Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184496 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #345 Dátum: 2011. Június 22. - 11:55:05 »

Gratulálok Druszám, látom az MC munka közben is olyan jól teszi a dolgát, mint a lőtéren!  Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #346 Dátum: 2011. Június 22. - 14:46:57 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #347 Dátum: 2011. Június 22. - 21:34:46 »

Peti Emelem Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #348 Dátum: 2011. Június 28. - 22:18:02 »

Üdvözlök mindenkit a Fórumon,még új vagyok kérlek benneteket jelezzétek ha valamit nem jól csinátam,csinálok!

Szóval borzvadászat!

Múlt héten az egyik legjobb barátom ismét szólt hogy nézzük meg a csíkosfejűeket mert mostmár lőni kellene belőlük egyet ha Diana istenasszony is mellénk áll!
Történt ugyanis hogy szinte egész tavaszon kijártunk őket lesni és láttunk is szinte mindig belőlük hol egyet hol kettőt hol meg hármat, mindig világosban igen jó lővilággal jöttek elő ugyanis nagyon nyugodt háborítatlan helyen laknak borzék,mindíg megbírtuk őket tüzetesen nézni alig bírtunk eltelni velük hol birkóztak hol kotoréktakarítás folyt de volt olyan is mikor csak tisztálkodtak!
Hát eljött Június elseje a vadászszezonuk kezdete,mentünk is amihánt lehetett de hiszitek vagy nem mikor kijöttek már már mindíg ott tartottunk hogy megsajnáltuk őket és megannyiszor lövés nélkül tértünk haza de soha nem bántuk meg mert mindíg óriási élményt okozott a puszta látványuk és ahogyan éltek előttünk azalatt az alkalmankénti 1-1.5 óra alatt az mindent megért ugyanis még sötétedés előtt minimum 1.5 órával jöttek elő ami a szakirodalmakat olvasva nagyon ritkán adatik meg vadászember számára ,hát mi már nagyon sokszor átéltük ezt az érzést!
Nade eljöt az elmúlt szombat amikoris úgy döntöttünk hogy nincs tovább mostmár egyet magunkkal kell hogy vigyünk!
Kb. 18:45-kor értünk a leshelyünkre jó széllel a kotoréktól mintegy 7-8 méterre telepedtünk le fegyvert én nem vittem ugyanis én nem vagyok tag csak a barátomnál volt puska ami egy orosz sörétes 12/70-es bock volt!
Megnyugodtunk és vártunk, eddig ugyanis 19:40-körül mindíg kijöttek vagy kijött ha egyet láttunk!
Hát telik az idő 19:45 semmi,20:15 semmi,20:26-kor szájról olvasott beszéddel mondja a cimbi hogy gyerünk énmeg mondom neki szintén hang nélkül hogy még 5-percet várjunk mondja hogy jó!
Hát ennek az öt percnek a végén megjelent csíkosfejű barátunk kobakja a kotorék szájánál!
Szaglászott nézelődött és mindezt gyanútlanul nyugodtan tette a barátom meg csak a megfelelő alkalomra várt és egyszercsak be is fordult oldalra amikor az orosz puska kérlelhetetlenül a túlvilágra küldte de olyan szerencsétlenül hogy visszaesett a kotorék szájába és csúszott befelé ha nem kapon el a grabancát lehet hogy nehéz lett volna kiszedni de sikrült és a mienk lett!
Ezután leírhatatlan öröm tört ránk,de sajnos képet nem csináltunk az apparát otthon maradt!
A lőszer 8-as extra nike tökéletes nyaklövéssel!
Ezután hazamentünk megmértük 15.5 kg volt és kan,én megnyúztam ami 2-órás kemény és alapos munka volt ugyanis nem szeretem elkapkodni és a fejet is levettem mert gondoltuk elküldjük a vadászmesterrel elbíráltatni!
Nos ma jött a nagyon jó hír hogy aranyérmes pár milliméter híllyán 25 cm a bőr is odavan már kikészíttetni!
Hát elsőnek ennyi remélem örömmel olvassátok és nem voltam feleslegesen hosszú!
Vadászüdvözlettel
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #349 Dátum: 2011. Június 28. - 22:25:58 »

Szervusz Grus grus! Emelem

Üdv a fórumon! Emelem

Jó volt, és itt olyan hosszan írsz ahogy csak tudsz! Persze csak jókat! Mosolyog

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #350 Dátum: 2011. Június 28. - 22:28:41 »

Köszönöm Attila! Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #351 Dátum: 2011. Június 29. - 09:15:07 »

Köszönöm Attila! Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #352 Dátum: 2011. Június 29. - 22:28:15 »

Szia!
Nagyon tetszik mind a hozzáállásod, mind az írásod!

(Izé..ez most olyan "buksisimisnek" hangzott...de nem, nem az, főleg mert én is kezdő vagyok...)

 Wave
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #353 Dátum: 2011. Június 29. - 22:34:58 »

főleg mert én is kezdő vagyok...

Ezt a fórumra értettem.
(Én viszont amúgy is kezdő vagyok.)

Jobb ha most megyek aludni  Fejbever

 Wave
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #354 Dátum: 2011. Június 30. - 14:30:48 »

Szervusz vacika!

Köszönöm az elismerő szavakat! Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #355 Dátum: 2011. Június 30. - 16:59:31 »

Üdvözlök mindenkit a Fórumon,még új vagyok kérlek benneteket jelezzétek ha valamit nem jól csinátam,csinálok!

Szóval borzvadászat!

de olyan szerencsétlenül hogy visszaesett a kotorék szájába és csúszott befelé ha nem kapon el a grabancát lehet hogy nehéz lett volna kiszedni de sikrült és a mienk lett!
Ezután leírhatatlan öröm tört ránk,de sajnos képet nem csináltunk az apparát otthon maradt!


  Szia Grus!

Gratulálok a sikeres vadászathoz!  Emelem

Az írásoddal, és a lelkesedéseddel nincs semmi gond, és remélem még sok hasonló sikeres vadászatban lesz részed.
De!  Én a helyedben óvatosabban kapkodnék egy borz után(ez érvényes az összes többi ragadozóra is), mert kellemetlen meglepetésben lehet részed...
Néhány érdekes eset ahol ott voltam, vagy velem történt:

Bátyám meglőtt egy komoly méretű kóbor macsekot még évekkel ezelőtt. A lövés után a kandúr még becsúszott az út menti fasor magas füvébe.
Néhány perc elteltével megkerestük a cicust(szép fekete kandúr volt), amit János simán föl akart venni. Ma sem tudom miért, de megelőzve őt a puskacsővel megböktem az oldalát.
A következő pillanatban hangos koppanással záródott a kandúr állkapcsa az IZS csövén. A harapás erejét jól mutatta hogy a macska szemfogának harmada letörött, és a csövön jól látható karcolást hagyott emlékül! Ha ez a bratyó kezén zárul, kellemetlen pillanatai lehettek volna...
 Egy másik alkalommal a múltkori esetemhez hasonlóan körbejártam az ismert borzvárakat, hogy feltérképezzem melyek a lakottak.
Az egyik kotoréknál amihez odalopakodtam, megpillantottam a vár urát a lyuk szájánál. A lövésemre rögtön összecsuklott. Átmentem a csatorna másik oldalára és megpróbáltam "kipiszkálni" őkelmét a puskacsővel, mert nem akartam bebújni a kotorékba(nem akartam homokot, földet a nyakamba, fejemre). Ez volt a szerencsém, mert ahogy megérintettem a borzot, az ő fogai is a csövön koppantak!
Volt még néhány hasonló "érdekes" esetem, de száz szónak is egy a vége: Jobb félni(vagy inkább óvatosnak lenni), mint megijedni.
Ez nem okoskodás akart lenni, csupán segítség, hogy elkerülhess egy-két nemkívánatos "kézfogót" egy-egy jónak vélt lövés után.


  További sikeres vadászatot kívánva üdv: wipe   Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #356 Dátum: 2011. Június 30. - 17:37:56 »

Vagy húsz éve egy fiatal vadőrünkkel voltunk kint tarlón rókára.
János barátom meglőtt egy macskoszt, odavitte a bála mellé amin üldögélt, és letette a földre. Kb egy óra múlva mentem érte. Beült a kocsiba, és a lába mellé a szőnyegre tette a macskát. Egy jó negyed óra múlva elkezdett üvölteni, és rugdosta össze vissza a kocsit. Megálltam, János kiugrott a kocsiból, lehúzta a gumicsizmáját, és azzal együtt a földhöz verve verte agyon a macskát. Úgy átharapta a csizmát, hogy fogai Jancsi Achilles-ín-jában álltak meg! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #357 Dátum: 2011. Június 30. - 18:02:44 »

Off:

Még egy következtetés:
Ha Jánosnak hívnak, főleg ne fogdosd a döglött macskákat!  Ördög  Stoel
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #358 Dátum: 2011. Június 30. - 18:38:16 »

Következtetés II. :
Ilyen alkalmakra Erdőjáró zsebében mindíg van egy egészséges és kellően vérszomjas , János nevű vadőrökre idomított macskosz ...! Ördög Vigyorog
 
. Megálltam, János kiugrott a kocsiból,
.... "én pedig elhajtottam ." ... Ördög Vigyorog
 Fejbever Wave
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #359 Dátum: 2011. Június 30. - 20:56:17 »

Szia Wipe!

Semmi gond és nemis veszem tőled okoskodásnak sőt inkább segítségnek amit írtál tehát semmi gond!

Azért még annyit a történethez hogy nem azonnal kaptam utána mert jópár pillanat talán fél perc is eltelt a lövés után mikor  nyakonfogtam mert nem gyorsan csúszott lefelé a kotorékba csupán csak a súlya húzta lefelé de ennek ellenére is nem árt nyilván nagyon óvatosnak lenni!

De a történetből tanulva már azon is gondolkoztam lehet hogy nem ártana az ilyen alkalmakra egy kb. méteres nyél végére egy valamiféle kampót szerkeszteni amivel bátran utána lehetne nyúlni ilyenkor a vadnak!

Üdv Grus grus
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: