Oldalak: 1 ... 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 [414] 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725426 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #6195 Dátum: 2020. Július 31. - 13:46:16 »

 Emelem
 Igen
Naplózva

Üdv Chris
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6196 Dátum: 2020. Augusztus 10. - 07:28:52 »

Második rókám, világító ponttal sikerült...
A lesról a fotó néhány nappal korábbi, azóta le lett kaszálva a lucerna. 20:56-kor jött ki a ravaszdi. Utoljára.
Tisztelet a vadnak.


-
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6197 Dátum: 2020. Augusztus 10. - 08:09:27 »

Második rókám, világító ponttal sikerült...
A lesról a fotó néhány nappal korábbi, azóta le lett kaszálva a lucerna. 20:56-kor jött ki a ravaszdi. Utoljára.
Tisztelet a vadnak.

Ilyen borravalónál kár lenne abbahagyni.
Gratulálok!
 Taps Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #6198 Dátum: 2020. Augusztus 10. - 17:05:36 »

Második rókám, világító ponttal sikerült...
A lesról a fotó néhány nappal korábbi, azóta le lett kaszálva a lucerna. 20:56-kor jött ki a ravaszdi. Utoljára.
Tisztelet a vadnak.

Gratulálok! Emelem

A bal első lábát elvitte a lövés? Vagy csak így sikerült esnie?
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6199 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 07:04:50 »

Gratulálok! Emelem

A bal első lábát elvitte a lövés? Vagy csak így sikerült esnie?

a keresőben amikor megláttam épp cammogott a kaszálás szélén, a farka vége árulta el... mire felvettem a puskát és megtaláltam újra, már ült és vakarózott. bal elsővel. akkor lőttem a közepébe.
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6200 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 18:56:03 »

Tegnap este vadkár elhárításra indulunk hárman. Nekem, mint legfiatalabbnak jutott a MAGAS-les, apum és Csabi alacsonyabban helyezkedtek el a 10+ hektáros táblák váltóihoz közel.
Alighogy felértem a lesre, még a hátizsákom sem volt időm letenni, egyik róka 2 tábla között váltott át. Arra nem volt esélyem. De ami annak az útnak a közepére ült le, amin bejöttünk a kocsival, arra már volt időm kitámasztani. A z6i tornyával nem szórakoztam, csak a swarozsvki ballisztikai tábla megjegyzett értékével kalkulálva felétettem a nappali pontot egy bő 200as távnak megfelelően. Csabi még fel sem ért az ő lesére amikor dörült a lövésem. Alig múlt 7 óra. Az este folyamán volt disznó mozgás is, rókák is, de a teríték ez maradt...

A les korbbi alkalommal fotózva lentről, csak a magassága miatt:



Ahol csücsült a róka az úton:



.. és a koma:




 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 31. - 07:19:55 írta Pyrus » Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6201 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 21:16:36 »

Gratu,

Már ne haragudj de szerintem a rókák a környéken tuti nem szeretnek Nevet
 Sam6

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6202 Dátum: 2020. Augusztus 29. - 21:26:35 »

Gratu,

Már ne haragudj de szerintem a rókák a környéken tuti nem szeretnek Nevet
 Sam6

 Emelem


köszi, remélem így is marad Mosolyog örülök neki, ez volt az első hosszabb lövésem... remélem holnap kijönnek a családtagjai is  S.Peti
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6203 Dátum: 2020. Szeptember 01. - 07:05:43 »

Tegnap este apa, Csabi és Tibibáva indultunk ki a területre, a cél újra vadkár elhárítás volt, de mivel négyen már sokan lettünk volna egy körzetre, azért Csabi és én egy másik körzetbe indultunk. A cél a lesek újra-ellenőrzése volt - mert több szórón is minden reggelre felszántják azokat. Két külön lesre ültünk.
Az én helyem az UAZ-ülés nevezetű les volt (ami onnan kapta a nevét, hogy anno az egyik alapító tagunk a kiszemelt szóróhoz közel az egyik vastag fára tett egy uaz-ülés. Azóta ott már "hagyományos" les épült, de a neve maradt...)
Sötétedésig 1-1 nagyobb törés hallatszott, de nem mutatta magát semmi. Aztán fél8 körül nálam átment egy róka a szórón... nem volt időm célkeresztbe hozni, így tovább vártam. 20 perc múlva visszajött, és lefeküdt a szóró közepére. A 8x57 helyben marasztalta. Alig hogy megírtam az sms-t Csabinak, hogy "csak" róka, a társa kiült a szóró és a les közé az útra. Neki sem kell többet nyulat hajkurászni. Az este eredménye is ez maradt.

 Emelem Emelem S.Peti

A lesről a látkép:



A komák (alsó = első):



ui: elnézést a csúnya képért...
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 01. - 09:22:29 írta Voldi » Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #6204 Dátum: 2020. Szeptember 01. - 14:10:03 »

Tegnap este apa, Csabi és Tibibáva indultunk ki a területre, a cél újra vadkár elhárítás volt, de mivel négyen már sokan lettünk volna egy körzetre, azért Csabi és én egy másik körzetbe indultunk. A cél a lesek újra-ellenőrzése volt - mert több szórón is minden reggelre felszántják azokat. Két külön lesre ültünk.
Az én helyem az UAZ-ülés nevezetű les volt (ami onnan kapta a nevét, hogy anno az egyik alapító tagunk a kiszemelt szóróhoz közel az egyik vastag fára tett egy uaz-ülés. Azóta ott már "hagyományos" les épült, de a neve maradt...)
Sötétedésig 1-1 nagyobb törés hallatszott, de nem mutatta magát semmi. Aztán fél8 körül nálam átment egy róka a szórón... nem volt időm célkeresztbe hozni, így tovább vártam. 20 perc múlva visszajött, és lefeküdt a szóró közepére. A 8x57 helyben marasztalta. Alig hogy megírtam az sms-t Csabinak, hogy "csak" róka, a társa kiült a szóró és a les közé az útra. Neki sem kell többet nyulat hajkurászni. Az este eredménye is ez maradt.

 Emelem Emelem S.Peti

A lesről a látkép:



A komák (alsó = első):



ui: elnézést a csúnya képért...
Volt ott elég fa. Nem nagy kaland egy sebtörettel eltakarni azt a sebet. Gratulálok a rókákhoz! Kacsint
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #6205 Dátum: 2020. Szeptember 09. - 06:55:07 »

Tegnap este az előzőleg bevált helyre ültem. A koma először a bekötő úton ücsörgött egy darabig, aztán eltűnt. Pár perc múlva elindult felém a kaszálón egerészni. Nem állt keresztbe, rácuppogtam, fordított a fején, nagyobb lett a célzandó felület, eldördült a lövés. A 8x57 lebontotta szegényt...



A vasárnapi mellé került. http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,67.msg368638.html#msg368638
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 09. - 07:07:12 írta Voldi » Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6206 Dátum: 2020. Szeptember 09. - 07:26:40 »

Tegnap este az előzőleg bevált helyre ültem. A koma először a bekötő úton ücsörgött egy darabig, aztán eltűnt. Pár perc múlva elindult felém a kaszálón egerészni. Nem állt keresztbe, rácuppogtam, fordított a fején, nagyobb lett a célzandó felület, eldördült a lövés. A 8x57 lebontotta szegényt...



A vasárnapi mellé került. http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,67.msg368638.html#msg368638

Gratulálok a rókához és a borzhoz is!
 Igen  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6207 Dátum: 2020. November 23. - 10:39:15 »

Szép napot Mindenkinek!
Az enyém már az Vigyorog
Hajnalban kidobott az ágy, kint jó kopogós idő volt, nem volt más választásom, mint kimenni a kedvenc helyemre, rókát-sakált hívni.
A helyszín egy halastó rendszer egyik, már sok éve leeresztett tómedre, amibe nyiladékokat vágtunk. A leshely egy régi, emeletes madár-megfigyelő.
Tudom, hogy sokan elutasítják a reggeli hívó vadászatot, de a tapasztalataim alapján a beköszönő télvíz idején nagyon eredményes tud lenni.
Leginkább a fiatalabb nemzedék szokott ilyenkor rámozdulni a hangra, úgy vélem, hogy ők még nem annyira jó vadászok, többször előfordulhat, hogy reggel még éhesek,
és sokkal meggondolatlanabbak is, mint a kinőtt példányok.
A Plain-pain vékony hangjára érkezett a harmadik strófa után egyszerre két róka, más irányból, de szinte egyszerre.
Az idén 50 éves 7x57-es ZKK becsülettel tette a dolgát  Igen
A másik róka persze nem várta meg az ismétlést  Ördög
De a lövés után kis idővel a szórós nyiladék végén átügetett egy sakál, ami sajnos nem jött ki a következő nyiladékra, hiába hívtam még rá párat.
(A közeli halászati telepen és az egyik halászott tónál szünet nélkül gázágyúznak, a lövés annyira nem zavarja a vadat.)
De így is szép élmény, jó vadászat volt.
Szerintem pár nap kihagyással újból rápróbálok a nagy nádasra.






 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6208 Dátum: 2020. November 23. - 10:51:52 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #6209 Dátum: 2020. November 23. - 14:37:41 »






Gratulálok! Emelem

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 [414] 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: