Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725224 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5760 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 10:28:26 »

Bár nem Anti, de sztem Mauser M77  Emelem

Ott a pont.  Igen
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #5761 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 12:31:52 »

Ott a pont.  Igen

A gubacshajigáló:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,210.msg274355.html#msg274355
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5762 Dátum: 2016. Október 02. - 12:37:35 »

Az egész azzal kezdődött, hogy végre sikerült szereznem jófajta D2 port a töltögetéshez és nekiláttam legyártani némi lőszert ma ugyanis országosan megkezdődött a fácán-idény (az én társulatom csak 8-án kezd mert sikerült keresztülvinnünk a főnökkel, hogy adjunk még egy hetet a penészes kakasoknak). Szóval kimentem kipróbálni a hagyományos, sörétkosár nélküli de azért a műanyag fojtás alá "otjurbátorral" szerelt patronjaimat. Újságpapíron jók voltak a szórásképek, de lássuk van e "prantja" a patronjaimnak. A bokrok között lapulva némi károgásra jött egy csapat szürkevarjú amiből egy nem ment tovább, mert végzett vele a 10-es sörét okozta akut ólommérgezés. Tovább a Batár partján! Repül egy falka örvös galamb amiből kettő szabályosan dubléra letottyan. Na, ekkor már kezdtem bízni a gyártmányban, de még nincs vége. Hazafelé az egykori vízátemelő-állomás romjai között meglátok egy süldőrókát amint a bokrok alját fixírozza. Durr neki a balcsőből a sörétkosaras-keményítőlisztes 4/0-val! Ott is maradt, pedig volt vagy 60 lépésre! Szóval szép színes terítéket sikerült összehoznom, csak az a bibi, hogy a róka igen rühös és most még vissza kellene mennem elkaparni, de olyan fáradt vagyok mint a dög.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5763 Dátum: 2016. Október 02. - 16:47:12 »

Gratulálok, jó patronokat csináltál! Az ilyen vagy ehhez hasonló vegyes terítékek nekem is nagyon tetszenek.  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #5764 Dátum: 2016. Október 02. - 19:39:35 »

Az egész azzal kezdődött, hogy végre sikerült szereznem jófajta D2 port a töltögetéshez és nekiláttam legyártani némi lőszert ma ugyanis országosan megkezdődött a fácán-idény (az én társulatom csak 8-án kezd mert sikerült keresztülvinnünk a főnökkel, hogy adjunk még egy hetet a penészes kakasoknak). Szóval kimentem kipróbálni a hagyományos, sörétkosár nélküli de azért a műanyag fojtás alá "otjurbátorral" szerelt patronjaimat. Újságpapíron jók voltak a szórásképek, de lássuk van e "prantja" a patronjaimnak. A bokrok között lapulva némi károgásra jött egy csapat szürkevarjú amiből egy nem ment tovább, mert végzett vele a 10-es sörét okozta akut ólommérgezés. Tovább a Batár partján! Repül egy falka örvös galamb amiből kettő szabályosan dubléra letottyan. Na, ekkor már kezdtem bízni a gyártmányban, de még nincs vége. Hazafelé az egykori vízátemelő-állomás romjai között meglátok egy süldőrókát amint a bokrok alját fixírozza. Durr neki a balcsőből a sörétkosaras-keményítőlisztes 4/0-val! Ott is maradt, pedig volt vagy 60 lépésre! Szóval szép színes terítéket sikerült összehoznom, csak az a bibi, hogy a róka igen rühös és most még vissza kellene mennem elkaparni, de olyan fáradt vagyok mint a dög.
Emelem Szia gratulálok a keményítő lisztet a sörét és lőpor közé fojtásnak tetted be?
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5765 Dátum: 2016. Október 03. - 08:08:43 »

Emelem Szia gratulálok a keményítő lisztet a sörét és lőpor közé fojtásnak tetted be?

Nem. A keményítőlisztnek az a szerepe, hogy "összetartja" a konténerben (sörétkosár) a sörétszemeket. Úgy készül, hogy a először beleteszem a patronba a sörétadag felét, szórok rá lisztet és addig rázogatom-szórogatom míg a liszt a sörétszemek közét ki nem tölti, majd megismétlem az eljárást a sörétadag másik felével + lisztel. A felesleges lisztet lefújom a sörétoszlop tetejéről. Ennek durva sörét (4 mm felett) van értelme mert a távolság függvényében erősen esik az átütőerő az apróbb szeműeknél. A liszt tömegét természetesen bele kell számolni a teljes töltet tömegébe, lehetőleg lassú égésű port kell és nagyon jól amortizáló "rugős" sörétkosárarat kel használni. Irgalmatlan összehordó lőszereket lehet így készíteni, nekem a 4/0 esetén 35 méteren kb félméteres körben van a töltet mind a 40 szeme és 50 méteren se nagyobb a szórás mint egy 70-80 centi, de van pár hátulütője. Sajnos növeli a nyomást mert a töltelék nemigazán engedi deformálódni és összecsúszni a sörétszemeket, ezért "eszi" a puskát, kb olyan mintha acélsörétes minimagnummal lövöldöznék. Lövés után olyan liszt-füst csóva csap ki a csőből mintha füstösporral lőne az ember, másodpercekig csak pislogsz, hogy mi van.  Végül pedig csak körperemezővel lehet lezárni mert csillagperemezésnél kihull a liszt.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #5766 Dátum: 2016. Október 05. - 05:37:30 »

A sörétszemek sem deformálódnak így, a külbalisztikájuk sem romlik le.

Gratula! Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5767 Dátum: 2016. Október 25. - 08:49:03 »

Talán emlékeztek még a "parasztduplára" lőtt két süldőrókámra. Na, a történet tegnap igen érdekes fordulatot vett. Nekem be kelet mennem a járási központba, de Balogh Pista csak kiment a tacsikkal a Nádasba szétnézni. Mindössze egy nyestet szalasztott meg, de hazafelé jöve a faluban nekiesett egy ipse mint macska a mosatlannak. A jóember keresztbe-kasba lehordta szegény Pistát, hogy biztos megfogta a "rókáit". Mint kiderült ez az észlény Szőlősgyuláról valami helyi kotorékostól még a nyáron hozott két kisrókát. A rudikat szépen felnevelte majd szeptemberben "kitelepítette" őket a gyümölcsösébe, mivel a nyulak kárt okoztak az alma-csemetékben. Hetekig hordta nekik lábasba a kaját, a rokeszek meg nem voltak hülyék, éltek a lehetőséggel. Nőttek mint a bolondgomba és gyakorlatilag csak sportból vadásztak. Egész addig míg össze nem futottak velem (mint tudjátok gyanús is volt, hogy mennyire bászlin viselkedtek), mert cirka egy hónapja – miután lepörköltem a két süldőrókát – eltűntek. Most Pista azzal zsarol, hogy "lebuktat" a fickó előtt, meg, hogy élve is hazacsalogathattam volna a "házikedvenceket" csak csirkecombot kelet volna vigyek puska helyett. Hát mit mondjak, nagy az Isten állatkertje és felém már a kerítés is ledőlt körülötte".
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #5768 Dátum: 2016. Október 25. - 18:55:52 »

 Emelem Szia nem semmi a gyümölcsös tulaj  Röhög A rókákra meg szerintem visszaolvasás nélkül is emlékszik mindenki.Én például pont az
ilyen történetek miatt vagyok szivesen a fórumon.  Igen  Igen Hucul  Piál
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5769 Dátum: 2016. Október 25. - 21:00:58 »

Talán emlékeztek még a "parasztduplára" lőtt két süldőrókámra.

Szia Pista! Emelem

Nem tudom nálatok ez hogy van, de itt a vad az állam tulajdona. Befogni, tartani csak a vadászatra jog birtokosa jogosult. Tehát magánszemély nem, vagy csak nehezen beszerezhető klf engedéllyel rendelkező tarthat vadat. Tehát, ha ez esetleg nálatok is így van, akkor a manus jobban jár, ha hallgat!  Kacsint Kacsint A kollégádat pedig jó erősen rúgd valagba!!! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5770 Dátum: 2016. Október 26. - 20:42:10 »

Szia Pista! Emelem

Nem tudom nálatok ez hogy van, de itt a vad az állam tulajdona. Befogni, tartani csak a vadászatra jog birtokosa jogosult. Tehát magánszemély nem, vagy csak nehezen beszerezhető klf engedéllyel rendelkező tarthat vadat. Tehát, ha ez esetleg nálatok is így van, akkor a manus jobban jár, ha hallgat!  Kacsint Kacsint A kollégádat pedig jó erősen rúgd valagba!!! Vigyorog

Balogh Pistát nem rúgom farba mert mázsahúsz és fél kézzel hajigálja az 50 kilós cementeszsákokat (no meg most éppen Bécs felé zötykölődik ahol építkezéseken kulizik) meg sok közös buli összetart bennünket. A vad itt is állami tulajdon és csak arra jogosult szakember nevelhet vadállatot, de ez ebben az országban a kutyát sem érdekli, mert nem lehet belőle pénzt csinálni. Különben meg x.. tam mindenbe. Épp a tegnap éjszaka helyezett kilátásba holmi hátba lövést (szemből úgy látszik nincs mersze hozzá) kilátásba egy féreg apja (ex zsaru) amiért a drogos kölkét tetten mertem érni a területemen. Na ez sem érdekli a zsarukat! Van egy olyan érzésem, hogy ideje lenne dobbantani a bús p..-be.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5771 Dátum: 2016. Október 26. - 21:31:36 »

Balogh Pistát nem rúgom farba mert mázsahúsz és fél kézzel hajigálja az 50 kilós cementeszsákokat (no meg most éppen Bécs felé zötykölődik ahol építkezéseken kulizik) meg sok közös buli összetart bennünket. A vad itt is állami tulajdon és csak arra jogosult szakember nevelhet vadállatot, de ez ebben az országban a kutyát sem érdekli, mert nem lehet belőle pénzt csinálni. Különben meg x.. tam mindenbe. Épp a tegnap éjszaka helyezett kilátásba holmi hátba lövést (szemből úgy látszik nincs mersze hozzá) kilátásba egy féreg apja (ex zsaru) amiért a drogos kölkét tetten mertem érni a területemen. Na ez sem érdekli a zsarukat! Van egy olyan érzésem, hogy ideje lenne dobbantani a bús p..-be.

Mi már javasoltuk!  Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #5772 Dátum: 2016. Október 26. - 21:36:04 »

Balogh Pistát nem rúgom farba mert mázsahúsz és fél kézzel hajigálja az 50 kilós cementeszsákokat (no meg most éppen Bécs felé zötykölődik ahol építkezéseken kulizik) meg sok közös buli összetart bennünket. A vad itt is állami tulajdon és csak arra jogosult szakember nevelhet vadállatot, de ez ebben az országban a kutyát sem érdekli, mert nem lehet belőle pénzt csinálni. Különben meg x.. tam mindenbe. Épp a tegnap éjszaka helyezett kilátásba holmi hátba lövést (szemből úgy látszik nincs mersze hozzá) kilátásba egy féreg apja (ex zsaru) amiért a drogos kölkét tetten mertem érni a területemen. Na ez sem érdekli a zsarukat! Van egy olyan érzésem, hogy ideje lenne dobbantani a bús p..-be.
  Emelem Mit csinált a kölök.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5773 Dátum: 2016. Október 27. - 06:54:22 »

Balogh Pistát nem rúgom farba mert mázsahúsz és fél kézzel hajigálja az 50 kilós cementeszsákokat (no meg most éppen Bécs felé zötykölődik ahol építkezéseken kulizik) meg sok közös buli összetart bennünket. A vad itt is állami tulajdon és csak arra jogosult szakember nevelhet vadállatot, de ez ebben az országban a kutyát sem érdekli, mert nem lehet belőle pénzt csinálni. Különben meg x.. tam mindenbe. Épp a tegnap éjszaka helyezett kilátásba holmi hátba lövést (szemből úgy látszik nincs mersze hozzá) kilátásba egy féreg apja (ex zsaru) amiért a drogos kölkét tetten mertem érni a területemen. Na ez sem érdekli a zsarukat! Van egy olyan érzésem, hogy ideje lenne dobbantani a bús p..-be.

Csoda hogy még ott vagy !   Emelem   ( Magam részéről segítek amiben tudok csak előtte itt vagy privátban írd meg azoknak akik segíthetnek hogy mikor,hányan,hova,mit, stb.  ...........)
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5774 Dátum: 2016. Október 27. - 16:44:07 »

Van egy olyan érzésem, hogy ideje lenne dobbantani a bús p..-be.

Éppen kolléga keresésben vagyok. Szolgálati lakás van, de vadmacska nem köll.  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 [385] 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: