Oldalak: 1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 723284 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5970 Dátum: 2018. Február 10. - 18:03:34 »

Házi lőszertöltés nem jöhet szóba?
Ha ilyen gondok nyomasztanának, egészen biztosan kipróbálnám a Lapua Scenar 69 grain (4,5 g) lövedékét.
Majdnem teljes köpenyes, de annál azért lényegesen többet tud.
 Wave

Kicsit hosszú lesz az oda……..
Amelyik cső jól lövi az 50-es, 55-ös kuglit, abból a 69-70-es kóvályogni fog, mint az a bizony gólya szeretetcsomag a levegőben.
Mivel korunk egyetlen még élő Reneszánsz Embere szerint (aki szikrázva lángoló fénycsóva a bennünk levő tudatlanság mélysötét alagútjában), mérnünk kell, így következzék néhány pőre számadat.
Az 50-55-ös Nosler Ballistic Tip (ami nem számít kategórián belül rövid lövedéknek…) 20,2-20-5 mm hosszú (a 60-as Partition pl. rövidebb ezeknél) a Scenar 25,5 mm. Kb. 25%-al hosszabb ezeknél. Ezt kizárt dolog hogy rendesen megtekerje a 12-14 inches drall. Ahhoz bőven 10 alatti kell, 7-8-esetleg 9-es.

A másik. Két barátom is használt 185-ös Silver Jacketet (ismered, összemaszatolt Scenar) 30-06-ból és 308-ból, mindkettő ölte a disznót, mint a méreg, de a rókák simán elvitték, sok nem is lett meg. Én a Nosler 168-as Competition lövedékkel lőttem szügyön rókát 300-asból, igaz lebutított sebességgel, annak pedig sokkal vékonyabb, törékenyebb az eleje, mint a Scenaré, aztán mindenféle roncsolás nélkül átszaladt rajta. A fene sem érti ezt…. Vállat von
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #5971 Dátum: 2018. Február 10. - 20:18:53 »

Kicsit hosszú lesz az oda……
Az is lehet.
De én is csak azt írtam, hogy kipróbálnám.....nem azt, hogy tuti befutó Kacsint
Ha meg nem jó, akkor kipróbálnék valami mást....meg még egy harmadikat, negyediket is Vigyorog
A kudarc lehetősége soha, semmitől sem tartott még vissza...sőt!
(Különben kiszálltam volna a kis komfortos életemből, és belemászok a totál ismeretlen új világomba 47 évesen? .....mi ehhez képest egy vacak lövedék próba?  Ördög )
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5972 Dátum: 2018. Február 10. - 20:46:00 »

Az is lehet.
De én is csak azt írtam, hogy kipróbálnám.....nem azt, hogy tuti befutó Kacsint
Ha meg nem jó, akkor kipróbálnék valami mást....meg még egy harmadikat, negyediket is Vigyorog
A kudarc lehetősége soha, semmitől sem tartott még vissza...sőt!
(Különben kiszálltam volna a kis komfortos életemből, és belemászok a totál ismeretlen új világomba 47 évesen? .....mi ehhez képest egy vacak lövedék próba?  Ördög )
 Wave

Igazad van, gyáva népnek nincs hazája......... Kacsint

Akkor szerintem 55-ös Oryx, az minden bizonnyal jó kemény.


 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5973 Dátum: 2018. Február 10. - 20:46:55 »

Igazad van, gyáva népnek nincs hazája......... Kacsint

Akkor szerintem 55-ös Oryx, az minden bizonnyal jó kemény.


 Emelem

......... vagy nem.......... Vállat von Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5974 Dátum: 2018. Február 10. - 20:58:17 »

lassú
 Így is kell nézni mindent!  Igen Én is mindíg beleugrottam mindenbe, olykor koppantam, DE soha nem bántam meg semmit. Visszatérve a lövedékekhez, valószínű amúgy, hogy van olyan cső is 223-omban, ami szereti ezeket a hosszú, nehéz magokat, az meg már úgy kissé sokoldalúbbá teszi ezt a pöttöm kalibert, persze ésszerűség határain belül. Ugyanezen fegyvertípusom, ugyanebben a kivitelben, csak 300 RUM-ban meg kifogástalanul hordja a 180-as, meg a 220 grs lövedékeket is. Pedig azok között már jócskán van hosszméret külömbség. Ki érti ezt?... Vállat von

KRISZ,
javaslom olvasd el azokat a kísérleteket, amiket az USA hadereje végzett, amikor az M16-ost (nevezzük így az egyszerűség kedvéért) átállították könnyű lövedékről nehezebbre. A gyors drallal (7,5 asszem) a cső egyébként jobban lőtte a régi könnyű lövedéket, mint a lassú (12 asszem) a hosszú, nehezet.
Remélem adtam ötletet a házi kísérletezgetéshez........  Kacsint Kacsint Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #5975 Dátum: 2018. Február 11. - 19:52:14 »

Aprítod Te is őket rendesen Gabca!  Emelem Hát mifelénk meg olyan de olyan sár van, hogy a területen járni-kelni legalább akkora kihívás most, mint egy szibériai rozsomák vadászat.  Mosolyog Az erdőben már nincs semmi gond a vastag avarpaplan miatt, de addig kijutni most a sötét humuszon a határba...hát... Rííí Amúgy milyen lőszerrel nyomatod rókára a 222-ben? Nekem 223 van, de a Sako 3,56-os Gamehead (most ez van még vagy két és fél dobozzal) nagyon megtépi kimenetnél a rudit. Még, ha csontot nem ér, akkor is, ha meg csont van, az még rosszabb. Próbáltam már párat, egyik se jobb ilyen szempontból, a túl könnyű varmintosokat meg pocsékan viszi a cső. Teljes köpenyest nem akarok. A nagyját meg szoktam nyúzni, de sokkal több a nagy-tépett kimenet. A Hornady GMX 50, vagy 55 grs még hátra van, az talán. Szép trófea az a rókabunda, ha nem tépi meg a lövedék. Gratula a rókáidhoz!  Emelem

Ha fontos a gerezna akkor sörétes puska vagy csapda.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #5976 Dátum: 2018. Február 17. - 10:08:53 »

A letakarodott téli határban nehezkes az öreg rókát serétlövésnyiről átverni, lesről, dögtéren is, cserkelve meg mégúgyse. A csapdával fogott meg  nem olyan emlék, mintha meglőném. Kikutyagolva a határba, hóba, hidegbe, leskelődni, hívogatni, várni órákat, oszt olykor elkapni egy szép ravaszdit egy szem golóbissal, azé' csak szebb. Vagy nem?

Meglehet azt lőni söréttel is, igaz sokkal közelebb kell csalni. De hát élményt akartál nem?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5977 Dátum: 2018. Február 17. - 10:12:37 »

A letakarodott téli határban nehezkes az öreg rókát serétlövésnyiről átverni, lesről, dögtéren is, cserkelve meg mégúgyse. A csapdával fogott meg  nem olyan emlék, mintha meglőném. Kikutyagolva a határba, hóba, hidegbe, leskelődni, hívogatni, várni órákat, oszt olykor elkapni egy szép ravaszdit egy szem golóbissal, azé' csak szebb. Vagy nem?

 Emelem

"Kikutyagolva a határba, hóba, hidegbe, leskelődni, hívogatni, várni órákat, oszt olykor elkapni egy szép ravaszdit egy szem golóbissal, azé' csak szebb."

Ezt szebben meg sem fogalmazhattad volna! Okos Igen
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #5978 Dátum: 2018. Február 18. - 15:12:40 »

Van úgy is. Tél eleje volt már, de az utolsó kisebb maszek kukorica táblát nem vágta le még a gazdája. Azon kívül a határ már üres sivatag volt. A tábla alsó sarkánál volt egy kis gazfolt, olyan 6-7 méteres, ebbe lekucorodtam, mert pár méterrel arrébb meg kezdődött az a nagy lucernatarló, amire kijárt egy nagy kinőtt szenesróka pockozni. Rég fájt már rá a fogam, a késő délutánt estig neki szántam. Na, lekucorodtam a gazba, a kukorica szélében, s lestem mikor lép ki őkelme. Tudtam, sötétedés előtt már kint szokott lenni a lucernatarlón. Szomorkás idő volt, elkezdett cseperegni az eső. Fejemre húztam a kapucnit, bár nem szeretem, mert nem hallok így semmit, főleg, hogy az eső is kopogott rajta. Na, mindegy, azé' vadász a vadász, hogy kitartson, még, ha nehezkes is a helyzet. Egyre jobban rájött az eső, már ázott minden, a puskát is ,,dugdostam" lassan, halkan, kicsiket mozdulva. Vicces, de éreztem, én, hogy Ő meg valahol itt van. Még nem volt sötét, de az ég már nagyon picsogott, mire utoljára körbenéztem lassan, de, csak a tarlóra, meg a szántásokra láttam, mellém-mögém csak karnyújtásnyit a gaztól. Indulás, mára elég lesz. Felegyenesedek, erre nagy surranással a bal oldalamról, úgy két és fél, három méterről elrobban a szenes, a kukorica sorban, az ellenkező irányban. Felgörbítette lompos sötét farkát, én meg megint megcsodáltam a róka erejét, hihetetlen gyorsaságát. Talán, ha a sörétes van nálam, meglőhettem volna elfele futtában, lett volna rá két-három pillanat. De ezzel a távcsövessel. Az egészbe az volt a szép, ahogy mellém óvatoskodott, a nagy gaztól ő sem vett észre engem a földön, ahogy térdeltem mozdulatlanul, és az eső is elnyomott minden más neszt. A legszélső sorig óvatoskodott a kukorica sarkáig. Na, akkor is eszembe jutott a távcső nélküli alsókulcsos Marlinom, amit eladtam.  Rííí Szóval a Karak elment. De az élmény megmaradt. Jól van ez így is.

A helyedben elgondolkodnék egy vegyesscövűn. Vagy egy új marlinon!   OOO
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5979 Dátum: 2018. Február 18. - 16:53:40 »

...azaz...vagy mind a kettőn... Ördög

Nem Te vetted meg ? Ez a rókabuherátoroknak kiváló és az ára is baráti VOLT !    Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5980 Dátum: 2018. Február 18. - 16:54:20 »

Nem Te vetted meg ? Ez a rókabuherátoroknak kiváló és az ára is baráti VOLT !    Ördög

Ja !   

https://vadaszapro.net/reszletek/284101/brno-zh-305
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #5981 Dátum: 2018. Február 23. - 20:09:09 »

Hívásra jött a róka. Kb 50 méterről, szemből lőttem rá, összeesett, majd elkezdte húzni magát, de gyorsan megadtam a kegyelemlövést.
Nem tudom, hogyan sikerült szemből seggbelőni, nézegettem a ki-bemenetet, de nem jöttem rá.
Naplózva

Üdv! Viko.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5982 Dátum: 2018. Február 23. - 23:04:25 »

Ha valaki még egy ilyen szívszaggatóan havas képet feltölt,meggyalázom a bejegyzését...
Meg én...! A kutyafáját néki! Itt annyi van,amibe épp belerajzolódik a cipőminta...kb. 3 mm.
 Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #5983 Dátum: 2018. Február 24. - 10:00:46 »

Ha valaki még egy ilyen szívszaggatóan havas képet feltölt,meggyalázom a bejegyzését...
Meg én...! A kutyafáját néki! Itt annyi van,amibe épp belerajzolódik a cipőminta...kb. 3 mm.
 Vigyorog


Megnyugtatlak, egy fasor árnyékában nem olvadt el a hó, és a kép kedvéért odavittem a rókát. Máshol még 3 mm sem maradt, egy nap alatt elolvadt.  Vigyorog
Naplózva

Üdv! Viko.
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5984 Dátum: 2018. Február 28. - 20:38:06 »

Svk Emelem
Gratulálok
Naplózva
Oldalak: 1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 [399] 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: