Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180356 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #330 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 19:55:05 »

Ha engem kérdeznének, és azt javasolnám, hogy a vadászjegy száma alapján mindenkinek legyen lehetősége az érvényességet lekérni. Így van ez az adó, a TAJ, illetve az EKÁER számnál is. Ilyenkor a rendszer igen és nemmel válaszol, tehát semmilyen személyes adatot nem mutat.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #331 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 20:00:19 »

Amikor az elektronikus beirókönyv ügye napirenden volt, és azt találták mondani, hogy a telefonon keresztül még kint a területen be lehet jegyezni az elejtést, akkor azt mondták mindjárt páran, hogy: "Na az nem jó!" Mosolyog
Mint ahogy lehet hogy az sem lesz jó, hogy a vadászjegyet le lehet ellenőrizni.
Fogalmazzunk úgy, hogy a modernizációs szándékkal szemben nem praktikus kifogások vannak, hanem beindít bizonyos feltételes reflexeket az átláthatóság.
Hinnye de finoman fogalmaztam az úristenit neki!  Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #332 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 20:55:15 »

Balázs! Emelem

Azt hiszem félreértesz!  Én egyáltalán nem az újdonság ellen vagyok, mindent ésszerű újítást egyszerűsítést örömmel elfogadok, de híve vagyok a tökéletes megoldásoknak is, és ezt egyenlőre itt nem látom. Valószínűleg bennem van a hiba. Pl a lőjegyzék eltörlését jónak tartom, mert sokan nem vezették, és mivel a beíró könyvnek hitelesnek kell (kellene) lennie, abból minden elejtés kigyűjthető. 

Hogy a horgászatban hogyan van megoldva ez a kártyarendszer nem tudom, (pedig horgászok, de ilyet még nem láttam) de az biztos, hogy a halőri szolgálat az működik, jobban mint a mienk. Nem egyszer ellenőriztek, megnézték a felszerelésemet, kinyittatták a csomagtartómat. Nekem sem vadőr, sem senki a negyvenhat év alatt nem nézte meg a nálam lévő lőszert, a csomagtartómat semmit! Összesen egyszer egy területen történt rendőri ellenőrzés során nyittatták ki a csomagtartót, és ellenőrizték, hogy be vagyok e rendesen írva!

Az elektronikus beírókönyv mikor szóba jött, -ha jól emlékszek- akkor is a gyakorlati megvalósításról folyt a vita. Nagyon sok vadász nem rendelkezik még olyan telefonnal amivel ez megoldható, és sokan az internetet sem tudják használni. Több helyen vannak hasonló megoldások, de igazán egyik sem jó.
Pl. Van olyan terület ahol a vadőrnél van a beírókönyv, telefonon kell bejelentkezni, és ő ír be-ki. Beszéltem olyan vadásszal ahol ez volt a gyakorlat, de visszatértek a régi rendre. Miért? A vadőr nem hordja magával a könyvet, és csak meghatározott tól-ig időben lehet bejelentkezni egy nappal előbb. Tehát, mondjuk, ma dél és egy óra között kell bejelentkeznem, a holnapi vadászatra. Ha a vadőr tévesen írt be, vagy elfelejtet valamit állt a bál. Sok vita volt abból, hogy én nem azt mondtam, ő nem azt mondta.
Egyébként a jelenlegi törvény is a személyes beírást írja elő, és én is annak vagyok a híve, hogy csak a saját beírásomért felelhetek.  Ezek akkor lehetnek igazán megoldások, ha a vadásztársasdalom ki tudja szórni soraiból a sumák, sunyi tagokat. Soha nem a becsületes emberekkel van a baj.
Egyébként elmondom, hogy -talán?- a nyolcvanas évekig nem volt ilyen, hogy beíró könyv, mégsem volt több baleset, nem volt marakodás ha összefutottunk, és ki merem jelenteni, hogy vadlopás sem! De, ha már kitalálták, előírták,  azt gondolom, hogy akinek van pénze vadászni, autókázni a területen, annak legyen pénze, ideje arra is hogy elmenjen beírni, vagy visszaírni magát.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #333 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 21:16:37 »

 Emelem

Azért írtam két hozzászólásban mert a második az nem kifejezetten neked szólt.
Olyan helyzetben soha nem leszünk, hogy egy lépésben át lehet állni egy tisztán XXI. századi rendszerre. Annak van értelme, hogy a régi, és az új rendszert párhuzamosan kell működtetni.
Nem hiszek abban, hogy bármi képes úgy működni hogy az érintettek ellenérdekeltek benne. Éppen ezért egy új rendszerre egészségesen kb 5-8év alatt lehet átállni. Aki úgy érzi, hogy személyesen akar vadászjegyet váltani annak meg kell adni erre a lehetőséget. De aki online fizet azzal máris csökken az adminisztrációs teher, megbízhatóbbá válik az adatbázis. Ez az első időben lehet hogy csak 20% aztán ahogy telik az idő egyre többen fogják kihasználni az új rendszer előnyeit. Az elektromos beírókönyvvel ugyanez a helyzet. Lehet hogy először csak kevesen használják mert mondjuk nincs olyan telefonjuk, de például ez pár év múlva már nem lesz gond, mert ma már olyan telefont venni művészet ami buta.

Nem forradalom kell ide, hanem evolúció.

 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #334 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:08:07 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/09/11/kutyagumi_970
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #335 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:57:01 »


Balázs! Amint a csonkítással kapcsolatosan leírtál azzal maximálisan egyetértek. Én még akkor sem vágtam le semminek az orrát amikor pénzt kaptam érte. Egyébként pedig egy ügyes vadőr tudja, hogy a kutyának, macskának, rókának,.... öt orra van! Kacsint
Gazából ezt az egész "kóbor kutya" herce-hurcát egyáltalán nem értem. A törvények egyértelműen szabályozzák a lövés lehetőségeit, csak azt kellene elérni, hogy a klf hivatalos szervek is tegyék a törvényes dolgukat, illetve nagyobb felvilágosításokat kellene tartani a törvény megismerésére a zöldek körében. Gondolok itt sajtóra, rádióra, televízióra, és Urambocsá, még a vadászrendezvényekre is.

A tetem kezelésében pedig -ha jól emlékszek- megvan az "okos"  törvényjavaslat. A lelőtt kutyát el kell vinni állatorvosi vizsgálatra, a chip alapján meg kell keresni a tulajdonost, és át kell adni a lelőtt kutyát! Ha nincs chip, akkor is mindent el kell követni a tulajdonos kiderítésére!   Fejvakarás Nooormalis? (Csak tudnám, ki az a barom aki ezt kitalálta? Biztos  jó pénzért ül a "helyzet magaslatán".)

Véleményem szerint elsősorban  a kutyatartást és tenyésztést kellene gyökeresen szabályozni. Elnézem ezeket a széplelkű zöldeket itt a belvárosban, ahogy naponta sétáltatják (reggel, este max tíz perc) a szép nagytestű kutyáikat amelyek egész életüket a lakásban töltik. Vannak köztük igen mozgásigényes vizslák, agarak! stb. Hát ez mi ha nem állatkínzás? A tanyasi kutyákról meg ne is beszéljünk. Felénk esténként kiengedik egy kicsit futkározni, reggel meg szépen kigömbölyödve, kifáradva beengedik!


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 12:38:35 »

Véleményem szerint elsősorban  a kutyatartást és tenyésztést kellene gyökeresen szabályozni.

Ez az! Ezt kéne! De (állítólag) a kutya szaporítás akkora üzlet, és oly sokan vannak benne, hogy a politikusok nem mernek hozzá nyúlni! Szomorú
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #337 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 18:20:46 »

A tetem kezelésében pedig -ha jól emlékszek- megvan az "okos"  törvényjavaslat. A lelőtt kutyát el kell vinni állatorvosi vizsgálatra, a chip alapján meg kell keresni a tulajdonost, és át kell adni a lelőtt kutyát! Ha nincs chip, akkor is mindent el kell követni a tulajdonos kiderítésére!   Fejvakarás Nooormalis? (Csak tudnám, ki az a barom aki ezt kitalálta? Biztos  jó pénzért ül a "helyzet magaslatán".)

Egy ilyen mellény tulajdonképp betölti a chip feladatát, de úgy hogy ehhez nem kell meglőni a kutyát, és befogni sem.

Véleményem szerint elsősorban  a kutyatartást és tenyésztést kellene gyökeresen szabályozni. Elnézem ezeket a széplelkű zöldeket itt a belvárosban, ahogy naponta sétáltatják (reggel, este max tíz perc) a szép nagytestű kutyáikat amelyek egész életüket a lakásban töltik. Vannak köztük igen mozgásigényes vizslák, agarak! stb. Hát ez mi ha nem állatkínzás? A tanyasi kutyákról meg ne is beszéljünk. Felénk esténként kiengedik egy kicsit futkározni, reggel meg szépen kigömbölyödve, kifáradva beengedik!

Ezért bírom amikor azt mondják ránk hogy mi "napi szinten megszegjük a szabályokat". Az a 265ezer gazdátlan kutya 265ezer szabálysértés. Ilyen szar statisztikánk sose lesz...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #338 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 19:32:24 »

Egy ilyen mellény tulajdonképp betölti a chip feladatát, de úgy hogy ehhez nem kell meglőni a kutyát, és befogni sem.

Ezért bírom amikor azt mondják ránk hogy mi "napi szinten megszegjük a szabályokat". Az a 265ezer gazdátlan kutya 265ezer szabálysértés. Ilyen szar statisztikánk sose lesz...
Mellényes kutya űzhet vadat?
A törvény egyértelmű, kulcsszó a PÓRÁZ.
A vadűzést se tudom értelmezni.
Amikor már kergeti a nyulat, vagy az is ha csak felveszi a friss csapát?
Szerintem mind a kettő!
A tetemekről pedig gondoskodjanak az állatvédők.
Szállítsák el, keressék meg a gazdát, aztán ha nem találják, semmisítsék meg.
Úgy se csinálnak más az adományok besöprése és a mocskolódáson kívül. (tisztelet a kivételnek)
Életszerű az hogy lelövök egy kutyád az őzről péntek este, aztán hétfőn reggel a rothadó dögöt elviszem a állatorvoshoz azonosításra?
A keddi napom rámegy a gazda megkeresésére, szerda meg a négy kiszúrt gumim cseréjére?
Nem!
Az állatvédők hozzanak létre egy szervezetet, adjanak meg egy telefonszámot amit bármikor felhívhatok hogy itt van a rühes kutyátok a Sárdi dűlőbe, egy óra belül  átvehetitek.
Ez vonatkozhatna az elütött, útszélén fekvő felpuffadt kutya, macska tetemekre is.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 19:49:54 »

Mellényes kutya űzhet vadat?
A törvény egyértelmű, kulcsszó a PÓRÁZ.
A vadűzést se tudom értelmezni.
Amikor már kergeti a nyulat, vagy az is ha csak felveszi a friss csapát?
Szerintem mind a kettő!
A tetemekről pedig gondoskodjanak az állatvédők.
Szállítsák el, keressék meg a gazdát, aztán ha nem találják, semmisítsék meg.
Úgy se csinálnak más az adományok besöprése és a mocskolódáson kívül. (tisztelet a kivételnek)
Életszerű az hogy lelövök egy kutyád az őzről péntek este, aztán hétfőn reggel a rothadó dögöt elviszem a állatorvoshoz azonosításra?
A keddi napom rámegy a gazda megkeresésére, szerda meg a négy kiszúrt gumim cseréjére?
Nem!
Az állatvédők hozzanak létre egy szervezetet, adjanak meg egy telefonszámot amit bármikor felhívhatok hogy itt van a rühes kutyátok a Sárdi dűlőbe, egy óra belül  átvehetitek.
Ez vonatkozhatna az elütött, útszélén fekvő felpuffadt kutya, macska tetemekre is.


Erre menyi esély van ?   :Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #340 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 19:52:13 »

Mellényes kutya űzhet vadat?
A törvény egyértelmű, kulcsszó a PÓRÁZ.
A vadűzést se tudom értelmezni.
Amikor már kergeti a nyulat, vagy az is ha csak felveszi a friss csapát?
Szerintem mind a kettő!
A tetemekről pedig gondoskodjanak az állatvédők.
Szállítsák el, keressék meg a gazdát, aztán ha nem találják, semmisítsék meg.
Úgy se csinálnak más az adományok besöprése és a mocskolódáson kívül. (tisztelet a kivételnek)
Életszerű az hogy lelövök egy kutyád az őzről péntek este, aztán hétfőn reggel a rothadó dögöt elviszem a állatorvoshoz azonosításra?
A keddi napom rámegy a gazda megkeresésére, szerda meg a négy kiszúrt gumim cseréjére?
Nem!
Az állatvédők hozzanak létre egy szervezetet, adjanak meg egy telefonszámot amit bármikor felhívhatok hogy itt van a rühes kutyátok a Sárdi dűlőbe, egy óra belül  átvehetitek.
Ez vonatkozhatna az elütött, útszélén fekvő felpuffadt kutya, macska tetemekre is.

Géza for President! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #341 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:10:52 »

...... szerda meg a négy kiszúrt gumim cseréjére?


A négy szúrt luk stimmel, csak az a hason lenne a vasvillától. :Mosolyog




Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #342 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:39:30 »

Mellényes kutya űzhet vadat?

Ez fel sem merült. A kutya szabadon engedése vadászterületen minden körülmények között szabálysértés, és annak is kell maradnia. 

[/quote]
A tetemekről pedig gondoskodjanak az állatvédők.
Szállítsák el, keressék meg a gazdát, aztán ha nem találják, semmisítsék meg.
[/quote]

Nem fognak ezt te is tudod. Reális igényeket kell támasztani, és legalább egyet lépni előre.....Ha ez megvan akkor sincs nagyon mire büszkének lenni, mert két évtizede van ez az agónia. Csak 10éve még a kutya sem Facebookozott, ezért ami akkor nem volt ügy, az ma botrány.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #343 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:03:08 »

Ez fel sem merült. A kutya szabadon engedése vadászterületen minden körülmények között szabálysértés, és annak is kell maradnia. 


A tetemekről pedig gondoskodjanak az állatvédők.
Szállítsák el, keressék meg a gazdát, aztán ha nem találják, semmisítsék meg.


Nem fognak ezt te is tudod. Reális igényeket kell támasztani, és legalább egyet lépni előre.....Ha ez megvan akkor sincs nagyon mire büszkének lenni, mert két évtizede van ez az agónia. Csak 10éve még a kutya sem Facebookozott, ezért ami akkor nem volt ügy, az ma botrány.
Persze hogy nem teszik meg.
Azzal munka van, meg az összeharácsolt milliókból is áldozni kéne rá.
Esetleg a mindenkori hatalom az adóforintok mellé feladatot is adna?
Időnként elgondolkodom, hogy IGAZI és vadászként nem csak amolyan OPERETT állatvédőnek kellett volna lennem.
Beülnék egy kényelmes fotelba, körbebástyáznám magam lazacos szendviccsel, Szekszárdival, esetleg hideg sörrel.
Rágyújtanék egy Cohibára, bekapcsolnám az Animal Planetot és erőből védeném az állatokat.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #344 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:09:21 »

....a rántott brojler csirkét kihagytad  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: