Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184397 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #555 Dátum: 2013. December 23. - 17:15:04 »

        ..  ..  B+ !   Emelem

Azt meg, én ígértem Neked, az elmúlt Karácsonyra!..  Vigyorog ..      Emelem



Köszönöm, nekem van!  Emelem Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #556 Dátum: 2013. December 23. - 18:04:49 »

Csaba!

Köszönöm a kimerítő útbaigazítást! Holnap sor kerül a kifőzésre.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #557 Dátum: 2013. December 23. - 22:42:08 »

Ha kihűlt, elkezdheted a kapargatást.
Túl éles kést ne használj hozzá, de hegye azért legyen, hogy a kis zegzugokból is ki tudd piszkálni a lágy szöveteket.
Egy kis lapos csavarhúzó nagy segítségedre lesz az orrüreg garat felőli részének a kipucolásában.
Az öreglyuk előtt jobbra-balra elhelyezkedő hallócsontokat is pattintsd ki a helyükből, hogy rendesen ki tudd takarítani az agyüreget.
Közben langyos vízzel többször öblögesd át azokat a részeket, ahol már kapirgáltál.


Ha esetleg van kéznél sterimob, vagy sima hidegvizes magasnyomású mosó - azzal sok pepecsmunkát meg lehet spórolni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #558 Dátum: 2013. December 24. - 06:50:35 »

Ha esetleg van kéznél sterimob, vagy sima hidegvizes magasnyomású mosó - azzal sok pepecsmunkát meg lehet spórolni.
Az első saját trófea kikészítése olyan, mint a színtiszta szerelemből fakadó első szeretkezés.
Kurvához menni ráér majd később is.... Ördög

Nagyon sok kifőzött koponyás trófeát tisztítottam magasnyomásúval, de őznél kisebbet soha nem próbáltam vele.
A bakot gumipókkal szoktam a dróthálós kerítéshez fogatni, hogy stabilan álljon és mindwn oldalról hozzáférjek.
A borz kis koponyája esetbe, hogy lehet rögzíteni?
Amiért tartanék a gépi mosástól az az, hogy még őznél is előfordult sokszor, hogy kis túlfőzés esetén az apróbb, vékony csontok törtek.
A borznak sokkal vékonyabb csontjai vannak.
Rothasztás után tudnám inkább elképzelni (ha a rögzítése megoldható), de akkor meg a fehérítése problémás......
Inkább javaslom a pepecsmunkát Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #559 Dátum: 2013. December 24. - 19:41:59 »

A bakot gumipókkal szoktam a dróthálós kerítéshez fogatni, hogy stabilan álljon és mindwn oldalról hozzáférjek.
A borz kis koponyája esetbe, hogy lehet rögzíteni?

Csabus, mi a "sterimot" rögzítjük.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #560 Dátum: 2013. December 24. - 20:26:04 »

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Mai napon elkezdtem kifőzni a koponyát. A főzéssel meg is volnék, azonban az agyvelő egy részét még nem sikerült eltávolítanom (csavarhúzóval próbáltam, egy része ki is jött, de még maradt bent rendesen). Holnap folytatom, elég sziszifuszi munka, sajnos a sült pisztráng és a halászlé elfogyasztása az Ünnepi asztalnál közbeszólt Piál. Sikeresen lefőztem a koponyát, hús már nincs rajta átmostam többször is (mosószeres vízzel). Esetleg van ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan eltávolítani az agyvelőt (főleg a hártyát)?? Az öreglyuk hátul nem túl nagy.
Ha ezzel is megvagyok jöhet a zsírtalanítás és fehérítés.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #561 Dátum: 2013. December 24. - 20:33:36 »

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Mai napon elkezdtem kifőzni a koponyát. A főzéssel meg is volnék, azonban az agyvelő egy részét még nem sikerült eltávolítanom (csavarhúzóval próbáltam, egy része ki is jött, de még maradt bent rendesen). Holnap folytatom, elég sziszifuszi munka, sajnos a sült pisztráng és a halászlé elfogyasztása az Ünnepi asztalnál közbeszólt Piál. Sikeresen lefőztem a koponyát, hús már nincs rajta átmostam többször is (mosószeres vízzel). Esetleg van ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan eltávolítani az agyvelőt (főleg a hártyát)?? Az öreglyuk hátul nem túl nagy.
Ha ezzel is megvagyok jöhet a zsírtalanítás és fehérítés.

 Emelem Viktor
Egy hosszú, erős csipesz csodákra képes...


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #562 Dátum: 2013. December 24. - 20:36:28 »

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Mai napon elkezdtem kifőzni a koponyát. A főzéssel meg is volnék, azonban az agyvelő egy részét még nem sikerült eltávolítanom (csavarhúzóval próbáltam, egy része ki is jött, de még maradt bent rendesen). Holnap folytatom, elég sziszifuszi munka, sajnos a sült pisztráng és a halászlé elfogyasztása az Ünnepi asztalnál közbeszólt Piál. Sikeresen lefőztem a koponyát, hús már nincs rajta átmostam többször is (mosószeres vízzel). Esetleg van ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan eltávolítani az agyvelőt (főleg a hártyát)?? Az öreglyuk hátul nem túl nagy.
Ha ezzel is megvagyok jöhet a zsírtalanítás és fehérítés.

 Emelem Viktor

Üdv!
Vékony, erős üvegmosó kefe és vízsugár!
Azzal remélhetőleg kijön a maradék is!
Jó munkát kívánok!
Üdv: J. vadász Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #563 Dátum: 2013. December 24. - 21:03:47 »

Köszönöm a tippet!

Közben megmértem a koponya szélességét és hosszúságát. 22,4 (14,2 cm+8,2 cm) pontra jött ki (elvileg bronzérmes). Szerintetek érdemes bíráltatni a trófeát??? Fejérben információk szerint el is bírálják.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #564 Dátum: 2013. December 25. - 17:03:01 »

Az első saját trófea kikészítése olyan, mint a színtiszta szerelemből fakadó első szeretkezés.
Kurvához menni ráér majd később is.... Ördög

Ebben teljesen igazad van!

 Stoel
Egyébként nekem is ilyesmin járt az eszem, mikor a sterimobot javasoltam, csak már lusta voltam lepötyögtetni. Stoel
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 25. - 19:12:41 írta Pyrus » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #565 Dátum: 2013. December 25. - 17:05:42 »

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Mai napon elkezdtem kifőzni a koponyát. A főzéssel meg is volnék, azonban az agyvelő egy részét még nem sikerült eltávolítanom (csavarhúzóval próbáltam, egy része ki is jött, de még maradt bent rendesen). Holnap folytatom, elég sziszifuszi munka, sajnos a sült pisztráng és a halászlé elfogyasztása az Ünnepi asztalnál közbeszólt Piál. Sikeresen lefőztem a koponyát, hús már nincs rajta átmostam többször is (mosószeres vízzel). Esetleg van ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan eltávolítani az agyvelőt (főleg a hártyát)?? Az öreglyuk hátul nem túl nagy.
Ha ezzel is megvagyok jöhet a zsírtalanítás és fehérítés.

 Emelem Viktor

Még egy jó tanács (ha már így részletekben csinálod a kikészítést):

Amíg nincs teljesen kész, addig sose hagyd kiszáradni.
Ha félre kell tenni, akkor mindig vízben álljon.

Különben rászáradnak a még rajtalévő hús, hártya, stb. darabkák, és azokat levésni szinte reménytelen.

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #566 Dátum: 2013. December 30. - 10:32:26 »

Üdvözlet!

A borzkoponyám kikészítésével bajlódok. A fehérítés után (főként az öreglyuk körül) sárgás színű lett. Ezután forró trisós (mosószóda) vízben tovább zsírtalanítottam, de ez sem segített, most is vannak sárgás részek, kicsit foltos is. Tud valaki esetleg erre megoldást??? (A hidrogén- peroxid fodrásztól származik, fehér színű gél).

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #567 Dátum: 2013. December 30. - 11:18:13 »

Üdvözlet!

A borzkoponyám kikészítésével bajlódok. A fehérítés után (főként az öreglyuk körül) sárgás színű lett. Ezután forró trisós (mosószóda) vízben tovább zsírtalanítottam, de ez sem segített, most is vannak sárgás részek, kicsit foltos is. Tud valaki esetleg erre megoldást??? (A hidrogén- peroxid fodrásztól származik, fehér színű gél).

 Emelem Viktor
Peroxidot gyógyszertárban vegyél. Az 38%-os.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #568 Dátum: 2013. December 30. - 14:05:05 »

A fodrásztól kapott peroxid biztos nem tömény, mert az lemarja a delikvens fejbőrét is, nem csak a haját színezné. A patikai szerintem is jobb kell, hogy legyen, lehetőleg kézzel ne nyúlj majd bele.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #569 Dátum: 2013. December 31. - 19:41:47 »

Mi mindig fodrászkellékestől vettük a hidrogént, sokkal töményebb volt a gyógyszertárinál (a legtöményebb ami a vegyészetből kikerül), a fodrász higítja be állítólag vagymi... Biztos "égtája" válogatja, de amit itt a gyógyszertárban adnak, az semmit sem ér... Szomorú (a fodrászkellékes verzió sem idevalósi, inkább S.Petyához közelebbi) Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: