Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184471 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #540 Dátum: 2013. Október 08. - 19:17:59 »

 A hétvégi első fácánvadászatot holmi kocsmázással koronázták meg a kollegák, de én inkább összeröffentem Pista druszámmal, felmarkoltuk a tacskókat (Kira őnagysága nemrég kapott egy daliás férjet), és elmentünk szétnézni kotorék ügyben. Az egyik vízáteresztő csatornában hamarosan fogtak is a tacsik, de szerencsére ki lehetett hívni őket. Mivel egy nyílegyenes, kb 5 méteres beton cső volt a helyszín nem lacafacáztunk, hanem a komám beküldött a csőbe 36 gramm nyolcas sörétet. Az eredmény fenomenális volt. A cső "A" végén bement a töltet, a "B" végén meg kihemperedett egy hatalmas kan borz. Zsírja immár üvegben (lassan 5 liter borzzsírom van) és várom a klienseket, akik nem nagyon törik magukat. Amíg a borz szigorúan védett volt szétszedtek a zsírért, most meg alig tudom elsózni. Hiába, az a fránya kereslet-kínálat árkereszt még itt is érezteti hatását.
 Ja van egy újabb kotorék (róka) amit el nem hiszitek hova épített a rudi. A faluba, a focipálya mellé. A tavaly tavaszi téglagyári róka után azt hittem cifrább esetem nem lesz, de most itt ez a sportrajongó. Mindegy, hamarosan meglátogatjuk, csak a bellterületi fegyverhasználat nem megoldható, tehát előre láthatóan ásni fogok, meg vasvellázni.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #541 Dátum: 2013. Október 08. - 19:38:36 »

A hétvégi első fácánvadászatot holmi kocsmázással koronázták meg a kollegák, de én inkább összeröffentem Pista druszámmal, felmarkoltuk a tacskókat (Kira őnagysága nemrég kapott egy daliás férjet), és elmentünk szétnézni kotorék ügyben. Az egyik vízáteresztő csatornában hamarosan fogtak is a tacsik, de szerencsére ki lehetett hívni őket. Mivel egy nyílegyenes, kb 5 méteres beton cső volt a helyszín nem lacafacáztunk, hanem a komám beküldött a csőbe 36 gramm nyolcas sörétet. Az eredmény fenomenális volt. A cső "A" végén bement a töltet, a "B" végén meg kihemperedett egy hatalmas kan borz. Zsírja immár üvegben (lassan 5 liter borzzsírom van) és várom a klienseket, akik nem nagyon törik magukat. Amíg a borz szigorúan védett volt szétszedtek a zsírért, most meg alig tudom elsózni. Hiába, az a fránya kereslet-kínálat árkereszt még itt is érezteti hatását.
 Ja van egy újabb kotorék (róka) amit el nem hiszitek hova épített a rudi. A faluba, a focipálya mellé. A tavaly tavaszi téglagyári róka után azt hittem cifrább esetem nem lesz, de most itt ez a sportrajongó. Mindegy, hamarosan meglátogatjuk, csak a bellterületi fegyverhasználat nem megoldható, tehát előre láthatóan ásni fogok, meg vasvellázni.

Gratulálok Nektek a borzhoz!

A rókán meg ne csodálkozz, bárhova bemennek már...

Küldök egy mailt mindjárt!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #542 Dátum: 2013. Október 08. - 20:28:26 »

Amíg a borz szigorúan védett volt szétszedtek a zsírért, most meg alig tudom elsózni. Hiába, az a fránya kereslet-kínálat árkereszt még itt is érezteti hatását.
Akkor mégse gyűjtsük neked a borzszalonnát? Mosolyog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #543 Dátum: 2013. Október 09. - 07:51:53 »

csak a bellterületi fegyverhasználat nem megoldható, tehát előre láthatóan ásni fogok, meg vasvellázni.

A focipályán a vakondtúrások mellett elfér néhány akna is.  Ördög
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #544 Dátum: 2013. Október 09. - 07:59:27 »

A focipályán a vakondtúrások mellett elfér néhány akna is.  Ördög

Esetleg Horridotól átküldeni a focipályás disznókat..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #545 Dátum: 2013. Október 11. - 16:46:42 »

A focipályán a vakondtúrások mellett elfér néhány akna is.  Ördög
Nem voltál Te véletlen az abádszalóki srácokkal nállam? Csak azért mert miközben a Tatár hágónál az Árpád-vonalról meséltem, meg a kőrösmezei védelmi harcokról dumáltam többen aknára léptek. Nem II. VH-sra hanem frissre. Biológiaira. Olyat esetleg telepítenek a helyi jómadarak, csak nem tudom mit szóll hozzá a rudi.
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #546 Dátum: 2013. December 23. - 08:29:21 »

Üdvözlet!

A tegnapi este folyamán sikerült terítékre hoznom ezt a nőstény borzot, mely egyben első golyós fegyverrel lőtt vadam és egyben első borzom is. Elég testes, hízott jószág volt, szerintem 10 kg felett.

Fegyver: ZKK 600
Kaliber: 7×57
Lőszer: 9.7 gr Norma SP
Lőtáv: kb. 30 m



 Emelem Viktor

Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2013. December 23. - 08:41:57 »

Viktor!  Igen   Emelem

Egy valamit hiányolok.., ha már vadászfegyverrel lőtted azt a borzot!..  Kacsint ..   Emelem

Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #548 Dátum: 2013. December 23. - 09:54:47 »

Gratulálok Viktor!

Sájen: biztos a szíjjal vonszolta a vadat, azért nincs a fegyveren  Ördög
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #549 Dátum: 2013. December 23. - 10:03:13 »

Gratulálok az első borzhoz!  Igen Emelem

ui: vagy direkt leszedte a fénykép miatt, mert Ő is szereti sájen hozzászólásait (gondolom ha rajta lett volna, ez eszébe sem jut)  Ördög
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #550 Dátum: 2013. December 23. - 11:59:03 »

Gratulálok! A borz egy véleményem szerint igen különleges vad, becsüld meg! A trófeát se hagyd veszendőbe!

(Cheyenne: a fegyverszíj hiányának oka valószínűleg, hogy már postán van Feléd ajándékba, hiszen annyira rajongsz értük...)

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2013. December 23. - 12:27:59 »


Sájen: biztos a szíjjal vonszolta a vadat, azért nincs a fegyveren  Ördög

Amennyiben így volt.., meg van bocsájtva minden!  Ördög ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2013. December 23. - 12:35:43 »


(Cheyenne: a fegyverszíj hiányának oka valószínűleg, hogy már postán van Feléd ajándékba, hiszen annyira rajongsz értük...)

 Emelem S.Peti

        ..  ..  B+ !   Emelem

Azt meg, én ígértem Neked, az elmúlt Karácsonyra!..  Vigyorog ..      Emelem

Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #553 Dátum: 2013. December 23. - 15:05:51 »

Köszönöm szépen a Gratulációkat!

A borz koponyája kikészítés alatt!! Elég nagy borz volt, így a koponya is szép (óvatos mérés, becslés szerint 14,5+8 = 22,5 cm). A fegyverszíj hiányának költői oka van.... nem szeretem hordani lesvadászatokra (kényelmetlen vele a lesen mozogni)! A kikészítéssel kapcsolatban viszont szívesen fogadom a rutinosabb vadász kollegák tanácsát (agyvelő eltávolítás, főzési idő, fehérítés)!!

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #554 Dátum: 2013. December 23. - 15:45:43 »

A fegyverszíj hiányának költői oka van.... nem szeretem hordani lesvadászatokra (kényelmetlen vele a lesen mozogni)!
Pedig fegyverszíj teszi a......művadászt Vigyorog
Az igazi meg elvadászik bármivel. Emelem

A kikészítéssel kapcsolatban viszont szívesen fogadom a rutinosabb vadász kollegák tanácsát (agyvelő eltávolítás, főzési idő, fehérítés)!!
Agyvelő eltávolítással ne szarakodj, semmi jelentősége.
Addig biztos volt, amíg nem tudtak rendesen zsírtalanítani főzés után, meg fehéríteni.
A nyúzott koponyát tedd fel hideg vízben, lassú tűzön főni.
Amikor elkezd rendesen gyöngyözni-forrni, onnan számolva főzd egy órát. Figyelj oda rá, ne forrja el a levet, a koponya végig maradjon teljesen a víz alatt.
Ha akarod, az elején pár alkalommal le is habozhatod.
Egy óra múlva egy csipesszel emeld ki a koponyát, késheggyel vágd meg a homlokán a szöveteket.
Ha rendesen szétnyílik a vágás nyomán, akkor jó.
Ha nem, akkor egy fél órára tedd még vissza és utána ismételd meg a próbát.
Ha jól megfőtt, zárd el a lángot és hagyd kihűlni annyira, hogy kézzel bele tudj nyúlni.
Ez azért fontos minden trófeánál, mert a vízben kioldott enyv egy része vissza tud kötni a csontokba és így nehezebben nyílnak el egymástól a csontok később.
Ha kihűlt, elkezdheted a kapargatást.
Túl éles kést ne használj hozzá, de hegye azért legyen, hogy a kis zegzugokból is ki tudd piszkálni a lágy szöveteket.
Egy kis lapos csavarhúzó nagy segítségedre lesz az orrüreg garat felőli részének a kipucolásában.
Az öreglyuk előtt jobbra-balra elhelyezkedő hallócsontokat is pattintsd ki a helyükből, hogy rendesen ki tudd takarítani az agyüreget.
Közben langyos vízzel többször öblögesd át azokat a részeket, ahol már kapirgáltál.

Ha ezzel megvagy (mindenestől együtt kb. fél órába telik), akkor egy kis edénybe keverj jó bojlerforró vízzel egy nagy adag konyhai mosogatószerből habos oldatot.
Tedd bele a koponyát és áztasd benne addig, amíg ki nem hűl kézmelegre.
Ha megvan ez is, öblítsd át bő hideg vízzel és még nedves állapotban ecseteld be legalább 30%-os hidrogénperoxiddal.
Ezt követően tedd sötét helyre, ahol nem éri direkt fény.
Ha másnap megnézed, rá sem fogsz ismerni Vigyorog
Ha nagyon szeretnél vele még szórakozni, akkor a fehérítést egy hidegvízes öblítés után megismételheted.
Úgy fog ragyogni, mint a Salamon töke Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: