Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 184576 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Február 26. - 09:36:28 »

Sziasztok!

Anti, a borz szerintem is csodálatra méltó és rejtélyes életet élő ragadozónk. A mi környékünkön sokszor olyan megközelíthetetlen helyre veszi be magát (vízmosás partoldala, szederindás), hogy a kotorék pontos helye sem megállapítható, esetleg télen. Azt megfigyeltem (nem tudom máshol hogyan van), hogy az általam ismert kotorékok mindegyike fenyvesben, vagy annak közvetlen közelében található.
Érdekes, amikor a borzot bűzösnek minősítik. Szerintem amíg a bűzmirigyet nem vágják át, nincs olyan penetráns szaga, mint mondjuk egy téli rókának. Én amolyan édeskés illatnak nevezném, tipikus pézsmaszagnak mondják. Ezt nem tudom, de a múltkor lőtt rókámnál nem lehet büdösebb Szomorú

 Wave Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Február 26. - 09:43:59 »

Sziasztok!

Anti, a borz szerintem is csodálatra méltó és rejtélyes életet élő ragadozónk. A mi környékünkön sokszor olyan megközelíthetetlen helyre veszi be magát (vízmosás partoldala, szederindás), hogy a kotorék pontos helye sem megállapítható, esetleg télen. Azt megfigyeltem (nem tudom máshol hogyan van), hogy az általam ismert kotorékok mindegyike fenyvesben, vagy annak közvetlen közelében található.
Érdekes, amikor a borzot bűzösnek minősítik. Szerintem amíg a bűzmirigyet nem vágják át, nincs olyan penetráns szaga, mint mondjuk egy téli rókának. Én amolyan édeskés illatnak nevezném, tipikus pézsmaszagnak mondják. Ezt nem tudom, de a múltkor lőtt rókámnál nem lehet büdösebb Szomorú

 Wave Emelem

Szia Marksman,
 Emelem

A rókakotorék erős, orrfacsaró dögszagához képest a borzkotorékból kiáramló enyhe "földszag" parfümnek is elmenne...
Felénk is szeretik a fenyves domboldalakat, de igen szeretik a kukoricaföldekhez közel eső füves domboldalakat is  Mosolyog
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Február 27. - 19:26:36 »

Szervusz Dudu!

Érdekes, amit írtál! Ha lesz egy kis időm, kiváncsiságból szét is nézek az egyik ilyen tartalék kotorék környékén. Van ott egy régi betonozott aljú vaddisznóbefogó, ami alá már régen beköltöztek borzék, de mostanában nem is néztem, hogy használják-e. Ez a kotorék is egy tökéletes bunker, ásás kizárva (pedig valószínűleg nincs mélyen a beton alatt), és az év egy részében terített asztal...finom kukorica, amiért csak pár méter kell sétálni.

Az a kotorék, amiben a kölyköket találtuk, szintén régi, hatalmas 2 nagy és 1 kicsi bejárattal. De viszont nem voltak mélyen kb. 1,6 méteren. Viszont a "fészek" minőségétől nem voltam elájulva. A kölyköket, mint egy "gömb" körbevette, de csak "snasz" avar...semmi finom pázsitfűszéna, vagy hasonló...

 Wave
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Február 27. - 23:30:21 »

Szervusz Dudu!

Érdekes, amit írtál! Ha lesz egy kis időm, kiváncsiságból szét is nézek az egyik ilyen tartalék kotorék környékén. Van ott egy régi betonozott aljú vaddisznóbefogó, ami alá már régen beköltöztek borzék, de mostanában nem is néztem, hogy használják-e. Ez a kotorék is egy tökéletes bunker, ásás kizárva (pedig valószínűleg nincs mélyen a beton alatt), és az év egy részében terített asztal...finom kukorica, amiért csak pár méter kell sétálni.

Az a kotorék, amiben a kölyköket találtuk, szintén régi, hatalmas 2 nagy és 1 kicsi bejárattal. De viszont nem voltak mélyen kb. 1,6 méteren. Viszont a "fészek" minőségétől nem voltam elájulva. A kölyköket, mint egy "gömb" körbevette, de csak "snasz" avar...semmi finom pázsitfűszéna, vagy hasonló...

 Wave

Szia!

Szerintem sem lehet az olyan mély ott a beton alatt  Mosolyog Dehát ez van. Felénk a sík terepen ásott kotorékok ritkaságszámba mennek. Olyan szokott előfordulni, hogy kukoricatarlón borzkotorékot találunk, de rendszerint mire a kombájn után észreveszem, addigra már megsokallja a zörgést, meg gondolom a terület jellegének hirtelen megváltozását. Most akartam egy ilyen képet feltenni, de nem bírok vele  Rííí

Naplózva

Dávid
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Február 27. - 23:40:12 »

Ja, és még annyit, hogy akkor elég gondatlan anyuka lehetett az a múltkori  Mosolyog
Nálunk meg, focilabda nagyságú száraz fűből álló golyóbist vonszolnak maguk után a lyukba, azzal zárják le, hogy ne legyen huzat  Vigyorog
Naplózva

Dávid
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Február 28. - 17:52:35 »

Ilyen eltömött járatról hallottam, de én még nem láttam olyat errefelé! Itt se volt semmi a járatokban az elhullott leveleken kívül.  Vállat von
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Február 28. - 18:27:40 »

Ilyen eltömött járatról hallottam, de én még nem láttam olyat errefelé! Itt se volt semmi a járatokban az elhullott leveleken kívül.  Vállat von

Hát ez egy ilyen dolog, nincsenek sablonos esetek.
Naplózva

Dávid
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Március 02. - 00:26:44 »

Megtört a jég!!!
Csak sikeredett a csíkos néppel közelebbi ismeretségbe kerülnöm.
2 estét szántam a dologra(igaz először nem is borzra készültem hanem a fekete csuhásokat kergetem,de még úgy néz ki velük nem jött el a szerencsém ideje).Első este elügyetlenkedtem a dolgot! Nem is kicsit,pedig hangosan szöszmötölt a szóró szélén,a lestől 15 méterre.De nem tudtam meglátni,mert nem volt hozzá elég fény,hogy biztos lövést tehessek rá, a borz meg leugrott a szóróról,mikor Édesapám feljött mellém a lesre).Este 10kor jöttünk el,de nem jött vissza.
Másnap kitartottam a les mellett,bár az idő igazán volt a pártomon,mert a nagy enyhülésbe elolvadt a maradék hó is a szóróról.
Már 5kor a lesen ültem,de csak két őz jött ki szemezgetni a szóróra. De sokáig nem történt semmi.(az őzek közben távoztak)De még egy hangot sem hallottam.
Csatlakozott hozzám Édesapám,aki a szalonka-monitoring szerinti megfigyelést végezte.
Elkezdtünk suttogva beszélgetni,hogy ki mit látott.Ekkor kapott el a vadászláz, ekkor a még kezemben lévő .222 remingtont kibitosítottam,és a szálkeresztet odaremegtettem a borz váll-lapjára.A lövés durván félbeszakította az este néma csöndjét.
Látom,hogy a borzom első két lábán húzza magát a bozótba,mire ismételtem beért a szóró melletti bozótba.
Mi siettünk le a lesről,és rohantunk oda ahol eltűnt a sebzett.Én a rálövés helyét vizslattam,mire észbe kaptam Édesapám már bent volt  a sűrűben.Fél perc keresgélés után megtalálta a borzomat,6-7 méterre a rálövés helyétől.
Rohantam oda,tüskén-bokron át...
Végre ott állhattam mellette,kalapommal a kezemben.Most végre teljesült egy újabb álmom.Szótlanul álltunk a borz erdei ravatala fölött.
Először Édesapám mozdult,egy fenyőágacskát tört le,és a bort sebvérében megmártva a kalapján nyújtotta felém a töretet.
Remegő kézzel vettem át és tüztem a kalapom mellé.Egy halk köszönömöt rebegtem Apám gratulációjára.
Még ott álltunk egy két percet még,némán.Majd hazafele vettük az irányt,a borzomat én cipeltem ki a kocsiig,és tényleg cipelés volt,mert volt súlya,nehezebb volt egy átlagos őzgidánál!
(másnap vettem jobban szemügyre az elejtettet:ekkor jöttem rá,hogy kanborzot ejtettem(a szezon utolsó napján)a fogai kissé megkopottak,olyan 4-5évesre becsüljük,a súlyát nem mértem,de szerintem 13-14 kiló körül mozgott.
A lövést utólag megnéztem,hibátlan magas váll-lap lövés volt,és így ment el még 6-7 métert.
A borzot megnyúztuk,a koponyát és a péniszcsontot meg kifőzőm(majd teszek fel róla képet,ha elkészült)ha majd az időm engedi)







 
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 02. - 13:44:26 írta Viktor » Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Március 02. - 00:38:52 »

Gratulálok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 02. - 13:45:31 írta Viktor » Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Március 02. - 01:04:17 »

Borz lövés Igen

Március 01-én borzot lőni : ( ha tegnap lőtted )  Hát ez megint necces. Igen, tudom én is hogy ha hétvégére esik a vadászidény vége  akkor nem úgy kell számolni meg meg minden de ..... 
 
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 02. - 13:46:48 írta Viktor » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Március 02. - 07:00:55 »

A borz nem március 1jén esett,hanem a vadászati idényének az utolsó napján,vagyis február 28.án.(a történetnek a leírását március elsején kezdtem,de sajnos átnyúlt 2.ára,de a kezdetkor még aktuális volt a tegnap)


« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 02. - 13:49:02 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Március 02. - 13:51:58 »

Gratulálok Serg!

Privát megy, kérlek figyelmesen olvasd el!
Naplózva
diver
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Március 03. - 20:51:11 »

Szevasztok!

Szerintetek a csatolt képen borzkotorék van?

Üdv: Diver
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Március 03. - 20:55:32 »

Szevasztok!

Szerintetek a csatolt képen borzkotorék van?

Üdv: Diver

Szia!

A kotorék "szájának" formája alapján borz áshatta szerintem. De!
Nézd meg figyelmesen a nyomokat előtte, szaglássz egy kicsit. Elhagyott borzkotorékba szívesen költözik be a róka, de a nyoma, szaga elárulja. Persze az is lehet, hogy most üres.
Naplózva

Dávid
diver
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Március 03. - 21:17:38 »

Szia!

Semmi rókaszag, a nyomok nem látszanak a szalmán. De a sásszalma a kotorékba vezető úton, és a kotorék bejáratában? Na meg a lyuktól 3-4 méterre a csatolt képen látható kis gödrök?  Meglepődött
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: