Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 723222 alkalommal)
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5910 Dátum: 2017. Július 29. - 15:21:28 »

Rókák réme  Igen

Gratulálok!  Emelem
Nagy Gratula! Emelem
Igazi "Rókavész" vagy 😁


Köszönöm szépen Emelem
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5911 Dátum: 2017. Július 29. - 15:33:20 »

Még egy ráadásnak.... Kacsint  Ő is elhibázta a lépést...



  Wave S.Peti
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5912 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 11:31:37 »

 Emelem
Először Ő volt a "ravaszabb" de másnap hibázott...
Neki most a másik kedvenc puskám (kaliberem) okozta a vesztét!



Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #5913 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 11:48:04 »

Gratula!

 S.Peti
A stucki gavallér az miféle pukka?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5914 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 12:23:49 »

Gratula!

 S.Peti
A stucki gavallér az miféle pukka?

Köszönöm szépen Emelem

Egy izs 18-as 222.rem. kaliberben.Nagyon szeretem,tű pontos!!Bár szokni kellett az elsütést,de sok gyakorlással könnyen megszokható.
(Nem mellesleg nagyon szép agyazása van,legalábbis nekem szerelem volt első látásra)
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #5915 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 18:01:24 »

Az árok melletti bokorsor szarkái túlságosan távolságtartóak, meg nekem sem sikerült a korán kelés, hogy még a sötéttel elég közel férkőzhessek a csörgő csapathoz. Arra gondoltam, közéjük nyúlok messzebbről a kis tizenhetessel.
Az autót a köves mellett hagyom, gyalog bő negyed óra a híd, aztán kezdődhet a szarka-lesvadászat. Elméláztam séta közben a sárban látott nyomokon, a távoli varjúkárogáson, élveztem a vasárnap délelőtti jó időt. Végre nem esik, már nagyon untam…
A kis csatornáig még van úgy ötszáz méter, előttem kétszázra bal oldalt, a tarló után már kezdődik a náddal felnőtt lapos. Végigpillantottam a gazosodó síkon - mintha lenne valami a nád szélénél, az úttól 100-150 méterre. Megállok, keresővel ránézek – róka pockászik kint, élvezi ő is a napsütést. Hogy nem vettük észre egymást eddig? Nagyon leköthette a vadászat, engem meg a gondolataim. Nyílt terepen baktattam már pár perce… Takarásom az irányából semmi, az út jobb oldalán a szélfogó cserjés ad valami hátteret legalább, de a másik oldalon csak előttem úgy ötven méterrel kezdődik egy csalitos. Esélytelennek érzem, hogy észrevétlenül a bokrok mögé juthassak. Hasra fekszek itt, majd lesz valahogy.
A Rugert kitolom az útszéli gazcsíkon, céltávcsövön át nézem: nem látott meg a koma, viszont lassan a nádfalhoz ér. Elég messze van a grammnyi magocskának a köztünk lévő távolság fele is. A szelem jó, majdnem az úttal párhuzamosan fúj. Előtúrtam a zsebemből a sípot, és hívni kezdtem. Azonnal elindult – a náddal párhuzamosan, az út felé. Egy darabig tudtam követni a vágtáját, aztán az út baloldalán lévő bokrok takarásába ért. Fordítok a csövön, nem az eredetileg várt irányból érkezik majd... Sejtettem, mi a terve: ha lejön az útra, akkor szél alá tud kerülni. Mielőtt a bakháton meg a szélen felnőtt, összeboruló növényzettől megláthatnám… Fújtam még egy-két strófát, lesz, ami lesz. Nyúl vágódik ki a tarlóra a csalitosból, jelezve a ragadozó közeledtét. Várok, feszülten figyelek, de nem látom, nem hallom sehol. A másodpercek is órányinak tűnnek, kezdek türelmetlen lenni. Kicsit feljebb emelem a fejem, kinézek a csenkeszek rejtekéből. A róka a bokros szélénél-végénél áll, felém néz. Úgy 50 méterre lehet, de lőni nem tudok a gazoson keresztül. Visszabújok, megindítom még egy sirámmal. Hallom, ahogy a száradó füvet zörgeti a , behúzom a puskát az útra. Egyenesen szembe jön velem a keréknyomban, leeresztett fejjel. Egy kicsit kell csak igazítanom a szálkereszten, mikor meglátom a céltávcsőben. 20 méterre tőlem megtorpan a mozdulatra, de elugrani nincs már ideje.



A szarkákhoz majd felkelek korán, úgy döntöttem.
Elég élménydús volt ez a délelőtt így is...

 Emelem


Naplózva

Üdv,
Barna
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #5916 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 19:37:59 »

 Emelem
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5917 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 21:18:49 »

Az árok melletti bokorsor szarkái túlságosan távolságtartóak, meg nekem sem sikerült a korán kelés, hogy még a sötéttel elég közel férkőzhessek a csörgő csapathoz. Arra gondoltam, közéjük nyúlok messzebbről a kis tizenhetessel.
Az autót a köves mellett hagyom, gyalog bő negyed óra a híd, aztán kezdődhet a szarka-lesvadászat. Elméláztam séta közben a sárban látott nyomokon, a távoli varjúkárogáson, élveztem a vasárnap délelőtti jó időt. Végre nem esik, már nagyon untam…
A kis csatornáig még van úgy ötszáz méter, előttem kétszázra bal oldalt, a tarló után már kezdődik a náddal felnőtt lapos. Végigpillantottam a gazosodó síkon - mintha lenne valami a nád szélénél, az úttól 100-150 méterre. Megállok, keresővel ránézek – róka pockászik kint, élvezi ő is a napsütést. Hogy nem vettük észre egymást eddig? Nagyon leköthette a vadászat, engem meg a gondolataim. Nyílt terepen baktattam már pár perce… Takarásom az irányából semmi, az út jobb oldalán a szélfogó cserjés ad valami hátteret legalább, de a másik oldalon csak előttem úgy ötven méterrel kezdődik egy csalitos. Esélytelennek érzem, hogy észrevétlenül a bokrok mögé juthassak. Hasra fekszek itt, majd lesz valahogy.
A Rugert kitolom az útszéli gazcsíkon, céltávcsövön át nézem: nem látott meg a koma, viszont lassan a nádfalhoz ér. Elég messze van a grammnyi magocskának a köztünk lévő távolság fele is. A szelem jó, majdnem az úttal párhuzamosan fúj. Előtúrtam a zsebemből a sípot, és hívni kezdtem. Azonnal elindult – a náddal párhuzamosan, az út felé. Egy darabig tudtam követni a vágtáját, aztán az út baloldalán lévő bokrok takarásába ért. Fordítok a csövön, nem az eredetileg várt irányból érkezik majd... Sejtettem, mi a terve: ha lejön az útra, akkor szél alá tud kerülni. Mielőtt a bakháton meg a szélen felnőtt, összeboruló növényzettől megláthatnám… Fújtam még egy-két strófát, lesz, ami lesz. Nyúl vágódik ki a tarlóra a csalitosból, jelezve a ragadozó közeledtét. Várok, feszülten figyelek, de nem látom, nem hallom sehol. A másodpercek is órányinak tűnnek, kezdek türelmetlen lenni. Kicsit feljebb emelem a fejem, kinézek a csenkeszek rejtekéből. A róka a bokros szélénél-végénél áll, felém néz. Úgy 50 méterre lehet, de lőni nem tudok a gazoson keresztül. Visszabújok, megindítom még egy sirámmal. Hallom, ahogy a száradó füvet zörgeti a , behúzom a puskát az útra. Egyenesen szembe jön velem a keréknyomban, leeresztett fejjel. Egy kicsit kell csak igazítanom a szálkereszten, mikor meglátom a céltávcsőben. 20 méterre tőlem megtorpan a mozdulatra, de elugrani nincs már ideje.



A szarkákhoz majd felkelek korán, úgy döntöttem.
Elég élménydús volt ez a délelőtt így is...

 Emelem





Gratulálok Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5918 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 10:11:51 »









 Emelem  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #5919 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 14:23:41 »






Gratulálok! Ez a vadászat, földről, egyenlőbb esélyekkel...  Igen Igen Igen
Jó ez a Ruger! Milyen kaliber, céltávcső?

 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #5920 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 15:10:09 »

Szép!  Igen
Meddig lehet elnyúlni a tizenhetessel szélcsendben?
100-ig azért lehet, nem?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #5921 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 15:55:41 »

Köszönöm mindenkinek!



.17 hmr+Delta Titanium 4-16x42.
A jó Rugerről... A csöve pontos, a sütése kiváló, a többi...  :Mosolyog A barnítás vékony és foltos, az előagy beleér(t) az elvileg szabadon lengő csőbe. Az agyazás anyaga túl könnyen hajlik, ezzel nem tudom mit kezdjek. Van még mit "orvosolni" rajta. Egyébként szerethető, a hibáit az ára is segít kompenzálni.

Ez spontán helyzet volt, de hívni legtöbbször földön szoktam.



Jutubon találni 200 pluszos lövéseket is szép számmal. Én egy, a kalibert már évek óta eredményesen használó vadőr tanácsára úgy lőttem be, hogy kb. 110-120 méterig nem kell korrigálnom, elvileg addig a róka sem jelent gondot a rettenetes 17 grainnek  Ördög.
Nekem még új, jövő ilyenkor biztos többet tudok majd mondani róla...

 Emelem
 
Naplózva

Üdv,
Barna
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5922 Dátum: 2017. Október 17. - 19:47:45 »

 Emelem

Egy kicsit sípoltam ma este!





Lőtáv:kb.80 méter (200 méter felett volt mikor észrevettem, hogy jön)
Kaiber:222.rem. (egy lépést sem ment)
lőszer:S&B sp. 3.24g


 Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #5923 Dátum: 2017. Október 18. - 12:56:14 »

Emelem

Egy kicsit sípoltam ma este!


Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5924 Dátum: 2017. Október 18. - 19:39:18 »

Gratulálok!
 Emelem

Köszönöm Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: