Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180395 alkalommal)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #300 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:22:11 »

Én azt nem értem, hogy például a nemzeti park miért nem tett meg annyit, hogy az A társaság gazdáinak többségi akaratát is figyelembe veszi, és nem szavaz át teljesen az 5000hektárral, hanem csak egy részével. Így max. morgolódás lett volna. Most egy birodalmat hoznak létre a B társasággal aminek a területe így 16,000 hektár lesz.
Abban tulajdonképp nincs semmi bűn, ha valakinek tervei vannak, és mondjuk a társasága területét növelni akarja. Na de az már egy tetű dolog ha valakit ezzel nullára tönkre tesznek. Ha jól tudom a B társaságnak 20-30 tagja van jelenleg. Hány seggük van ezeknek, hogy 16ezer hektáron akarnak vadászni?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #301 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:29:20 »

Egyébként - kicsit továbbgondolva - úgy emlékszem, hogy a Balaton a Ramsari-egyezmény része. Magyarul vízi vad vadászati tilalom alatt áll. Más vad meg ritkán jár a felszínén. Hogyan lehet része a vadászterületnek?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #302 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:59:02 »


A Lolka és Bolka VT...
Ha emlékszel a korábbi - általam felhozott, de más által vázolt - példára a Jogszabályok topikban.
A Kisvakond meg a szomszéd ugye...ahol szintén tag ez a jóember, ez nagy érdekvédő...
Veszprémi lévén, ha jól tudom, gondolom kb azonnal ráismertél akkor is.
A kamara meg hát...kinek lenne ismert...

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #303 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:59:55 »

Nincs új a nap alatt. Valami fura egybeesés folytán a somogyi kamaráról illetve egy közismert tisztségviselőjéről ugyanilyen szépeket lehet mesélni. Fogok is.

Ehhez a történethez is lesznek még adalékok, nyugi...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #304 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:05:09 »

Az írásból azt silabizáltam ki egyébként, hogy ezzel a hajóval már vélhetően nem nagyon lehet mit tenni, ez elment. Persze lehet, hogy nem így van, de a helyes diagnózishoz pontosabban kéne ismerni a történéseket.
Ahol a vadászterületen lévő földek többsége állami tulajdonban van, ott az fog vadászni, aki szorosabban dörgölőzik a hatalomhoz, vagy maga a hatalom.

Nyugtával a napot...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:08:21 »

Én azt nem értem, hogy például a nemzeti park miért nem tett meg annyit, hogy az A társaság gazdáinak többségi akaratát is figyelembe veszi, és nem szavaz át teljesen az 5000hektárral, hanem csak egy részével. Így max. morgolódás lett volna. Most egy birodalmat hoznak létre a B társasággal aminek a területe így 16,000 hektár lesz.
Abban tulajdonképp nincs semmi bűn, ha valakinek tervei vannak, és mondjuk a társasága területét növelni akarja. Na de az már egy tetű dolog ha valakit ezzel nullára tönkre tesznek. Ha jól tudom a B társaságnak 20-30 tagja van jelenleg. Hány seggük van ezeknek, hogy 16ezer hektáron akarnak vadászni?

Ha TÖNKRETÉTEL-nek lehet nevezni hogy valaki azon a területen nem vadászhat akkor tönkretétel . Bár csak országunkban mindenkinek ez lenne a legnagyobb baja mikor tönkremegy.
Másrészt még nagyon nagyon sokat írhatnál ha nem csak ez a 20-30 Vt tag sorsát elemeznéd .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:25:32 »

Igazad van. Rosszul írtam. FTK gyűlés volt.

Egyébként jogilag a kutya pont ebben van eltemetve. A közgyűlésen egyenlő jogok vannak egy egyesületi tag egy szavazat . A földtulajdonosi gyűlés teljesen más, nem az egyesületi törvény alapján működik a szavazat "erőssége", hanem a képviselt területnek az egész területhez viszonyuló arányán.  Ezért írják néhányan hogy zavaros - mert A és B vadásztársaság tagságáról érdekéről jogairól is írsz miközben tulajdonképpen a földtulajdonosok jogairól van szó. Persze az kihat a Vt jogaira és érdekeire de jogilag másról van szó.   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #307 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:37:46 »

Nyugtával a napot...

Félreértés ne legyen: én nem az oroszlánnak szurkolok...

Arisztid Afrikába készül oroszlánvadászatra. Indulás előtti este a kaszinóban Taszilóval borozgatnak.
- Nem félsz, hogy széttép az oroszlán?
- Nem. Nálam van a puska.
- És ha csütörtököt mond?
- Van még 2 töltény a tárban.
- És ha azok is csütörtököt mondanak?
- Akkor ott van a kísérőnél a tartalék fegyver.
- És ha az sem sül el?
- Mondd csak, kinek szurkolsz te valójában? Nekem, vagy az oroszlánnak?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #308 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:40:51 »

Félreértés ne legyen: én nem az oroszlánnak szurkolok...

Arisztid Afrikába készül oroszlánvadászatra. Indulás előtti este a kaszinóban Taszilóval borozgatnak.
- Nem félsz, hogy széttép az oroszlán?
- Nem. Nálam van a puska.
- És ha csütörtököt mond?
- Van még 2 töltény a tárban.
- És ha azok is csütörtököt mondanak?
- Akkor ott van a kísérőnél a tartalék fegyver.
- És ha az sem sül el?
- Mondd csak, kinek szurkolsz te valójában? Nekem, vagy az oroszlánnak?

Nem is úgy értettem. Értettem a mondanivalót, a sajnálatos realitás vázolását.
Mi meg küzdünk, aztán majd kiderül  Vigyorog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #309 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 09:41:20 »

Egyébként jogilag a kutya pont ebben van eltemetve. A közgyűlésen egyenlő jogok vannak egy egyesületi tag egy szavazat . A földtulajdonosi gyűlés teljesen más, nem az egyesületi törvény alapján működik a szavazat "erőssége", hanem a képviselt területnek az egész területhez viszonyuló arányán.  Ezért írják néhányan hogy zavaros - mert A és B vadásztársaság tagságáról érdekéről jogairól is írsz miközben tulajdonképpen a földtulajdonosok jogairól van szó. Persze az kihat a Vt jogaira és érdekeire de jogilag másról van szó.   

Nagyon nem ismered a helyzetet István. Elfogadom, hogy sok helyen van baj. És az is igaz, hogy mindegyik más. Mindegyikről kellene írni. De pont ezért ne próbáljunk általánosítani. Meg degradálni a helyzetet olyanokkal, hogy ennél nagyobb baja ne legyen az embernek. Vérlázító dolgok ezek, emberileg, erkölcsileg elfogadhatatlanok.
Én ott és annyit fogok vadászni, amennyit akarok, és amennyi időt szánok rá jövőre is, meg mikor ezeket a kukacok már rég megették akkor is. Ettől függetlenül tönkretételnek élem meg az elvtárs munkásságát...Pedig nem is vagyok egyikben sem tag.
Még mielőtt az jönne le a cikkből, hogy a Tapolca Medence ezzel jól fog járni...pontosítanék. Nem fog jól járni, természetesen a cél az ő kizárásuk IS.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #310 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 10:54:58 »

Az elmúlt szerdán elnyertünk egy 3600 ha-os területet.
A gyülést hosszas számolgatás és egyeztetés előzte meg.
Hárman, 623 ha-al szavaztunk.
A procedúra lezajlása után, a nyertes fő tulajdonos oda jött hozzánk és megköszönte a szavazatunkat, egyúttal közölte hoyg a vadászatot nem velünk képzeli el.
Emberünk a földjeit 7 éve szerezte, és az előző kormány vezető politikusának családtagja.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 11:29:31 »

Az elmúlt szerdán elnyertünk egy 3600 ha-os területet.
A gyülést hosszas számolgatás és egyeztetés előzte meg.
Hárman, 623 ha-al szavaztunk.
A procedúra lezajlása után, a nyertes fő tulajdonos oda jött hozzánk és megköszönte a szavazatunkat, egyúttal közölte hoyg a vadászatot nem velünk képzeli el.
Emberünk a földjeit 7 éve szerezte, és az előző kormány vezető politikusának családtagja.
 Emelem

Na b+ ! Jó ember ! Mikor eszik meg a kukacok ? Azért 623 hektárral sok borsot lehet törni az orra alá - igaz az nem vadászat , meg az a föld használóján múlik ha az nem esik egybe a tulajdonossal vagy a képviselettel megbízottal.

Más : Nálunk a földtulajdonosi gyűlésen majd utána a közgyűlésen derült ki hogy vannak olyan jelenlegi tagok akik a saját földtulajdonukat úgy adták bérbe egy gazdálkodónak hogy aláírták " vadászati joggal együtt" bérli a bérlő . Aztán most csodálkoznak hogy a bérlő az ellenérdekű félnél szavaz és igényt tart a bérleményére .   Fejvakarás Rííí        Nooormalis?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #312 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:00:04 »

Lesznek itt még (és már vannak is) "érdekes" történetek.
Gondoljatok csak vissza az elmúlt 10-10 éves, és a mostani  folyamatokba,  egyre nagyobb háborúskodásokba torkollik, és szerintem majd a következő lesz az igazi harc. Ha, lesz még miért hadakozni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #313 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:14:58 »

Az elmúlt szerdán elnyertünk egy 3600 ha-os területet.
A gyülést hosszas számolgatás és egyeztetés előzte meg.
Hárman, 623 ha-al szavaztunk.
A procedúra lezajlása után, a nyertes fő tulajdonos oda jött hozzánk és megköszönte a szavazatunkat, egyúttal közölte hoyg a vadászatot nem velünk képzeli el.
Emberünk a földjeit 7 éve szerezte, és az előző kormány vezető politikusának családtagja.
 Emelem

Ehhez aztán tényleg pofa köll.

Írd meg privátban, pontosan mi történt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:26:03 »

Lesznek itt még (és már vannak is) "érdekes" történetek.
Gondoljatok csak vissza az elmúlt 10-10 éves, és a mostani  folyamatokba,  egyre nagyobb háborúskodásokba torkollik, és szerintem majd a következő lesz az igazi harc. Ha, lesz még miért hadakozni.


Attila ! Az a baj hogy még emlékszem a 10 + 10 évvel ezelőtti történetekre és rá kell jönnöm hogy vadászatban nem történt módszerváltás .
Továbbra is azt mondom hogy akik akkor éltek vagy visszaéltek a kapcsolataikkal most ne csodálkozzanak ha mások is azt teszik .     Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: