Oldalak: 1 ... 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725355 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5820 Dátum: 2017. Február 27. - 16:20:38 »

Emelem

Lesen ültem és sípoltam. Vigyorog
Az első rókát persze első körben elbalfaxkodtam...  :Mosolyog
A szemben lévő náddal benőtt csatornából indult és a mögöttem lévő erdőbe akart beváltani jobbra ~120m-re. Úgy nézett ki mint aki nem a sípra jön (előtte ~10 perce nyúlsírtam), szépen szaporázta lépteit. Próbáltam cincogni, hogy megtorpanjon. Rá se rántott.  Fejvakarás De jól rajta voltam a puskával és mikor az erdő széle előtt kicsit megtorpant meghúztam a ravaszt... Ami egy halk csettenéssel válaszolt... Elfelejtettem kibiztosítani.  Fej a falba Fej a falba Fej a falba A róka nyugodtan belépett az erdőbe. Ezután megpróbáltam kicsit hangosabban egérkedni, hátha bejön a hátam mögé. Hát nem jött. De amikor újból nyúlsírással zargattam a környéket, egyből kirohant a sűrűből, a hang forrását keresve felém nézett. Most rá is köszönt a 9,3-as, ahogy illik. (112m)
Alighogy eldördült a lövés, még egy rókát láttam messze, szemben a csatorna túloldalán egerészni, de ő nem hallgatott a "jó szóra".
A második terítékre került róka csak rosszkor volt rossz helyen. Magától kijött a repcetáblára kolbászolni én meg ott is marasztaltam. (157m)
Mindkét róka kan volt.
 Bow

 Wave

Gratulálok! Igazi prémvadász kaliber.  Ördög
Nagyon korán jött az első, vagy már bőven világossal?

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5821 Dátum: 2017. Február 27. - 16:28:53 »

Gratulálok! Igazi prémvadász kaliber.  Ördög
Nagyon korán jött az első, vagy már bőven világossal?

 Emelem
Emelem
Viccen kívül, nem tépte szét őket, mint tette volna egy átlag 3006-os vagy 243-as  Vállat von  Szvsz. "gusztusosabban" meg lehet lőni a rókát ezzel a kaliberrel, mint valami kis mérgessel...
Az első még napfelkelte előtt jött, a másodi bőven utána 7 óra körül.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5822 Dátum: 2017. Február 27. - 17:04:48 »

Viccen kívül, nem tépte szét őket, mint tette volna egy átlag 3006-os

A 30-06-os részét aláírom, az tényleg elég csúnya munkát tud végezni.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #5823 Dátum: 2017. Február 27. - 18:28:21 »

Első éles bevetésén sikeres volt a Nordik Pre tuned. Első fújásra jött ez a szép nagy kanróka, majd egy másik is, de azt elhibáztam.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 27. - 18:31:30 írta Voldi » Naplózva

Üdv! Viko.
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #5824 Dátum: 2017. Február 27. - 19:42:24 »

Emelem

Lesen ültem és sípoltam. Vigyorog
Az első rókát persze első körben elbalfaxkodtam...  :Mosolyog
A szemben lévő náddal benőtt csatornából indult és a mögöttem lévő erdőbe akart beváltani jobbra ~120m-re. Úgy nézett ki mint aki nem a sípra jön (előtte ~10 perce nyúlsírtam), szépen szaporázta lépteit. Próbáltam cincogni, hogy megtorpanjon. Rá se rántott.  Fejvakarás De jól rajta voltam a puskával és mikor az erdő széle előtt kicsit megtorpant meghúztam a ravaszt... Ami egy halk csettenéssel válaszolt... Elfelejtettem kibiztosítani.  Fej a falba Fej a falba Fej a falba A róka nyugodtan belépett az erdőbe. Ezután megpróbáltam kicsit hangosabban egérkedni, hátha bejön a hátam mögé. Hát nem jött. De amikor újból nyúlsírással zargattam a környéket, egyből kirohant a sűrűből, a hang forrását keresve felém nézett. Most rá is köszönt a 9,3-as, ahogy illik. (112m)
Alighogy eldördült a lövés, még egy rókát láttam messze, szemben a csatorna túloldalán egerészni, de ő nem hallgatott a "jó szóra".
A második terítékre került róka csak rosszkor volt rossz helyen. Magától kijött a repcetáblára kolbászolni én meg ott is marasztaltam. (157m)
Mindkét róka kan volt.
 Bow

 Wave

Tetszetős ez a 9,3-as mordály.

Gratula a rókákhoz Anti.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5825 Dátum: 2017. Február 27. - 21:22:42 »

Emelem

Lesen ültem és sípoltam. Vigyorog
Az első rókát persze első körben elbalfaxkodtam...  :Mosolyog
A szemben lévő náddal benőtt csatornából indult és a mögöttem lévő erdőbe akart beváltani jobbra ~120m-re. Úgy nézett ki mint aki nem a sípra jön (előtte ~10 perce nyúlsírtam), szépen szaporázta lépteit. Próbáltam cincogni, hogy megtorpanjon. Rá se rántott.  Fejvakarás De jól rajta voltam a puskával és mikor az erdő széle előtt kicsit megtorpant meghúztam a ravaszt... Ami egy halk csettenéssel válaszolt... Elfelejtettem kibiztosítani.  Fej a falba Fej a falba Fej a falba A róka nyugodtan belépett az erdőbe. Ezután megpróbáltam kicsit hangosabban egérkedni, hátha bejön a hátam mögé. Hát nem jött. De amikor újból nyúlsírással zargattam a környéket, egyből kirohant a sűrűből, a hang forrását keresve felém nézett. Most rá is köszönt a 9,3-as, ahogy illik. (112m)
Alighogy eldördült a lövés, még egy rókát láttam messze, szemben a csatorna túloldalán egerészni, de ő nem hallgatott a "jó szóra".
A második terítékre került róka csak rosszkor volt rossz helyen. Magától kijött a repcetáblára kolbászolni én meg ott is marasztaltam. (157m)
Mindkét róka kan volt.
 Bow

 Wave

 Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #5826 Dátum: 2017. Február 28. - 01:34:26 »

Gratulalok,rokavadaszok!!  Igen  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5827 Dátum: 2017. Február 28. - 07:21:24 »

Svk! Emelem

 Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #5828 Dátum: 2017. Március 11. - 19:06:43 »



Ma sem unatkoztunk Vadász
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 12. - 04:14:17 írta Sakac » Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #5829 Dátum: 2017. Március 11. - 19:21:58 »

Gratula  Emelem

Kicsit bővebben kifejthetnéd a mai napod  Kacsint
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #5830 Dátum: 2017. Március 11. - 19:56:52 »


Igen Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5831 Dátum: 2017. Március 12. - 13:07:16 »

Már tegnap előtt is egy igen szimpatikus nádast vallattam, elképzelhetetlen, hogy egy akkora nádas, füves tocsogós helyen ne lakjon róka, vagy ne adj Isten sakál. De a pénteki ordító széllel és az időnként vizszintesen vágó esőben nem sok babér termett, inkább attól kellett félni, hogy nehogy felborítsa a lest a néha orkánként fújó szél. Amúgy is megroggyant állapotban van az öreg szerkezet, pár hete gyakorlatilag kiszántotta a környező földön dolgozó traktoros, és ez a művelet eléggé megviselte az építményt. Nem is bírtam 8 óránál tovább. haza zavart a zord idő.

Szombaton gyermekeimmel Anyukám téli tüzelőjét fűrészeltük fel, időben végezve, gondoltam csak rá kellene nézni az előzó napi helyre. Az idő is jobb lett, napsütés, éppen csak fújó szél. Öt óra után már már elhelyezkedtem a lesen.



Ritkább, sűrűbb nádas, itt-ott füves területekkel megszakítva, csatorna, árkok, egy-egy bokor is távolabb. A les az egyik sarkon áll, balra 120 méter széles, szemben 300 méter, és van egy kinyúló távolabbi rész is az majd 400 méterre ér véget. Rendes darab folt a környező szántók között.

Hat órára egészen  mérséklődött az addig is csak lengedező szelecske, gondoltam itt az ideje megszólaltani a Mihalko féle nyúlsírómat. Lehúzódva a lesen elengedtem egy egy igazán szívhezszóló sírás-sorozatot, gyönyörű elhaló trillávala végén.  Ördög

Majd a keresővel szép módszeresen elkezdtem vizsgálgatni a széleket, nádasok szélét, füves placcokat, hátha észreveszek valami mozgást.

Egyszercsak ott állt egy róka a bal oldali sarkon. Próbáltam nagyon óvatosan felvenni a puskát, de mire megcéloztam volna, belépett, vissza a nádba.
Elbénáztam...

Vártam pár percet, és lehúzódva a lesdeszkák mögé, teljesen tenyélbe zárt síppal próbáltam halkan fújni valami csalogatót. nem hosszan, csak egy két strófát. Fel sem emeltem a fejem, csak a deszka réseken nétzem az előbbi irányba. Nem telt el egy perc,  kilépett a füves tisztásra, előbb a les felé nézett, majd ki a szántóföld felé. Kereste a hang forrását. Elfordult a föld felé és már szólt is a nyolcas.

Kerültem egy km-t, míg meg tudtam közelíteni az árkon, zsombékon keresztül. Egy szép szuka volt.



18:15-öt mutatott az órám.

Visszaültem a lesre, megettem egy almát jutalomból. Lassan besötétedett. Ahogy fogyott a napfény, a hátam mögött úgy erősödött egyre a majdnem telihold fénye.

Negyed nyolc is lehetett már amikor eltűnt az összes felhő, teljesen elállt a szellő is, ragyogtak a füves részek a holdfényben. A nyúlsírót nem akartam erőltetni, a nagy csendben, megpróbáltam valami egércincogást előadni csak úgy kézhátról. ciceregtem egy sort, majd füleltem. Velem szemben jobbra a csatorna belső oldalán, mintha zörrent volna a nádas. Feltámasztottam a puskát a lesoldalára, és fülem, szemem abba az irányba élesítettem.

A zaj erősödött, majd kilépett a nádból egy másik róka. Megállt, majd lépett kettől a csatorna oldalán lefele. Nem volt 40 méterre sem.  A 200 graines göbecs, fel, és hátradobta a csatorna partra. Kettőt rúgott a hátsó lábával, és elcsendesedett. Látni láttam belőle egy foltot, de megközelíteni nem tudtam, a csatorna sokkal mélyebb volt, mint a csizmám, nagy kerülővel át a zsombékoson meg nem igazán akartam a nádat törve megközelíteni.

Hát így esett a tegnapi róka vadászatom.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #5832 Dátum: 2017. Március 12. - 13:34:34 »







 Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5833 Dátum: 2017. Március 12. - 14:55:23 »

Voldi! Emelem

 Igen  Igen Taps  Taps Emelem  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #5834 Dátum: 2017. Március 12. - 15:23:33 »

Már tegnap előtt is egy igen szimpatikus nádast vallattam, elképzelhetetlen, hogy egy akkora nádas, füves tocsogós helyen ne lakjon róka, vagy ne adj Isten sakál.

 Igen  Taps
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: