Oldalak: [1] 2 3 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Különleges öbnagyságok  (Megtekintve 42800 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Dátum: 2015. December 18. - 05:16:58 »

A 20-as kalibertől kisebb, 24-es. 28-s 32-s 36/410-es sörétes  puskáknak egy téma, mert felmerült rá az igény. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2015. December 18. - 07:06:44 »

A 20-as kalibertől kisebb, 24-es. 28-s 32-s 36/410-es sörétes  puskáknak egy téma, mert felmerült rá az igény. Emelem

Pedig a veréb és az egér nincs a vadászható fajok között !   Ördög
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2 Dátum: 2015. December 18. - 07:29:37 »

 
Pedig a veréb és az egér nincs a vadászható fajok között !   Ördög

 Emelem

Használ valaki ilyen kalibert vadászatra? Konkrétan nem "verebezni", hanem fácánozni, stb.
Van gyakorlati hasznuk ezeknek a kalibereknek?  Emelem

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3 Dátum: 2015. December 18. - 07:31:48 »


 Emelem

Használ valaki ilyen kalibert vadászatra? Konkrétan nem "verebezni", hanem fácánozni, stb.
Van gyakorlati hasznuk ezeknek a kalibereknek?  Emelem



Én ismerek ilyen embert. Még szalonkát is lő vele.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #4 Dátum: 2015. December 18. - 07:54:46 »


Van gyakorlati hasznuk ezeknek a kalibereknek?  Emelem



Szerintem van. Stoel Milyen könnyű vele hajtásban gyalogolni a szántáson. Ördög
Rókától kezdve a kacsáig bezárólag (libát sajnos még nem, létezik hozzá kimondottan ilyen lőszer is) mindent ejtettem el már vele.
Disznó kimaradt idáig de azt mondom a 410-s brennekéje gond nélkül teljesítené dolgát.

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5 Dátum: 2015. December 18. - 08:22:32 »

Disznó kimaradt idáig de azt mondom a 410-s brennekéje gond nélkül teljesítené dolgát.

A kugli fát szépen hasítja ugye!   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6 Dátum: 2015. December 18. - 14:56:56 »

nekével
Szerintem van. Stoel Milyen könnyű vele hajtásban gyalogolni a szántáson. Ördög
Rókától kezdve a kacsáig bezárólag (libát sajnos még nem, létezik hozzá kimondottan ilyen lőszer is) mindent ejtettem el már vele.
Disznó kimaradt idáig de azt mondom a 410-s brennekéje gond nélkül teljesítené dolgát.


Ezt tanusítom!
Még a kilencvenes évekbe, egy orosz duplával, egy kondából két disznót lőttem 410/76 brennekével.
Egy süldőt lapockán meg egy kb száz kilos kant tegyérnyivel lapocka mögött.
Nem mentek 30 méternét távolabb.
Több disznó nem jött rám a hajtásba, kölcsön puska volt ezért nincs több tapasztalatom.
Szintén kölcsönbe kaptam egy 410-est gerlézés alkalmával.
Na, azért az elég nagy kihívás, fogyott a lőszer rendesen a gerle meg nehezen akart leesni.  Vadász Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #7 Dátum: 2015. December 18. - 16:35:44 »

 Talán még emlékeztek Nagy Sanyi bátyám 82 cm-s csövű 32-es kaliberű egycsövűjére? Na az olyan puskákat a szibériai hivatásos prémvadászok használták. Mókusra, cobolyra, nyusztra miegyébbre. És igen meg lehetett vele lőni a jávorszarvas meg a szibériai őzet is megfelelő golyóval. És miért használt ilyet Iván a tajgában? Csak azért mert ha kimégy 2-3 hónapra a mínusz 40 fokba meg a méteres hóba nem mindegy mennyit nyom a felszerelésed és a lőszered. Ja én néha szarkázni sírom el a puskát az öregtől. Házipatronnal, igazi kocavadászként nagyszerűen lehet lepattogtatni 30-40 métertől a fatetőn diskuráló madarakat. Igazi ekonom-rezsimben dolgozik mert 18 gramm sörét meg valami 1 gramm szokol por jár egy tölténybe.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #8 Dátum: 2015. December 18. - 19:30:03 »

nekévelEzt tanusítom!
Még a kilencvenes évekbe, egy orosz duplával, egy kondából két disznót lőttem 410/76 brennekével.
Egy süldőt lapockán meg egy kb száz kilos kant tegyérnyivel lapocka mögött.
Nem mentek 30 méternét távolabb.
Több disznó nem jött rám a hajtásba, kölcsön puska volt ezért nincs több tapasztalatom.
Szintén kölcsönbe kaptam egy 410-est gerlézés alkalmával.
Na, azért az elég nagy kihívás, fogyott a lőszer rendesen a gerle meg nehezen akart leesni.  Vadász Rííí


 Emelem

No, innen eszembe jutott, hogy a gerlézés még itt-ott 20-16-12-es kaliberrel is kihívás tud lenni.
Nekem . . .    Stoel Mosolyog

A .410-es az ugye kb. 9 mm. Elhiszem hogy elég a disznóra. Mosolyog
Az is nyilvánvaló, hogy a maga vadászias lőtávolsága mellett "bármire" megfelel, sőt, csak 18 g-al emelkedik a madár (nyúl) tömege egy közeli lövés után. Bibíí
De azért  . . .
Kipróbálnám egy vadászaton na! Mosolyog
Visszarúgása biztosan nem sok van.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #9 Dátum: 2015. December 18. - 19:41:20 »

Emelem

No, innen eszembe jutott, hogy a gerlézés még itt-ott 20-16-12-es kaliberrel is kihívás tud lenni.
Nekem . . .    Stoel Mosolyog

A .410-es az ugye kb. 9 mm. Elhiszem hogy elég a disznóra. Mosolyog
Az is nyilvánvaló, hogy a maga vadászias lőtávolsága mellett "bármire" megfelel, sőt, csak 18 g-al emelkedik a madár (nyúl) tömege egy közeli lövés után. Bibíí
De azért  . . .
Kipróbálnám egy vadászaton na! Mosolyog
Visszarúgása biztosan nem sok van.

 Emelem

Háát ki kell engedni egy picit a fácánt.  Stoel

Visszarúgás  Fejvakarás hajlamos büntetni, hogy "gyerek" puskának nézik. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #10 Dátum: 2015. December 18. - 19:55:40 »


Kipróbálnám egy vadászaton na! Mosolyog


Nekem volt szerencsém kipróbálni Sakac 410-esét.  Igen Aztán azóta nagy a pofám:


 Vigyor  Stoel   Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11 Dátum: 2015. December 18. - 19:57:26 »

Emelem

No, innen eszembe jutott, hogy a gerlézés még itt-ott 20-16-12-es kaliberrel is kihívás tud lenni.
Nekem . . .    Stoel Mosolyog

A .410-es az ugye kb. 9 mm. Elhiszem hogy elég a disznóra. Mosolyog
Az is nyilvánvaló, hogy a maga vadászias lőtávolsága mellett "bármire" megfelel, sőt, csak 18 g-al emelkedik a madár (nyúl) tömege egy közeli lövés után. Bibíí
De azért  . . .
Kipróbálnám egy vadászaton na! Mosolyog
Visszarúgása biztosan nem sok van.

 Emelem
 

 Üdv!  

.410= 10,4mm

Ismerek egy embert, akinek van egy ilyen kaliberű félautómata Remington-ja  !      lehet hogy te is ismered
Igen nagyon  nagyon jól lő vele , ( korongozni láttam ,  alázott vele rendesen )  
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #12 Dátum: 2015. December 18. - 22:51:21 »

Üdv!

Nekem még csak lőtéri tapasztalatom van, főként 28-as kaliberrel, kb egy évig volt a lőtérnek egy 28-as browning cynegy-je, nagyon szerettem.
Ellőttem vele jó pár doboz lőszert, Vadász nagyon kézreálló, kecses pillekönnyű puska volt, azóta is vágyakozok egy kis 28-as ra, vagy valami 20-as alatti kaliberre, talán jövőre sikerül beszerezni egyet. Tehát remélhetőleg, vadászati tapasztalataim is lesznek a témában.

Most két hónapja, voltalkalmam megtekinteni, és ki is próbálni egy 24-es Box lakatos Belga duplát, egy padlás takarításnál bukkantak rá pár éve állítólag, csakúgy be volt állítva a limlomok közé, mikor kiderült, hogy eladó, még hozzá nem is rossz áron, felcsillant a szemem!  Mosolyog  Gyorsan lőttem vele még egy kettőt, nagyon szűken hordott "mint az ostor!" ahogy szokták mondani.
Kollégákkal együtt nagyon fellelkesedtünk, nekem is nagyon meg tetszett, de mikor jobban szemügyre vettem, sajnos hamar elkellet keseredjek, találtam három kisebb horpadást a csövében, ami még a kisebbik baj lett volna, de utána találtam a csőtorkolattól kb  tíz centivel beljebb egy dudort is a csövében, úgy hogy innentől a vétel már nem volt aktuális...  Határozatlan

Eddig nem volt szerencsém, de ami késik nem múlik! Annál nagyobb lesz az öröm, ha sikerül végre egyet beszerezni.  Piál  Vigyorog

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #13 Dátum: 2015. December 19. - 05:41:20 »

Gyorsan lőttem vele még egy kettőt, nagyon szűken hordott "mint az ostor!" ahogy szokták mondani.


Valóban nagyon szűken hord az enyém is, ki kell engedni mese nincs. Viszont a kökénybokor, torony kakas nem akadály inkább a a "hátuljával" szokott gond lenni. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2015. December 19. - 09:46:28 »

Valóban nagyon szűken hord az enyém is, ki kell engedni mese nincs. Viszont a kökénybokor, torony kakas nem akadály inkább a a "hátuljával" szokott gond lenni. Ördög


Az elmélet szerint minél nagyobb öbnagyság annál távolabbi a hatásos lőtávolság a söréteseknél - mégis nekem is az a tapasztalatom (azt látom másoknál) hogy a 20 -asok nagyon szűken hordanak és messziről is hullik velük a kacsa és fácán stb.  Vállat von  Ennyire ellentétben van az elmélet a gyakorlattal ?  Fejvakarás           Emelem
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: