Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184575 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #300 Dátum: 2010. Január 04. - 20:09:51 »

Sziasztok!
A hétvégén találtam egy borz kotorékot. Biztos hogy borz a nyomokból ítélve. Nem nehéz kitalálni, hogy szeretném elejteni is.  Ördög
Ti tapasztaltabbak vagytok... A nap mely szakaszában van esélyem találkozni őnagyságával? sípok számításba jöhetnek-e? amíg a kotorékban van érdemes-e próbálkoznom síppal kicsalogatni? nagyon jó takarás van a kotoréktól nem nagy távolságra ezért megfordult a fejemben, hogy sörétessel próbálkozom. Esetleg néhány jó tanács...
köszönöm!
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Január 04. - 20:14:46 »

8-as sörét és kivárni!
Esti szürkületben lesz legnagyobb esélyed.
Kalappal, és várjuk a beszámolót. Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Január 04. - 20:15:41 »

Sziasztok!
A hétvégén találtam egy borz kotorékot. Biztos hogy borz a nyomokból ítélve. Nem nehéz kitalálni, hogy szeretném elejteni is.  Ördög
Ti tapasztaltabbak vagytok... A nap mely szakaszában van esélyem találkozni őnagyságával? sípok számításba jöhetnek-e? amíg a kotorékban van érdemes-e próbálkoznom síppal kicsalogatni? nagyon jó takarás van a kotoréktól nem nagy távolságra ezért megfordult a fejemben, hogy sörétessel próbálkozom. Esetleg néhány jó tanács...
köszönöm!

Szia!

Találsz egy-két okosságot ezem a linken, igaz gyakorlatba én még soha nem próbáltam a kotoréknál a hajnali lesvadászatot, de biztos működik  Kacsint.

http://vadaszlap.hu/magazin/index.php?option=com_content&task=view&id=2385&Itemid=120
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Január 04. - 20:17:47 »

Ez ám a gyorsaság!  Ördög
Nagyon köszi!
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Január 04. - 21:52:47 »

Szia!

Nyáron ahogy tapasztaltam (és ahol votl lehetőségem lesni), szinte óramű pontossággal hagyta el a csíkos kotorékát. Télen megannyiszor lestem, egyszer sem volt sikerem, a másnap/harmadnapból ítélve ki sem jött, mert a havon nem hagyott nyomot. Télen ritkán hagyja el a meleget és védelmet adó otthont, nagy adag szerencse is kell a "megcsípéséhez".
Egyébként meg Ákos receptjét ajánlom én is, 8as sörét, várd meg szürkület táján. Hagyd hogy rendesen előbújjon, és csak utána tüzelj, mert nagyon szívós állat. Ha a fejét nem találja el pár szem, képes visszabújni...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Január 04. - 21:59:28 »

És nagyon halkan menj a kotorék közelébe.Szerintem érzi a föld remegéséből,hogy valami nem kerek.A róka nem foglalkozik vele,de a borz csak nagyon sokára jön ki vagy ki se jön.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Január 04. - 22:07:03 »

Télen megannyiszor lestem, egyszer sem volt sikerem, a másnap/harmadnapból ítélve ki sem jött, mert a havon nem hagyott nyomot. Télen ritkán hagyja el a meleget és védelmet adó otthont, nagy adag szerencse is kell a "megcsípéséhez".

Esetleg kis kukorica a kotorék elé talán használ kicsalogatni. Csak abból gondolom, hogy többször láttam már csikorgó hidegben is a szórón kajálni - mert a hasát is szereti  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Január 04. - 22:16:57 »

Itt volt a régi területen egy szóró, egy nagy kotorékrendszertől kb. 200-300 méterre. Ott egy havas téli időszakban volt lehetőségünk megfigyelni (akkor még a vizsgaidőszak miatt volt időm nap mint nap kijárni...  :Mosolyog ), kb. 1-1.5 hetente látogatta a terített asztalt. Tartom, hogy ez a csodás vad erdeink egyik legtitokzatosabb élőlénye, talán sohasem lehet mozgását-járását kiismerni  Vállat von Én nagy csodálója vagyok a borznépségnek, valami misztikum lengi körül őket...  Borz
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Január 05. - 10:51:53 »

Én is úgy tapasztaltam, hogy ilyenkor nagyon ritkán és kiszámíthatatlanul jár ki. Hóban is ki-kinéz.
Itt Babaton a néhai vaddisznóskertben van egy betonozott aljú (sokat látott) disznóbefogó. Mai napig ott van alatta a kotorék, lehet most is van lakója. Amikor üzemeltettük a befogót, még a hideg, havas napokon is kijött őkelme, megtette azt a kemény 3-4 méter távolságot a kukoricáig, aztán már lakmározhatott is....lehet a jólétbe pusztult bele. (Egyszer a közeli magaslesről "véletlenül" ráejtettem a pokrócomat, amikor a létránál kiváncsiskodott Bion).

Ha vannak kotorékos ismerőseid, akiknek van tapasztalata és erre való kutyája, és ásható a kotorék, akkor én megpróbálnám ezen az úton-módon kézrekeríteni. Felejthetetetlen élmény lenne.

Februárban-tél végén- intenzíven kezdenek kijárni, akkor igen jó eséllyel meg lehet csípni. Én sokat leskelődtem Rájuk. Nem tudom más hogy' van vele, de engem mindig valahogy' váratlanul ér felbukkanásuk, pedig igencsak figyelek. Sokszor fedett terepen van a kotorék, és szerintem igencsak észnél kell lenni, nehogy elsomfordáljon a puska elől...mert valahogy gyorsabban halad, mint az mozgásán látszik. Bion

Februárban sajnos már anyaállatot is elejthetünk, ezzel számolni kell....ahol sok avar és fű van behúzva frissen a járatokba, és le is van az zárva, ott jó eséllyel fias kotorék van.
 Emelem
Naplózva
Kati
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Január 11. - 14:20:32 »

Sziaztok!  Emelem

Nem vadászként, hanem méhészként kerültem ide a honlapotokra és a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy borz a méhészetünkben. Pontosabban egy borz család. Hihetetlen károkat okoznak azzal, hogy a kaptárakat piszkálják. A méhek nem alszanak téli álmot, hanem egy nagy gombócba összeállva melegítik egymást a téliesített kaptárakban. A röpnyílások szűkítőjét tépkedte ki a borz, a kaptárba bejutni nem tudott, de a méhek kijöttek megnézni ki zargatja őket, a boly szétesett, a kirepült méhek már nem tudtak visszatérni a családhoz (15°C alatt mozgásképtelenek), így elpusztultak. Egyetlen éjszaka alatt 50 családot nyírtak ki ... Rííí

Fogalmam sincs mit lehetne tenni velük.  Vállat von  Minden ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Január 11. - 14:32:55 »

Sziaztok!  Emelem

Nem vadászként, hanem méhészként kerültem ide a honlapotokra és a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy borz a méhészetünkben.  Egyetlen éjszaka alatt 50 családot nyírtak ki ... Rííí

Fogalmam sincs mit lehetne tenni velük.  Vállat von  Minden ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a segítségeteket!


Szemet szemmért fogat fogért   Vadász vagy Ijasz vagy Lövök  vagy Gun  vagy:LOO  vagy Sorozat  Nyihi Nyihi Nyihi
Humánus megoldás a csapda, bár nem tudom borz esetében működik- e. Erre majd a szakemberek válaszolnak
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Január 11. - 15:03:30 »

Szia Kati! Azt tudom tanácsolni,hogy az ottani terület vadőrét keresd fel,hátha van élve fogó csapdájuk, én fogtam vele már borztól kezdve héján át szinte minden ragadozót.Nem akarom tovább mondani a lehetőségek tárházát, a vadőr tudni fogja a dolgát. Remélhetőleg. Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Január 11. - 16:54:11 »

Sziaztok!  Emelem

Nem vadászként, hanem méhészként kerültem ide a honlapotokra és a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy borz a méhészetünkben. Pontosabban egy borz család. Hihetetlen károkat okoznak azzal, hogy a kaptárakat piszkálják. A méhek nem alszanak téli álmot, hanem egy nagy gombócba összeállva melegítik egymást a téliesített kaptárakban. A röpnyílások szűkítőjét tépkedte ki a borz, a kaptárba bejutni nem tudott, de a méhek kijöttek megnézni ki zargatja őket, a boly szétesett, a kirepült méhek már nem tudtak visszatérni a családhoz (15°C alatt mozgásképtelenek), így elpusztultak. Egyetlen éjszaka alatt 50 családot nyírtak ki ... Rííí

Fogalmam sincs mit lehetne tenni velük.  Vállat von  Minden ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szia!
Érdekes szitu!
A vadkár esetét azért nem vetném el ebben a helyzetben. 50 család méh az barátok közt is egy milla.
Vedd fel a kapcsolatot a helyileg illetékes vadgazdálkodóval és kérdezd meg, hogyan kívánja rendezni!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2010. Január 12. - 10:29:18 »

Én úgy emlékszem, hogy a vadászati törvény szerint a borz nem tartozik azon vadfajok közé, melyek károkozását a vadászatra jogosultnak meg kell téríteni.

Ez az eset azért elég kirívó eleve...és igazából ha csak egyetlen borz lenne a területen az is meg tudta volna csinálni ezt a kárt a kaptárakban... Vállat von
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2010. Január 12. - 12:40:38 »

Ha már egyszer rákapott a méhekre, akkor nem lehet leállítani, hacsak nem olyan magasan vannak a kaptárak, hogy nem éri el. Hiába fogják be, és engedik ki máshol, úgyis visszatalál.
Szerintem:  Lő, vagy  Ijasz
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: