Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 [378] 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725351 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5655 Dátum: 2016. Február 13. - 15:23:06 »

Annak idején, mikor bekerültem a vadásztársaságba, felszabadultan jártam ki heti 5x vagy többször, a parasztpuskások meg összedugták a fejüket, hogy: Mennyit lop EZ! Kár vót fővenni!
Mert mindenki magából indul ki. Ők kimennek havonta eccer, amit lűnek hazaviszik, aztán akkor mennek legközelebb, mikor kifogyott a hűtőből... Vadat még nem adott le egyik se.
Két éve történt, hogy rálőttem a sörétes csővel egy macskára a lesről, az elnök meg a fegyelmi bizottság elnöke beszélgettek a földjük sarkán tőlem nem messze és miután kinyomozták a könyvből, ki lehetett, felhívtak, hogy én mire lőttem, mert ŐK hallották a becsapódást!  Fejvakarás
Mikor elmeséltem a vadőrünknek jót nevetett, hogy miért nem kérdeztem meg Hány becsapódást hallottak?
Mindegyik gazdálkodik, járják a területet, a földjeiket, persze puska a kocsiban vagy a traktorban...  Nem
Szóval általában az kiabál akinek a háza ég...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5656 Dátum: 2016. Február 13. - 15:36:54 »

Szia! Sziasztok!
 Tegnap hajnalban kimentem vadászni!
Egy pillanat Telet sikerült elcsípnem!



Elég csendesnek ígérkezett ez a hajnal. Lassan világosodott, majd leszállt a köd.
Nyúlsírás után sem tűnt úgy, hogy mozdulna valami, aztán egyszercsak ott volt az út széli fűben.
Az úton már átkelt úgy, hogy nem vettem észre és valamit keresett...
Sikerült hangtalanul felvenni a puskát, kibiztosítani és helyben marasztalni.




Ő múlt héten esett, délután fél hatkor már mozgásban volt.



Mindkettő kan volt. És elég közelről lőttem őket 30-40 méter.

Üdv: KÁ

 Emelem
Na végre valaki.....
Gratulálok Taps










Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #5657 Dátum: 2016. Február 13. - 16:04:16 »

Annak idején, mikor bekerültem a vadásztársaságba, felszabadultan jártam ki heti 5x vagy többször, a parasztpuskások meg összedugták a fejüket, hogy: Mennyit lop EZ! Kár vót fővenni!
Mert mindenki magából indul ki. Ők kimennek havonta eccer, amit lűnek hazaviszik, aztán akkor mennek legközelebb, mikor kifogyott a hűtőből... Vadat még nem adott le egyik se.
Két éve történt, hogy rálőttem a sörétes csővel egy macskára a lesről, az elnök meg a fegyelmi bizottság elnöke beszélgettek a földjük sarkán tőlem nem messze és miután kinyomozták a könyvből, ki lehetett, felhívtak, hogy én mire lőttem, mert ŐK hallották a becsapódást!  Fejvakarás
Mikor elmeséltem a vadőrünknek jót nevetett, hogy miért nem kérdeztem meg Hány becsapódást hallottak?
Mindegyik gazdálkodik, járják a területet, a földjeiket, persze puska a kocsiban vagy a traktorban...  Nem
Szóval általában az kiabál akinek a háza ég...  Wave

 Emelem

 Emelem
 Kicsit eltértünk a rókavadászattól, de a rókára mindig lehet lövést fogni.
 Igazából nem baj ha ellenőrzik az embert, legalább kevesebb lesz a vadlopás, a tisztességes vadászoknak pedig nincs félnivalójuk.
 Egyébként én már többször hallottam a sörétszemek becsapódását a vadon.
Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5658 Dátum: 2016. Február 13. - 16:42:54 »

Rókára nem fogok lövést, rókára minden esetben lövök.
Rühellem azonban mikor azok akarnak ellenőrizni akiknek vaj van a füle mögött.  Türelmetlenül
Egyik öreg vadásztárs folyton kutyát lőtt... Aztán mikor megkérdeztem tőle finom volt a kutya? nem értette...  Fejvakarás Azóta rókát hibáz.  Vállat von
Az a baj, hogy nálunk szarvast is hibáznak...  Fejvakarás
Meg disznót...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #5659 Dátum: 2016. Február 13. - 16:50:55 »

Rókára nem fogok lövést, rókára minden esetben lövök.
Rühellem azonban mikor azok akarnak ellenőrizni akiknek vaj van a füle mögött.  Türelmetlenül
Egyik öreg vadásztárs folyton kutyát lőtt... Aztán mikor megkérdeztem tőle finom volt a kutya? nem értette...  Fejvakarás Azóta rókát hibáz.  Vállat von
Az a baj, hogy nálunk szarvast is hibáznak...  Fejvakarás
Meg disznót...  Fejvakarás

 Emelem


És ezeket az embereket is ellenőrzi valaki?Vagy csak magukról akarják elterelni a figyelmet azzal,hogy másokat B....gatnak.......
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5660 Dátum: 2016. Február 13. - 23:06:16 »

U.i.: ha már billentyűt ragadtam, leírom a folytatást is.
Vadászat végeztével a kocsimhoz ballagtam, majd azzal vissza a rókámhoz, hogy elássam. Közben le-sms-eztem a vadőrnek, hogy lőttem a 21-es lesen egy kan rókát. 8 perc múlva hív. Gratulál és mondja, hogy tegyem a les alá a rókát, majd kiviszi a sasoknak. Hát, mondom neki, hogy eléggé megtépte lágy részen a lövedék és most dobtam rá földet, de ha nagyon kell kiásom. Erre leteszi a telefont.
Dél körül indulnék dolgozni. Hív a fegyelmi bizottság elnöke, hogy hol lőttem, mint lőttem, hol van elásva, stb.
Mondom, hogy megyek melóba, de jöjjön a leshez megmutatom. Megjött, kiástuk, lefényképezte. Minden oké.
Mondta, hogy az elnök hívta, hogy jöjjön ellenőrizni.

Utóbbi időben a terület általunk látogatott részén csökken a dám és őz állomány. Nomeg találtak oldalba lőtt disznót, és dámot is nemrég. Azóta össze-visszabasztatnak.
Amikor mondom, hogy tegyünk ki pár vadkamerát az utakra, vagy ide-oda, az meg "drága".
Kicsit szar érzés, ha azt feltételezik rólam, hogy hazug vagy orvvadász vagyok.
Véleményetek?


Nekem csak az furcsa, hogy a fegyelmi bizottság ellenőriz. Ellenőrizni a vadőrnek, vagy az ellenőrző bizottságnak kéne.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5661 Dátum: 2016. Február 14. - 12:11:42 »

Rókára nem fogok lövést, rókára minden esetben lövök.
Rühellem azonban mikor azok akarnak ellenőrizni akiknek vaj van a füle mögött.  Türelmetlenül
Egyik öreg vadásztárs folyton kutyát lőtt... Aztán mikor megkérdeztem tőle finom volt a kutya? nem értette...  Fejvakarás Azóta rókát hibáz.  Vállat von
Az a baj, hogy nálunk szarvast is hibáznak...  Fejvakarás
Meg disznót...  Fejvakarás

 Emelem


Na például ezt lehetne kitárgyalni a jogi topickba .  Fejvakarás  A nélkül hogy tudnám kinek van igaza az ilyen társaságok Qrva nehezen fognak a jelenlegi személyi összetételben a jelenlegi területen vadászni.   Emelem
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #5662 Dátum: 2016. Február 14. - 12:57:33 »

Veszett rókát találtak a napokban Szerencsen.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5663 Dátum: 2016. Február 15. - 16:07:17 »

U.i.: ha már billentyűt ragadtam, leírom a folytatást is.
Vadászat végeztével a kocsimhoz ballagtam, majd azzal vissza a rókámhoz, hogy elássam. Közben le-sms-eztem a vadőrnek, hogy lőttem a 21-es lesen egy kan rókát. 8 perc múlva hív. Gratulál és mondja, hogy tegyem a les alá a rókát, majd kiviszi a sasoknak. Hát, mondom neki, hogy eléggé megtépte lágy részen a lövedék és most dobtam rá földet, de ha nagyon kell kiásom. Erre leteszi a telefont.
Dél körül indulnék dolgozni. Hív a fegyelmi bizottság elnöke, hogy hol lőttem, mint lőttem, hol van elásva, stb.
Mondom, hogy megyek melóba, de jöjjön a leshez megmutatom. Megjött, kiástuk, lefényképezte. Minden oké.
Mondta, hogy az elnök hívta, hogy jöjjön ellenőrizni.

Utóbbi időben a terület általunk látogatott részén csökken a dám és őz állomány. Nomeg találtak oldalba lőtt disznót, és dámot is nemrég. Azóta össze-visszabasztatnak.
Amikor mondom, hogy tegyünk ki pár vadkamerát az utakra, vagy ide-oda, az meg "drága".

Tanulságos történet! Ezek szerint sz@ralakok nálatok is vannak. Egy dolgot azért nem értek. Mit csinál a tekintetes vadőr úr és a kegyelmes vadászmester egy ilyen társaságban? Nem a vadászt, hanem a vadászati alkalmazottakat kell baxtatni, úgy ahogy engem is cseszegetnek orrba-szájba ha van valami gixer. Amúgy meg az ilyen etikai bizottságokkal is tele a hócipőm, nálunk is volt elnökségi tag olyan akit orvvadászaton értem. Repült is a társaságból mint egy vándorsólyom.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 15. - 16:32:11 írta Sakac » Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5664 Dátum: 2016. Március 15. - 19:27:01 »

Egy róka halála képekben:






















Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5665 Dátum: 2016. Március 15. - 19:30:38 »

Ő megúszta:










Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #5666 Dátum: 2016. Március 15. - 20:08:26 »

Jó kis sorozat!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5667 Dátum: 2016. Március 15. - 20:35:54 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5668 Dátum: 2016. Március 15. - 20:39:51 »

Egy róka halála képekben:



Le a kalappal. Remek.  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #5669 Dátum: 2016. Március 15. - 20:55:01 »

Remek sorozatok! Taps Igen
Ha jól emlékszem Studinka László írta, hogy vadászélete során soha nem sikerült neki söréttel ilyen nyílt területen
rókát lőni.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 [378] 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: