Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184453 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #480 Dátum: 2013. Január 11. - 17:37:18 »

 Fiúk köszönöm a szép szavakat, de nem tettem én semmi különöset. Volt nekem ugyanis valamikor egy kedves tanárom Gödöllőn aki azt mondta a kotorékozásnál a kutya és az ember harcostársak és harcostársát csak a rongy ember hagyja cserben. Amikor azt láttam, hogy az a csutak Kira milyen elánnal küzd, nem lehetett cserbenhagyni, mert ilyen kutya nem terem minden bokorban. Nem akartam rongyabb ember lenni mint a kutya és passz.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #481 Dátum: 2013. Január 11. - 17:54:11 »

Győzelem!!! Megvan Kira!!!


Tegnap még nagyon-nagyon rossz véleménnyel voltam rólad-rólatok.

Most, hogy az írásodat elolvastam, ez teljes mértékben megváltozott.
Együtt örülök Veled a győzelemnek!

 Emelem

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #482 Dátum: 2013. Január 11. - 17:57:52 »

Fiúk köszönöm a szép szavakat, de nem tettem én semmi különöset. Volt nekem ugyanis valamikor egy kedves tanárom Gödöllőn aki azt mondta a kotorékozásnál a kutya és az ember harcostársak és harcostársát csak a rongy ember hagyja cserben. Amikor azt láttam, hogy az a csutak Kira milyen elánnal küzd, nem lehetett cserbenhagyni, mert ilyen kutya nem terem minden bokorban. Nem akartam rongyabb ember lenni mint a kutya és passz.

 Igen
 Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #483 Dátum: 2013. Január 11. - 18:27:29 »

Fiúk köszönöm a szép szavakat, de nem tettem én semmi különöset. Volt nekem ugyanis valamikor egy kedves tanárom Gödöllőn aki azt mondta a kotorékozásnál a kutya és az ember harcostársak és harcostársát csak a rongy ember hagyja cserben. Amikor azt láttam, hogy az a csutak Kira milyen elánnal küzd, nem lehetett cserbenhagyni, mert ilyen kutya nem terem minden bokorban. Nem akartam rongyabb ember lenni mint a kutya és passz.


 Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #484 Dátum: 2013. Január 11. - 18:53:30 »

Hucul  Taps Taps  Emelem ! Remek , de még a megbántott vadásztárs is hátra van !  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #485 Dátum: 2013. Január 11. - 19:55:20 »

Gratulálok Hucul!

Örülök, hogy végre előkerült a KUTYA (nem véletlenül írom csupa nagy betűvel). Aggódtam én is a kis fülesért, de úgy látom, nem cukorból van Igen
Becsüljétek meg, mert ez a teljesítmény tényleg nem mindennapi. Hat ember ereje szorult abba a kis pocokba! Kacsint

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #486 Dátum: 2013. Február 17. - 18:03:17 »

Ma megint megsétáltattam a falkát. Könnyen vagyunk, mert a kert végében kezdődik a terület. Tudunk nem messze a falutól egy borzvárat, belefér a körútba, igazi vár 16 kijárattal. Lakja is a mester, öreg kan. Ismerem több mint 5 éve. Néhányszor nyáron már elém keveredett, fújtatva prüszkölve a nagy testét alig vonszolva. Valahogy a lokális politikai szereplőinket hajazta..... Röhög Sosem bántottam.
Mostanság is feléledt.... Vajon otthon van? Hülye kérdés....




A Falka menne, de nem engedem ilyen ravasz jószágra.


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #487 Dátum: 2013. Február 17. - 18:48:49 »

Ha majd egyszer nem találod üket' otthon, legalább tudod majd, hol vannak. Most  mán' tudják az utat. 
 Ördög     Stoel
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #488 Dátum: 2013. Február 17. - 18:54:04 »

Ha majd egyszer nem találod üket' otthon, legalább tudod majd, hol vannak. Most  mán' tudják az utat. 
 Ördög     Stoel
Volt már rá eset, hogy kisétáltam tacskó nélkül fel a hegyre, berendezkedtem és egyszercsak az Olcsi nagybüszkén mellém bújt a földi lesen.... Lőttünk is disznót akkor. A csajok meg nyitva hagyták a kiskaput hátul...
Nagyon tudják az utat...... Röhög Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #489 Dátum: 2013. Február 17. - 19:46:41 »

Megoldotta akkor a zsivány a kérdést.  Igen

Sajnos én szomorúan jártam egyszer régen. Akkoriban kint laktam egy vadászházban az erdőn. Nem volt kerítés, nem szabadott építenem (később másnak lehetett...). A kiköltözéssel egy időben adta el édesanyám a családi házat, lakásba költözött. Volt egy okos pumi- terrier keverék kutyánk, aki velem jött. Szépen ottmaradt a háznál, megtanulta az új helyet, nem csavargott, de nehezen viselte, amikor egyedül maradt a határok nélküli portán.
Egyik hajnalban autóval elmentem vagy 4 km-re, aztán pár száz méter séta után felültem egy lesre nézelődni, vadászni.
Alig ültem egy negyed órát, már ott is volt a kutya. Megsimogattam, bár lehet jól el kellett volna vernem...
Aztán pár nap múlva a városba mentem autóval. Mikor hazaértem nem volt meg a kiskutya, és soha többé nem is lett meg. Biztos utánamjött, de a forgalmas utakon nem talált.
 Emelem
Kennelt kellett volna építenem. Máig szomorú vagyok, ha rá gondolok. 6 hetes korától 8 éves koráig volt velünk.
Persze a gyalogos közlekedés egészen más tészta. Az nagyon jó, ha a kutya ismeri a területet és hazatalál, ha esetleg elkeveredett pl. utánkeresés közben.
Sajnos ennek a kerítésnek a hiánya miatt pusztult el az első tacsim is (őstehetség volt). Szerette ugatni az autókat a ház körül. De úgy,  hogy fogta is. Nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget....én marha.
Aztán egy autó átment a fején, miközben az első kereket fogta....
Ha előre tudom, biztos jól elvertem volna vesszővel az első esetnél...
4 hónaposan a kicsapázott szarvaslábat már dermedtre csaholta (a lábat nem mozgattam).
Bocs' , hogy ilyen szomorúra fordítottam a témàt, csak úgy eszembe jutott.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #490 Dátum: 2013. Február 20. - 22:31:50 »

Üdv! (

Tegnap szalántán voltam vendégségben, egy nagyon jó barátom meghívásának eleget tevén. Délután, olyan negyed öt fele értünk ki a megbeszélt lesekhez, egy sűrű aljnövényzettel rendelkező erdős részre ültem, egy szóró mellé, mögöttem és mellettem szántással. Világossal nem sok mozgást tapasztaltam, a fejem fölött el-el suhanó dolmányos varjakon, és a közelben húzódó 58-as úton elhaladó autók zaján kívül. Ahogy kezdett szürkülni, a közelben lévő halastóról a kacsák a fejem felett húztak, olyan 6-7 csapatot számoltam. Ezután olyan negyed nyolc körül egy toccsanásra lettem figyelmes a mellettem lévő szántón (Egy keréknyom volt ott, amiben megállt a víz). A hold miatt könnyű dolgom volt, egyből felismertem a sűrűbe igyekező borzot, amit a keréknyom nélkül valószínűleg elszalasztottam volna. Lámpa, egy pillanatra megállt, felém nézett, de még a lövés előtt felismerte a bajt és megpróbált kereket oldani, de vesztére nem volt elég gyors és szerencsés. A lövés azonnal a földhöz szegezte, egy lépést sem tett utána. Odasétáltam hozzá, sapkát emeltem, mert kalapban igencsak hideg lett volna, aztán betettem a les alá, tovább várván a disznókat. Egy jó óra múlva motoszkálás előttem, még egy borz, amit elszalasztottam a sűrű aljnövényzet miatt. Végül disznó nem lett, de én így is elégedett vagyok a végeredménnyel. A borz szuka, és 10,8kg volt. Képet csak reggel készítettem a lemerült telefonom miatt. Remélem nem untattam senkit a kicsit hosszúra nyúlt élménybeszámolómmal. Üdv.: Tamás
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #491 Dátum: 2013. Február 21. - 09:47:50 »

Gyönyörű borz, gratulálok.  Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #492 Dátum: 2013. Február 21. - 21:04:46 »

Szép bizony, gratulálok hozzá én is. Igen
Milyen kaliberű fegyverrel sikerült terítékre hozni?

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #493 Dátum: 2013. Február 21. - 21:31:40 »

Köszönöm szépen, a kaliber 30-06 volt.  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #494 Dátum: 2013. Február 21. - 22:29:49 »

Szép borz valóban, igazi téli gereznával...  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: