Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178774 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #315 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 14:53:16 »

Attila ! Az a baj hogy még emlékszem a 10 + 10 évvel ezelőtti történetekre és rá kell jönnöm hogy vadászatban nem történt módszerváltás .
Továbbra is azt mondom hogy akik akkor éltek vagy visszaéltek a kapcsolataikkal most ne csodálkozzanak ha mások is azt teszik .     Emelem

Ezen nem is csodálkozok, de azt veszem észre, hogy ez egyre inkább elharapódzik! Több olyan társaságot ismerek, ahol együtt vannak a hatvanas évek óta, nem volt velük semmi gond eddig, most meg páran megbolondultak, és szétb@szták az egész társaságot/területet! Egy két földtulajdonosi társaságban már szinte háború van, hogy hogyan semmizzék ki a többieket.  Ez a húsz év azért sok "ügyeskedőnek" csábítás! A mindenkori politikusokról meg ne is beszéljünk.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #316 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 15:31:10 »

a saját földtulajdonukat úgy adták bérbe egy gazdálkodónak hogy aláírták " vadászati joggal együtt" bérli a bérlő .

Azt egy tértivevényes levéllel vissza lehet(ett volna) vonni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 16:07:40 »

Azt egy tértivevényes levéllel vissza lehet(ett volna) vonni.

Ez igaz , de akkor az a szerződés egyoldalú felrúgása aminek jogi és egyben anyagi következményei vannak.  Egyébként ez lehet nem odafigyelés (amit vadászok tehát érintettek esetében kétlek) és lehet negligencia az az nemtörődömség . Gondolták " mit számít az én 20-30 hektárom abba az 5000-6000 hektárban úgyis minden úgy lesz mint régen". Aztán jött a pofon a sumákolás a tények elhallgatása de a hazug ember ne akarjon versenyt futni a sánta kutyával .        Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #318 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 16:35:10 »

Ezen nem is csodálkozok, de azt veszem észre, hogy ez egyre inkább elharapódzik! Több olyan társaságot ismerek, ahol együtt vannak a hatvanas évek óta, nem volt velük semmi gond eddig, most meg páran megbolondultak, és szétb@szták az egész társaságot/területet! Egy két földtulajdonosi társaságban már szinte háború van, hogy hogyan semmizzék ki a többieket.  Ez a húsz év azért sok "ügyeskedőnek" csábítás! A mindenkori politikusokról meg ne is beszéljünk.



Ezt nevezik ugy hogy Magyar "átok"!  Nyihi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #319 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:25:25 »

Más : Nálunk a földtulajdonosi gyűlésen majd utána a közgyűlésen derült ki hogy vannak olyan jelenlegi tagok akik a saját földtulajdonukat úgy adták bérbe egy gazdálkodónak hogy aláírták " vadászati joggal együtt" bérli a bérlő . Aztán most csodálkoznak hogy a bérlő az ellenérdekű félnél szavaz és igényt tart a bérleményére .   Fejvakarás Rííí        Nooormalis?
Eddig úgy tudtam, hogy ez semmissé vált az új törvénnyel és mindenféleképp a földtulajdonos szavazhat, a vadászati jog bérlője nem.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #320 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:33:57 »

Ez a húsz év azért sok "ügyeskedőnek" csábítás! A mindenkori politikusokról meg ne is beszéljünk.

Én még emlékszem a két évvel ezelőtti társadalmi vitára. Itt is folyt.
A döntő többség (köztük - ha jól emlékszem - Te is) lelkesen tapsolt a 20 évnek is, meg a "döntsön a területekről az állam" című ötletnek is.
Hogy így szakmaiság, meg úgy stabil gazdálkodás.
Most itt van a stabilitás előszobája.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #321 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:38:47 »

Eddig úgy tudtam, hogy ez semmissé vált az új törvénnyel és mindenféleképp a földtulajdonos szavazhat, a vadászati jog bérlője nem.  Fejvakarás Vállat von

A tulajdonos, vagy meghatalmazottja.
Ha a termőföld mezőgazdasági haszonbérleti szerződésben szerepel, hogy a szavazati jogot a bérlettel együtt átadja a haszonbérlőnek és ez a meghatalmazás megfelel a jogszabályban előírt feltételeknek, akkor a mezőgazdasági haszonbérlő szavaz a vadászati jog hasznosításáról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #322 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 20:43:24 »



Ezt nevezik ugy hogy Magyar "átok"!  Nyihi

Az a turáni átok. De sajna egy a szaga mindkettőnek.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #323 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 21:24:02 »

Az a turáni átok. De sajna egy a szaga mindkettőnek.
Nem is lehet más,mert a Magyarok harmada turáni típusú (Turanid).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #324 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 07:46:14 »

Nem is lehet más,mert a Magyarok harmada turáni típusú (Turanid).

Én biztos az vagyok - busman nyelven fafejűt jelent !   Ördög
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #325 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 20:46:18 »

Én biztos az vagyok - busman nyelven fafejűt jelent !   Ördög
Egy képet láttam rólad,de kockafejű svábnak néztelek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #326 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 17:03:17 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/09/08/uj_vadaszjegyet
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #327 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 17:20:08 »


Balázs!

Az ötletet jónak tartom, egyetlen aggályom van csak.  A vadászat megkezdésekor egy esetleges okmányellenőrzés során honnan fogja tudni a vadászatvezető, hogy a delikvensnek érvényes e a vadászjegye, vagy sem. Mert ugye a kamarák vagy eleget tesznek a rendőrség felé a bejelentési kötelezettségüknek, vagy nem. Gondolom, inkább nem, mert mint láthatjuk Lázár olvtárs még augusztusban sem rendelkezett vadászjeggyel, és nem hiszem, hogy bevonták volna a fegyvereit. De itt a fórumon is volt már olyan, aki májusban kérdezte, hogy mit kell csinálnia, mert nem váltotta még ki a vadászjegyét. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #328 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 18:50:11 »

A kérdés jogos. Többféle válasz lehetséges. Az egyik az, hogy úgy ahogy a horgászoknál van. Igaz azt még pontosan nem tudom hogy lesz náluk, de megoldották az biztos Mosolyog
A másik az, hogy egy ilyen okmányra lehet QR kódot tenni amivel a hatóság be tudja azonosítani a vadászjegyet, és onnantól egy internetes adatbázisban meg tudja nézni, hogy érvényes-e az okmány.
Ennek a kártya alapú vadászjegynek az a lényege, hogy naprakész legyen az adatbázis. A naprakészség könnyen biztosítható azoknál akik például bankkártyával fogják kifizetni a vadászjegy árát, mert a rendszer automatikusan módosítja az adatbázist, így lényegében valós időben éjjel nappal jegyezve van az érvényesség. Azoknak akik a megyei titkárokra lesznek bízva, mert személyesen fizetnek, ezután is bennük kell bízni. Az én vadászjegy számom például három évig más nevén volt nyilvántartva a rendszerben, mert valamit elrontott a titkárnő, szóval annyira nem gördülékeny ez a rendszer most sem....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #329 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 19:47:32 »

A kérdés jogos. Többféle válasz lehetséges. Az egyik az, hogy úgy ahogy a horgászoknál van. Igaz azt még pontosan nem tudom hogy lesz náluk, de megoldották az biztos Mosolyog
A másik az, hogy egy ilyen okmányra lehet QR kódot tenni amivel a hatóság be tudja azonosítani a vadászjegyet, és onnantól egy internetes adatbázisban meg tudja nézni, hogy érvényes-e az okmány.
Ennek a kártya alapú vadászjegynek az a lényege, hogy naprakész legyen az adatbázis. A naprakészség könnyen biztosítható azoknál akik például bankkártyával fogják kifizetni a vadászjegy árát, mert a rendszer automatikusan módosítja az adatbázist, így lényegében valós időben éjjel nappal jegyezve van az érvényesség. Azoknak akik a megyei titkárokra lesznek bízva, mert személyesen fizetnek, ezután is bennük kell bízni. Az én vadászjegy számom például három évig más nevén volt nyilvántartva a rendszerben, mert valamit elrontott a titkárnő, szóval annyira nem gördülékeny ez a rendszer most sem....

Én nem a hatóságra gondoltam, mert annak az ellenőrzési lehetőség megoldott, hanem a vadászat során a vadászmesterre. A társaság tagjainak is megoldható az ellenőrzése a vadászati év kezdetekor az interneten, hanem a vendégekre. Az tény és való, hogy egy vízhatlan vadászjegy, fegyvertartási már tényleg jó lenne.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: