Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 97166 alkalommal)
svk
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #690 Dátum: 2017. Július 04. - 23:27:12 »

Ma őt sikerült.  Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 05. - 10:02:31 írta Voldi » Naplózva

Üdv! Viko.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #691 Dátum: 2017. Július 05. - 07:40:47 »

Ma őt sikerült.  Emelem
I

Kezdi...  Röhög Röhög Emelem Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lorka
Vadász

Koma

« Új üzenet #692 Dátum: 2017. Július 05. - 08:57:47 »

Már a borzoknak sincs nyugalmuk tovább... Kacsint
A sakál és borz szülők így riogatják a kölköket: " Vigyázz mert a villanóbottal jön érted Viko bácsi".
 Nevet

Nagy gratula! Megettétek a combját?
Naplózva

Devil dances inside empty pockets
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #693 Dátum: 2017. Július 05. - 09:53:21 »

Ma őt sikerült.  Emelem

Igen   Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*

Piros betűs nagyokos...

« Új üzenet #694 Dátum: 2017. Július 05. - 10:03:37 »

Kezdi...  Röhög Röhög Emelem Igen

Mondjuk beállíthattad volna a képméretet....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #695 Dátum: 2017. Július 05. - 10:10:16 »

Ma őt sikerült.  Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem

Na, neki sem volt ideje észre venni, hogy lelőtték!  Kacsint
Naplózva

Mindenütt jó, de legjobb vadászni!
svk
Vadász

« Új üzenet #696 Dátum: 2017. Július 05. - 15:32:23 »

Köszönöm!  Emelem
Nem igazán szeretem lőni a borzot, csak régóta szerettem volna felvenni egy lövést, és szerencsétlenségére pont ő jött.
Sakálra vártam, mert előző nap kettőt is láttak délután.  A borz és egy róka jött sötétedésig, a róka sajnos kiszúrt.
A combja maradt a helyén, ha legközelebb borzot eszem, a zsírját próbálom majd kisütni.

Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Generalbakter

« Új üzenet #697 Dátum: 2017. Július 06. - 11:41:46 »

Vegyesen vagyunk véleménnyel a borzlövés kapcsán. Nagyvadas részeken vidám színfoltja
a leseknek a cseresznyét szlopáló kismedvénk, apróvadason viszont a legnagyobb átok. Egy
profi porszívó, mely nem kegyelmez semminek.
Gratulálok Svk!
Naplózva

A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fegbock
Vadász

« Új üzenet #698 Dátum: 2017. Július 11. - 11:16:33 »

Köszönöm!  Emelem
Nem igazán szeretem lőni a borzot, csak régóta szerettem volna felvenni egy lövést, és szerencsétlenségére pont ő jött.
Sakálra vártam, mert előző nap kettőt is láttak délután.  A borz és egy róka jött sötétedésig, a róka sajnos kiszúrt.

Emelem

Gratulálok!
Mivel rögzítetted a kamerát, amíg lőttél?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
svk
Vadász

« Új üzenet #699 Dátum: 2017. Július 11. - 13:15:21 »

Gratulálok!
Mivel rögzítetted a kamerát, amíg lőttél?

Köszönöm!
Csak egyszerűen leraktam a les sarkára.
Naplózva

Üdv! Viko.
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #700 Dátum: 2018. Január 07. - 11:42:38 »

...még májusba volt, kimentem délután a bakokat nézegetni, este közeledtével meg fölültem egy kis mobil lesre a kukorica vetéshez, a disznók miatt. Megkaptuk borzra az engedélyt a tilalmi időben, de, hát én úgy vagyok ezzel, hogy a kotorékba meg bent a kölkök, hát mán mégse kéne őköt b.sztatni ilyenkor...disznókat lestem a vetés miatt amúgy is. Besötétedett, s a fasor mellett a földúton jött is, aki itt szokott, a jól megtermett borz. Igazán szép nagy darab volt. Ahogy a kis les vonalába ért, befordult a létrához, szimatolgatott, de csöndben volt nagyon, nem morgott, nem trüsszögött, halkan mozgott a fajtájához képest. A két első lábával felállt a létra alsó fokára, s így megemelkedve fölfelé az irányomba finoman szimatolgatott. Mulatatott a dolog nagyon, végig nem moccantam, s csöndbe voltam nagyon, majd oda szóltam neki, hogy -hát te, mit szeretnél?- abban a pillanatban eliramodott, de amolyan jó dübörgő futásban, és igen gyorsan. A földúton kis ideig jól hallottam még dübbögő hangú futását. Nem akartam bántani májusban, hiába volt az engedély. Később is találkoztam vele kicsivel lejjebb, a földúton, mikor meg egy fa mellett álltam a fűben, a disznókat lesve. Akkor is közel került hozzám, úgy 2 méterre csak, s mikor észrevett, ugyanabban a súlyos dübörgő galoppjában elviharzott. A nyáron, már szezonjában, nagy esők után is láttam hatalmas nyomát a földúton ugyanott, de akkor egy tisztán látszódó részen egy kis borzkölyök is a nyomába lépett. Pont a nagy borznyomban benne volt a kicsi, mindkettő friss volt, nyilván a kölyök az apja mögött ment közvetlen. Szóval azóta sem bántottam...de nem bántam meg... Kacsint  Borz
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: