Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 183458 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #645 Dátum: 2014. November 18. - 14:17:11 »

Gratulálok Neked és a Tacsiknak is!
Ez nem lehetett kis munka egyikőtöknek se, a Kutyákat tekintve pedig le a kalappal, hogy ekkora példánnyal elbírtak.  Igen

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #646 Dátum: 2014. November 18. - 15:25:51 »

Emelem kalapom  Emelem

Ekkora példányt ritkán látni!  Meglepődött  Először mikor csak a képet néztem, az gondoltam a harmadik kutyust megette  Nyihi

Kíváncsi lennék egy koponya méretre  Mosolyog

Üdv.:

Károly.




Sziasztok! Tegnap 6 órás kemény munkával hozruk terítékre ezt a közel 30 kg-os kukoricán hízott kan borzot. Kétszer is túljárt az eszünkön és csak harmadszorra sikerült terítékre hozni. Tisztelet a vadnak. Méltó ellenfél volt  Emelem
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #647 Dátum: 2014. November 18. - 22:25:42 »

Az biztos, hogy kemény gyerek volt. Mindkét kutyám megsérült. Az egyik a vállán van kilukasztva, a másik az orrán. Pedig nem szoktak sérülni. De ha nem vagyok balfasz akkor ásás nélkül meg lett volna, mert kiugrott az egyik járaton majd be a másikon. Pont nem azt a bejáratot néztem amin kijött és csak a mozgásra kaptam ida a fejem. Még gondoltam is magamban, hogy mekkora föld darab gurul elöttem. Mire felemeltem a puskát már ment lefelé a velem szemben lévő járaton. Csakhogy a kutyám meg ugatva jött szembe vele, így lövésről szó sem lehetett. Már itt látszott, hogy nem kicsi. Úgy gyalogolt át a kutyámon mintha ott sem lett volna.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #648 Dátum: 2015. Február 23. - 20:11:45 »

Azóta számtalanszor ültem céltudatosan borzra kukoricás mellett, a vár bejáratánál vagy épp a váltója mentén, de a minap a zajokat jótékonyan elfedő szél, a tölgyes sötétje, a közelgő télidő és persze Diana segítsége csillantották meg a reménysugarat, egy hosszú koronaszőrű hibátlan gerezna formájában. A jövő a preparátor kezében van... Mosolyog

 Emelem




Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #649 Dátum: 2015. Február 23. - 20:13:08 »

Marksman!  Emelem
Gratulálok!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #650 Dátum: 2015. Február 23. - 22:37:22 »

Balázs, elismerésem!  Igen
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #651 Dátum: 2015. Február 24. - 20:03:09 »

Köszönöm!  Mosolyog
Elismerés legfeljebb a téren illet, hogy becsben tartom a zsákmányt. A bőr a szűcs érdeme, a koponya és a péniszcsont makulátlan kikészítése pedig legjobb barátom keze munkája. Köszönettel tartozom érte.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #652 Dátum: 2015. Március 05. - 15:39:52 »

 Elsősorban harcos elvtársi üdvözletem Mindenkinek. Még vagyok e szép országban, csak jobbnak láttam az elmúlt hünapokban méllyen kussolni e létről. Szar a helyzet, de azért VADÁSZOM. Néha úgy érzem ebben a bolond világban már csak ez maradt. Igyekszem-igyekszünk úgy tenni, mintha minden rendben lenne, mert amíg puskával a vállamon kimehetek az erdőben még úgy érzem élek. De elég az off-topickbül.
 Három hete szakadü hüban, kopogós fagyban kimentünk kotorékozni. Kira, a tacskó fogott mint a veszedelem, ment hát az erősítés a két jagd személyében. A kutyák megállították a borzot a fiúk meg nekiláttak a kubikos-munkának. Mire egy korrekt sírgödröt kilapátoltak odakeveredett az ukrán államhatár egy éber őre, kivel beszédbe egyeledtünk. Mikor kiderült, hogy egy liter borzzsír 100 dollár a fickónak felcsillant a szeme. Aztán a kezébe adtuk az ásót! Tíz perc múlva kijelentette, hogy felőle 1000 is lehet, de ebből az igásállati munkából nem kér. A butuska nem tudta, hogy 10 perc és megvan a fészek mindkét oldalról. A koma ki is dugta a fejét aminek Elsőre Danku Sanyi cimborám jól mellé lőtt. Így én csak a gödörben megperdülő jószág fenekét trafáltam el. A túlsó gödörnél ki is penderedett a koma, de sortűz várta. Az eredmény kb 20 kilós (hogy a fenébe bírt ilyen döhér lenni februárban?) kanborz lett. Ja hazafelé esett még egy egerésző róka és a kolhoz régi üzemanyag-töltő állomásának romjainál egy hatalmas fekete macska. Szerintem a Mester és Margarítából szökött meg (lásd Behemót), mert a kandúrbandi is volt vagy 4-5 kiló.
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #653 Dátum: 2015. Március 05. - 15:46:54 »



 Örülök, hogy újra vagy! Vigyázzzzz Magadra!!!!!!!
                         
                                   Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #654 Dátum: 2015. Március 05. - 18:31:49 »

Szervusz Pista! Emelem

Örülök, hogy jelentkeztél, Igen Igen  mert már izgultunk érted jó páran!  Fejvakarás
Csak "ügyesen " a jövőben is! Ha írni nem is tudsz, de néha jelentkezzél csak be, akkor már tudjuk, hogy rendben vagy!

 Wave Vüdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #655 Dátum: 2015. Március 06. - 07:56:11 »

Szia Hucul !  Emelem   Tudod , amit régebben felajánlottunk még mindig áll !   
Gratulálok és a borz nem csak inység helyzetben királyi csemege ! 
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #656 Dátum: 2015. Március 06. - 10:38:54 »

Szervusz Hucul!
 Igen Öröm volt hallani Felőled!
Minden jót kívánok!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #657 Dátum: 2015. Március 06. - 11:34:46 »

Nos Hucul!

Isten tartson meg egészségbe, nagyon örülök, hogy nincs gond...  Igen Emelem Emelem Emelem Wave

Naplózva

Üdv End
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #658 Dátum: 2015. Március 06. - 18:14:13 »

Szervusz Hucul!
Örülök hogy újra olvashatom beszámolóidat! Kicsit aggódtam, de lám, majdnem minden rendben.
Vigyáz magadra, csak egyszer élünk Wave
Naplózva

Üdv Chris
schpeter
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #659 Dátum: 2015. Március 06. - 19:36:39 »

Szia Hucul!

Grat és üdv újra köztünk!
Nézz be a Fórumtalálkozós topicba, ide Tisza mellé szervezzük, akár le is ladikázhatsz... Várunk!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: