Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180485 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1080 Dátum: 2020. április 01. - 11:13:57 »

A vadhús azért nem került a közétkeztetésbe mert egyszerűen drága volt. Most a konkurens húsáru ára komolyan felzárkózott a vadhús mellé.  

A házidisznó húsa megdrágult, a vaddisznó ára - pillanatnyilag - lecsökkent.
Most nagyjából egálban van a kettő.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1081 Dátum: 2020. április 01. - 11:23:23 »

A vadhús azért nem került a közétkeztetésbe mert egyszerűen drága volt. Most a konkurens húsáru ára komolyan felzárkózott a vadhús mellé. Ezért ha valamikor, akkor most lehet konkurálni. A hivatásos vadásznak lehet hogy kevesebb lesz a dolga, de abból nem él meg. Kicsit olyan ez mint amikor azt mondják, hogy x ezer milliárd marad az embereknél a részletfizetési moratórium miatt. Ha valaki nem kap fizetést, akkor sem marad több a zsebében ha nem kell hitelt törlesztenie.
Most lesz vége annak a világnak ahol nullára jött ki a vadászat költsége egy területes tag számára, mert amennyi tagdíjat fizetett annyi húst haza is vitt. Nem volt az olyan régen amikor mindenki egymás nyakán taposott a vadászati jog megszerzéséért. Most a fütyi másik oldalán is kénytelenek lesznek helytállni. Hacsak nem segít az állam. Bár én ezzel is óvatosan bánnék, mert úgy járunk mint a focival. Attól hogy több lett az érdemtelenül szerzett pénz csak rosszabb lett a helyzet.
Jó volna azt megérteni hogy a mostaninál sokkal jobban a saját kezünkbe kellene venni a sorsunkat. De ebbe bele sem megyek, mert már a saját gondolataimtól is hidegrázást kapok ha ez előjön. Olyan felesleges róla beszélni.  

Nagyon régen alacsonyabb a vaddisznó felvásárlási ára a házi disznóénak, mégsem tudott betörni a piacra.  Persze, ha a 2-300 forintos vaddisznóból 3000 lesz mire a boltba kerül ne is csodálkozzunk.  
Én három (apróvadas) társaságnak voltam tagja az ötven év alatt. Egyetlen egyszer nem hoztam haza még a töredékét sem annak, amennyi csak az évi tagdíjam volt. Ha egyszer összeszámolnám, hogy mennyibe kerül nekem a vadászat, valószínűleg hanyatt is esnék. Mi fizetünk az esetleges társasági gépkocsi, a vadászház  használatért, évente külön befizetjük a magunk részére nevelt fácán árát, összedobjuk a reggeli, ebéd költségeit, egy vadazonosító bilétáért 3000 forintot fizetünk, trófeás vad kilövéséért fizetünk,   .....igaz ha felülök egy lesre még nem kell fizetnem! Minden évben csapdázok tavasszal szarkára. Az pl. annyit jelent, hogy általában naponta kétszer kiautózok megnézni a csapdákat. Az legalább (50-60 x 22 km ) 1200-1300 km. De, attól tartok, a költségek hamarosan drasztikusan  meg fognak növekedni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1082 Dátum: 2020. április 01. - 13:20:40 »

Ez csak a mintavétellel érintett darabszámra vonatkozik. Azaz vonatkozott a legutóbbi rendeletig.
Most az én olvasatomban a mintavétellel érintett példányokat sem kell kidobni, felhasználható, nem kell megvárni a vizsgálat eredményét, következésképpen szerintem nem lesz utána térítés.
Közepes kockázatú területről beszélek, a többit még nem olvastam.

Nálunk a tavalyi tény 150 %-a az idei terv.
Nem is a Vadászati Hatóság adja ki, hanem az állategészségügyi, és az összes diagnosztikai kilövés.
Gyenge 10 %-ból kell minta.

Az én olvasatomban így minden mehet a kukába.
Ha ezt kifizetik (jogszabály van rá, tehát induljunk ki abból, hogy kifizetik), akkor szerintem senki se fog disznót hűtőkamrába tenni.
Ott egy süldőért kapsz 30 kg x 250 Ft/kg = 7500 Ft-ot. A dögbe meg 50000-et...

Mondjuk szerintem nem normális dolog, sőt Isten elleni vétek egészséges disznókat tonnaszám megsemmisíteni...
Biztos lehetne erre megoldást találni, hogy mehessen ez pazarlás nélkül is...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1083 Dátum: 2020. április 01. - 14:07:35 »

Nálunk a tavalyi tény 150 %-a az idei terv.
Nem is a Vadászati Hatóság adja ki, hanem az állategészségügyi, és az összes diagnosztikai kilövés.
Gyenge 10 %-ból kell minta.

Az én olvasatomban így minden mehet a kukába.
Ha ezt kifizetik (jogszabály van rá, tehát induljunk ki abból, hogy kifizetik), akkor szerintem senki se fog disznót hűtőkamrába tenni.
Ott egy süldőért kapsz 30 kg x 250 Ft/kg = 7500 Ft-ot. A dögbe meg 50000-et...

Mondjuk szerintem nem normális dolog, sőt Isten elleni vétek egészséges disznókat tonnaszám megsemmisíteni...
Biztos lehetne erre megoldást találni, hogy mehessen ez pazarlás nélkül is...

Újra elolvastam még háromszor.
Valóban, azt is ki tudom olvasni belőle, hogy mindent dobhatunk a kukába, aztán majd kérjük a kártérítést. Jó lenne egy jogász-magyar tolmács!
Hozzáteszem, akkor sem fogunk kidobni egészséges vaddisznóhúst, ha aranyárban térítik meg a mi pénzünkből (adóforintjainkból).
Józan ész, meg erkölcs is van a világon.
Öreganyám - nyugodjék békében - szokta mondani, amikor meghagytam valamilyen ételt: "majd még megennéd!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1084 Dátum: 2020. április 01. - 14:21:15 »

Tudomásom szerint ez a kártérítés csak arra a vaddisznóra vonatkozik amelyiket kötelezően le kell adni vizsgálatra. Nálunk még nem volt fertőzött disznó, így meghatározták, hogy hány  malacot, süldőt kell leadni, (Kan, koca nem kell) a többit a bevizsgálás után meg lehet váltani. Egy sem ment a kukába, kivéve amikor a kezdetekkor egy hét után jött meg az eredmény. Most 3 nap, addig a hűtőkamrában van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1085 Dátum: 2020. április 01. - 14:50:30 »

Újra elolvastam még háromszor.
Valóban, azt is ki tudom olvasni belőle, hogy mindent dobhatunk a kukába, aztán majd kérjük a kártérítést. Jó lenne egy jogász-magyar tolmács!
Hozzáteszem, akkor sem fogunk kidobni egészséges vaddisznóhúst, ha aranyárban térítik meg a mi pénzünkből (adóforintjainkból).
Józan ész, meg erkölcs is van a világon.
Öreganyám - nyugodjék békében - szokta mondani, amikor meghagytam valamilyen ételt: "majd még megennéd!"
Az a gond ezzel, hogy azt a kib...ot 150%-ot igazoltan bele kell dobni a kukába.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1086 Dátum: 2020. április 01. - 14:56:06 »

Az a gond ezzel, hogy azt a kib...ot 150%-ot igazoltan bele kell dobni a kukába.

Közepes kockázatú területen nem.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1087 Dátum: 2020. április 02. - 10:54:42 »

Nálunk a tavalyi tény 150 %-a az idei terv.
Nem is a Vadászati Hatóság adja ki, hanem az állategészségügyi, és az összes diagnosztikai kilövés.
Gyenge 10 %-ból kell minta.

Az én olvasatomban így minden mehet a kukába.
Ha ezt kifizetik (jogszabály van rá, tehát induljunk ki abból, hogy kifizetik), akkor szerintem senki se fog disznót hűtőkamrába tenni.
Ott egy süldőért kapsz 30 kg x 250 Ft/kg = 7500 Ft-ot. A dögbe meg 50000-et...

Mondjuk szerintem nem normális dolog, sőt Isten elleni vétek egészséges disznókat tonnaszám megsemmisíteni...
Biztos lehetne erre megoldást találni, hogy mehessen ez pazarlás nélkül is...

Megjött ma a határozat.
Ez azért érthetőbb, mint a jogszabály.
Ebből tényleg az olvasható ki, hogy eldöntheti a vadgazdálkodó, hogy mit legyen a vaddisznótetem sorsa. Ismétlem: közepes kockázatú területről beszélek.
Ettől függetlenül továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy nem fogunk húst indokolatlanul megsemmisítőbe vinni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1088 Dátum: 2020. április 02. - 12:46:42 »

Megjött ma a határozat.
Ez azért érthetőbb, mint a jogszabály.
Ebből tényleg az olvasható ki, hogy eldöntheti a vadgazdálkodó, hogy mit legyen a vaddisznótetem sorsa. Ismétlem: közepes kockázatú területről beszélek.
Ettől függetlenül továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy nem fogunk húst indokolatlanul megsemmisítőbe vinni.

 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1089 Dátum: 2020. április 02. - 18:54:13 »

Ettől függetlenül továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy nem fogunk húst indokolatlanul megsemmisítőbe vinni.

Ebben - elviekben - teljesen egyetértünk.

De:

Ha csak 100 disznóval szorzol ki 40000 Ft-nyi különbséget, akkor az ugye 4 MóFt.

És sok társaságnál az lesz a választási lehetőség (pláne az idei évben), hogy visszük a disznót a dögbe vagy betesszük a négymillát.
Szerinted fognak azon lelkiismereti kérdést csinálni, hogy milyen dolog kidobni teljesen egészséges húst?...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1090 Dátum: 2020. április 02. - 19:10:31 »

Ebben - elviekben - teljesen egyetértünk.

De:

Ha csak 100 disznóval szorzol ki 40000 Ft-nyi különbséget, akkor az ugye 4 MóFt.

És sok társaságnál az lesz a választási lehetőség (pláne az idei évben), hogy visszük a disznót a dögbe vagy betesszük a négymillát.
Szerinted fognak azon lelkiismereti kérdést csinálni, hogy milyen dolog kidobni teljesen egészséges húst?...

Kama!

Csak azután fizetnek amennyit, meghatároznak bevizsgálásra!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1091 Dátum: 2020. április 02. - 19:19:55 »

Kama!

Csak azután fizetnek amennyit, meghatároznak bevizsgálásra!
Szerinrem nem. Legalábbis az elnökünk szerint minden disznót kifizetnek amit "dögbe" adunk le...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1092 Dátum: 2020. április 02. - 19:37:01 »

Szerinrem nem. Legalábbis az elnökünk szerint minden disznót kifizetnek amit "dögbe" adunk le...
Jelenleg kb. 6 havi tartozásuk (csúszás,késés...) van a rendszerben!
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1093 Dátum: 2020. április 02. - 20:31:56 »

Szerinrem nem. Legalábbis az elnökünk szerint minden disznót kifizetnek amit "dögbe" adunk le...

Itt a végeken ez lett a megélhetési forrás.
Eddig mindent kifizettek, nem keveset. Van 10 millió feletti kifizetett dögkeresés, nem egy 25 milliót lehívó társaság. Valahogy szinte csak kanok mennek a gödörbe...

Elérték, hogy már a tökeit is be kell mutatni a disznóknak, a minta mellé.

Szerintem hamarosan leállítják a kifizetéseket. A jó Isten pénze is kevés ezekre, már több milliárdos az ASP kifizetés. Szóval, aki pénzt akar keresni, még megteheti, de nemsoká zárul a pénzcsap.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1094 Dátum: 2020. április 02. - 22:17:17 »

Nógrád megye, fertőzött terület vagyunk. A kanok ivarszervét fényképezni kell, hogy igazolni tudjuk ellenőrzéskor, mire fizettek ki 100 ezret. Fertőzött területen minden disznót kifizetnek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: