposási kár címen jogdíj?   Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #50 Dátum: 2016. Március 21. - 01:38:33 »

Igen

És ez működik..csak etetni kell, még jobban mint télen, és békén hagyni őket, lehetőleg kicsivel már a vetési időszak előtt.
A disznó nem hülye,két-három hét alatt rájönnek hogy nincs veszély és akár órákkel előbb megjelennek a szórón a szokásosnál.
Csak legyen egy akkora erdő, amiben bent lehet őket tartani.
Nekem furcsa, hogy sokak számára még mindig újdonságként hat, hogy a jóllakott disznó kevesebb kárt okoz.

A mi tapasztalatunk az, hogy nyáron a szórót kerüli a vad, amíg talál frisset, nem kell neki a száraz tavalyi. Sokszor hetekig nem veszik fel. Mit tegyünk?   Vállat von
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #51 Dátum: 2016. Március 21. - 15:22:59 »


Végigolvastam és erről eszembe jutott, hogy vajon hol csúszott el pl. az, hogy a közgazdaságtani elveknek való megfelelés miatt, szinte kizárólag monokultúrákban bővelkedik a mezőgazdasági területek legnagyobb százaléka, részben a nagy hozam és profit elérésnek érdekében. Nem én tojtam a spanyol viaszt, de tudjuk, hogy ennek az lett a következménye, hogy mind a rovarvilág, mind az apróvadállomány kárát látta a dolognak, mivel mindenhol tápláléksivatagba botlik. Szóval a sok csűrés-csavarás alapján azt szeretném megkérdezni, hogy a megcsappant apróvadállomány okán kiesett közgazdaságtani, pénzben kifejezhető haszon elmaradása végett, kinek kell kamatostul benyújtani a számlát?
(A globális felmelegedés által okozott időjárás-változást most ne keverjük bele a modellbe.)
Tudom, tudom, mondhatjuk azt, hogy az apróvadállomány csökkent, a nagyvad állománya pedig növekedett, így pénzben kifejezhető sérelem nem érte a vadászati ágazatot, sőt! Szóval lehetne számolgatni, hogy hogyan alakult a nagyvadból származó nyereség, illetve a megnövekedett vadkárból származó veszteség oldala, aztán még lehet, az is kiderülne, hogy a biodiverzitás kárára a közgazdaságtan szerint minden rendben van.  Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2016. Március 21. - 16:56:32 »

Végigolvastam és erről eszembe jutott, hogy vajon hol csúszott el pl. az, hogy a közgazdaságtani elveknek való megfelelés miatt, szinte kizárólag monokultúrákban bővelkedik a mezőgazdasági területek legnagyobb százaléka, részben a nagy hozam és profit elérésnek érdekében. Nem én tojtam a spanyol viaszt, de tudjuk, hogy ennek az lett a következménye, hogy mind a rovarvilág, mind az apróvadállomány kárát látta a dolognak, mivel mindenhol tápláléksivatagba botlik. Szóval a sok csűrés-csavarás alapján azt szeretném megkérdezni, hogy a megcsappant apróvadállomány okán kiesett közgazdaságtani, pénzben kifejezhető haszon elmaradása végett, kinek kell kamatostul benyújtani a számlát?
(A globális felmelegedés által okozott időjárás-változást most ne keverjük bele a modellbe.)
Tudom, tudom, mondhatjuk azt, hogy az apróvadállomány csökkent, a nagyvad állománya pedig növekedett, így pénzben kifejezhető sérelem nem érte a vadászati ágazatot, sőt! Szóval lehetne számolgatni, hogy hogyan alakult a nagyvadból származó nyereség, illetve a megnövekedett vadkárból származó veszteség oldala, aztán még lehet, az is kiderülne, hogy a biodiverzitás kárára a közgazdaságtan szerint minden rendben van.  Mosolyog

Na és a mamut kihalása miatt ki viseli a számlát ?  Ördög    Egyébként mi de ha még ilyen rohamléptekben szaporodik az emberiség és főleg annak is a legszegényebb része amit el kell -ene tartani a földön lehet hogy a jelenlegi monokultúrát is visszasírják unokáink . Akkor kinek lesz benyújtva a számla ? Most belekezdhetnék egy gazdasági,majd éghajlat változás miatti migráció elemzésébe de ugye az itt tiltva vagyon !   S.Peti
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #53 Dátum: 2016. Március 21. - 18:00:01 »

Na és a mamut kihalása miatt ki viseli a számlát ?  Ördög    Egyébként mi de ha még ilyen rohamléptekben szaporodik az emberiség és főleg annak is a legszegényebb része amit el kell -ene tartani a földön lehet hogy a jelenlegi monokultúrát is visszasírják unokáink . Akkor kinek lesz benyújtva a számla ? Most belekezdhetnék egy gazdasági,majd éghajlat változás miatti migráció elemzésébe de ugye az itt tiltva vagyon !   S.Peti

Korrekt! Mosolyog
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #54 Dátum: 2016. Március 21. - 18:39:31 »

szinte kizárólag monokultúrákban bővelkedik a mezőgazdasági területek legnagyobb százaléka, részben a nagy hozam és profit elérésnek érdekében. Nem én tojtam a spanyol viaszt, de tudjuk, hogy ennek az lett a következménye, hogy mind a rovarvilág, mind az apróvadállomány kárát látta a dolognak, mivel mindenhol tápláléksivatagba botlik. Szóval a sok csűrés-csavarás alapján azt szeretném megkérdezni, hogy a megcsappant apróvadállomány okán kiesett közgazdaságtani, pénzben kifejezhető haszon elmaradása végett, kinek kell kamatostul benyújtani a számlát?

Nem akarok okoskodni, de a monokultúrás mezőgazdasági tevékenység (és a táblásítás) a 60-as 70-es évektől számítva hozta meg az őz fellendülését az Alföldön. Az apróvadnál pedig inkább a védősávok, fasorok eltűnésében látom a problémát, hiszen most felszántanak minden talpalatnyi földet a támogatás végett. A régi paraszt, de még a tsz világban is úgy álltak hozzá, ha volt egy laposabb vízállásos rész vagy szikfolt, azt nem művelték (a belvíz csatornák kiépítéséig nem is lehetett), mert tudták, hogy kár a pénzt és a munkát beleölni, mert annyi termés se lesz rajta ami a befektetést meghozza, volt jó élőhelye az apróvadnak. Ma már ez nincs így.
Különben a fácán szereti az őszi vetéseket, nálunk szívesen fészkel bele tavasszal (mert nincs más lehetősége).
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2016. Március 21. - 19:12:22 »

A 80-as évek közepétől jártam hajtani. Sokkal inkább monokultúrás volt a határ az akkori területünkön mint manapság. Az átlagos teríték 3-4 kakas, 2-3 nyúl volt puskánként, mind vadfácán (a nyúl nem  Ördög). Ma ugyanott ez a teljes teríték. De szinte minden dűlő mellett volt fasor, bokros és a nádas, víznyomásos területeket meghagyták. Most szinte egyáltalán nincs. BFerivel egyetértve, szerintem is ez nagyobb probléma a monokultúránál.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #56 Dátum: 2016. Március 22. - 07:15:25 »

Szerintem az agrotechnikában, elsősorban a vegyszeres növényvédelemben keresendő a fő ok.
Egy permetezés letakarít a tábláról minden rovart, szinte minden gyomot. Sem fehérje, sem gyommag, sem rejtősűrű.
A táblák aprózódása, meg a most indult zöldítés, zöldugar, meg az AKG szálas pillangós előírásai segíteni fogják az apróvadat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #57 Dátum: 2016. Március 22. - 09:42:54 »

Szerintem az agrotechnikában, elsősorban a vegyszeres növényvédelemben keresendő a fő ok.
Egy permetezés letakarít a tábláról minden rovart, szinte minden gyomot. Sem fehérje, sem gyommag, sem rejtősűrű.
A táblák aprózódása, meg a most indult zöldítés, zöldugar, meg az AKG szálas pillangós előírásai segíteni fogják az apróvadat.
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #58 Dátum: 2016. Március 22. - 10:21:30 »

Bferi+Janika+Lajos együtt adja az igazságot. Ha nincs élőhely és nincs kaja,nincs apróvad.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #59 Dátum: 2016. Március 22. - 16:55:52 »

Bferi+Janika+Lajos együtt adja az igazságot. Ha nincs élőhely és nincs kaja,nincs apróvad.

Igen, bár szerintem eltér, hogy hol mi nincs meg, mert ha van jó élőhely, de nincs kaja, akkor bukta, meg fordítva is, de ettől függetlenül általános probléma lett mindkettő. Örülök neki, hogy vannak olyan támogatási formák, amiben a gazdák áttérhetnek az ökológiai gazdálkodásra, remélem minél többen lesznek és elfelejtik azt, hogy betiltott rovarirtó szereket is meg lehet venni pult alól, mert sajnos ilyenre is hallottam példát olyantól, aki gazdálkodott pár éve.

Amúgy a beírókönyv "Agrárháború és béke" bejegyzésében foglaltakkal kapcsolatban még eszembe jutott, az ott leírt, gazdák mondataiból kiragadott szélsőséges példák esetében, hogy valószínűleg egyikük sem lenne ezen az állásponton, ha azt mondaná a vadászati hatóság 1-2 évre, hogy csak az egyéb apróvadfajok vadászhatóak.  Mosolyog     
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: