Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180310 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2016. Május 18. - 14:49:59 »

Amíg egy ilyen barom országban élünk ahol mindenki a kiskapukat keresi, nem lehet "félig tiltani" valamit.
Miért nem tarthatok otthon pl. plasztikot vagy tnt-t? Csak a kertben akarnék durrogatni...
Ja, hogy terrorveszély meg ilyesmi? Az éjjellátókat is javarészt bűnözők használják...

Már megint kezded??? Szomorú
Nem az ország barom, hanem az a sok szar ember, aki lejáratja jó hetven éve. 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #196 Dátum: 2016. Május 18. - 15:30:20 »

Már megint kezded??? Szomorú
Nem az ország barom, hanem az a sok szar ember, aki lejáratja jó hetven éve. 
Hetven éve elözönlöttek bennünket a szar emberek? Előtte hol voltak?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #197 Dátum: 2016. Május 18. - 17:45:17 »

Nyilván nem lehetetlen a beszerzése, de büntethető, mint ahogy AK-t sem lehetetlen beszerezni, ahogy nemrégiben egy úriember lövöldözött is egy bíróságon. Amire rá akartam világítani, hogy a teljes betiltás sem megoldás, mert tényleg megveszik Szlovákiában pl, illetve más felhasználói köröket is sérelem ér.
Azt kell elérni a fejekben tudatos oktatással, ráneveléssel, hogy meg se vegyék vadászatra, mert először mindent fejben kell rendbe tenni.


Ez volt a lényege az én irásomnak is   Emelem Nagyon sajnálom gyogy érthetetlen voltam   S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #198 Dátum: 2016. Május 25. - 06:49:14 »

http://beirokonyv.blog.hu/2016/05/25/oda_az_igazsag_596
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2016. Május 25. - 09:42:41 »


Szerintem a miniszteri válasz helytálló és jogszerű . Senki nem gondolhatja hogy a 20-10 évvel ezelőtti határok és a most kialakuló határok 100 évre kőbevésettek . Meg is van a lehetőség a megváltoztatására . Szerintem az "olajbányászok" elaludtak szunyókáltak egy kicsit. A földtulajdonosok  (nem a vadászok ) elképzeléseikkel részt vehettek a területekre szóló ajánlások kialakításában. Ha nem volt kapcsolatuk vagy jó kapcsolatuk az érintett területek földtulajdonosaival akkor így jártak! Viszont ha jó kapcsolatuk van azt bebizonyíthatják illetve bebizonyithatták volna
a törvényes és a dokumentumokban is szereplő 300 hektár egybefüggő terület birtokában benyújtott módosító javaslattal. Az egyeztetésen majd eldől "ki többre" .
A földtulajdonosi gyűlésig elvileg - jogilag a vadászatra jogosultaknak nincs is semmi köze a terület kialakításához így szerintem még az országgyűlési képviselő hivatalos megkereséséhez sem.  Emelem

" A törvény nem írja elő, hogy a
jelenlegi területhatároktól az ajánlás nem térhet el . '
A vadászati hatóság által közzétett ajánlás nem bír kötelez ő erővel, nem közigazgatási
hatósági döntés, az csak egy ajánlás, amiből legfeljebb az érintett földtulajdonosok — nem
vadászatra jogosultak — hallgatása esetén, május 15-e után lehet jogerős hatósági döntés.
Ennél fogva a megfelelő határidőben közzétett ajánlásban foglaltak semmilyen formában nem
valósíthatnak meg törvénysértést. A vadászterületek határainak kialakítására irányuló eljárási
folyamatban a földtulajdonosok számára május 15-ig van lehetőség a kifogásolt hatósági
ajánlás módosító javaslat formájában történő megváltoztatására"
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2016. Május 25. - 10:40:23 »


Kíváncsi voltam a folytatásra . Az 1000 hektár " elrajzoltat "  már csak 350 hektárral támadták meg azt is elég "hanyagul" .  Szerintem nagy a lufi !   Emelem

( Csak a kódszámok és a községnevek alapján feltételezem hogy erről van szó , ha meg az sem..........) 



http://www.kormanyhivatal.hu/download/1/23/b2000/Boros%20Martin%20%C3%A1ltal%20beny%C3%BAjtott%20m%C3%B3dos%C3%ADt%C3%B3%20javaslat%20elutas%C3%ADt%C3%A1sa.pdf
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #201 Dátum: 2016. Május 25. - 11:11:55 »

A földtulajdonosok  (nem a vadászok ) elképzeléseikkel részt vehettek a területekre szóló ajánlások kialakításában.

Erre azt mondom, mint Pelikán Csetneki "kisnyilas" dumájára.
"Érdekes, engem meg sem kérdeztek."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #202 Dátum: 2016. Május 25. - 12:01:38 »

Kíváncsi voltam a folytatásra . Az 1000 hektár " elrajzoltat "  már csak 350 hektárral támadták meg azt is elég "hanyagul" .  Szerintem nagy a lufi !   Emelem

( Csak a kódszámok és a községnevek alapján feltételezem hogy erről van szó , ha meg az sem..........) 



http://www.kormanyhivatal.hu/download/1/23/b2000/Boros%20Martin%20%C3%A1ltal%20beny%C3%BAjtott%20m%C3%B3dos%C3%ADt%C3%B3%20javaslat%20elutas%C3%ADt%C3%A1sa.pdf

Igen, alá nem írt meghatalmazás, plusz a matek sem ment...
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2016. Május 25. - 13:57:11 »

Erre azt mondom, mint Pelikán Csetneki "kisnyilas" dumájára.
"Érdekes, engem meg sem kérdeztek."

    Vállat von
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #204 Dátum: 2016. Május 25. - 16:11:27 »

Szerintem a miniszteri válasz helytálló és jogszerű . Senki nem gondolhatja hogy a 20-10 évvel ezelőtti határok és a most kialakuló határok 100 évre kőbevésettek . Meg is van a lehetőség a megváltoztatására . Szerintem az "olajbányászok" elaludtak szunyókáltak egy kicsit. A földtulajdonosok  (nem a vadászok ) elképzeléseikkel részt vehettek a területekre szóló ajánlások kialakításában. Ha nem volt kapcsolatuk vagy jó kapcsolatuk az érintett területek földtulajdonosaival akkor így jártak! Viszont ha jó kapcsolatuk van azt bebizonyíthatják illetve bebizonyithatták volna
a törvényes és a dokumentumokban is szereplő 300 hektár egybefüggő terület birtokában benyújtott módosító javaslattal. Az egyeztetésen majd eldől "ki többre" .
A földtulajdonosi gyűlésig elvileg - jogilag a vadászatra jogosultaknak nincs is semmi köze a terület kialakításához így szerintem még az országgyűlési képviselő hivatalos megkereséséhez sem.  Emelem

" A törvény nem írja elő, hogy a
jelenlegi területhatároktól az ajánlás nem térhet el . '
A vadászati hatóság által közzétett ajánlás nem bír kötelez ő erővel, nem közigazgatási
hatósági döntés, az csak egy ajánlás, amiből legfeljebb az érintett földtulajdonosok — nem
vadászatra jogosultak — hallgatása esetén, május 15-e után lehet jogerős hatósági döntés.
Ennél fogva a megfelelő határidőben közzétett ajánlásban foglaltak semmilyen formában nem
valósíthatnak meg törvénysértést. A vadászterületek határainak kialakítására irányuló eljárási
folyamatban a földtulajdonosok számára május 15-ig van lehetőség a kifogásolt hatósági
ajánlás módosító javaslat formájában történő megváltoztatására"


Hát nem. Mutass nekem egy olyan törvényi hivatkozást ami lehetővé teszi hogy valakinek az előhaszonbérleti joga kárára alkudozhasson egyoldalúan egy földtulajdonos. Nincs ilyen. A hatóság jogszerűtlenül járt el, és nincs igaza a Fazekasnak. Ezt ők is jól tudják, csak ha betartják a törvényt, akkor nem tudtak volna mutyizni. És nekem ez már nem egy lózung amióta a szemembe mondta az egyik megyei fővadász, hogy "a politika fogta a ceruzát a kezembe amikor a határokat húztam". Ugyenez az ember mondta azt is hogy egy hónapig egyezkedtek a háttérben hogy ki hogy szeretné a kénye kedve szerint alakítani a határokat. Nekem jöhet bárki a szubjektív érzéseivel, nem tud meggyőzni mert pontosan tudom hogy mi ment itt az elmúlt időszakban.

Egy földtulajdonosnak minden joga megvan rá, hogy a földjén jelenleg vadászó vadásztársaságtól megvonja az előhaszonbérleti jogot. De törvényesen! És induljunk már ki abból, hogy ha tőlünk a hatóság megköveteli a jogkövető magatartást akkor járjon már ő elöl ebben. Pláne ha a saját maga által tollba mondott törvényről van szó. Miközben a földtulajdonosnak megvan a módosításra a joga a területarányosan 51%-al, a jelenlegi vadászatra jogosultnak megvan az előhaszonbérleti joga ami jár neki, mert ez van a törvényben.

A hatóság törvénytelenül meghúzza a határokat azzal hogy az előhaszonbérleti jogot figyelmen kívül hagyja. Azzal az egészen nevetséges dumával sikerül mindenkit megetetni hogy ez egy ajánlás, mert birkák vagyunk, és ostobák. Hogy mást ne mondjak 300ha alatt már eleve nem beszélünk ajánlásról hanem verdiktről, de efölött sem ajánlásról van szó, hiszen ha időre nem tudod összeszedni az aláírásokat (arra a földre aminek a vadászati jogára eleve előhaszonbérleti jogod van, tehát eleve egy agyrém ez az előzetes gyűjtögetés) akkor az ajánlás hatályba lép. Ez egy első fokú ítélet, nem ajánlás, amire semmiféle joga nem volt a hatóságnak, és remélem, hogy lesz aki a bíróságig megy.

Vtv. 11/A (5)
Az ajánlással érintett vadászterület földtulajdonosa az ajánlásra
a) a vadászterület határaival kapcsolatos módosító javaslatot, illetve
b) új vadászterület kialakítását célzó javaslatot [az a) és b) pont a továbbiakban együtt: módosító javaslat]
nyújthat   be   a   vadászati   hatósághoz   a   hatályos   vadgazdálkodási   üzemtervi   ciklus   utolsó   vadászati   évének
május 15. napjáig.

Tehát a terület módosítására a földtulajdonosnak az ajánlás után van lehetősége, nem pedig az előhaszonbérlettel eleve rendelkező vadászatra jogosultnak, és előtte. Tehát a hatóság törvénytelenül járt el, ráadásul egy olyan háttéralkus egyezkedésbe kezdett az előhaszonbérlők kárára, amire semmilyen törvényi lehetősége nem volt.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2016. Május 25. - 16:52:27 »

Hát nem. Mutass nekem egy olyan törvényi hivatkozást ami lehetővé teszi hogy valakinek az előhaszonbérleti joga kárára alkudozhasson egyoldalúan egy földtulajdonos. Nincs ilyen. A hatóság jogszerűtlenül járt el, és nincs igaza a Fazekasnak. Ezt ők is jól tudják, csak ha betartják a törvényt, akkor nem tudtak volna mutyizni. És nekem ez már nem egy lózung amióta a szemembe mondta az egyik megyei fővadász, hogy "a politika fogta a ceruzát a kezembe amikor a határokat húztam". Ugyenez az ember mondta azt is hogy egy hónapig egyezkedtek a háttérben hogy ki hogy szeretné a kénye kedve szerint alakítani a határokat. Nekem jöhet bárki a szubjektív érzéseivel, nem tud meggyőzni mert pontosan tudom hogy mi ment itt az elmúlt időszakban.

Egy földtulajdonosnak minden joga megvan rá, hogy a földjén jelenleg vadászó vadásztársaságtól megvonja az előhaszonbérleti jogot. De törvényesen! És induljunk már ki abból, hogy ha tőlünk a hatóság megköveteli a jogkövető magatartást akkor járjon már ő elöl ebben. Pláne ha a saját maga által tollba mondott törvényről van szó. Miközben a földtulajdonosnak megvan a módosításra a joga a területarányosan 51%-al, a jelenlegi vadászatra jogosultnak megvan az előhaszonbérleti joga ami jár neki, mert ez van a törvényben.

A hatóság törvénytelenül meghúzza a határokat azzal hogy az előhaszonbérleti jogot figyelmen kívül hagyja. Azzal az egészen nevetséges dumával sikerül mindenkit megetetni hogy ez egy ajánlás, mert birkák vagyunk, és ostobák. Hogy mást ne mondjak 300ha alatt már eleve nem beszélünk ajánlásról hanem verdiktről, de efölött sem ajánlásról van szó, hiszen ha időre nem tudod összeszedni az aláírásokat (arra a földre aminek a vadászati jogára eleve előhaszonbérleti jogod van, tehát eleve egy agyrém ez az előzetes gyűjtögetés) akkor az ajánlás hatályba lép. Ez egy első fokú ítélet, nem ajánlás, amire semmiféle joga nem volt a hatóságnak, és remélem, hogy lesz aki a bíróságig megy.

Vtv. 11/A (5)
Az ajánlással érintett vadászterület földtulajdonosa az ajánlásra
a) a vadászterület határaival kapcsolatos módosító javaslatot, illetve
b) új vadászterület kialakítását célzó javaslatot [az a) és b) pont a továbbiakban együtt: módosító javaslat]
nyújthat   be   a   vadászati   hatósághoz   a   hatályos   vadgazdálkodási   üzemtervi   ciklus   utolsó   vadászati   évének
május 15. napjáig.

Tehát a terület módosítására a földtulajdonosnak az ajánlás után van lehetősége, nem pedig az előhaszonbérlettel eleve rendelkező vadászatra jogosultnak, és előtte. Tehát a hatóság törvénytelenül járt el, ráadásul egy olyan háttéralkus egyezkedésbe kezdett az előhaszonbérlők kárára, amire semmilyen törvényi lehetősége nem volt.



Na pont ezért !  Ilyen alapon még néhány száz évig minden marad a régiben mert van egy előhaszonbérletinek nevezett jog.  Had legyen már a földtulajdonosok joga megmondani hogy a jog adta kereteken belül mely területen kik vadásznak .

Március 31.-ig mehetett a hegy Mohamedhez de ha az nem ment akkor Mohamed mehetett a hegyhez . (Persze itt be lehet helyettesíteni a hegyet és a Mohamedet ...Magyarisztánban vagyunk ezért írtam hogy elaludtak )  Tiltotta valami ?  Terület módosítás egyébként nem történt csak ahogy írták ajánlás amit a hatóság tehetett meg . A megtett ajánlást lehet módosítani és azt is még csak a földtulajdonosok tehetik meg aztán a földtulajdonosok eldönthetik a földtulajdonosi gyűlésen hogy lehet e valakinek előhaszonbérleti joga . Na itt lép be a Vt . és innét válik érdekelté is és innét tehet jogi lépéseket ha van értelme de csak az miatt amihez már neki is köze van.  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #206 Dátum: 2016. Május 25. - 16:58:25 »

Te érted amit írtam? Világosan ott van hogy minden lehetősége megvan egy gazdának.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #207 Dátum: 2016. Május 25. - 17:00:32 »

Igen tíltotta. Ott van hogy lehet. Welcome to the jogállam.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2016. Május 25. - 17:02:31 »

Igen tíltotta. Ott van hogy lehet. Welcome to the jogállam.

A jog arra való, hogy az igazság ne győzhessen! Ezt én találtam ki. Mosolyog
A szart ha felteszik a polcra, rögtön lekvárnak képzeli magát! Ezt olvastam valahol. Mosolyog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #209 Dátum: 2016. Május 25. - 17:39:49 »

Nem tudom, emlékeztek-e még a 10 évvel ezelőtti eseményekre?
A történelem ismétli önmagát.
Azzal a különbséggel, hogy akik akkor, trükkel, ármánnyal, pénzel, politikai hátszéllel megszerezték a területeket, mára ezt ősi jussuknak tekintik.
Fel vannak háborodva, hogy az akkor kisemmizettek, az újak, most hasonló módszerekkel élnek.
Biztos most is lesz sok harag, veszekedés, számtalan per.
A bíróságok dönteni fognak ide is, oda is.
Eltelik néhány év, és minden megy rendben a maga útján.
Húsz év múlva minden kezdődik elölről.
Azt én már nem valószínű hogy megélem, vadászni biztos nem fogok!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: