Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184270 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #660 Dátum: 2015. Március 06. - 19:42:56 »

Szia Hucul!

Grat és üdv újra köztünk!
Nézz be a Fórumtalálkozós topicba, ide Tisza mellé szervezzük, akár le is ladikázhatsz... Várunk!
Pista!
Még a fuvart is megoldom,csak gyere! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #661 Dátum: 2015. Március 17. - 17:40:07 »

 Jó ez leladikázós ötlet. Egyszer bolond ifjúságomban a Nemzetközi Tisza Túrán leeveztem Bustyaházától Tokajig. Szatmárcsekéig még csak vitt a víz, na de tovább megtapasztaltam milyen életük lehetett a gályaraboknak.
Amúgy meg megpróbálok ott lenni, mert májusban meg itt nálam lesz egy kis összeröffenés a Világjáró Vadászok részéről. No de abbahagyom az offtopickolást mert jön az Erdőjáró és kimoderál.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #662 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 16:24:11 »

Tisztelt Olvasó Közönség!

Már egy jó ide, amikor csak lehetőségem adódott próbáltam puskavégre kapni a  sertevadat. A próbálkozásaim nem vezettek eredményre, minden egyes alkalom után úgy hagytam el a leshelyem, hogy majd legközelebb. Disznókat szinte minden egyes alkalommal hallottam amint a kukorica idő előtti aratásán munkálkodnak, de megmutatni az oldalát egyik se akarta. Pár alkalommal volt szerencsém a csíkos fejűhöz, viszont lövésre egyszer se került sor, mert nagyon a disznók érkezésére koncentráltam, persze nem jöttek.
A legutóbbi alkalommal, a sok sok eredménytelen este után, az esélytelenek nyugalmával foglaltam el a lest egy kukorica tábla mellett. Teltek múltak az órák, amikor a kukorica tábla mellett lévő tarló irányából apró neszeket hallottam, mintha jönne valami, majd távolodni kezdett. Kézbe vettem a puskát, majd a puskalámpát felkapcsolva pásztázni kezdtem a tarlót, amikor is egy nagy fekete egyedól álló folt villant meg a célkeresztben" Disznó". Nagy volt a láz, az ujjam is egyre jobban görbült, viszont a lövés elmaradt, mivel a távolságot sötétben elég nagynak  éreztem kb. 150 m lehetett és a lámpa felvillanását követő  2-3 másodperc után a koma lassú tempóban kocogni kezdett. Nem kockáztattam. A várakozás tovább folytatódott, majd nem sokkal a vadászat végét megelőzően kukorica zörgésre lettem figyelmes. A hang folyamatos volt és folyamatosan közeledett felém a tarló irányába. Puska a kézbe, majd mikor már a tarlóra kiért a zaj okozója felvillantottam a lámpát. Mit látnak szemeim, egy megtermett Borz komát aki éppen farkas szemet nézett a 9,3 Steyr-el. Mivel még nem lőttem borzot a lövés mellett döntöttem és hadba küldtem a 18,5 grammos golyóbist. A termetes kan borzból egy szemvillanás alatt távozott a lélek. Ez volt az első elejtett vadam a steyr-el  március óta. A vadnak megadtam azt a mi jár majd, egy élménnyel illetve egy trófeával gazdagabban térhettem haza nagy megelégedésemre. Hazaérve a borz koponyáját kifőztem, kifehérítettem és az előzetes méricskélések alapján 22,4 ponttal,ha minden igaz bronz érmes lesz. Ez pedig csak hab a tortán.  Emelem
Képeket később mellékelek.

Hasonló szépeket mindenkinek.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #663 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 02:15:39 »

Tisztelt Olvasó Közönség!

Már egy jó ide, amikor csak lehetőségem adódott próbáltam puskavégre kapni a  sertevadat. A próbálkozásaim nem vezettek eredményre, minden egyes alkalom után úgy hagytam el a leshelyem, hogy majd legközelebb. Disznókat szinte minden egyes alkalommal hallottam amint a kukorica idő előtti aratásán munkálkodnak, de megmutatni az oldalát egyik se akarta. Pár alkalommal volt szerencsém a csíkos fejűhöz, viszont lövésre egyszer se került sor, mert nagyon a disznók érkezésére koncentráltam, persze nem jöttek.
A legutóbbi alkalommal, a sok sok eredménytelen este után, az esélytelenek nyugalmával foglaltam el a lest egy kukorica tábla mellett. Teltek múltak az órák, amikor a kukorica tábla mellett lévő tarló irányából apró neszeket hallottam, mintha jönne valami, majd távolodni kezdett. Kézbe vettem a puskát, majd a puskalámpát felkapcsolva pásztázni kezdtem a tarlót, amikor is egy nagy fekete egyedól álló folt villant meg a célkeresztben" Disznó". Nagy volt a láz, az ujjam is egyre jobban görbült, viszont a lövés elmaradt, mivel a távolságot sötétben elég nagynak  éreztem kb. 150 m lehetett és a lámpa felvillanását követő  2-3 másodperc után a koma lassú tempóban kocogni kezdett. Nem kockáztattam. A várakozás tovább folytatódott, majd nem sokkal a vadászat végét megelőzően kukorica zörgésre lettem figyelmes. A hang folyamatos volt és folyamatosan közeledett felém a tarló irányába. Puska a kézbe, majd mikor már a tarlóra kiért a zaj okozója felvillantottam a lámpát. Mit látnak szemeim, egy megtermett Borz komát aki éppen farkas szemet nézett a 9,3 Steyr-el. Mivel még nem lőttem borzot a lövés mellett döntöttem és hadba küldtem a 18,5 grammos golyóbist. A termetes kan borzból egy szemvillanás alatt távozott a lélek. Ez volt az első elejtett vadam a steyr-el  március óta. A vadnak megadtam azt a mi jár majd, egy élménnyel illetve egy trófeával gazdagabban térhettem haza nagy megelégedésemre. Hazaérve a borz koponyáját kifőztem, kifehérítettem és az előzetes méricskélések alapján 22,4 ponttal,ha minden igaz bronz érmes lesz. Ez pedig csak hab a tortán.  Emelem
Képeket később mellékelek.

Hasonló szépeket mindenkinek.


Gratulalok! Igen Emelem

Nekem egy roka vagy borz elejtese is igazi vadaszelmeny,a teritekre hozas olykor nehezebb (mivel kisebb testu) mint egy disznoe/oze/szarvase,de pont emiatt -is- szeretem a vadaszatukat.
Kovesse meg sok hasonlo sikeres vadaszat/loves!

Udv.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 07:25:06 »

Gratula az első borzasztóhoz ! Emelem

Tegnap este én is elküldtem egyet az örök kukoricásba , bár én nem vagyok annyira lelkes , hogy a kopknyát kikészítsem . Minden évben lövök 2-3 lisztes molnárt , de nálunk sok van és szinte senki sem lövi őket , pedig jelentős a kártételük . Wave

Üdv az OGRE
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #665 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:28:19 »

Gratula az első borzasztóhoz ! Emelem

Tegnap este én is elküldtem egyet az örök kukoricásba , bár én nem vagyok annyira lelkes , hogy a kopknyát kikészítsem . Minden évben lövök 2-3 lisztes molnárt , de nálunk sok van és szinte senki sem lövi őket , pedig jelentős a kártételük . Wave

Üdv az OGRE
É meg sajnálom. Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #666 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 13:49:27 »

Urak!
Azt akartátok ugye írni, hogy a lemenő nap utolsó sugarában a tarlóra kibotorkáló borzot lőtétek meg.
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #667 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 15:17:59 »

Urak!
Azt akartátok ugye írni, hogy a lemenő nap utolsó sugarában a tarlóra kibotorkáló borzot lőtétek meg.
 Emelem
Szerintem azt. És a lámpa már csak a kereséshez kellett...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
forester73
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 15:45:55 »

Urak!
Azt akartátok ugye írni, hogy a lemenő nap utolsó sugarában a tarlóra kibotorkáló borzot lőtétek meg.
 Emelem

A kérdés gúnya nem ér fel hozzám ! Röhög

Szerintem azt. És a lámpa már csak a kereséshez kellett...

Tudhatnád , hogy a 300-as mindent visz , még a borzot is . Lőtáv = a les alatt , menekülési táv = 0m tehát még a kereséshez sem kellett ! Nyihi

Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #669 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 16:13:44 »

A kérdés gúnya nem ér fel hozzám ! Röhög

Tudhatnád , hogy a 300-as mindent visz , még a borzot is . Lőtáv = a les alatt , menekülési táv = 0m tehát még a kereséshez sem kellett ! Nyihi



Nem neked szólt.
Különben meg vald be, hogy egyszerűen ráugrottál a lesről telitalpal.  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #670 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 16:31:52 »

Nem neked szólt.
Különben meg vald be, hogy egyszerűen ráugrottál a lesről telitalpal.  Ördög
Ha melléugrik is,elpusztul bármi a lökéshullámoktól... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #671 Dátum: 2015. Október 28. - 14:40:26 »

Tegnapi teríték. Érdek kis este volt, a nagy kan borz úgy elhajtotta a süldőket  a szóróról, hogy csak pislogtam, a nagyja disznó a világos miatt persze nem jött , de nem is ez volt a fő csapásvonal...
A borz bejkajált és elment, utána hívásra jött a róka, majd mikor a borz is érdekesnek találta a lármát visszajött szétnézni...
A sakál viszont most nem jelentkezett...


Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #672 Dátum: 2015. Október 28. - 18:35:08 »

Érdek kis este volt,




 Igen

 Taps
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #673 Dátum: 2015. Október 28. - 18:43:45 »

Endi!
Ez már igen!
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #674 Dátum: 2015. Október 28. - 19:42:06 »

Endre!  Igen Emelem Emelem Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: