Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725640 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Június 01. - 12:40:11 »

Na, ezt ki fogom próbálni, már csak egy alkalmas helyet kell felderítenem a műveletre. Hátha bejön egy kíváncsi ravasz... A vékony cuppogást majd gyakorlom, de csak akkor ha senki nincs itthon, nehogy zakkantnak nézzenek!  Bion

A rókáknak is tetszően nekem sokáig tartott megtanulni cuppogni, de már pár tucatot lépre csaltam vele... Bár némelyik gyanakvó volt, és megállt vagya elfutott, a fényképezőgépnek még elérhetetlen messzeségben. A nyúlsíróval ellenben még bőven van mit gyakorolnom... Abban Ugrósdy Peti, Szik és még páran itt a etalonok! Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Június 01. - 12:45:21 »

Nahát szerintem annál rosszabb nincsen, mint hogy egy rosszul szóló síppal nyekeregjen az ember a területen, és minden világgá menjen tőle. Viszont az etalonok tarthatnának egy kis "tanfolyamot" belőle.  Mosolyog Kacsint
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Június 01. - 13:14:24 »

Nahát szerintem annál rosszabb nincsen, mint hogy egy rosszul szóló síppal nyekeregjen az ember a területen, és minden világgá menjen tőle. Viszont az etalonok tarthatnának egy kis "tanfolyamot" belőle.  Mosolyog Kacsint

Nem arról van szó, hogy "nyekergek", mert azért jó pár rókát sikerült azzal is becsalni, ezt a régi fórumon esetleg olvastad. Mindössze annyi, hogy a nyúlsípot használva a róka tapasztalatom szerint gyanakvóbb (helyesebben a gyanakvó öreg róka is ugrik rá, cuppogásra kevésbé) és az öreg komákat megviccelni nem egyszerű... Ezért szeretnék fejlődni Mosolyog Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Június 01. - 13:29:56 »

Na, de én biztosan nyekeregnék, ha ilyen mesterkedésre adnám a fejem, úgyhogy ezzel nem is próbálkozok, de ezt a cuppogást ki fogom próbálni. Nem tudom még hogy mikor, de ha sikerrel járok, arról okvetlen beszámolok. Mondjuk, ha nem, arról is...   Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Június 01. - 13:38:07 »

Na, de én biztosan nyekeregnék, ha ilyen mesterkedésre adnám a fejem, úgyhogy ezzel nem is próbálkozok, de ezt a cuppogást ki fogom próbálni. Nem tudom még hogy mikor, de ha sikerrel járok, arról okvetlen beszámolok. Mondjuk, ha nem, arról is...   Mosolyog

 Igen A nyúlsírást otthon gyakorold videó vagy hangfájl alapján, az sokat segít. Azzal a síp behangolása is könnyebb. Egy kalappal!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Június 03. - 15:10:03 »

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)

Üdv!

Megmértem: 122 cm a teljes hossz, ebből a farok 43cm. Ez kikészitett bőr, gondolom a folyamat során valamennyire összemegy.
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Június 04. - 12:00:00 »

Köszönöm!

Az enyém orrhegytől faroktőig mérve 84 cm.  Így feltételezhetően valahol 138cm körül lenne Sut, ha a lompost nem hagyta volna el valahol.
Bár nem éri el Tonka rókájának méreteit, de azt hiszem tényleg méretes példány...

kösz még egyszer!

Üdv,
Péter

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)

Üdv!

Megmértem: 122 cm a teljes hossz, ebből a farok 43cm. Ez kikészitett bőr, gondolom a folyamat során valamennyire összemegy.
Naplózva

Kalappal,
Péter
Bandi
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Június 04. - 15:53:26 »

Vadászhölgyek, vadászurak,

Egy kis segítséget had kérjek: sajnálatos módon sikerült néhány hónapja elütnöm egy rókát.
Nos, ennek a nagyon drága (!) rókának a kabátja hétvégén ért haza kikészítve.
Megítélésem szerint 5-6 éves volt a bunda gazdája, igen tekintélyes méretekkel (a testet vadőr megkapta és leadta vizsgálatra).
Ugyanakkor róka komát Sut-nak hívhatták társai, mivel kb 20 cm van meg a farkából.

Azt szeretném tisztelettel kérni a nagyérdeműségtektől, hogy ugyan mérjétek már meg az otthon fellelhető nagyobbacska rókabőrötöket orrtól farokvégig + farok teljes hossza.
Szeretném nagyságrendileg megítélni, mekkora Sut-ot sodort elém a lendület...
Ha mindehhez kormeghatározást is tudtok fűzni, az lenne csak a csudaság!

(érdekességként megemlíteném, hogy a péniszcsontja is lefőzésre került, sokat látott preparátor barátom elmondása alapján igencsak öreg lehetett a cimbora, mert a csontocska már igen rövid, girbe-gurba....elkophatott..........a mázlista....)
Majd'el felejtettem:125 cm.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Június 12. - 12:24:49 »

Sziasztok!

Tegnap este elesett az új idény első rókája a faluban. Norbival (Szilva) mentünk ki a szőlőhegyi útra leselkedni 9 óra körül, ugyanis itt rendszeresen bejárt egy ravaszdi a szélső ház baromfiait tizedelni. Az itteni panaszkodások miatt is kértük meg a tervezettnél korábban a vadászati engedélyt.
Szóval, éppen megálltunk a kerítés mellett, ahonnét végigláttuk az utat, ami az egyetlen lövési lehetőséget nyújtotta, amikor már szembeügettek a kert körük portyázó kutyák, egy német juhász, meg egy szálkás tacsi. Észrevéve bennünket, hazasomfordáltak. Letűztem a célzóbotot és elkértem Norbitól a számomra eddig még ismeretlen Yukon keresőtávcsövét.
Nagy érdeklődéssel néztem bele, hiszen sok jót hallottam már róla. Épp, amikor beállítottam a szememhez, észrevettem, hogy tőlünk mintegy 130-150 méterre egy magas, vékony, kopott szőrű róka áll az út szélén. Eddig sem ficánkoltunk, de most mozdulatlanná dermedtünk mindketten. A koma pár másodpercig errefelé nézett, aztán visszaugrott jobbra, a kukoricásba. Valószínűleg onnét is jött.
Reménykedtünk, hogy még előjön, de addig is tovább nézegettük a távcsöveket.
Most Norbi pislantott bele az Izsen levő Deltába. Mikor újra a keresőbe nézett, hogy a két képet összehasonlítsa, döbbenten suttogta:
-   Ott a róka!
Valóban, az előbbi helyen ismét ott állt a ravaszdi és felénk figyelt. Nem túl nagy kedvvel készülődtem neki a lövésnek, még nem tudtam leellenőrizni, esetleg saját igényeimhez finomítani a fegyvermester által elvégzett belövést, és a távolság lehetett volna kicsit kisebb is. De azt is figyelembe kellett vennem, hogy a váratlan lehetőséget illik kihasználni, ki tudja, mikor lesz még egy ilyen alkalmam ezzel a rutinos jószággal szemben. Ráadásul a háttér is biztonságos volt.
Kicsit táncolt a szálkereszt a róka oldalán, és sajnos a lövés pillanatában éreztem, hogy jobbra elcsúszik a lövés. De az állat összeesett és a kicsi kalibertől nem is remélt, erős, tompa, buffanó becsapódás hallatszott.
Igyekeztünk oda, ám a rálövés helyén sem szőr, sem vér, sem róka. Nem is sokat kutattunk, vissza a kocsihoz, és irány haza Belláért. Majd ő megoldja a helyzetet.
Versenyfutás kezdődött a rohamléptekben közeledő viharral, melynek felhői egyre feketébben terjeszkedtek a fejünk felett és mind sűrűbben cikáztak – szerencsére még távolabb – a sokágú villámok.
Mire visszaértünk a helyszínre (nem kellett 10 perc), már lámpára volt szükség.
Kutyám a megszokott gyors tempójában látott neki a feladatnak, vágtában kereste a nyomot és alig egy perc múlva már egyhelyben zörgette a derékig érő kukoricát. Ott feküdt a kimúlt, sovány, hosszú lábú kanróka. Talán 20 lépést tudott még elmenni.
Haslövést kapott szegény, a túlsó combot is eltörte a golyó. Jól éreztem, hogy hátracsúszott.

Üröm az örömben, hogy a kölykök ezentúl hiába várják apjukat...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Június 12. - 12:31:53 »

Gratulálok Peti! Igen
Én múlthét péntek éjjel őrködtem egy libatelepnél. 4 lövést adtam le az éjszaka alatt, de hála a csőre fogatható Batlamp-nak, mind aláment. Persze az, hogy alá lőttem csak a lőtéren derűlt ki, amikor felfogatott lámpával próbalövést tettem és 15 cm-rel alárántotta a lövést a céltól. :'(
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Június 12. - 12:41:50 »

Gratulálok Péter!
Meg örülök is, nyilván a megkapott engedéllyel jönnek a beszámolók is. Wave

ui. A kanróka is részt vállal a kisrókák gondozásában? Úgy tudom csak a szuka.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Június 12. - 13:54:21 »

Köszönöm Urak!

Szerencsém volt, ennyi az egész.

A kanróka kölyökneveléséről Fekete Istvánnál olvastam többször, saját magamnak sem ilyen, sem ellenkező irányú tapasztalatom nincsen. De ez a tegnapi olyan kopott és sovány volt, hogy mással nemigen tudom magyarázni a dolgot.

Zoli!

Ilyenről még nem hallottam, hogy a lámpa rántja el a lövést. Miért van ez, nem megfelelő a rögzítés?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Június 12. - 14:18:03 »

A lámpa súlya befolyásolja szerintem a lövést, ugyan úgy, mint amikor a tok hozzáér a csőhöz.
Ezt már gyanítottam, mikor egy jó 20 kg. körüli malacot akartam olyan 120 méterről fejbe kólintani (én hülye, mert kellett volna a hús egy rendezvényre) és lövés után mintha láttam volna a port a feje alatt, de ez már lehet hogy bemagyarázás, lényeg az, hogy hál istennek sértetlenűl elszaladt.

Eddig csak kínlódtam és magamra fogtam a bénáskodást, pedig aki ismer az tudja, hogy nem nagyon szoktam sebezgetni, hibázgatni, de most a rókázás után, ahol max. 70 méterre voltak a rókák, teljesen biztos lettem, hogy a lámpa okozza a problémát.
Kimentem a lőtérre Gyálon, ez 120 méteres, kitettem a saját magam rajzolta lőlapot, amin csak egy 3,5 cm átmérőjű kört rajzoltam, ebbe lehet szépen beilleszteni az irányzójelet (pontot) és lőttem. Hozzá teszem, olyan a lőpad, hogy a fegyvert be tudod állítani teljes pontossággal és csak el kell húzni a ravaszt, nem neked kell a fegyvert támasztani. A lövés a kör közepétől 4 cm-re fölé. Tökéletes, így is lőttem be annak idelyén. Feltettem a fegyverlámpát a cső alá fogatva, igaz picit ferdén, beállítottam célra a fegyvert, lőttem. 15 cm-re a kör alá és 1,5 - 2 cm-re balra ment a lövés. Nagyon mérges voltam, de meg is nyugodtam, hogy ezek szerint nem én vagyok a balfék a rossz lövések miatt. (Pedig én vagyok, mert ezt előbb is leellenőrizhettem volna). Leszereltem a lámpát, ismét célraállítottam a fegyvert és lőttem. Az első lövésemmel összeszakadt a lövés. Tehát a fegyver és lőszer kombináció tökéletes és a beállítás is jó, lámpa nélkűl.
Most kaptam meg Attitól a WF500-ast, amihez szintén a csőre fogatható szerelék van és nehezebb is mint a Batlamp, tehát ezt már fel sem teszem, hanem gondolkodok egy villás szerelék kialakításban, amit a tusba lehet beépíteni.
Ha ezt a próbalövést előbb megejtem, hát nem is rendeltem volna ezt a lámpát, hanem egy villás Batlamp-ot vettem volna. Most már verhetem a fejem a falba. Úgy hogy most megy az agyalás, hogy hogy készítsek egy villás szereléket az új lámpának.
Viszont ha elkészül, akkor retteghetnek a Rudik, mert a libatelepet kisöpröm tőlük.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 13. - 06:57:03 írta Viktor » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Június 12. - 14:31:22 »

A lámpa súlya befolyásolja szerintem a lövést, ugyan úgy, mint amikor a tok hozzáér a csőhöz.
Ezt már gyanítottam, mikor egy jó 20 kg. körüli malacot akartam olyan 120 méterről fejbe kólintani (én hülye, mert kellett volna a hús egy rendezvényre) és lövés után mintha láttam volna a port a feje alatt, de ez már lehet hogy bemagyarázás, lényeg az, hogy hál istennek sértetlenűl elszaladt.
Egy másik esetben pedig az ünőnek a mellkasát nyitottam meg alúl, holott a szivére céloztam.
Egy másik eset, ahol hasba lőttem egy ünőt, mert a lámpát nem a cső alá, hanem mellé tudtam fogatni, mert csak lőrés volt a magaslesen és nem fért ki másképp a fegyver.
Eddig csak kínlódtam és magamra fogtam a bénáskodást, pedig aki ismer az tudja, hogy nem nagyon szoktam sebezgetni, hibázgatni, de most a rókázás után, ahol max. 70 méterre voltak a rókák, teljesen biztos lettem, hogy a lámpa okozza a problémát.
Kimentem a lőtérre Gyálon, ez 120 méteres, kitettem a saját magam rajzolta lőlapot, amin csak egy 3,5 cm átmérőjű kört rajzoltam, ebbe lehet szépen beilleszteni az irányzójelet (pontot) és lőttem. Hozzá teszem, olyan a lőpad, hogy a fegyvert be tudod állítani teljes pontossággal és csak el kell húzni a ravaszt, nem neked kell a fegyvert támasztani. A lövés a kör közepétől 4 cm-re fölé. Tökéletes, így is lőttem be annak idelyén. Feltettem a fegyverlámpát a cső alá fogatva, igaz picit ferdén, beállítottam célra a fegyvert, lőttem. 15 cm-re a kör alá és 1,5 - 2 cm-re balra ment a lövés. Nagyon mérges voltam, de meg is nyugodtam, hogy ezek szerint nem én vagyok a balfék a rossz lövések miatt. (Pedig én vagyok, mert ezt előbb is leellenőrizhettem volna). Leszereltem a lámpát, ismét célraállítottam a fegyvert és lőttem. Az első lövésemmel összeszakadt a lövés. Tehát a fegyver és lőszer kombináció tökéletes és a beállítás is jó, lámpa nélkűl.
Most kaptam meg Attitól a WF500-ast, amihez szintén a csőre fogatható szerelék van és nehezebb is mint a Batlamp, tehát ezt már fel sem teszem, hanem gondolkodok egy villás szerelék kialakításban, amit a tusba lehet beépíteni.
Ha ezt a próbalövést előbb megejtem, hát nem is rendeltem volna ezt a lámpát, hanem egy villás Batlamp-ot vettem volna. Most már verhetem a fejem a falba. Úgy hogy most megy az agyalás, hogy hogy készítsek egy villás szereléket az új lámpának.
Viszont ha elkészül, akkor retteghetnek a Rudik, mert a libatelepet kisöpröm tőlük.

Köszönöm Zoli!

Én nagyon keveset használtam lámpát, csőre fogható, akkumulátoros magyar (talán Kacsa?) van. Lehet, hogy ennek a súlya nem befolyásolja a lövés pontosságát?

Mindenesetre nagy kalappal a további rókavadászatokhoz!!! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Június 12. - 14:37:32 »


Köszönöm Zoli!

Én nagyon keveset használtam lámpát, csőre fogható, akkumulátoros magyar (talán Kacsa?) van. Lehet, hogy ennek a súlya nem befolyásolja a lövés pontosságát?

Mindenesetre nagy kalappal a további rókavadászatokhoz!!! Wave

Peti, én azt ajánlom, hogy próbáld ki Te is. Hasonló súlyú lehet, mint az én Batlampom. Lehet, hogy a vastagabb csövű IZS-t nem befolyásolja, vagy csak kevésbé befolyásolja. De jobb tudni, hogy mire számíthatsz. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: