Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184635 alkalommal)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #570 Dátum: 2014. Január 03. - 19:15:26 »




Sikeresen kifőztem és fehérítettem első borzom koponyáját, gondoltam megosztom veletek! Persze a trófeaalátét sem marad el (folyamatban).

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #571 Dátum: 2014. Január 03. - 19:54:56 »

Sikeresen kifőztem és fehérítettem első borzom koponyáját, gondoltam megosztom veletek! Persze a trófeaalátét sem marad el (folyamatban).
Igen    Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #572 Dátum: 2014. Január 04. - 15:58:38 »




Sikeresen kifőztem és fehérítettem első borzom koponyáját, gondoltam megosztom veletek! Persze a trófeaalátét sem marad el (folyamatban).

 Emelem Viktor

  Na  pajtás,  így  kell ezt. Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #573 Dátum: 2014. Január 04. - 16:30:26 »


Sikeresen kifőztem és fehérítettem első borzom koponyáját, gondoltam megosztom veletek! Persze a trófeaalátét sem marad el (folyamatban).

 Emelem Viktor

Tökéletes! Igen
Érdemes volt vele "pepecselni", mert egy szép alátétre felrakva nagyon mutatós emlék!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #574 Dátum: 2014. Január 06. - 09:04:58 »

Köszönöm! Még egy apró kérdésem lenne. Mivel fogassam a koponyát az alátétre??? Ragasztani célszerű, vagy csavarozni??

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #575 Dátum: 2014. Január 06. - 13:48:46 »

Köszönöm! Még egy apró kérdésem lenne. Mivel fogassam a koponyát az alátétre??? Ragasztani célszerű, vagy csavarozni??

 Emelem Viktor

Én csavarozni szoktam, könnyen leszedni. bár nem igazán szoktam leszedni...  Ördög
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #576 Dátum: 2014. Január 15. - 13:26:19 »

 Régen jártam erre, de becsületemtre legyen mondva "csöppet elfoglalt voltam". Mivel nállam véget ért az apróvadas szezon (no meg a törvény álltal engedélyezett" 5 disznót is elintéztük) végre neki tudtam menni kedvenc elfoglaltságomnak a KOTORÉKOZÁSNAK. Csupa nagy betűvel, hiszen - az ásástól eltekintve - ettől szebb dolga nem lehet a vadőrnek. Tehát január elseje óta három (szuka) róka és két borz az eredmény. Az egyes számú borznál nem voltam jelen, de kb 3O kilót nyomot a meles meles. A másodiknál viszont a már sokszor megénekelt Kira kisasszony és Balogh Pista komám voltak a főszereplők. Kira fogot mint a veszedelem ( tavaly óta tanult a naccsága és nem megy neki a "bárszuknak", hanem ugatja és próbálja beszorítani egy "vakbél" járatba, hogy ne a vakvilágba ássunk). Pista meg átment kotrógépbe mikor meghallotta kedvenc "barátnénk" csaholását és hamarosan meglett a delikvens. Kb. 1,9 mélyre kellett laptolnunk, de megérte. Kb 25 kilós kan borz lett a jutalom. A feje sajna szét lett lőve, de van vagy 3 kiló szalonnája. Bőre már Petro Orel szűcsmesternél, a zsír meg olvasztásra vár, de... De "sajnos" tudok még egy borzvárat tehát a hétvégén szorítsatok...
 Szorítsatok mert Rudi (Kira méltóságos asszony jövendőbelije) meg a "vaslady" ismét bevetésre mennek.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #577 Dátum: 2014. Január 15. - 13:41:38 »

 Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #578 Dátum: 2014. Január 15. - 13:47:29 »

Régen jártam erre, de becsületemtre legyen mondva "csöppet elfoglalt voltam". Mivel nállam véget ért az apróvadas szezon (no meg a törvény álltal engedélyezett" 5 disznót is elintéztük) végre neki tudtam menni kedvenc elfoglaltságomnak a KOTORÉKOZÁSNAK. Csupa nagy betűvel, hiszen - az ásástól eltekintve - ettől szebb dolga nem lehet a vadőrnek. Tehát január elseje óta három (szuka) róka és két borz az eredmény. Az egyes számú borznál nem voltam jelen, de kb 3O kilót nyomot a meles meles. A másodiknál viszont a már sokszor megénekelt Kira kisasszony és Balogh Pista komám voltak a főszereplők. Kira fogot mint a veszedelem ( tavaly óta tanult a naccsága és nem megy neki a "bárszuknak", hanem ugatja és próbálja beszorítani egy "vakbél" járatba, hogy ne a vakvilágba ássunk). Pista meg átment kotrógépbe mikor meghallotta kedvenc "barátnénk" csaholását és hamarosan meglett a delikvens. Kb. 1,9 mélyre kellett laptolnunk, de megérte. Kb 25 kilós kan borz lett a jutalom. A feje sajna szét lett lőve, de van vagy 3 kiló szalonnája. Bőre már Petro Orel szűcsmesternél, a zsír meg olvasztásra vár, de... De "sajnos" tudok még egy borzvárat tehát a hétvégén szorítsatok...
 Szorítsatok mert Rudi (Kira méltóságos asszony jövendőbelije) meg a "vaslady" ismét bevetésre mennek.

Gratulálok! Igen Emelem Piál
Aztán ha Nálatok végeztél a kotorékozással, szívesen látlak a mi területünkön, tele vagyunk kotorékkal, és a zöme borzé.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #579 Dátum: 2014. Január 29. - 19:03:57 »

tele vagyunk kotorékkal, és a zöme borzé.

 Meglepődött Vadász Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #580 Dátum: 2014. Január 29. - 19:16:04 »

Meglepődött Vadász Vigyorog

Eccer majd lehet, hogy ez lesz belőle... A mi vadőrünket totál hidegen hagyja...  Rííí
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #581 Dátum: 2014. Február 02. - 18:16:58 »

Eccer majd lehet, hogy ez lesz belőle... A mi vadőrünket totál hidegen hagyja...  Rííí

Ősszel amikor még kiszámíthatóan mozog, de már értékelhető a szőre, érdemes lenne "belenézni az ügyükbe" Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #582 Dátum: 2014. Február 02. - 18:33:09 »

Megpróbálhatjuk idén ősszel.... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bendzsó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #583 Dátum: 2014. Március 17. - 20:03:47 »

Üdv!
 Emelem
Kaptam egy borz koponyát, de nagyon el vannak kopva a szemfogai nem tudom az okát, miől lehet?
A borzot elütötték, a borz 20 kb körül lehetett.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #584 Dátum: 2014. Március 18. - 17:03:27 »

Jó sz... képet csináltál . Máskor kapcsold be a makrót a gépen.
Azért ilyen kopottak a fogai mert valami matuzsálem korú lehetett.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: