Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadgazdálkodás helyzete, jövőképe.  (Megtekintve 89242 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #510 Dátum: 2021. Február 22. - 22:58:00 »

Kedves Domi Tibi.
Egy kicsit kemény volt a belépőd talán fogalmazhattad volna  egy kicsit diplomatikusabban is.

Kedves Boar.Az általad adott választ inkább nem minősíteném. Mert hasonló boárdolatlan kifejezéseket nem használnék. Azért idáig nem kellene eljutni Ez túl durva és felesleges volt.Kár,hogy másoknak nem tűnt fel.Aki nem gyakorolja a demokráciát,az hogyan hiányolhatja másoktól?
Nem vagyok kedves. PC sem. Azt kapta amit megérdemelt.
Van itt pár moderátor akik ugranak a durvaságra. Most nem tették.
Talán mert Ők is úgy gondolták, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #511 Dátum: 2021. Február 24. - 09:21:24 »

Mivel aktuális, írok pár gondolatot a hullott agancsról. Az apropót egy újsághír szolgáltatta, miszerint Lenti környékén a rendőrök elfogtak egy engedély nélküli agancsozót.
Elolvastam a "közvélemény hangját" is, bizony elég lesújtó, ezért leírom a nálunk alkalmazott gyakorlatot.
Az elmúlt 3 évben, ha megkeresett bárki, aki agancsot akart gyűjteni, annak engedélyt adtam.
Két kérésem volt.
Az egyik, hogy kulturált módon viselkedjen az erdőn.
A másik, hogy mutassa be a vadászmesternek, a hivatásos vadásznak, vagy nekem a talált agancsot. Nem fogjuk elvenni, adunk rá árajánlatot, ha szeretnénk megvenni, ha nem tudunk megegyezni, eladhatja akinek akarja.
Tavaly oda jutottunk, hogy a a tavasszal megtartott hullott agancs szemlénkre 60 körüli szárat hoztak be a gyűjtők. Egyet-kettőt meg is vettünk tőlük, a zömét nyilván nem.
Az őszi trófeaszemlén a legjobb bikánk hullott agancsa 3 évre visszamenően ott volt. 4 különböző személy hozta be.
Szólnak az "erdőjárók", ha elhullott tetemre, trófeás vad koponyás agancsára lelnek.

Az én megközelítésem szerint teljesen értelmetlen egy olyan - bár jogszabályban biztosított - jogosultsághoz ragaszkodni, amit sem érvényesíteni, sem ellenőrizni nem tudunk.
A hivatásos vadász ilyenkor a vadföldek előkészítésével foglalkozik. A fiatalabb vadásztársak dolgoznak, az idősek örülnek, ha kocsival eljutnak a lesig. Nincs, aki az erdőt járná.
Nem állíthatunk minden erdőrészlet sarkára csőszt.
Rugalmasan, egymás érdekének tiszteletben tartásával sokkal előbbre jutunk, mint a jogokba, körömszakadtáig való kapaszkodással. Egy-egy ilyen rendőri akció nem való másra, mint az amúgy is megtápozott társadalmi megítélésünk további rombolására.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #512 Dátum: 2022. Május 11. - 17:32:37 »

https://index.hu/gazdasag/2022/05/11/agrarminiszterium-vadgazdalkodas-vadaszat-orszagos-vadgazdalkodasi-tanacs/
Még egy gittegylet ami szakmai alapon bólogat a NAK agyament ötleteire...szigorúan a vadászok érdekében... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: