Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180406 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #285 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 19:19:29 »

Elsőre semmit nem értettem ebből az írásból. Mindenkor gyűlöltem a konkrétumok nélküli mellébeszélést.Érthetetlen,hogy ki kicsoda,milyen érdekvédelmi szervezetről van szó és milyen állam-hatalmi vadászterület alakul! Milyen állami cég vadászterülete lesz,vagy kiké lesz a vadászati jog?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #286 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:28:26 »

Megértelek. Nem egyszerű. Az a lényeg, hogy van az A társaság, a B társaság és a Balatonfelvidéki Nemzeti park amelynek a területén jelenleg az A társaság vadászik. Van egy olyan szándék a B-társaság egyes képviselőiben hogy szövetkeznek az A társasággal, igaz ennek nincs semmi nyoma ugyanis határozatot erről a B társaság közgyűlése nem hozott. Megkérdezték az A társaságot hogy ő erről mit gondol, majd szavazásra bocsájtották. Az A társaság gazdái között az lett többségben hogy ne egyesüljenek, de a nemzeti park (akinek a területe ugyebár az A társasághoz tartozik) mégis a kisebbség mellé állt, vagyis az egyesülésre szavazók mellé. Ugyan miért? Mosolyog
A Vtv. 20§ azt mondja hogy két szomszédos vadászterületet akkor lehet egyesíteni ha a felek ebben megegyeztek. A rejtélyes kérdés az hogy a hatóság hogyan tekinthette megegyezésnek azt hogy csak az A társaság közgyűlése határozott az egyesülésről, a B társaságé nem. Az én hülye agyam szerint egy egyezséghez mindkét fél beleegyezése kell.   
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #287 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:38:25 »

Az érdekvédelem pedig úgy jön szóba hogy az egész kitalálója és mozgatója a veszprémi kamara titkára akit Baracskay Lajosnak hívnak.
Normális esetben ha egy KÖTELEZŐ kamarai tag úgy érzi hogy segítségre van szüksége például egy állami cég területe utáni haszonbérleti jog ügyében, akkor megkeresi az érdekvédelmi szervezetét, akik éjt nappallá téve Mosolyog ügyködnek azon hogy az Ödönnek segíteni tudjanak. Amilyen aranyos ez a sztori mindez meg is történt. A kamarai elnök elküldte a titkárt intézkedni a nemzeti parkhoz. Őt úgy hívják, hogy Baracskay Lajos Mosolyog Komolyan!
Képzelem hogy a Lajos milyen vehemenciával vetette bele magát az ügybe....
És ezeknek ez nem összeférhetetlen, nem etikai, vagy erkölcsi kérdés.....De amikor a kötelező tagság miatt fel kell tenni a kezüket mert ugye a mocsoktól meg kell tisztítani a vadászkamarát, akkor azonnal tudnak viháncolni.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #288 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:39:41 »

helyesen:

...ugye a mocsoktól meg kell tisztítani a vadászTÁRSADALMAT
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #289 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 21:04:18 »

Ez már kőkemény politika, kőkemény személyeskedés!
Van ennek itt helye?
Mert ha igen, akkor vágjunk bele.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #290 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 21:28:30 »

Személyeskedés? A végén az ne legyen hogy akinek éppen elveszik a vadásztársaságát annak kell szégyellnie magát mert leírja, és megvédi a saját álláspontját. Felnőtt emberek vannak odaát. Ki fogják bírni.
Egyébként a töketlenség miatt következmények nélküli ez az ország.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #291 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 21:43:48 »

Személyeskedés? A végén az ne legyen hogy akinek éppen elveszik a vadásztársaságát annak kell szégyellnie magát mert leírja, és megvédi a saját álláspontját. Felnőtt emberek vannak odaát. Ki fogják bírni.
Egyébként a töketlenség miatt következmények nélküli ez az ország.
A konkrét példát nem ismerem.
Talán, ha tudnánk hogy 10 éve ők hogyan szerezték meg a területet?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #292 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 22:06:36 »

Az érdekvédelem pedig úgy jön szóba hogy az egész kitalálója és mozgatója a veszprémi kamara titkára akit Baracskay Lajosnak hívnak.
Normális esetben ha egy KÖTELEZŐ kamarai tag úgy érzi hogy segítségre van szüksége például egy állami cég területe utáni haszonbérleti jog ügyében, akkor megkeresi az érdekvédelmi szervezetét, akik éjt nappallá téve Mosolyog ügyködnek azon hogy az Ödönnek segíteni tudjanak. Amilyen aranyos ez a sztori mindez meg is történt. A kamarai elnök elküldte a titkárt intézkedni a nemzeti parkhoz. Őt úgy hívják, hogy Baracskay Lajos Mosolyog Komolyan!
Képzelem hogy a Lajos milyen vehemenciával vetette bele magát az ügybe....
És ezeknek ez nem összeférhetetlen, nem etikai, vagy erkölcsi kérdés.....De amikor a kötelező tagság miatt fel kell tenni a kezüket mert ugye a mocsoktól meg kell tisztítani a vadászkamarát, akkor azonnal tudnak viháncolni.
Nincs új a nap alatt. Valami fura egybeesés folytán a somogyi kamaráról illetve egy közismert tisztségviselőjéről ugyanilyen szépeket lehet mesélni. Fogok is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #293 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 07:24:48 »

A végén az ne legyen hogy akinek éppen elveszik a vadásztársaságát annak kell szégyellnie magát mert leírja, és megvédi a saját álláspontját.


Most, hogy a bitó árnyékában állok,
a parlament eszéhez apellálok.
Mert jogában áll minden féregnek, dögnek
védekezni, ha életére törnek,
a kutya vonít, a kígyó sziszeg,
a farkas üvölt, s ebben a hideg,
tetves ketrecben, ahová bezártak:
csak én, csak én fogjam be a pofámat?

Persze: nem nékem állna a deres,
ha úr lehetnék vagy gazdag nemes,
de mivelhogy szegény bitang vagyok,
a vallatásnál csak pofont kapok,
s most, hogy még hozzá kínpadra ítéltek,
ha hegyes szögekkel húsomba tépnek,
ha olajba főznek, ha négyrétre vágnak:
most is, most is fogjam be a pofámat?

Nem – a fejemben még több szalma lenne,
mint amennyi szalma nőtt már eddig benne,
ha most a parlament elé nem állnék,
a végső lehelletig nem protestálnék,
hogy ártatlan vagyok, s ha siralomházba zárnak
s a bitó alatt a martalócok várnak,
míg a szuronyok merev négyszögben állnak,
hát még akkor is fogjam be a pofámat?               /Villon - Faludy/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #294 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 07:33:14 »

 Igen Ezt le is mentem...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #295 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 07:35:35 »

Igen Ezt le is mentem...

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #296 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:06:05 »

Az írásból azt silabizáltam ki egyébként, hogy ezzel a hajóval már vélhetően nem nagyon lehet mit tenni, ez elment. Persze lehet, hogy nem így van, de a helyes diagnózishoz pontosabban kéne ismerni a történéseket.
Ahol a vadászterületen lévő földek többsége állami tulajdonban van, ott az fog vadászni, aki szorosabban dörgölőzik a hatalomhoz, vagy maga a hatalom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:08:56 »

Megértelek. Nem egyszerű. Az a lényeg, hogy van az A társaság, a B társaság és a Balatonfelvidéki Nemzeti park amelynek a területén jelenleg az A társaság vadászik. Van egy olyan szándék a B-társaság egyes képviselőiben hogy szövetkeznek az A társasággal, igaz ennek nincs semmi nyoma ugyanis határozatot erről a B társaság közgyűlése nem hozott. Megkérdezték az A társaságot hogy ő erről mit gondol, majd szavazásra bocsájtották. Az A társaság gazdái között az lett többségben hogy ne egyesüljenek, de a nemzeti park (akinek a területe ugyebár az A társasághoz tartozik) mégis a kisebbség mellé állt, vagyis az egyesülésre szavazók mellé. Ugyan miért? Mosolyog
A Vtv. 20§ azt mondja hogy két szomszédos vadászterületet akkor lehet egyesíteni ha a felek ebben megegyeztek. A rejtélyes kérdés az hogy a hatóság hogyan tekinthette megegyezésnek azt hogy csak az A társaság közgyűlése határozott az egyesülésről, a B társaságé nem. Az én hülye agyam szerint egy egyezséghez mindkét fél beleegyezése kell.   

Szerintem egyenlőre nem társaságokról (vadásztársaságokról ) nem közgyűlésekről van szó hanem vadászterületről amit a földtulajdonosi gyűlésen - gyűléseken kell eldönteni. A Balaton óriási vízfelülete igen erős szavazati jog vagyis szavazati erő egyben és szinte nem kétséges hogy ahova teszi a voksát az azzal rendelkező az mindent visz. A tulajdonosi gyűléseken nem a létszám a fontos hanem a hektárezért lehet érvelni hogy 1205 hektár 500 fő magántulajdonosának az akarata bla-bla-bla   ez jól hangzik de @art se ér 4000 - 5000 hektár egy kézben lévő szavazat ellen. Valami torzsalkodásra a Balaton felvidéken 10 évvel ezelőttről is emlékszem - talán akkor is a vízterület döntött . Akkor hogy is volt ?  Fejvakarás Vállat von                                  Emelem

Közben látom Lajos hozzászólását . Nagyjából ezt feszegetem itt is .
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #298 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:12:27 »

Sajnos jól látod. De a társaság tagjai elszántak. Én pedig azt remélem, hogy egyszer valakinek sikerül az ilyen dolgok fölé kerekedni, egy korrekt, méltányos, de határozott fellépéssel. Ha a politikai hátszél ellen (ami teljesen nyilvánvalóan okozója ennek a helyzetnek) sikerül elég nagy zajt csapni, akkor talán van az a szint ahol már nem ér annyit a Baracskay félék érdeke. Azt nem állítom hogy ennek van a nagyobb esélye...
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #299 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 08:16:54 »

Szerintem egyenlőre nem társaságokról (vadásztársaságokról ) nem közgyűlésekről van szó hanem vadászterületről amit a földtulajdonosi gyűlésen - gyűléseken kell eldönteni.

Igazad van. Rosszul írtam. FTK gyűlés volt.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: