Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180312 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #390 Dátum: 2017. Február 08. - 19:49:40 »

Igen
Próbálok példát mutatni gyereknek,felnőttnek egyaránt. Minden körülmények között védem és népszerűsítem a vadászatot. Néha szélmalomharc,meg hát én sem vagyok tökéletes.

Akkor tudja ezt az ember szerintem csinálni a kudarcok ellenére, ha azt mondja magának, hogy "Mindegy mit mondanak, mindegy ki figyel oda. Mi örökséget kezelünk".
Ez pedig nem népszerűség kérdése, hanem kötelesség, és feladat.   
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #391 Dátum: 2017. Február 09. - 13:19:42 »

A vadgazdálkodásnak mi a feladata?
Az hogy minél jobb minőségű trófeák kerüljenek terítékre  és az adott élőhelyet ne tegyék tönkre a vadak vagy csak simán,hogy jó sok vad legyen szép trófeákkal.
Mert,hogy vad az van bőven, meg vadkár is és nem lövik őket.(felénk)
A hírekben folyton az szerepel, hogy túlszaporodtak a vadak.
Vagy nem sikerült a vadgazdálkodás vagy  csak annyi,hogy szaporodjanak és sokasodjanak és töltsék be a földet ?
Valahol olvastam olyat is,hogy a túl sok vad hatására romlik az erők minősége is.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #392 Dátum: 2017. Február 09. - 13:36:44 »

Ez egy kicsit összetettebb annál, mint hogy itt két mondatban valaki elmagyarázza egy nyilvánvalóan laikusnak.
Vannak egyes elvetemültek, akik képesek egyetemi képzés keretében évekig tanulni.

Egyszer egy ismerő ifjú hölgy beszaladt a feleségemhez és azt mondja neki:
- Taníts meg légy szíves könyvelni.
- Mennyi időt szánsz rá?
- Vasárnap déltől háromig ráérek.   Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #393 Dátum: 2017. Február 09. - 15:32:05 »

Ez egy kicsit összetettebb annál, mint hogy itt két mondatban valaki elmagyarázza egy nyilvánvalóan laikusnak.
Vannak egyes elvetemültek, akik képesek egyetemi képzés keretében évekig tanulni.

Egyszer egy ismerő ifjú hölgy beszaladt a feleségemhez és azt mondja neki:
- Taníts meg légy szíves könyvelni.
- Mennyi időt szánsz rá?
- Vasárnap déltől háromig ráérek.   Röhög

No de Lajos...  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #394 Dátum: 2017. Február 09. - 16:50:23 »

Tisztában vagyok vele, hogy évekig tanulják csak a laikus ebből annyit lát,hogy jó sok van belőlük és keveset lőnek ki.
Bekapcsolja a rádiót,TV-t,számítógépez,kinyitja az újságot és vadak mindenütt.
Nem férnek már el az erőben? Olyan sokan vannak hogy már nem találnak maguknak élelmet?
Nem látni a gazdálkodást abban,hogy korlátlanul szaporodnak.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #395 Dátum: 2017. Február 10. - 04:18:24 »

Tisztában vagyok vele, hogy évekig tanulják csak a laikus ebből annyit lát,hogy jó sok van belőlük és keveset lőnek ki.
Bekapcsolja a rádiót,TV-t,számítógépez,kinyitja az újságot és vadak mindenütt.
Nem férnek már el az erőben? Olyan sokan vannak hogy már nem találnak maguknak élelmet?
Nem látni a gazdálkodást abban,hogy korlátlanul szaporodnak.

A vadak a lándzsát hajigálják a vad az egy is vad, meg a sok is vad. próbált volna valaki a Firbás tanár úrnál vadakat mondani Vigyorog Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #396 Dátum: 2017. Február 10. - 05:48:35 »

A vadak a lándzsát hajigálják a vad az egy is vad, meg a sok is vad. próbált volna valaki a Firbás tanár úrnál vadakat mondani Vigyorog Wave

"Tűzoltó leszel s katona! Vadakat terelő juhász!"
Kutya - kutyák stb.
ember - emberek

"Vadász ismerőseim minden alkalommal megrónak, ha azt találom mondani, hogy „vadak.” Szerintük a vad főnévnek nincs többesszáma. Igazuk van, vagy ez csak egyfajta vadászrigolya?
A vad főnévnek természetesen van többes száma. Gondoljunk csak pl. A vadak ura című filmre vagy József Attila Indiában, hol éjjel a vadak… kezdetű versére."

Sokáig én is szóltam ezért, de kiderült hogy a "vadak" helyes.




Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #397 Dátum: 2017. Február 10. - 11:04:29 »

"Tűzoltó leszel s katona! Vadakat terelő juhász!"
Kutya - kutyák stb.
ember - emberek

"Vadász ismerőseim minden alkalommal megrónak, ha azt találom mondani, hogy „vadak.” Szerintük a vad főnévnek nincs többesszáma. Igazuk van, vagy ez csak egyfajta vadászrigolya?
A vad főnévnek természetesen van többes száma. Gondoljunk csak pl. A vadak ura című filmre vagy József Attila Indiában, hol éjjel a vadak… kezdetű versére."

Sokáig én is szóltam ezért, de kiderült hogy a "vadak" helyes.


Balázs, honnan derült ki? Lehet más a költö nyelve és más a vadászati szaknyelv. A soproni diákokba minden esetre ez ivódott be.


« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 10. - 12:00:27 írta Sakac » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #398 Dátum: 2017. Február 10. - 17:20:34 »

Előre bocsájtom, nem vagyok nyelvész, így hát csak okoskodok!

A vad szó a mi használatunkban nem tulajdonságot, hanem a vadon élő állatok csoportját, összességét  jelenti ami már magában is többesszámot jelent. Én sem tartom helyesnek a vadak kifejezést, bár én is használom, főleg ha nem vadászokkal beszélünk róluk, és nincs kedvem magyarázni a mit miérteket.
De, úgy gondolom ez lenne a mai vadásztársadalom legnagyobb gondja, hogy vadat, vagy vadakat írunk. És ne jöjjön nekem senki a hagyományokkal, azzal, hogy így helyes, így etikus, mert ez sem nem hagyomány, sem nem etika kérdése. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #399 Dátum: 2017. Február 10. - 19:20:41 »

"Tűzoltó leszel s katona! Vadakat terelő juhász!"
Kutya - kutyák stb.
ember - emberek

"Vadász ismerőseim minden alkalommal megrónak, ha azt találom mondani, hogy „vadak.” Szerintük a vad főnévnek nincs többesszáma. Igazuk van, vagy ez csak egyfajta vadászrigolya?
A vad főnévnek természetesen van többes száma. Gondoljunk csak pl. A vadak ura című filmre vagy József Attila Indiában, hol éjjel a vadak… kezdetű versére."

Sokáig én is szóltam ezért, de kiderült hogy a "vadak" helyes.

Szerintem fogalmi-tartalmi-hangulati különbség van köztük. A "vad" az erdőben (mezőn) "kísérő nélküli vadállatokat" jelenti Mosolyog a "vadak" pedig az emberállat legalját.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #400 Dátum: 2017. Február 10. - 21:07:35 »

"Tűzoltó leszel s katona! Vadakat terelő juhász!"
Kutya - kutyák stb.
ember - emberek

"Vadász ismerőseim minden alkalommal megrónak, ha azt találom mondani, hogy „vadak.” Szerintük a vad főnévnek nincs többesszáma. Igazuk van, vagy ez csak egyfajta vadászrigolya?
A vad főnévnek természetesen van többes száma. Gondoljunk csak pl. A vadak ura című filmre vagy József Attila Indiában, hol éjjel a vadak… kezdetű versére."

Sokáig én is szóltam ezért, de kiderült hogy a "vadak" helyes.





Nincs igazad!
A magyar nyelv és a vadásznyelv az kettő!
A magyar nyelvben van a vadnak többesszáma,de a vadásznyelv,mint már írtam sok más szaknyelvvel együtt a magyar és a német keveréke. A németben csak das Wild.
József Attilának meg végképp nincs köze a vadászathoz,legalábbis remélem!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #401 Dátum: 2017. Február 10. - 21:20:27 »

Nincs igazad!
A magyar nyelv és a vadásznyelv az kettő!
A magyar nyelvben van a vadnak többesszáma,de a vadásznyelv,mint már írtam sok más szaknyelvvel együtt a magyar és a német keveréke. A németben csak das Wild.
József Attilának meg végképp nincs köze a vadászathoz,legalábbis remélem!
De.
http://dorozsmaivadasztarsasag.hu/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #402 Dátum: 2017. Február 10. - 21:34:25 »

"...200 méterre került kijelölésre a látogató parkoló" -gyengébbek kedvéért ott,ahol a macska fára mászásra került.
"Valjuk..."- Mi pedig hallgassuk és báncsa a fülünket !
" Dorozsmai József Attila Vadásztársaság"- erre mondta Apám,hogy összekeverik a sz@rt a holdvilággal. Magyarul két olyant,amiknek semmi közük egymáshoz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #403 Dátum: 2017. Február 10. - 22:13:40 »

Csak halkan jegyzem meg, a vad szavunknak nincs köze a német Wild szóhoz.
Kevés ősi szavunk egyike, eredeti jelentése erdő volt.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #404 Dátum: 2017. Február 10. - 23:44:27 »


A magyar nyelvben van a vadnak többesszáma,de a vadásznyelv,mint már írtam sok más szaknyelvvel együtt a magyar és a német keveréke. A németben csak das Wild.


Egy kis olvasnivaló:
http://epa.oszk.hu/02400/02451/00005/pdf/EPA02451_Erdeszettorteneti_Kozlemenyek_03-04_1968_67-69.pdf

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: