Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180434 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1065 Dátum: 2019. November 28. - 18:12:24 »

Nyári táborba hívtam meg a kamara főtitkárát és egy kedves és rendkívül jó pedagógiai érzékkel rendelkező vadgazda mérnököt. Íjászkodtak és egy rendkívül jól összerakott előadást tartottak. A kicsik között nagy sikere volt. Jövőre is hívom őket.

 Emelem
Időben kell/ene elkezdeni az utódok nevelését, ezt egyre több helyen kezdik felismerni.
Ha csak hagyjuk ezt a -tudom is én milyen betűs- generációt, akkor nem lesz utánpótlás.
A mai fiatalság zömét - tisztelet a kivételnek- csak a modern technika vívmányai érdeklik, és egyre messzebb kerülnek a természettől.
Az én korosztályom is más körülmények között nőtt fel, a mai fiataloknál is teljesen más a környezet.
Mi csak próbálunk lépést tartani a világgal, ők pedig ebbe születtek.
Ezért nagy a feladat, hogy sok-sok régi dolgot átadjunk az utánunk jövőknek.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1066 Dátum: 2020. Február 23. - 20:30:25 »

Hamarosan jön a többi rész is.


Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1067 Dátum: 2020. Március 31. - 17:09:20 »

https://beirokonyv.blog.hu/2020/03/31/virushelyzet_megebredt_a_kamara
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1068 Dátum: 2020. Március 31. - 18:44:52 »

A javaslatok nem rosszak, hogy mi valósul meg mindebből, azt majd meglátjuk.

Némi vadhúspiaci intervenció azért még eszükbe juthatott volna.
Mert azt azért nem hiszem, hogy 200 Ft körüli nettó zsigerelt vaddisznó felvásárlási ár mellett ne lehetne - akár a közétkeztetési rendszerbe való bevezetéssel -  a jelenleginél sokkal komolyabb belföldi keresletet generálni. Jelentősebb belföldi kereslet fellendüléshez az Áfa csökkentés - még ha megvalósulna is - kevés lesz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1069 Dátum: 2020. Március 31. - 19:39:41 »

A javaslatok nem rosszak, hogy mi valósul meg mindebből, azt majd meglátjuk.

Némi vadhúspiaci intervenció azért még eszükbe juthatott volna.
Mert azt azért nem hiszem, hogy 200 Ft körüli nettó zsigerelt vaddisznó felvásárlási ár mellett ne lehetne - akár a közétkeztetési rendszerbe való bevezetéssel -  a jelenleginél sokkal komolyabb belföldi keresletet generálni. Jelentősebb belföldi kereslet fellendüléshez az Áfa csökkentés - még ha megvalósulna is - kevés lesz.

Konkurens illetve kereslet csökkentő lenne a házisertés húsával szemben .   Fejvakarás
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1070 Dátum: 2020. Március 31. - 20:18:36 »

Konkurens illetve kereslet csökkentő lenne a házisertés húsával szemben .   Fejvakarás

Nem tétel.

200 ezer db elejtett vaddisznóval számolva, ha az átlag 50 kilós és mind piacra is kerülne, 50 % csontos húskihozatallal számolva,  5 millió kg hús. Fél kiló fejenként és évente.
Jó étvágyú vadászvendégek érkezésekor fél kilóval szoktam fejenként egy étkezésre számolni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1071 Dátum: 2020. Március 31. - 21:57:16 »

A javaslatok nem rosszak, hogy mi valósul meg mindebből, azt majd meglátjuk.

Némi vadhúspiaci intervenció azért még eszükbe juthatott volna.
Mert azt azért nem hiszem, hogy 200 Ft körüli nettó zsigerelt vaddisznó felvásárlási ár mellett ne lehetne - akár a közétkeztetési rendszerbe való bevezetéssel -  a jelenleginél sokkal komolyabb belföldi keresletet generálni. Jelentősebb belföldi kereslet fellendüléshez az Áfa csökkentés - még ha megvalósulna is - kevés lesz.

Ez nagyon jó ötlet! Csak ehhez - hogy is mondjam - proaktív hozzáállás kellene. És ez utópia sajnos még. Pedig most már a kamaránál is vannak jó szakemberek. A vadhús bevétel nagyobb nagyságrendű mint a külföldiek vadásztatásából befolyt összeg. A húsáraknak folyton ki vagyunk szolgáltatva, és miközben mindenki évek óta emlegeti, hogy a vadhús lehetne egy kitörési pont, nem sikerül előrelépni. Azt valóban érdemes volna átgondolni, hogy milyen befektetéssel lehetne olyan eszközparkot létrehozni amivel komoly tényező lehetne a kamara, és egy felvásárlással be tudna avatkozni a piaci folyamatokba. Ha van egy potens készlete akkor a közétkeztetésbe is lehet vadhús szállítani. Pláne hogy ha valami helyzetbe hoz minket akkor az a 3000Ft-os csirkemell.
Két gond van vele. A technikai az, hogy jelenleg nincsenek hozzá eszközök (hacsak nem érné meg szerződni magáncégekkel a tárolásra ahogy a mez. gazban) a másik meg a telefonok Mosolyog Amiken odaszólnak hogy sajnos belegyalogoltál valakinek az érdekeibe. Mondjuk engem egyszer hívna fel valaki ha a vállamon lenne az egész ágazat irányításának a felelőssége. Na de ezért nem leszek én sosem a telefon másik végén Mosolyog
De különben tényleg jó ötlet. Én biztos ugranék rá, hogy átgondoljam a helyükben. Igazság szerint alig van a vadhúson kívül másunk amiben alakíthatnánk a saját sorsunkat.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1072 Dátum: 2020. Március 31. - 22:10:18 »

A javaslatok nem rosszak, hogy mi valósul meg mindebből, azt majd meglátjuk.

Némi vadhúspiaci intervenció azért még eszükbe juthatott volna.
Mert azt azért nem hiszem, hogy 200 Ft körüli nettó zsigerelt vaddisznó felvásárlási ár mellett ne lehetne - akár a közétkeztetési rendszerbe való bevezetéssel -  a jelenleginél sokkal komolyabb belföldi keresletet generálni. Jelentősebb belföldi kereslet fellendüléshez az Áfa csökkentés - még ha megvalósulna is - kevés lesz.

25000-et ér egy malac, 50000-et egy süldő ha bedobod a dögbe. Plusz beszállítás.
Az 1000 Ft-os felvásárlási ár is kevés lenne, hogy érdemes legyen felvásárlónak adni...

Sajnos ez van...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1073 Dátum: 2020. Március 31. - 22:17:45 »

25000-et ér egy malac, 50000-et egy süldő ha bedobod a dögbe. Plusz beszállítás.
Az 1000 Ft-os felvásárlási ár is kevés lenne, hogy érdemes legyen felvásárlónak adni...

Sajnos ez van...

Ez kétségtelen. De a szarvassal már nem ez van.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1074 Dátum: 2020. Március 31. - 22:48:18 »

25000-et ér egy malac, 50000-et egy süldő ha bedobod a dögbe. Plusz beszállítás.
Az 1000 Ft-os felvásárlási ár is kevés lenne, hogy érdemes legyen felvásárlónak adni...

Sajnos ez van...

Ez csak a mintavétellel érintett darabszámra vonatkozik. Azaz vonatkozott a legutóbbi rendeletig.
Most az én olvasatomban a mintavétellel érintett példányokat sem kell kidobni, felhasználható, nem kell megvárni a vizsgálat eredményét, következésképpen szerintem nem lesz utána térítés.
Közepes kockázatú területről beszélek, a többit még nem olvastam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1075 Dátum: 2020. április 01. - 09:32:10 »

Nem tétel.

200 ezer db elejtett vaddisznóval számolva, ha az átlag 50 kilós és mind piacra is kerülne, 50 % csontos húskihozatallal számolva,  5 millió kg hús. Fél kiló fejenként és évente.
Jó étvágyú vadászvendégek érkezésekor fél kilóval szoktam fejenként egy étkezésre számolni.

Csakhogy ki eszi ill. veszi meg azt a fél kilót ?  Ha jól emlékszem mikor a közétkeztetésbe be akarták vagy be is hozták a vadhúst elég sok finnyákolás volt egyrész a fogyasztók részéről másrészt a szakácsok részéről . Persze gondolom erre vadászatgyűlölők  még rá is játszottak . Szerintem örüljünk ha hagynak bennünket működni  és így vagy úgy túlélni . ( Én már annak is örülök ha belátják hogy a az egyéni vadászat vagy a vadászat ha a kontaktokat elkerüljük nem terjeszti a vírust .)  Kisebb gond is nagyobb annál hogy a "gazdag  vadászokat" még ebben a helyzetben is támogatja az állam  és tuti hogy ezt elkezdenék lovagolni . Én még annyit tennék hozzá Balázs írásához hogy  biztos áldozatot kell hozni a tagságnak de akkor a hivatásos  vadászok is értsék meg hogy nekik is áldozni kell .  Kicsiben úgy kell ezt felfogni hogy egyrészt csökken az elvégzendő feladatuk , elmarad a legtöbb bevételt hozó tevékenységük a vadásztatás de a vadnevelés is és akkor nem most kell majd vergődni a fizetés , autó , benzin , ruha , stb. miatt .  Ugyan úgy kell felfogni mint más ágazatokban - legfontosabb hogy megmaradjon a munkahely !    Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1076 Dátum: 2020. április 01. - 09:49:52 »

A vadhús azért nem került a közétkeztetésbe mert egyszerűen drága volt. Most a konkurens húsáru ára komolyan felzárkózott a vadhús mellé. Ezért ha valamikor, akkor most lehet konkurálni. A hivatásos vadásznak lehet hogy kevesebb lesz a dolga, de abból nem él meg. Kicsit olyan ez mint amikor azt mondják, hogy x ezer milliárd marad az embereknél a részletfizetési moratórium miatt. Ha valaki nem kap fizetést, akkor sem marad több a zsebében ha nem kell hitelt törlesztenie.
Most lesz vége annak a világnak ahol nullára jött ki a vadászat költsége egy területes tag számára, mert amennyi tagdíjat fizetett annyi húst haza is vitt. Nem volt az olyan régen amikor mindenki egymás nyakán taposott a vadászati jog megszerzéséért. Most a fütyi másik oldalán is kénytelenek lesznek helytállni. Hacsak nem segít az állam. Bár én ezzel is óvatosan bánnék, mert úgy járunk mint a focival. Attól hogy több lett az érdemtelenül szerzett pénz csak rosszabb lett a helyzet.
Jó volna azt megérteni hogy a mostaninál sokkal jobban a saját kezünkbe kellene venni a sorsunkat. De ebbe bele sem megyek, mert már a saját gondolataimtól is hidegrázást kapok ha ez előjön. Olyan felesleges róla beszélni.   
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1077 Dátum: 2020. április 01. - 10:05:20 »

A vadhús azért nem került a közétkeztetésbe mert egyszerűen drága volt. Most a konkurens húsáru ára komolyan felzárkózott a vadhús mellé. Ezért ha valamikor, akkor most lehet konkurálni. A hivatásos vadásznak lehet hogy kevesebb lesz a dolga, de abból nem él meg. Kicsit olyan ez mint amikor azt mondják, hogy x ezer milliárd marad az embereknél a részletfizetési moratórium miatt. Ha valaki nem kap fizetést, akkor sem marad több a zsebében ha nem kell hitelt törlesztenie.
Most lesz vége annak a világnak ahol nullára jött ki a vadászat költsége egy területes tag számára, mert amennyi tagdíjat fizetett annyi húst haza is vitt. Nem volt az olyan régen amikor mindenki egymás nyakán taposott a vadászati jog megszerzéséért. Most a fütyi másik oldalán is kénytelenek lesznek helytállni. Hacsak nem segít az állam. Bár én ezzel is óvatosan bánnék, mert úgy járunk mint a focival. Attól hogy több lett az érdemtelenül szerzett pénz csak rosszabb lett a helyzet.
Jó volna azt megérteni hogy a mostaninál sokkal jobban a saját kezünkbe kellene venni a sorsunkat. De ebbe bele sem megyek, mert már a saját gondolataimtól is hidegrázást kapok ha ez előjön. Olyan felesleges róla beszélni.   

Mivel nem idéztél had tegyem meg !

  Ugyan úgy kell felfogni mint más ágazatokban - legfontosabb hogy megmaradjon a munkahely !    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1078 Dátum: 2020. április 01. - 10:24:24 »

A vadhús azért nem került a közétkeztetésbe mert egyszerűen drága volt. Most a konkurens húsáru ára komolyan felzárkózott a vadhús mellé. Ezért ha valamikor, akkor most lehet konkurálni. A hivatásos vadásznak lehet hogy kevesebb lesz a dolga, de abból nem él meg. Kicsit olyan ez mint amikor azt mondják, hogy x ezer milliárd marad az embereknél a részletfizetési moratórium miatt. Ha valaki nem kap fizetést, akkor sem marad több a zsebében ha nem kell hitelt törlesztenie.
Most lesz vége annak a világnak ahol nullára jött ki a vadászat költsége egy területes tag számára, mert amennyi tagdíjat fizetett annyi húst haza is vitt. Nem volt az olyan régen amikor mindenki egymás nyakán taposott a vadászati jog megszerzéséért. Most a fütyi másik oldalán is kénytelenek lesznek helytállni. Hacsak nem segít az állam. Bár én ezzel is óvatosan bánnék, mert úgy járunk mint a focival. Attól hogy több lett az érdemtelenül szerzett pénz csak rosszabb lett a helyzet.
Jó volna azt megérteni hogy a mostaninál sokkal jobban a saját kezünkbe kellene venni a sorsunkat. De ebbe bele sem megyek, mert már a saját gondolataimtól is hidegrázást kapok ha ez előjön. Olyan felesleges róla beszélni.   

Egyrészt még mindig egymás nyakát tapossák hogy területes tagok lehessenek .  A másik hogy nem zabál a vadász se állandóan húst főleg nem vadhúst . ( A jobbak halat is esznek !  Röhög  )  Na  de a viccet félretéve soha nem számoltam össze hogy mennyit költöttem a vadászatra és mennyit vittem haza de biztos hogy tudod hogy nem csak a tagdíjból áll a dolog sőt nagyon sokaknak  főleg akik a legtöbbet teszik a vadászatért az a legkevesebb .  A teljesség igénye nélkül :  Vadkár elhárítás , vadkár fizetés , terepjáró , + üzemanyag + fenntartás ,társadalmi munka vagy annak  megváltása , fegyver , lőszer ,stb . Persze ez nem panasz de ha én ezeket a költségeket hazavinném vadhúsban akkor még a negyedik szomszédom is megcsömörlene tőle . Sokan vannak akik horgásznak és nem eszik a halat és nyilván van a vadászok között is na meg annak az ellenkezője is aki valóságos mészárszéket tart fenn fizető kuncsaftokkal de nem ez a jellemző .  Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #1079 Dátum: 2020. április 01. - 10:57:11 »

A ti helyzeteteket nem ismerem, de ott ahol komoly vadkár van, a tag nem a saját zsebéből fizeti a vadkárt, hanem a vadásztársaság szolgáltatásaiból finanszírozzák. Ezt nyilván te is tudod. A helyzet az, hogy átlagosan 5%-os eredménnyel zár a vadászati ágazat. Ami most van az egy egyensúlyi állapot. Ebben nyilván nincs benne a társadalmi munka költsége, de az se ha valaki kolbászt tölt egy szarvasból Mosolyog De ha elengedjük a húst, akkor is az van hogy ha egy tag fizetne azért amit igénybe vesz a saját társaságánál akkor a sokszorosa lenne a vége a saját zsebe kárára. Az világos hogy senki sem vágyik rá hogy rosszul járjon, csak az a kérdés hogy ez fenntartható-e.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: