Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178857 alkalommal)
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #345 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 09:22:41 »

Elnézem ezeket a széplelkű zöldeket itt a belvárosban, ahogy naponta sétáltatják (reggel, este max tíz perc) a szép nagytestű kutyáikat amelyek egész életüket a lakásban töltik. Vannak köztük igen mozgásigényes vizslák, agarak! stb. Hát ez mi ha nem állatkínzás? A tanyasi kutyákról meg ne is beszéljünk. Felénk esténként kiengedik egy kicsit futkározni, reggel meg szépen kigömbölyödve, kifáradva beengedik!

Egy vallomással tartozom. Először úgy gondoltam, elsunnyogom, de most ide illik.
Augusztusban a Foxi topikban beszámoltam az új szerzeményünkről, mely 6 perc gyenge pillanat eredménye volt. Nyaralás letelt, hazahoztuk. A lakásba. Amit kellett elbarikádoztunk, oltás, kutyapelus, stb... Aztán egy hét múlva beláttam (családtagjaimnak nem volt akkor még egyértelmű), hogy ez így nem lesz jó. Az előszoba, fürdő, konyha "élettér" nem fedezi a kutyu szükségleteit más 3 hónaposan sem, mi lesz később. Egy egész éjszakás kukoricaőrzés (és folyamatos filózás) után hazamentem, leültettem a családot és közöltem a verdiktet, miszerint nem tartjuk meg. Egyrészt az általunk bevállalt reggeli és esti 3/4-3/4 óra sétáltatás nyilvánvalóan a maximum lesz, főleg reggel. Másrész Taxi mindent szétszedett a környezetében (úgy, hogy otthon voltunk), ami nem az amortizáció miatt gond, hanem amiatt, hogy nehogy Neki baja legyen. (pl. nem adunk Neki orsós csontot az OK, de mit csinálok, ha lenyeli a szétrágott kemény műanyagot...)
Felhívtam több vadászcimborát, tudnak-e a környezetükben olyan kollégát, akinek ajándékba szüksége lenne egy foxira. Láss csodát egyikük maga harapott rá, ráadásul vele heti szinten találkozom is. Még aznap el is vitte, volt nagy sírás-rívás (még én is). Jó helyre került, egy egyéves szálkás tacsi mellé. Azóta többször meglátogattuk  Taps, ilyenkor babusgatás van.  Vigyorog
Kérdés, felelőtlenek voltunk-e, amikor megvettük? Szerintem igen, és ez komoly lekiismereti problémám azóta is. Másik kérdés, jót tettünk-e Taxival azzal, hogy elajándékoztuk? A válasz szerintem itt is igen, mert jó helyre került, de lehetett volna máshogy is.

Mindenesetre a fiaim háttérképe a kutyus, mi pedig a feleségemmel heti egyszer-kétszer visszatérően a következő beszélgetést folytatjuk le: milyen jó is lenne egy kutyika, milyen sok mindent tudnánk adni Neki és milyen sok mindent kaphatnánk, DE ... és itt soroljuk azokat az észérveket, melyeket a vétel előtt kellett volna megfontolnunk.

Ui: az egyhetes úri passzió költségvonzatáról egyikünk se beszél  OOO
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #346 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 09:41:17 »

Balázs! Emelem

Szerintem korrekt eljárás volt! Igen

Vüdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #347 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 13:19:34 »

Nos, akkor lassan technikai szempontból is megnyílik a lehetőség a hatékony munkavégzésre az állatvédő, illetve a kutyaoltalommal foglalkozó szervezetek előtt.

http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/09/12/egy_terkepre_kerulhet_az_orszag_osszes_elkoborolt_kutyaja/

Ha ez elkezd majd rendesen működni, akkor majd meg lehet nézni, ki az aki csak az 1% behúzására utazik, és kik azok, tényleg rendes és - nem utolsó sorban - mérhető munkát végeznek.
Ennek az oldalnak a használatát kellene tolnia minden vadásznak, meg a kamarának.
Milyen érdekes, hogy az ilyen kezdeményezések nem jelennek meg a kamara oldalán, csak a vadásznapi parádézások...
Pedig erre aztán lehetne nem is akármilyen kampányt építeni.
Ja, és végre nem ezen a térfélen pattogna a labda!
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #348 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 08:13:46 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/09/21/na_ezt_is_megkaptuk
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #349 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 08:17:00 »


B... +!
Ez elképesztő.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #350 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 23:07:42 »

Pedig szerintem jó múzeum, mi kétszer is voltunk ott a gyerekekkel, nekik is tetszett, végre egy múzeum, ahol a legkisebbek is megfoghatnak dolgokat, nem csak a "maradjnyugton-nenyúljavitrinhez-neüljrá" szentenciák hangzanak el feléjük.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #351 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 15:48:23 »

Pedig szerintem jó múzeum, mi kétszer is voltunk ott a gyerekekkel, nekik is tetszett, végre egy múzeum, ahol a legkisebbek is megfoghatnak dolgokat, nem csak a "maradjnyugton-nenyúljavitrinhez-neüljrá" szentenciák hangzanak el feléjük.

Elfogadom. Én még nem voltam. De nem is a minőséggel van a gond. Ha egy intézménynek 280milliós éves működési költsége van ami mellett 24milliós a bevétele akkor az nem egy nagy vállalkozás. Ha a különbséget a kitalálók saját zsebből fedeznék, akkor még csak csak..... Na de emiatt a hiányzó 256millió miatt kb olyan 2000-2500 adófizető dolgozik egész évben, pusztán mert politikailag kínos lenne visszatáncolni.
A keszthelyi vadászati múzeumban kevesebb, mint fele ennyien dolgoznak, és kb 65-70 millió a bevétel évente, és miután most kezdik el bővíteni két új szárnnyal, megsaccolom hogy meg is éri csinálni.   
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #352 Dátum: 2016. Október 01. - 10:05:39 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/10/01/2_88_millio_forint
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #353 Dátum: 2016. Október 20. - 20:03:31 »

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet, ha nem akkor előre is elnézést.

A kérdés csak annyi, hogy itt a fórumról vadászik valaki Baranya megyében, pontosabban a Somoggyal határos Zádor környékén, vagy tud e esetleg nyilatkozni a terület milyenségéről?

Amennyiben igen, kérem jelezze?

Köszönöm
Naplózva
Kóbász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #354 Dátum: 2016. Október 21. - 09:34:11 »

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet, ha nem akkor előre is elnézést.

A kérdés csak annyi, hogy itt a fórumról vadászik valaki Baranya megyében, pontosabban a Somoggyal határos Zádor környékén, vagy tud e esetleg nyilatkozni a terület milyenségéről?

Amennyiben igen, kérem jelezze?

Köszönöm
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #355 Dátum: 2016. Október 21. - 14:34:57 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/10/21/penz_paripa_fegyver
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #356 Dátum: 2016. November 02. - 10:47:25 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/11/02/jon_az_elektronikus_kamarai_szavazas
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #357 Dátum: 2016. November 14. - 15:44:27 »

Kijött a tájegységi fővadászok álláshirdetése. Elmerültünk benne, és vannak kétségeink.

http://beirokonyv.blog.hu/2016/11/14/egy_probat_meger_467
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #358 Dátum: 2016. November 14. - 15:57:02 »

Kijött a tájegységi fővadászok álláshirdetése. Elmerültünk benne, és vannak kétségeink.

http://beirokonyv.blog.hu/2016/11/14/egy_probat_meger_467

Nekem valahogy ez az egész tájegységi fővadász rendszer nem szimpatikus!  Mondhatnám felesleges.  A megyei kormányhivataloknál létre kellett volna hozni max. két  státuszt, és azzal megoldani a segítséget, ellenőrzést, stb.

Balázs!  Amennyivel több lesz 60 főnél a minisztériumi létszám, annyi (mondjuk) őzbak kilövéssel kiegyeznék a következő tíz évre! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #359 Dátum: 2016. November 14. - 17:12:59 »

Ez nem is olyan szerény kívánság Mosolyog

Az a baj, hogy színjáték az egész. Szívem szerint írnék néhány nevet azokról akikről tudni hogy pályázat ide vagy oda ők lesznek a tájegységiek, csak nem szeretnék velük kiszúrni. De ha tényleg ők lesznek, akkor az nekem egy bizonyosság arról, hogy semmi sem összeesküvés abból amiket leírtunk az elmúlt évben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: