Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184480 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #705 Dátum: 2020. Február 24. - 09:39:54 »

Azt mondják, ilyenkor nem jó a húsa.  Vállat von

 Emelem

 Fejvakarás Majd most kiderül. Beszámolok róla.
(Csak azért nem ajánlom fel, hogy fórumtalira megfőzöm, mert családom egyes tagjai már jó ideje szekálnak azzal, hogy mikor lesz megint borzpöri, mert annyira ízlett nekeik a legutóbbi.  Nyálcsorog)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #706 Dátum: 2020. Február 24. - 09:44:38 »

Én is azt hallottam, hogy a nyári borz húsa jó, a télié nem.
De most akkor kiderül az igazság.  Ördög
Szomszéd társaság hivatásos vadászát még a konyhából is kitiltotta a neje amikor februári borzból főzött pörköltet.
A téli borz a "kutya borz", a kihízott nyári a "disznó borz".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #707 Dátum: 2020. Február 24. - 09:50:57 »

Szomszéd társaság hivatásos vadászát még a konyhából is kitiltotta a neje amikor februári borzból főzött pörköltet.
A téli borz a "kutya borz", a kihízott nyári a "disznó borz".
A pörköltek koronás királya... Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #708 Dátum: 2020. Február 24. - 10:40:48 »

Zsorzsin nene rívásig volt a borzhúsért. Tökmindegy volt neki mikor. Bár arra viszont nem emlékszem, hogy valaki az ismeretségi körömben valaha is lőtt volna borzot télen. Feltéve, de nem megengedve, hogy az idei az tél volt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #709 Dátum: 2020. Február 24. - 11:38:03 »

Emelem

 Fejvakarás Majd most kiderül. Beszámolok róla.
(Csak azért nem ajánlom fel, hogy fórumtalira megfőzöm, mert családom egyes tagjai már jó ideje szekálnak azzal, hogy mikor lesz megint borzpöri, mert annyira ízlett nekeik a legutóbbi.  Nyálcsorog)

 Wave

Én két hete lőttem - már jól meggyöngűlt ! Elküldjem ?   Ördög
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #710 Dátum: 2020. Február 24. - 11:47:50 »

Emelem

Szombat esti  Borz találkozás

A husi a hűtőben pihen felhasználásra várva.  Kacsint
 Foez Főz Kajat

 Wave

Szia Anti!
Gratulálok a borzhoz!
Persze persze régóta szekálnak...
Fórum találkozón darált húst nem fogadunk el tőled.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #711 Dátum: 2020. Február 24. - 14:50:03 »


Fórum találkozón darált húst nem fogadunk el tőled.  Ördög

Nem is adnék... Ördög

Egyébként nem tudom mit parázik itt mindenki... Vállat von
Meg kell kóstolni, ha nem ízlik, legfeljebb nem kell megenni... Bow

Elég kövér, jó húsban lévő borzaska volt, küllemre, szagra a hús nem volt másmilyen mint a nyáron vagy ősszel lőtt.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #712 Dátum: 2020. Február 24. - 15:11:05 »

Azt mondják, ilyenkor nem jó a húsa.  Vállat von
Tapasztalatból: ugyanolyan jó.
Olyan vastag zsír van még most is rajtuk, mintha nem lett volna tél (nem is volt).
Nálam egy fiatal kan esett, még bundaszaga sem nagyon volt, a húsa pedig makulátlan.

Őkelme, immár szétszedve:



(A nem túlkomponált fotóért elnézést!)
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #713 Dátum: 2020. Február 24. - 16:08:15 »

Az egy pendelton hunter vagy egy Fallkniven?


Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #714 Dátum: 2020. Február 24. - 16:16:33 »

Az egy pendelton hunter vagy egy Fallkniven?


Mosolyog
Nem mindegy. Megy bele a pörkűltbe, dúsítja a levet....  Ördög  Osztán meg faszt lövitek meg ilyenkor a borzokat, ha szuka akkor 4 kölyök hal éhen-szomjan a kotorékban. Dúvad ok, de...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #715 Dátum: 2020. Február 24. - 17:19:28 »

Csinálj belőle lesütött húst mi azt is készítünk belőle és isteni finom!A töpörtyű szintén! Ajánlom Vári David Terítéken a vad című könyvét! Abból elkészített borz derék is nagyon finom!
 Emelem
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #716 Dátum: 2020. Szeptember 07. - 07:16:18 »

A tegnap este is újabb vadkár-elhárítós estének indult - apával mentünk ki ketten-, a szombati örömre (jönnek vissza a disznók!) felbuzdulva... ugyanis megjelentek újra a területen, törik a kukoricát. (les képen bal oldalon, az erdőből kiváltva).
Az estét a kukorica mellett parkolva a platón, széken kezdtem, de hamar kiderült, hogy nem sokat látni onnan, - visszaültem a lesre. 8 óra körül 6-7 malac indult meg fel a bal oldali erőszélen a kaszálásban (a les kép szombati, akkor kaszált a jógazda a traktorjával). Közben nagy törések hallatszottak a kukoricasáv erdő felőli részén. Leszálltam a lesről, és lőbottal elindultam a kukorica szélén fel a sarkába, gondoltam vagy utólérem a malacokat, vagy majd a távolabbi szóróról visszafelé jövet lepem meg őket. kb 9ig vártam, de nem jöttek, néhány nagyobb törés hallatszott még a kukoricából, de semmi mozgás. Nem akartam bekommandózni a sorok közé, ezért visszamásztam a lesre.
A lesre felülve kémkedtem tovább: a négy addig is kint lévő őz folyamatosan egy irányba nézett, aztán kissé távolodva a kémlelésük irányából (les képen fentről) elindult vmi laposabb, komótós folt... a középső fát elhagyva derült ki, hogy egy borz.
Már fél10 körül járhatott, mire átért a fák előtti úton. Kb 35 méterre lehetett, mikor célkeresztbe vettem. A lövés után eltűnt. Azt hittem, hogy elhibáztam.
Leszálltam, és a lövés helyét megvizsgálva derült ki, hogy meglett, - a lucernában tette meg utolsó 10 méterét: első borzom.



---



(R8 8x57, z6i)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 07. - 08:49:42 írta Voldi » Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #717 Dátum: 2020. Október 09. - 16:22:04 »

A tegnap este újabb esőmentes vadászatnak ígérkezett, azért az előző napi látottakon, élményeken - melyen ugyan teríték nélküli volt - felbuzdulva, ugyanazon helyekre ültünk ki apukámmal. Az akkor látottak megtörni látszottak a több hetes esemény- és teríték nélküli sorozatunkat, ugyanis aznap este rókákat, borzot, és egy megtermett kant is megszemlélhettünk az őzeken, dámokon és vadmacskán kívül, de vissza a tegnap estéhez:
Az őzek szokás szerint még sötétedés előtt kimerészkedtek a tarlókra. A sötétedéshez egyre közeledve a kaszáló jobb sarkából egy borz kezdett el ereszkedni felém a rét szélén, balról pedig egy róka..., a borz volt közelebb, de aztán hirtelen beváltott a sűrűbe. Pár perc múlva tőlem kb 100 méterre újra megmutatta magát, a lucernaföldre jött ki a takarásból, kb 15-20 méterre. Egérlyukakat túrt, de szinte folyamatosan mozgott... de közelebb nem jött. Gondoltam itt az idő, mielőtt a sötét vagy a rét újra elnyeli. Céloztam, mozgott, jelzésemre gyorsított, és újra a rét sűrűjében szuszoghatta ki a rövidtávú futása fáradalmait. Puska le, várakozás... 3 perc sem telt el, újra kijött. Ugyanoda. Kaparászott, forgolódott, 1-1 métert ide-oda sétált... puska újra fel, jelzés... újra megindult befelé, de most nem vártam meg míg elnyeli a rét, kissé elé tartva elsült a puska.



Remélem, ma a róka is újra kijön.

Tisztelet a vadnak!  Emelem

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #718 Dátum: 2020. Október 12. - 09:11:53 »

A tegnap este újabb esőmentes vadászatnak ígérkezett,
...
Puska le, várakozás... 3 perc sem telt el, újra kijött. Ugyanoda. Kaparászott, forgolódott, 1-1 métert ide-oda sétált... puska újra fel, jelzés... újra megindult befelé, de most nem vártam meg míg elnyeli a rét, kissé elé tartva elsült a puska.



Remélem, ma a róka is újra kijön.

Tisztelet a vadnak!  Emelem



 Emelem

Gratulálok!  Taps
Remélem a Borz husit nem hagytad ott!
   Foez  Főz

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #719 Dátum: 2020. Október 12. - 15:00:52 »

Emelem

Gratulálok!  Taps
Remélem a Borz husit nem hagytad ott!
   Foez  Főz

 Wave

de, második borzom, fel kell nőni ahhoz a husihoz   Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: