Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fórumtalálkozó 2016  (Megtekintve 62740 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #240 Dátum: 2016. Május 29. - 22:01:00 »

Többen kértétek a mics receptjét a találkozón is, azóta is. Azzal kezdeném, hogy természetesen Lehel érdeme a dolog, az alap receptet és technológiát tőle kaptam. Annyiban változtak az összetevők, hogy egy székely úriember tanácsára a borsikafüvet avagy csombort őrölt borókabogyóval váltottam fel, ha vadhúsból készül a mics, tanácsadóm szerint azzal is finom, a csombor pedig megosztó fűszer, nem mindenki szereti.
A "fórumtalis mics":
-2kg sertéscomb
-1kg zsírszalonna
-1-1,2 kg őzhús nagyon alaposan lehártyázva, lefaggyúzva.
Kilogrammonként kell bele
-1 teáskanál paprika
-1 teáskanál őrölt bors
-1 teáskanál őrölt borókabogyó
-1 csipet őrölt szegfűbors
-1 csapott kávéskanál szódabikarbóna
-18 gramm só(a sóra nem volt utalás a receptben, a sütőkolbász sózása szerint számoltam)
-2 gerezd fokhagyma
-2 dl húsleves.
A húst eredetileg kétszer illenék darálni de én nagyon aprólyukú tárcsát használtam és egyszer daráltam őket.
Két nappal a sütés előtt szoktam volt nekiállni. Első nap ledarálom a húst(és vele a fokhagymát), befűszerezem, ahogy gyúrom, úgy öntöm hozzá a húslevest mindig annyit amennyit felvesz de a két deci ami a receptben van, simán belemegy. Addig gyúrom amíg egy homogén "paszta" lesz belőle. Ekkor letakarom és megy a hűtőbe. Másnap átgyúrom és mivel nagyobb mennyiségeket szoktam csinálni, előszedem a kisebbik hurkatöltőt és azon nyomom át, amikor a kinyomott "hurka" felfekszik a négy ujjamra, akkor húzom el, így lesznek akkora darabkák mint a talin láttátok.
Dobozolás, másnap faszénparázson sütés.
Abból a négy-négy és fél kiló alapanyagból amit írtam, olyan 140-150  mics lett, a hurkatöltő vékonyabb csövét használva.
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #241 Dátum: 2016. Május 29. - 22:49:04 »

Külön köszönet mindenkinek!
A törcsapattal ismerjük egymást sok éve, az új szereplők pedig
nagyon szimpatikusak és barátiak voltak, most már a törtscsapat
részei.
Külön tisztelet Wildhegernek! Eddig is tudtuk, hogy szarvas ügyben
nagyon hozzáértő, de mostani remek előadását meghallgatva és utána személyesen beszélgetve
nem csak hozzáértő, hanem emlőstan és szarvas ügyben SZAKÉRTŐ!
Őrhalmi Csaba sípjai pedig tökéletesek voltak!!! Már csak egy
olyan fiús síp kellene, meky csalja be az izét...😀😀😀😀
Köszönöm, hogy ott lehettem és jól érezhettem magam!
Hansi
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #242 Dátum: 2016. Május 29. - 23:12:37 »


 Sziasztok!  Emelem

 Reméljük, hogy mindenki szerencsésen hazaért! Köszönjük szépen a szombati napot a szervezőnek, szervezőknek és nektek! Nagyon jól éreztük magunkat és végre, hosszú idő után személyesen is megismerhettelek, megismerhettünk  benneteket!
Legközelebb próbáljuk úgy időzíteni, hogy egész hétvégén ott tudjunk lenni! Érdekesek voltak az előadások, sajnos Wildheger előadásának csak a végére értünk...Őrhalmi Csaba pedig amit művelt síppal, dobbal, nádi hegedűvel... Emelem A szakácsok nagyon finomat főztek és sütöttek! Főleg aki önként vállalta... Stoel  Stoel Goldi Bácsi, nagyon jól éreztük magunkat! Horridonak pedig a törtscsapat tagságot!  Stoel  Vigyorog  Wave
 Köszönjük, hogy ott lehettünk!
 Jövőre találkozunk!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #243 Dátum: 2016. Május 29. - 23:16:27 »














Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #244 Dátum: 2016. Május 29. - 23:20:47 »


















Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #245 Dátum: 2016. Május 29. - 23:27:38 »












 Itt éppen arról folyik a tanácskozás, hogy kell -e még bele só!  Stoel  Ördög  Vigyorog





Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #246 Dátum: 2016. Május 29. - 23:32:09 »

Üdv nektek!

Látom megint egy nagyon jó hangulatú találkozón vagytok túl!
A magam részéről ehhez a jó hangulathoz csak annyit tudtam hozzátenni, hogy nem mentem el.  Vigyorog
Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam ottlenni veletek!
A fiaimnak pedig el sem mertem mondani, hogy most van. (Volt)  Nem szól szám Rííí

Remélem jövőre úgy tudom alakítani a dolgaim, hogy ott lehessek!
Talán még benn tudok maradni a "törtscsapatban"!

Elismerés a szervezésért, és a lebonyolításért!   Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #247 Dátum: 2016. Május 30. - 08:56:02 »

Sziasztok!  Emelem

Megint egy fantasztikus hétvége van mögöttünk! Köszönet minden szervezőnek, szakácsnak, előadónak és mindenkinek akikkel együtt lehettünk!  Táncol
Sajnálom, hogy néhányan az utolsó pillanatban voltak kénytelenek lemondani a részvételt. (Godena, Rzoli)  Rííí

Szerencsére idén is sok gyermek gyűlt össze, így ők is igazán élvezni tudták a találkozót.

A gyerekek gyorsan egymásra találtak:



A nagy csapat:



Lövészet "oktatás":



 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #248 Dátum: 2016. Május 30. - 09:20:08 »

Eddig is vérzett a szívem, hogy nem tudtunk elmenni, - bár volt egy halvány reménysugár, hogy egy félnapra oda érek,de... sajnos  Rííí
Ahogy a képeket nézem, hát méginkább  Rííí Rííí Rííí Rííí Dühhh Dühhh
Na de majd jövőre.
Gratulálok a szervezőknek,sárgán irigykedek a résztvevőkre.
Tisztelettel: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #249 Dátum: 2016. Május 30. - 09:26:22 »

 Emelem
Üdvözlet Mindenkinek!
 Most, hogy "letisztultak a dolgok"... Vigyorog
Sajnáljuk, hogy nem tudtunk  tovább maradni, de még kötelezettségeink voltak a Keresztlányunkkal
kapcsolatban.
 Szájtátva néztem a Wildheger előadása alatt az általa évek-évtizedek alatt összegyűjtött anyagot.
Nagyon hasznos volt Őrhalmi Csabi bemutatója, amit gyakorlati tapasztalatokkal is alátámasztott.
Tudtunk tanulni megint, mert tanulni nem szégyen! Igen
 Feltöltöttem még egy pár fotót, ami tegnap este már nem fért fel.
Most meg megyek tanulni a holnapi vizsgáimra... OOO













 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #250 Dátum: 2016. Május 30. - 10:47:03 »

Sziasztok!

Ez megint egy nagyon jó hangulatú "hangulatjavítók" tekintetében nagy választékú találkozó volt.
Köszönjük  Gézának a szervezést , a szakácsoknak a kiváló kaját.
Az külön jó volt,hogy a vadászat szakmai részéből is magas szintű ismereteket szerezhettünk Wildheger és Csaba előadásában.

Üdv
Ádám,Dávid,Kati és Laci
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #251 Dátum: 2016. Május 30. - 11:03:57 »

Üdv Mindenkinek!

Én is szeretném megköszönni mindenkinek, elsősorban azoknak, akik a szervezés sokszor hálátlan feladatát magukra vállalták (valamint velkám-ragualkotás terén is jeleskedtek) – Gézának és Voldinak (aki új művésznevet is kapott az ifjúságtól, és a következő performanszát „Goldi bácsi bőségszaruja” címen jegyezhetjük majd talán…. Angyal), Boarnak, aki bárhogy tűzött a nap, folyamatosan állta a sarat bogrács és a grill között, nagyon nehezen utánozható „mics,-rablóhús,-és tárcsás pácolt vaddisznószeletek a hosszú harcban megfáradt gyomornak” műveket hozott létre Igen, és valóban nagyokat alkotott (még az időzítése is tökéletes volt mindegyiknek)…….Sanyinak, aki annyi jó indulatú belekotnyeleskedés ellenére is bajnok pörköltet hozott össze Mosolyog, és azoknak – felsorolni is hosszú lenne – akik annyi jóféle otthonival emelték a kulminális élvezetek színvonalát, kezdve a keleti végekről származó szalonnától a szarvas kolbászokon keresztül egészen a sütemény hegyekig, valamint a hölgyeknek akik ezeket a finomságokat megalkották Igen Igen Igen…. továbbá teljesen lehetetlen lenne felsorolni mindenkit, akik nélkül mindez nem jöhetett volna létre.
Részemről csodálat illeti a két előadót is, akik mindketten a maguk nemében utánozhatatlant hoztak, le a kalappal Wildheger és Őrhalmi Csaba előtt! Igen Emelem
Személyesen legalább ennyi gyakorlati tudnivalót merítettem prof. Dr. habil Veszprémi Géza tanár úr tárgyalástechnika gyakorlati oktató órájából, amely „Hogyan szereljük le békésen, asszertív tárgyalás technikával a gazdaságilag ellenérdekű felet, aki nagyon határozottan be a karja rajtunk vasalni az általa remélt elmaradt hasznát…?” alcímen szerepelt a rögtönzött programban. Vigyorog

Mindenféle meteorológiai „ijesztegetések” ellenére az időjárás is nagyszerű formáját hozta, szóval ez ügyben sem volt panaszra semmi ok….

Összefoglalva, köszönöm még egyszer mindenkinek, akinek áldozatos munkája nélkül nem jöhetett volna létre ez a nagyszerű találkozó!!! Igen Igen Wave Wave

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #252 Dátum: 2016. Május 30. - 18:06:58 »

Az írások, a képek alapján úgy érzem, jól éreztétek magatokat.
Érdemes volt megszervezni!!!!!!!!!!
Köszönöm hogy eljöttetek.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #253 Dátum: 2016. Május 30. - 18:37:35 »

Én is köszönök mindent.
Sajnos a szombati disznók átk... bennünket.
A családi program (béke)  viszont kipipálva.

Attila!

Úgy rémlik csináltál pár fotót péntek este.Átküldhetnéd privátba.

Hansi! 

Valamelyik nap hívlak.(A bevallások után.)

Naplózva

Jó Szerencsét!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #254 Dátum: 2016. Május 30. - 18:46:03 »

Az írások, a képek alapján úgy érzem, jól éreztétek magatokat.
Érdemes volt megszervezni!!!!!!!!!!
Köszönöm hogy eljöttetek.
 Emelem

Jó volt Géza, jól megcsináltad. Emelem
Jó volt személyesen találkozni sokakkal, még veled is  Ördög  Előtte azt hittem rólad, egy kekeckedő g.ci öregember vagy. Most, hogy megismertelek, már tudom, hogy egy kekeckedő g.ci öregember vagy...de aki olyan kemény, hogy bemegy a borz után a kotorékba, annak ezt természetesen nem merem a képébe mondani... Ördög Ördög Ördög
Szerencsés csillagzat alatt zajlott a fórumtalálkozó. Ákos nem ért rá, az idő jó volt, a kaja és a pálinka elég volt, mi kell még?
A szakmai programokon túl még Hanzi is tartott egy bemutatót, hogy a távfelügyeletes lopásgátló rendszer deaktiválása egy S6-os négykarikásban milyen összetett és bonyolult feladat, pláne ha a sofőr részeg Piál Ördög, Sakactól megtanulhattuk, hogyan kell poncihter módra spórolósan főzni a vaddisznópörköltet, Volditól meg azt, hogy a fogyásért bizony sokat kell rázni...és nyelni... Ördög
A fórumtalálkozó egyetlen negatív momentuma az volt, hogy én sasszemmel felfedeztem egy üvegnyi ecetes almaparikát ami valahogy elkerülte a tápláléklánc alacsonyabb fokán lévők vaksi tekintetét, rárepültem, lecsaptam rá, zsákmányul ejtettem...de amikor jóízűen elfogyasztottam volna megjelentek körülöttem a potyaleső varjak, szarkák...addig zaklattak míg végül nagylelkűen odavetettem eléjük a koncot...  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: