Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180374 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #240 Dátum: 2016. Június 01. - 07:31:02 »

Zokszó nélkül fogom ezután is magasztalni vagy gyalázni bármelyiket ha megérdemli. Egyikkel sincs személyes bajom, soha nem bántottak. Nem érdekel a politikai életben megszokott karaktergyilkos ellenzéki stílus. Ismerem hogy megy ez. Eredményközpontúan kellene végre gondolkodni, nem karakterekben. A szar az szar. Ez nem személyes ügy. Nekem csak a munkájukkal van bajom. Ha holnaptól ugyanezek hipp hopp csinálnának valamit miattam mind maradhat ott ahol van. A hatalom vetésforgóban töketlen. Soha nem mentünk semmire azzal, amikor jött egy újabb falka.....Ettől kezdve engem nem érdekel hogy kinek milyen politikai irányultsága van, milyen a szeme színe, vagy milyen családból származik. Dolgozzon! A többi nem érdekel....

 Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #241 Dátum: 2016. Június 01. - 07:52:51 »

Ez így igaz. dolgozni kell az a lényeg.

Egy kedves kis történet történt velem vagy 10 éve.
Egy kémény eldöntésénél segédkeztem, még (kissebb) tejfelesszájúként és amikor befejeztem a rábízott munkát, kérdeztem, hogy mit csináljak?
Mondták, hogy mennyek oda segíteni a bontáshoz.
Ott állt R. és fél kezével egyensúlyozva tartott egy qva nagy vésőgépet, és véste az ablakot a kémény aljába. Eközben láncba szívta a piros "szinfit".
Odaálltam elé megszeppenve.
-Hát te mit akarsz itt? -kérdezte
-Hát aszonták' jöjjek ide segíteni!
-Segíteni???!!-mordult fel. Na és tudod hol kell segíteni??
-Ööö nem tudom.
-A disznóvágáson B.... meg! Itt Dolgozni kell!! -Üvöltötte rám. Mosolyog
Kezembe nyomta a vésőgépet, odalökött a kéményhez és intett a fejével hogy kezdjek neki.
Persze amikor látta hogy összerosálom magam ijedtemben és alig bírom tartani, akkor megveregette a vállam és röhögtünk egyet.
Csoda faja ember volt, Isten nyugosztalja. (25 év meg volt neki szénbányában)

Na szóval dolgozni kell itt nem "segíteni"...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #242 Dátum: 2016. Június 01. - 09:38:57 »

Balázs! Emelem

Ne gondold, hogy nem értettem meg az írásod lényegét!
Amit írtam, csak elkeseredett iróniának szántam. 

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2016. Június 01. - 13:56:47 »

Nem tudom miből lehet kikövetkeztetni, hogy mire mikor jöttem rá. Sikerült a leglényegtelenebb részt megragadni. Pláne hogy a plecsnikről írtam egy elég részletes cikket, amiből szerintem látszik, hogy pontosan tudom hogy mennek a dolgok. Na de mi a gond? Hány olyan blogot ismertek ahol ilyenekről kendőzetlenül szó esik? Ugye? Itt minden rendben van, és mi akik háborgunk a többség elégedettsége ellenére tesszük. Pedig mindenki "mindent tud". Félretéve az iróniát.
Hagyjuk ezt a "mi mindent tudunk" részt. Látszik, hogy mire mentünk ezzel. Egyébként név és arc nélkül én is sokkal több mindent tudnék....

Zokszó nélkül fogom ezután is magasztalni vagy gyalázni bármelyiket ha megérdemli. Egyikkel sincs személyes bajom, soha nem bántottak. Nem érdekel a politikai életben megszokott karaktergyilkos ellenzéki stílus. Ismerem hogy megy ez. Eredményközpontúan kellene végre gondolkodni, nem karakterekben. A szar az szar. Ez nem személyes ügy. Nekem csak a munkájukkal van bajom. Ha holnaptól ugyanezek hipp hopp csinálnának valamit miattam mind maradhat ott ahol van. A hatalom vetésforgóban töketlen. Soha nem mentünk semmire azzal, amikor jött egy újabb falka.....Ettől kezdve engem nem érdekel hogy kinek milyen politikai irányultsága van, milyen a szeme színe, vagy milyen családból származik. Dolgozzon! A többi nem érdekel....

Ha a munkájukkal van baj akkor nincs más megoldás - személycsere. Ha 20-25 vagy több éven és politikai érán, rendszeren keresztül nem csinált semmit akkor holnaptól "hipp hopp" majd fog? Vállat von
Na ezért jó a kérdés "hány éves vagy?" . Már egyszer írtam - nem elég leírni elmondani hogy mi a gond az akkor tartalmas akkor van értelme ha ott van mellette a megoldási javaslat . Megoldási javaslat nélkül joggal vágják oda " üres kritika , kötözködés , kákán csomókeresés" ! Aki Á-t mond mondjon B-t is !      Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #244 Dátum: 2016. Június 01. - 15:54:55 »

Balázs! Emelem

Ne gondold, hogy nem értettem meg az írásod lényegét!
Amit írtam, csak elkeseredett iróniának szántam. 

 Wave

Egyáltalán nem vettem zokon Attila.  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #245 Dátum: 2016. Június 01. - 16:15:59 »

Ha 20-25 vagy több éven és politikai érán, rendszeren keresztül nem csinált semmit akkor holnaptól "hipp hopp" majd fog? Vállat von

Stefi

Én sehol nem mondtam olyat, hogy "nem csinált semmit" a kamara. Ez a cikk is arról szól hogy például a Veszprém megyei kamara szolgáltatói területen, és országos átlagban egy jól vezetett kamara. De miután nem egy rendezvényszervező cégnek fizetjük a tagdíjunkat joggal háborog az ember amikor a megyei elnök országos alelnökként nyíltan arra buzdítja a többieket, hogy "maradjunk csendben mert rosszabb lesz". Ez nem érdekvédelem!
Akinek a székük kell az zavarja el őket. Én dolgozni szívesen dolgozom a vadászatért, de nincs szükségem magas beosztásokra, mert az én stílusom pedig erre alkalmatlan. Az, hogy a Gyula nem egy karizmatikus ember nem bűn. Egyikünk sem érthet mindenhez, de nem szabad hagyni hogy az ember egoja elhomályosítsa a józan ítélőképességét magával szemben. Annak kell átadni a hadakozásban a stafétát aki erre alkalmasabb. Nagyjából ez volt a lényege annak amit írtam.

Már egyszer írtam - nem elég leírni elmondani hogy mi a gond az akkor tartalmas akkor van értelme ha ott van mellette a megoldási javaslat .

Igen, egyszer már mondtad, én pedig akkor is mondtam, hogy olvasd figyelmesebben amit írunk. Több külön posztunk is van a megoldási javaslatokról. Ha a kamara nem elég innovatív akkor is ezer, és ezer működő civil szervezet van akiktől el lehet lesni ami működik. Hazai és külföldi példákat is írtunk a posztokban tételesen. Egyébként nem csak mondani lehet, hanem kérdezni is. Ha valaki úgy érzi hogy valami nem elég konkrét, kérdezzen rá, és én biztos válaszolni fogok arról, hogy szerintem mit hogyan kellene csinálni, még ha pont az egyik legfontosabb alapvetés is, hogy mindent az csináljon aki ért hozzá, éppen ezért lehetetlen hogy mindenre tudjam a választ.

Megoldási javaslat nélkül joggal vágják oda " üres kritika , kötözködés , kákán csomókeresés" ! Aki Á-t mond mondjon B-t is !      Emelem

A legutolsó cikkben sem csak kritika van. Az első cikkben sem csak az volt. Mi annak örülünk ha jó dolgok történnek a vadászatban, mert ez a szenvedélyünk. Senki soha nem fogja a büszkesége miatt elhallgatni ezeket. Még egyszer mondom mi nem egy szokványos felfogású társaság vagyunk Mosolyog Azt amiben mi hiszünk nem úgy kell elképzelni ahogy a politikát. Köztünk nincs olyan hogy minden szar amit ez vagy az az oldal mond. Vannak jó dolgok aminek örülünk, és van aminek nem, és ezt szokatlan őszinteséggel le is írjuk. Ezt egyenlőre sokan nem tudják hova tenni, mert a kétosztatúságban nőttünk fel mindannyian. 
 
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #246 Dátum: 2016. Június 01. - 16:20:33 »

Még valami. Az például szerintem nem merült fel senkiben "odafönt", hogy azok számára akik éppen most vesztik el a vadászterületüket, megalázó-e látni, hogy az érdekvédelmi szervezetük vezetője kitünteti a NAK elnökét.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2016. Június 01. - 16:27:58 »

Még valami. Az például szerintem nem merült fel senkiben "odafönt", hogy azok számára akik éppen most vesztik el a vadászterületüket, megalázó-e látni, hogy az érdekvédelmi szervezetük vezetője kitünteti a NAK elnökét.

Erre utalt Erdőjáró!

Ismeritek a régi "vicc"-et?

Bizonyos szint felett erkölcsi bizonyítvány kell az állás betöltéséhez. A jelöltnek bizonyítania kell, hogy addig ellopott legalább 30 millió forint közpénzt, különben erkölcsileg alkalmatlan. Szomorú
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #248 Dátum: 2016. Június 07. - 19:11:21 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/06/07/eljenek_a_kobor_kutyak
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #249 Dátum: 2016. Június 08. - 09:20:28 »

Eredményközpontúan kellene végre gondolkodni, nem karakterekben. A szar az szar. Ez nem személyes ügy. Nekem csak a munkájukkal van bajom. Ha holnaptól ugyanezek hipp hopp csinálnának valamit miattam mind maradhat ott ahol van. A hatalom vetésforgóban töketlen. Soha nem mentünk semmire azzal, amikor jött egy újabb falka.....Ettől kezdve engem nem érdekel hogy kinek milyen politikai irányultsága van, milyen a szeme színe, vagy milyen családból származik. Dolgozzon! A többi nem érdekel....

Szívemből szóltál, bár én ezt úgy szoktam egyszerűbben mondani, ha mindenki csak a felét lopná el annak.... Mert az uram-bátyám a világ minden pontján megvan, csak a mértéke nem mindegy!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #250 Dátum: 2016. Június 09. - 23:06:08 »


Szerintem az a kóbor ebes statisztika nagyon torz.
Senki nem meri beírni a kutyát-macskát, azért látszik csökkenni az elejtések száma.
 Nem szól szám
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #251 Dátum: 2016. Június 10. - 22:51:44 »

 :EmelSzia igen rókát szoktak beirni helyette. Szerintem a rókaelejtések kb 60%a kutya
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #252 Dátum: 2016. Június 11. - 00:29:53 »

:EmelSzia igen rókát szoktak beirni helyette. Szerintem a rókaelejtések kb 60%a kutya

Szerintem nem.
Ha nem muszáj beírni,akkor minek hazudni? Vállat von
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #253 Dátum: 2016. Június 11. - 09:51:30 »

Szerintem nem.
Ha nem muszáj beírni,akkor minek hazudni? Vállat von
A lövésekkel el kell számolni ezért be kell írni valamit.Hibázás,róka,borz,sakál...stb. A hivatásosok is a dúvadjel leadásnál csak rókát,borzot lőttek,csapdáztak.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #254 Dátum: 2016. Június 11. - 10:10:13 »

Szerintem nem.
Ha nem muszáj beírni,akkor minek hazudni? Vállat von

Az a baj, hogy ha lopnak valamit akkor is rókát írnak be, /régen kutyát írtak, meg is kérdeztem eccer: Finom volt a kutya Józsi??? Bután értetlenkedtek...  Vállat von/
Semmi keresnivalója a gazdátlan ebnek, macskának a vadászterületen.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: