Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 723276 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #5880 Dátum: 2017. Június 17. - 15:10:52 »

Köszönöm válaszod!
Mi az a "hatósági vadászat"???

"Amikor az egyes vadfajok által okozott vadkár már veszélyezteti az okszerű erdő-, és mezőgazdálkodási tevékenység fennmaradását, a károsult, az erdészeti hatóság vagy a természetvédelmi hatóság kezdeményezheti a kártokozó vad állományának meghatározott határidőn belüli csökkentését, valamint a vadászati hatóság a vadászatra jogosultat egyéb védőintézkedések megtételére kötelezheti. Ha a vadászatra jogosult a vadállomány-szabályozási kötelezettségének nem, vagy nem a határozatban meghatározott módon tesz eleget, a vadászati hatóság a vadászatra jogosult költségére határozatban hatósági vadászatot rendelhet el."

"4. § (1) A Rendelet 21. § (1) bekezdés d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, továbbá az (1) bekezdés a következő e) ponttal egészül ki:
(Hatósági vadászat elrendeléséről szóló határozatban a vadászati hatóságnak meg kell határoznia a vadászat feltételeit:)
„d) a hatósági vadászatot irányító tájegységi fővadász személyét,
e) a hatósági vadászat elrendelésének okait.”
(2) A Rendelet 21. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(2) Hatósági vadászaton tájegységi fővadász, hivatásos vadász, erdészeti szakszemélyzet, természetvédelmi és vadászati hatóság tagja, valamint a természetvédelmi kezelésért felelős szerv tagja vehet részt, ha rendelkezik a vadászat gyakorlásához szükséges feltételekkel. A hatósági vadászaton a természetvédelmi, valamint a vadászati hatóság tagja, továbbá a természetvédelmi kezelésért felelős szerv tagja az elrendelő vadászati hatóság erre irányuló megkeresését követően csak a munkáltatója engedélyével vehet részt.”
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #5881 Dátum: 2017. Július 12. - 10:50:11 »

Üdv a Vadásznak!

Miután a két, Tolnában Zoli barátomnál megbeszélt bakomat meglőttem, és végre a szerződésünk "élesedett" az állami erdészetnél, úgy gondoltam, hétfőn az itteni két bakomból is megpróbálom elejteni az egyiket. Hívtam a hivatásost, hétfő estére meg is beszéltük a vadászatot. Este hétkor találkozó, rövid üdvözlés, átpakolás a Samuba és már indulunk is.

A területről tudni kell, hogy nagy részben kb. 80%-ban erdő, a maradék mezőgazdasági terület vagy bekerített, vagy éppen bekerítés alatt áll.
Van viszont egy még működő katonai lőtér, ami dimbes-dombos bokros, kaszálós, és ami fontos az itt élő vadakat nem zavarja a puffogtatás (a hivatásos mesélt egy vendégvadászról, akinek a harmadik betárazást már nem engedte a folyamatosan közelebb és közelebb kerülő, azaz "támadó" baknál.....).

Itt kezdtük meg a cserkelést a dűlő úton. Balról hegy és erdő, jobbról a lőtér.
Fél órányi séta után megálltunk távcsövezni a területet, előttünk kb. száz méternyi bokros terület utána egy frissen kaszált tisztább rész.
A kaszáló hozzánk közelebbi oldalán egy róka egerészett, már írtam, hogy itt a róka szent állat, nem lövik, mert megfogja pockot, egeret, ami károsítja a makktermést, én azért rákérdeztem: "Meglőhetem?", "Úgy is kell mintát leadnom, lőheted!", volt a válasz.

Mire a lő botot felállítottam, és rákerült a puska, a róka beváltott a bokrosba és már nem láttuk. Tovább nézelődtünk és a kaszáló távolabbi végén egy másik rókát láttunk kb. 400 méterre.
A hátizsákomba mindig bent van a magam barkácsolt róka síp (konzerves doboz tetejéből), amit eddig még csak a szomszédok idegeinek borzolására használtam gyakorlásképpen. Itt az idő az éles bevetésre, előkerült a zsákból finoman elkezdtem fújni, reakció nulla, elég nagy a távolság meg a szél is erősen felőle fúj, úgyhogy én is erősebben fújom.
A róka észreveszi néz-néz-néz-néz...., és elkezd jönni, mintha zsinóron húznák folyamatosan felénk halad, meg sem áll így lövésről szó sem lehet.
A végén őt is elnyeli az előttünk lévő bokros rész, fújom még egy kicsit hátha, erre mellőlünk-mögülünk kb. 30 méterre elugrik az első róka.
Kísérőm közben meglátja a kaszáló szélén távolodó második rókát, ő is megpróbál szél alá kerülni.

 Zoli, készülj, ezt meg tudjuk lőni, amikor a keresztúthoz ér!, úgy is volt a kereszteződésnél megáll (később rámértem 120 méterre), a célkereszt rajta, lövés dörren és a róka nem mozdul. Pár percnyi várakozás után odamegyünk, a mérete alapján kölyöknek néztük, de egy idősebb elég rossz bőrben lévő kan rókát találtunk az elejtés helyén.
Gratuláció, fényképek és fojtatjuk a bakvadászatot. (folytatás az őzbakoknál).

(243 win., Sako Gamehead 6,5 gramm, lőtáv 120 méter, menekülés 0 méter)

A "síp":

A róka:

Üdv a Vadásznak.
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5882 Dátum: 2017. Július 12. - 12:52:29 »


A "síp":


Nem egyszerű megszólaltatni, az már biztos...

Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #5883 Dátum: 2017. Július 12. - 13:11:33 »

Nem egyszerű megszólaltatni, az már biztos...


Félórányi sziszegés, köpködés, prüttyögés után rájöttem, hogy a nyelvet neki kell támasztani és nem ráharapni a fémre,
ja és fontos, hogy a kisebb furat legyen fölűl , na akkor jól szól....., így akár kéz nélkül is lehet vele muzsikálni, a puskát célra tartva.
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5884 Dátum: 2017. Július 12. - 13:40:46 »

Félórányi sziszegés, köpködés, prüttyögés után rájöttem, hogy a nyelvet neki kell támasztani és nem ráharapni a fémre,
ja és fontos, hogy a kisebb furat legyen fölűl , na akkor jól szól....., így akár kéz nélkül is lehet vele muzsikálni, a puskát célra tartva.
 Emelem


Anno én is elbabázgattam vele, van a youtube-on jó pár "felzárkóztató" videó a helyes használatról. Emez jóval egyszerűbbnek tűnik, nyilván más a hang, és nem is hallatszik olyan messzire:

Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5885 Dátum: 2017. Július 12. - 15:02:54 »

Anno én is elbabázgattam vele, van a youtube-on jó pár "felzárkóztató" videó a helyes használatról. Emez jóval egyszerűbbnek tűnik, nyilván más a hang, és nem is hallatszik olyan messzire:

Anno én is youtube-on találtam a hajlított fém síphoz használati utasítást, azóta már nincs gond a használattal.
Ez a szájharmonika szerű síp nagy kedvencem, szombat este is sikerült vele becsapnom egy ravaszdit. A hallótávolságával sincs gond szerintem, 4-500 méterre volt tőlem a  Róka mikor hívtam. Egyből, szépen reagált rá.
Jó cucc. Egyetlen hátránya talán, hogy kissé széles, célzás közben nemigen fér el a számban.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #5886 Dátum: 2017. Július 12. - 21:52:16 »


Egyetlen hátránya talán, hogy kissé széles, célzás közben nemigen fér el a számban.


Ezek szerint Neked nyilván kisebb szád van, mint zergének...  Vigyorog Ő azt írta: "...így akár kéz nélkül is lehet vele muzsikálni, a puskát célra tartva."
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5887 Dátum: 2017. Július 13. - 08:59:13 »

Ezek szerint Neked nyilván kisebb szád van, mint zergének...  Vigyorog Ő azt írta: "...így akár kéz nélkül is lehet vele muzsikálni, a puskát célra tartva."

Vagy neki be van marva a tusába a kilógó síp helye, mint a thumbhole agyaknál.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #5888 Dátum: 2017. Július 13. - 11:00:58 »

Vagy neki be van marva a tusába a kilógó síp helye, mint a thumbhole agyaknál.  Ördög

Üdv A vadásznak!

Kicsit összekeveredtek a dolgok, én a "fémlemezes" sípot használtam, amit le is fényképeztem.
Nincs nagy kezem, de még abban is elvész a mérete miatt, így a számból sem lóg ki (és még mindíg a sípról beszélek  Ördög).

Amiről ti beszéltek az a "zajandras" által belinkelt valóban szájharmónikának kinéző síp, na az tényleg kilógna mindkét oldalon.


 Emelem

 
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5889 Dátum: 2017. Július 13. - 11:39:14 »

Üdv A vadásznak!

Kicsit összekeveredtek a dolgok, én a "fémlemezes" sípot használtam, amit le is fényképeztem.
Nincs nagy kezem, de még abban is elvész a mérete miatt, így a számból sem lóg ki (és még mindíg a sípról beszélek  Ördög).

Amiről ti beszéltek az a "zajandras" által belinkelt valóban szájharmónikának kinéző síp, na az tényleg kilógna mindkét oldalon.
 Emelem

Igen és igen.
Egyébként tényleg jó mindkét síp. Pocoktól két éve kaptam a hajlítottat, autóval dugóban ülve szoktam gyakorolni. Kicsit furcsán néznek rám, főleg nyáron a lehúzott ablak szezonban.  OOO
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #5890 Dátum: 2017. Július 14. - 14:46:07 »

 Emelem
Kicsit "bütyköltem"!
A napokban "szájharmonikaként" emlegetett rókasípot próbáltam meg lekoppintani.
Nézegettem hogyan is működhet, és a gyerekkorunkban két hüvelyk új közé szorított fűszál jutott eszembe, amivel szépen tudtunk zenélni.
Ott a fűszál adja ki a hangot, membránként rezegve az átfújt levegő miatt.
A síp testéhez találtam két üveges hézagolót, összeforgatva egész jónak tűnt.
Az egyiket kicsit megíveltem, hogy összefogva legyen közöttük pár milliméter hézag, a levegő útjának.
Utána mindkét végére 5mm-es furatot készítettem, és a kép szerint alátétekkel (két alátét a lapok közötti hézagot "tartja"), csavarokkal összeraktam.
A membránt, először pántoló szalagból csináltam, de vastagnak és merevnek bizonyult, adott ki hangot, egész jól muzsikált, de majd beleszédültem a fújásába.
Aztán egy fűzős műanyag dosszié hátsó (kék) műanyag lapjából vágtam ki egy csíkot, lukasztottam rá két lukat.
Így összeállítva már könnyen ment a megszólaltatása.
Valamit nagyon eltalálhattam a hangjával, mert a telephelyen próbálgatva, pár perc után megjelent a levegőben két dolmányos, és felettem röpködve keresték a hang forrását.
Abbahagytam arrébb repültek, újra fújtam, visszajöttek.

Nem szép, de legalább ronda (és a célnak úgy látszik megfelel):

Robbantott kép:

Az ívelődés:

A hézag:

 Emelem
Tamási Zoltán


 
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5891 Dátum: 2017. Július 17. - 14:13:15 »

 Emelem

Vasárnap reggel velük volt randim:



Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #5892 Dátum: 2017. Július 17. - 14:54:31 »

Emelem

Vasárnap reggel velük volt randim:





Elütötte őket a kombájn?? Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5893 Dátum: 2017. Július 17. - 15:06:19 »

Elütötte őket a kombájn?? Röhög

Nem a kombájn, hanem a fél hetes gyors. Vagy inkább a 6,5-ös?  Gondolkodik  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #5894 Dátum: 2017. Július 17. - 15:38:21 »

Emelem

Vasárnap reggel velük volt randim:





Gratulálok Anti!
Melyik csővel lőttél?
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: