Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725415 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6165 Dátum: 2020. Május 25. - 13:25:44 »

Csapdázásnál nagy előny, ha az ember korán kelő típus.  Ördög

Hátha nagy álmosan maga lép bele?  Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6166 Dátum: 2020. Május 25. - 13:29:07 »

Végiggondoltam nagyapám lelki viaskodását, amikor nagymama kb. 200 méterről közölte vele, hogy a róka elvitte a kakast.
Két másodperc alatt meghozta a döntést: "Gézike, intézd el".(nagyapám volt a Géza, apám a Gézi, én meg a Gézike)
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #6167 Dátum: 2020. Május 25. - 13:30:23 »

Végiggondoltam nagyapám lelki viaskodását, amikor nagymama kb. 200 méterről közölte vele, hogy a róka elvitte a kakast.
Két másodperc alatt meghozta a döntést: "Gézike, intézd el".(nagyapám volt a Géza, apám a Gézi, én meg a Gézike)
 Ördög
És hogy intézted el a nagymamát? 200 méterről? Fejvakarás
 Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6168 Dátum: 2020. Május 25. - 14:43:59 »

És hogy intézted el a nagymamát? 200 méterről? Fejvakarás
 Stoel
A rókát, Ferikém a rókát!
Nagymamát imádtam, pedig vasárnap kivételével szerintem minden nap elvert.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6169 Dátum: 2020. Május 25. - 14:59:58 »

A rókát, Ferikém a rókát!
Nagymamát imádtam, pedig vasárnap kivételével szerintem minden nap elvert.
 Röhög

Az a Sokol rádió hibája. Ha rossz volt a vétel, egyet jobbról,  egyet balról és kész. Biztos azt hitte, hogy a hiba nálad is hasonló.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6170 Dátum: 2020. Május 25. - 16:07:17 »

amikor nagymama kb. 200 méterről közölte vele, hogy a róka elvitte a kakast.

Gondolom a közlés 200 m-ről is jól hallható volt.
Függetlenül a viharos szembeszél, teherautóberregés, stb. zavaró hatásoktól...  Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6171 Dátum: 2020. Május 25. - 19:00:23 »

Gondolom a közlés 200 m-ről is jól hallható volt.
Függetlenül a viharos szembeszél, teherautóberregés, stb. zavaró hatásoktól...  Röhög
Távolsággal nála nem volt probléma, hangerőbe szerintem simán verte a légo szirénát.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6172 Dátum: 2020. Május 25. - 19:19:15 »

A történethez hozzátartozik, három nap múlva, hurokkal megfogtam a rókát. Nagypapa meg oldalpa küldte lapáttal. A fél falu tudta és mégse jöttek a sötétzöldek.
Sőt! A szomszéd öregasszony azt mondta, most már nyogodtan lophatom náluk a körtét.
 Táncol
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #6173 Dátum: 2020. Május 26. - 10:14:04 »

Sziasztok,

múlthét előtti szombaton sikerült felavatni az új puskámat. Piál
Igaz pár napig nem voltam biztos benne, hogy meg lett a róka, de pénteken rátalált Apósom 50m-re a rálövés helyétől és hát mi tagadás nagyon örültem neki, hogy nem sebzés lett belőle.

A sztori helyszíne a középső képen szereplő, bal oldali fasor végén lévő hatalmas rókavár, ami messziről is jól látható volt a szinte világító, fehér homokos földtől.
Apósom szólt, hogy ha van kedvem, akkor üljek ki erre a lesre, mert 20:30 körül már kint szoktak lenni a rókák a kölykökkel együtt.
Az utóbbi években nagyon keveset járom az erdőt, éppen ezért az új puskával kétszer is voltam a lőtéren, hogy belerázódjak a lövésekbe és persze az új puskába is.
Ez egy .308win kaliberű puska, melyet láthattatok már a fórumon, hiszen Uzbence fórumtárstól sikerült megvenni.
A puska szerelem volt első látásra és a fogása is nagyon kényelmes, bár az elsütő szerkezet nem áll éppen kézre, de "úton" van a másik.  Ördög

Na szóval 19:45 körül ültem fel a lesre, ahonnan kb: 250m távolságban volt a szóban forgó kotorék és kémlelni kezdtem a környéket, egyre jobban fókuszálva a rókavárra.
Gyönyörű naplemente volt aznap és az idő is fantasztikusan kellemes volt, a rókák viszont nem akartak előbújni rejtekükből.
Az idő vészesen fogyott a láthatóság rovására, már 20:30 körül járt, amikor megláttam valamit futkározni a dombocskákon.
1-2 kölyök róka vidáman kergetőzve játszott az odúk között, de egyelőre csak szemlélője voltam a felhőtlen rohangálásnak, lövésre nem volt lehetőség.
Pár perccel később aztán előbukkant az egyik öreg róka és szépen megállt a kotorék előtt, mögötte a rikító homok, mintha csak egy 3D cél lett volna.
Mi tagadás, rendesen kezdtem érezni magamon a vadászlázat, célra emeltem a puskát, kibiztosítottam és próbáltam a legjobb pozícióba kerülni a lövéshez.
Róka úr türelmesen állt továbbra is eredeti helyén én pedig gerinc vonalra tettem a szálkeresztet és szépen lassan elkezdtem húzni a ravaszt, egészen addig, amíg el nem csattant a lövés.
Hatalmas homokfelhő volt a rálövés helyén, róka sehol, na gondoltam magamban ezt jól elzavartam, pedig annyira jól éreztem a puskát, a feltámasztás is kényelmes volt, a róka sem mozgott...
Remegő kézzel emeltem le a puskát a célról és keresőmmel továbbra is kémleltem a rálövés helyét, de a kis-rókákon kívül nem láttam semmit, ezért úgy döntöttem, hogy megnézem a helyszínt.
Nagy nehezen átvergődtem egy kis patakon és az egyre erősebben sötétedő estében megindultam a búzában, a rókavár felé.
Már lámpát kellett használnom, de se vért se a rókát nem láttam, csupán a kölykök dugták ki a fejüket kíváncsian a kotorékok szájából.
Kissé csalódottan mentem vissza a lesre és újra meg újra átgondoltam a helyzetet, de arra jutottam, hogy a távolság ellenére nagyon biztos voltam a lövésben és most sem csinálnám másképp.

Pénteken aztán jó hírrel fogadott Apósom és mondta, hogy menjek ki, mert úgy tűnik, hogy megvan az eltévesztettnek hitt róka.  Táncol
Tisztelet a vadnak!

Üdv, gaben  Emelem





Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6174 Dátum: 2020. Május 26. - 11:55:55 »

mégse jöttek a sötétzöldek.

Mert akkor még nem voltak!

Mennyivel egészségesebb gondolkodású világ volt az!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6175 Dátum: 2020. Május 26. - 12:18:23 »

Sziasztok,

múlthét előtti szombaton sikerült felavatni az új puskámat. Piál


 Igen Emelem
Gratulálok, sok szép vadászatot, sikert és örömöt kívánok hozzá!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #6176 Dátum: 2020. Július 15. - 20:00:17 »

Az első rókám:


Pár hónapja kezdtem vadászni, sörétessel már volt sikerélményem (fácán, tőkés réce, dolmányos varjú), de szerettem volna a golyóst is felavatni.
Apróvadas terület lévén adta magát a róka, a kölyöknevelésen is túl vannak már, úgyhogy kiültem lesre, egy L-alakú erdősáv belső sarkába, velem szemben napraforgó-tábla, a szélén keréknyommal, a les előtt egy kicsit ritkásabb résszel.
Volt is mozgás már az első alkalommal, süldő róka is, nagyobb is, de a fegyveremen egyelőre egy régi kölcsöntávcső van, ami meg sem várja a szürkületet, már feladja a harcot, úgyhogy esély sem volt lövést tenni rájuk. Angyal
A vadőrünk tanácsára a következő alkalommal magammal vittem a sörétest, mondván "azzal futtában is meg tudod lőni".
Eleinte nyulak, fácánok, őzek jöttek-mentek, némelyik egész a les tövéig, volt mit nézni a keresővel, róka viszont sehol, aztán ahogy kezdett sötétedni, elkönyveltem, hogy ebből megint nem lesz golyós avatás.
Viszont kézbe vettem a jó öreg 12-es IZS-t, és vártam, hátha.
Mozdulatlanul ültem jó darabig, de nem láttam mozgást, nem hallottam neszeket, már majdnem azt mondtam, hogy ennyi volt mára, nem lesz ebből semmi, amikor tőlem jó 15-20 méterre megláttam valamit megvillanni a magasra nőtt gyomok között, egy kis földhányáson.
Először csak egy rőt folt volt, aztán pislogtam párat, és összeraktam a képet, a farka vége fehér, a nyaka meg a pofája is, a mindenit, csak jött róka!
Emeltem a sörétest, megcéloztam, óvatosan kibiztosítottam, és durr!! Mellé...
Utólag végiggondolva vagy rosszul tartottam a puskát a nagy izgalomban, vagy bemozdult a róka az utolsó pillanatban, de nem találtam el. Tasli
Szerencsére ott és akkor nem kezdtem el gondolkozni ezen, mert a lövésre azonnal megugrott, és mint a villám, megindult vissza a napraforgóba, de - és talán épp a mozgás miatt volt könnyebb és pontosabb a célzás - mielőtt beugrott volna, a második lövéssel sikerült eltalálni, és azzal helyben is maradt...

Tisztelet a vadnak...  Emelem

A golyós meg majd avatódik máskor.  Kacsint
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6177 Dátum: 2020. Július 15. - 20:11:14 »

Az első rókám:


Pár hónapja kezdtem vadászni, sörétessel már volt sikerélményem (fácán, tőkés réce, dolmányos varjú), de szerettem volna a golyóst is felavatni.
Apróvadas terület lévén adta magát a róka, a kölyöknevelésen is túl vannak már, úgyhogy kiültem lesre, egy L-alakú erdősáv belső sarkába, velem szemben napraforgó-tábla, a szélén keréknyommal, a les előtt egy kicsit ritkásabb résszel.
Volt is mozgás már az első alkalommal, süldő róka is, nagyobb is, de a fegyveremen egyelőre egy régi kölcsöntávcső van, ami meg sem várja a szürkületet, már feladja a harcot, úgyhogy esély sem volt lövést tenni rájuk. Angyal
A vadőrünk tanácsára a következő alkalommal magammal vittem a sörétest, mondván "azzal futtában is meg tudod lőni".
Eleinte nyulak, fácánok, őzek jöttek-mentek, némelyik egész a les tövéig, volt mit nézni a keresővel, róka viszont sehol, aztán ahogy kezdett sötétedni, elkönyveltem, hogy ebből megint nem lesz golyós avatás.
Viszont kézbe vettem a jó öreg 12-es IZS-t, és vártam, hátha.
Mozdulatlanul ültem jó darabig, de nem láttam mozgást, nem hallottam neszeket, már majdnem azt mondtam, hogy ennyi volt mára, nem lesz ebből semmi, amikor tőlem jó 15-20 méterre megláttam valamit megvillanni a magasra nőtt gyomok között, egy kis földhányáson.
Először csak egy rőt folt volt, aztán pislogtam párat, és összeraktam a képet, a farka vége fehér, a nyaka meg a pofája is, a mindenit, csak jött róka!
Emeltem a sörétest, megcéloztam, óvatosan kibiztosítottam, és durr!! Mellé...
Utólag végiggondolva vagy rosszul tartottam a puskát a nagy izgalomban, vagy bemozdult a róka az utolsó pillanatban, de nem találtam el. Tasli
Szerencsére ott és akkor nem kezdtem el gondolkozni ezen, mert a lövésre azonnal megugrott, és mint a villám, megindult vissza a napraforgóba, de - és talán épp a mozgás miatt volt könnyebb és pontosabb a célzás - mielőtt beugrott volna, a második lövéssel sikerült eltalálni, és azzal helyben is maradt...

Tisztelet a vadnak...  Emelem

A golyós meg majd avatódik máskor.  Kacsint

Gratulálok!   Taps
Nem kell sokat várnod, hamarosan felavathatod a golyóst is. Hajnalban tarlón kint lesznek a Rudik.
Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #6178 Dátum: 2020. Július 16. - 11:50:22 »

Gratulálok!   Taps
Nem kell sokat várnod, hamarosan felavathatod a golyóst is. Hajnalban tarlón kint lesznek a Rudik.
Emelem


Köszönöm!
A hajnali kiülésekben bízom én is, ahogy világosodik, elvileg egyre használhatóbb lesz a távcső. Elvileg...  Vigyorog
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #6179 Dátum: 2020. Július 16. - 13:59:38 »

Köszönöm!
A hajnali kiülésekben bízom én is, ahogy világosodik, elvileg egyre használhatóbb lesz a távcső. Elvileg...  Vigyorog

Biztosan. Cserkelés közben tarlón fogsz velük találkozni. Várjuk a beszámolót!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: